Μεταβατική περίοδος

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
το ξερω ρε βικακι...
εγω την τελευταια βδομαδα ζω στον πυρετο ησ γραφειοκρατιας, των εξετασεων και των αιτησεων...
και ταυτοχρονα γκρεμιζω και ξαναφτιαχνω το σπιτι μου, ολο απο την αρχη!
και αυτη τη φορα πρεπει να γινει πολυ διαφορετικο... να με αντιπροσωπευει στο επακρο..

Είναι ο Ιούλιος... Έχω μπλέξει επίσης με ΟΑΕΔ και πρωτοβάθμιες (και μια εγκύκλιο που ούτε οι ίδιες δεν μπορούν να την καταλάβουν:P) κι ακόμα δεν έχω τελειώσει κλασσικά :P

Σκέψου όμως ότι η ανακαίνιση του σπιτιού σου θα αλλάξει και την ψυχολογία σου στο έπακρον! Ειδικά όταν γίνει έτσι όπως θες εσύ, θα γίνεις ένα με το σπίτι σου ;) Και είναι βασικό ο χώρος που μένουμε να μας εκφράζει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ναι καλο μου.. το ξερω...
τοση κουραση - αλλα σιγουρα αξιζει τον κοπο!
εχω ηδη σκεφτει κατι τρελες αλλαγες,λολ!
το θεμα ειναι ποσο θα παει το μαλλι...:hmm:

εσυ τι εννοεις για την εγκυκλιο, ψαχνεις απο τωρα για σεπτεμβρη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
ναι καλο μου.. το ξερω...
τοση κουραση - αλλα σιγουρα αξιζει τον κοπο!
εχω ηδη σκεφτει κατι τρελες αλλαγες,λολ!
το θεμα ειναι ποσο θα παει το μαλλι..:hmm:

όσο και να πάει σκέψου ότι το κάνεις μόνο μία φορά ;)
Ειδικά αφού ξέρεις πόσο σημαντικό είναι για εσένα :D

εσυ τι εννοεις για την εγκυκλιο, ψαχνεις απο τωρα για σεπτεμβρη?

Βασικά πρέπει να δηλώσω για Σεπτέμβρη...
Και περιμένω να μάθω αν μπορώ να πω όχι σε Πρωτοβάθμια όπως πέρυσι ή αναγκαστικά πάω όπου με πούνε....
Οπότε αν ισχύει το 2ο πρέπει να διαλέξω προσεχτικά που θα βάλω ( από θέμα τόπου) αλλά και να έχω και υπόψιν μου ότι καλούν σχετικά γρήγορα για να μην χάσω προϋπηρεσία :/: Συν ότι στην φάση που είμαι δεν ξέρω τι να "ακούσω" πρώτα και να δηλώσω... Συν ότι ο σύλλογος μας θέλει να βάλουμε και μία άσχετη δήλωση... συν ότι όλοι περιμένουν από εμένα τι θα κάνω... έχω πελαγώσει ολίγοις :P

Παρασκευή καταθέτω και δεν ξανασχολούμαι μέχρι Σεπτέμβρη... Το έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αυτο που περναει η μισελ ειναι ο απολυτος χαρακτηρισμος στο θρεντ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αισθανομαι οτι αυτη ειναι μια ακομα μεταβατικη περιοδος...
αλλαζω "σπιτι", αλλάζω εκπαιδευτικο αντικειμενο και προσανατολισμο, ειμαι πιο προσεκτικη στον επαγγελματικο τομεα και εχουν συμβει πολλα και στην προσωπικη μου ζωη...
γενικα ειναι μια πολυ κρισιμη περιοδος που νομιζω οτι ακομα δεν εχω την πληρη εικονα των πραγματων, αλλα ολα θα αποσαφηνιστουν, ελπιζω, στις 4 σεπτεμβριου...!

εχω αγχωθει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
συνειδητοποιώ μέρα τη μέρα ότι βρίσκομαι κι εγώ σε μια πολύ σοβαρή μεταβατική περίοδο για τη ζωή μου...
από εκεί που ήμουν χωρίς ουσιαστικές ευθύνες και υποχρεώσεις, πλέον σύντομα αυτό θα αλλάξει για πάντα και χωρίς επιστροφή....
θα γίνω μανούλα!

το ωραίο της υπόθεσης είναι ότι έπαψε πλέον να με τρομάζει...
σκέφτομαι ότι ο λόγος που η εγκυμοσύνη κρατάει 9 μήνες είναι ακριβώς αυτός...
σαν να έχει προβλέψει η φύση το χρόνο που χρειάζεται ίσως μια γυναίκα για να σκεφτεί... να νοιώσει.. να βιώσει... να αποδεχτεί αυτή την τόσο μα τόσο σημαντική αλλαγή στη ζωή της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Και να σου και παλι φοιτητρια...:confused: ...στα γεραματα!

αυτο ειναι μια μεγαλη μεταβαση. γιατι σε καμια περιπτωση δεν σημαινει οτι θα ζησω "φοιτητικη ζωη" η θα μαι ξεγνοιαστη...
μαλλον το αντιθετο.. χωμενη βαθια στην ενηλικη ζωη, -οκ, μπορω και βαθυτερα ισως- με πολλα πανω απο το κεφαλι μου...
γενικα εχω στοχευσει πολυ ψηλα...

καποτε, σε κατι παλια λευκωματα γραφαμε το φιλοσοφημενο αυτο με τα αστερια και το φεγγαρι... κατι του στυλ "στοχευσε το φεγγαρι, και ακομα κι αν δε το πετυχεις μη στεναχωρεθεις, καπου αναμεσα στα αστρα θα εισαι.."...

