Τι ποτάκι πίνετε όταν βγαίνετε;

Alma_Libre

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alma_Libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Χειμώνα κρασί, καλοκαίρι μπύρα.
Αγαπημένο κρασί, Αμπελήσιους κόκκινο.
Αγαπημένη μπύρα Σολ και Άλφα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
...ουίσκι,τζιν,άντε και bloody mary..μπύρα κλασικά Αμστελ άντε και σπάνια καμιά Φιξ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
σαγκριάαα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia mo

Νεοφερμένος

Η georgia mo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
μαργαρίτα,μοχίτο,μαλιμπού ανανά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Αν είχαν την ρετσίνα τα ντελικάτα μαγαζιά, θα μπορούσα να πίνω για πάντα. Κάτω η βότκα και το τζιν, πάνω η ρετσίνα και η ρακί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teaser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Ηavana cola η σαμπουκα.μετα τα 6-7 ποτα μετα δε ξερω τι πινω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Το χειμώνα κόκκινο κρασί ή Μοσχάτο. Ή τεκίλα πορτοκάλι κ βοτκα πορτοκάλι .
Τωρα το καλοκαίρι μπύρα ή τεκίλα με πάγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Αν είχαν την ρετσίνα τα ντελικάτα μαγαζιά, θα μπορούσα να πίνω για πάντα.

:sick: ποοσο λαθος. θυμαμαι καποια εποχη που στις φλεβες μου κυλουσε τουμπα λιμπρε αντι για αιμα και απο τοτε η ρετσινα εχει υποβιβαστει στο no.1 αντιπαθεστερο ποτο μου.

τα cocktail ειναι οτι πρεπει για το καλοκαιρι (και οτι δε πρεπει για την τσεπη μας). daquiry φραουλα και ξερο ψωμι. κατα ταλλα συνηθως παραγγελνω τζιν λεμονι, βοτκα σκετη, τεκιλα σκετη, κατι σκετο με παγο τελος παντων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
:sick: ποοσο λαθος. θυμαμαι καποια εποχη που στις φλεβες μου κυλουσε τουμπα λιμπρε αντι για αιμα και απο τοτε η ρετσινα εχει υποβιβαστει στο no.1 αντιπαθεστερο ποτο μου.

Μα η ρετσίνα είναι αγνό και καλό προϊόν. Δεν βάζουμε τίποτα μέσα. Το ίδιο ισχύει και για τσίπουρα, ούζα κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Το καλυτερο ποτο ανεξαρτητου εποχης και καιρου ειναι η μπυρα, μια καλη βαρελισια δν συγκρινεται με τπτ αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Μα η ρετσίνα είναι αγνό και καλό προϊόν. Δεν βάζουμε τίποτα μέσα. Το ίδιο ισχύει και για τσίπουρα, ούζα κτλ.

:laugh: θα συμφωνησω περαν των υπογραμισμενων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Όσον αφορά ποτό campari on the rocks (ή καλύτερα on one rock!), ειδάλλως κρασί (κατά προτίμηση κόκκινο μέχρι να πιάσουμε 40 βαθμούς), μπύρα και φυσικά τσίπουρα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αν βγαίνω για φαγητό, κρασί (ξηρό) ή μπύρα. Αν δεν υπάρχει φαγητό, τότε ουίσκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Όσον αφορά ποτό campari on the rocks (ή καλύτερα on one rock!), ειδάλλως κρασί (κατά προτίμηση κόκκινο μέχρι να πιάσουμε 40 βαθμούς), μπύρα και φυσικά τσίπουρα ;)
Έγιναν τόσο γνωστά τα τσίπουρα? Τα τσιπουρα είναι μονο για τη Λαρισσα και κανα Βολο. Οι υπόλοιποι να αρκεστείτε στο ουζο:P:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Έγιναν τόσο γνωστά τα τσίπουρα? Τα τσιπουρα είναι μονο για τη Λαρισσα και κανα Βολο. Οι υπόλοιποι να αρκεστείτε στο ουζο:P:whistle:

Τι σχεση εχει η λαρισα με τα τσιπουρα;:worry::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Τι σχεση εχει η λαρισα με τα τσιπουρα;:worry::whistle:

Πολυ στενη, δεν πινουν ουζο καθολου στη Λαρισα, μονο τσιπουρο απο τον Τυρναβο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Έγιναν τόσο γνωστά τα τσίπουρα? Τα τσιπουρα είναι μονο για τη Λαρισσα και κανα Βολο. Οι υπόλοιποι να αρκεστείτε στο ουζο:P:whistle:

Το ούζο είναι άλλο ποτό. Όλη η Ελλάδα έχει τσίπουρο, απλά αλλού το λένε τσίπουρο, αλλού τσικουδιά, αλλού ρακή... Και φυσικά διαφέρει το αν το πίνουν με ή χωρίς γλυκάνισο στην κάθε περιοχή. Εμείς εδώ το πίνουμε με και το λέμε τσίπουρο! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Πολυ στενη, δεν πινουν ουζο καθολου στη Λαρισα, μονο τσιπουρο απο τον Τυρναβο

Αστειευομαι ,το ξερω φυσικα,και εγω απο Βολο ειμαι και εχω πιει τσιπουρο απο Τυρναβο και ειναι καλο.
Αλλα να μην ευλογησω λιγο τα γενια μου ;:whistle:

Βασικα καθε φορα που ακουει καποιος απο που ειμαι, η για το Πηλιο , η για τα τσιπουρα θα μου πει:D
Και οντως,εδω αξιζει, αρκει να ρωτησει οποιος ερχεται καποιον που ειναι απο βολο ,να του πει που θα παει ,γιατι το να κανει 4-5 ευρω το ενα ,οπως το κοστολογουν σε ορισμενα μαγαζια ειναι κοροιδια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Nestea ροδάκινο :redface:
Είμαι μπεκρού όπως φαίνεται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
Nestea ροδάκινο :redface:
Είμαι μπεκρού όπως φαίνεται :P

καλα μιλαμε τα σπαει !! το ποσο με δροσιζει το καλοκαιρι δεν λεγεται:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top