λοιπον νομιζω οτι το δικο μου προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχει φεγγαρι!
υπαρχουν μονο αστρα, και στοχευσα τα πιο λαμπρα.
και τωρα αγχωνομαι, η παλαβη, γιατι ενα ενα τα πετυχαινω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πού ξεκινάς, Τζοβαννάκι;;;

Εγώ... μεταβατική... γιατί αλάζω περιβάλλον εργασίας... και έργο... και είδος πρότζεκτ... έχω να μάθω πολλά...

Και είναι μεταβατικό τόσο για το ό,τι έχω να μάθω, όσο και γιατί θέλω από εδώ και πέρα να του πάρω τον αέρα... να ξεχωρίσω... και να πορωθώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Που συνεχιζω, θες να πεις.
το πιστευεις οτι ακομα δεν μπορω να πω με σιγουρια?
ναι, εχω μια σχολη να περιμενει...
ελλα εχω και δυο τρεις στρωμενες εναλλακτικες....


4-5 σεπτεμβρη ρωτηστε ο,τι θελετε!

καλη επιτυχια σε σενα, στο νεο ξεκινημα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εύχομαι να πετύχεις (ή να σε πετύχει) το καλύτερο~! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
θα ξερω σε μερικες μονο μερες τα πολυ βασικα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
η ζωη μου σημερα κανει κυκλους... περιπου οχτακοσιες χιλιαδες μοιρες αλλαζω πορεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Τι εγινε βρε Gio! Πες μας και μας να χαρουμε! Συγχαρητηρια για τη σχολη κιολας! (ποια σχολη ειναι αν επιτρεπεται?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ευχαριστω για το ενδιαφερον καλο μου:)
ολα πηγαν πολυ πολυ πολυυυυ καλα!
:clapup:
ανυπομονω καποιους απο εσας (ετσι κι αλλιως δε σας βλπω ολους συχνα, καποιους σπανια η ποτε κιολας) να σας δω να σας τα πω αναλυτικα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,820 μηνύματα.
Δεν είμαι ιδιαίτερα δεκτικός στις αλλαγές. Με τρομάζουν και είμαι κάπως αρνητικά προδιαθετημένος σε αυτές :/:

Τώρα διανύω τη μεταβατική περίοδο από σχολείο σε... απόφοιτος που σκοπεύει να ξανά δώσει πανελλήνιες και μάλιστα χωρίς φροντιστήριο. :(
Έχουν γίνει και κάποιες αλλαγές στη προσωπική μου ζωή...
Να δω πως θα τα περάσω και συνηθίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πριν 4 μέρες γύρισα Ελλάδα. Ακόμα δεν έχω συνηθίσει. Από την 1 σκέφτομαι μήπως άφησα ευκαιρίες, από την άλλη αισθάνομαι πως έκανα το ΚΑΛΥΤΕΡΟ για την προσωπική μου ευχαρίστηση. Παρόλα αυτά 1 χρόνος άλλαξε τα πράγματα πολύ στον κύκλο μου εδώ, κάτι που ήμουν σίγουρη ότι δεν θα συνέβαινε. Κι αισθάνομαι ότι πήγα 1 βήμα μπρος, ενώ πολλοί επέλεξαν στασιμότητα. Βασικά δεν ξέρω πως να βάλω μια πορεία τόσο στα φιλικά/αισθηματικά σύμφωνα με αυτές τις αλλαγές. Και είμαι αγχωμένη για το να βάλω σε μια σειρά τα επαγγελματικά. Είμαι πολύ αγχωμένη. Με παρενέργειες.:sly:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Άρχισαν να καλούν...οπότε από μέρα σε μέρα όλα θα αλλάξουν για εμένα... ξανά... Νέα πόλη, νέοι συνάδελφοι, νέα παιδιά...όλα νέα....

Το αγόρι μου φεύγει κι αυτό από εδώ... συζητάει για αλλού δουλειά...
Δεν ξέρω που θα είμαστε...τι θα κάνουμε...τι θα κάνει...και τι θα κάνω...
και ο χρόνος λιγοστεύει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μεταβατική περίοδος στη ζωή μου και άνω κάτω η ψυχή μου. Φεύγω από το γραφείο, το αργότερο τα Χριστούγεννα. Τι να κάνω? Τι θέλω? Να ψάξω διδακτορικό? Να δεσμευτώ κι άλλο σε αυτόν τον τόπο? Που ανήκω? Χαλια, δεν ξέρω από που να αρχίσω... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Φεύγω από το γραφείο, το αργότερο τα Χριστούγεννα. Τι να κάνω?
δεν θα συνέχιζες στο ίδιο γραφείο ως κανονική δουλειά? άλλαξαν τα σχέδια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Μεταβατική περίοδος στη ζωή μου και άνω κάτω η ψυχή μου. Φεύγω από το γραφείο, το αργότερο τα Χριστούγεννα. Τι να κάνω? Τι θέλω? Να ψάξω διδακτορικό? Να δεσμευτώ κι άλλο σε αυτόν τον τόπο? Που ανήκω? Χαλια, δεν ξέρω από που να αρχίσω... :(

γυρνα ελλαδα γιδακι:)
δε θα ναι το καλυτερο για σενα; αρχιτεκτονες βρισκουν ανετα δουλεια εδω...και στη χειροτερη ανοιγεις ενα γραφειο και εισαι μεσα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top