Επαφές και "φίλοι" στο ίντερνετ

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ε, η θες πληρη πραιβασι η τα χεις ολα μισα.
ψαξε εσυ και βρες ντε. κι αν δεν ειναι γραφτο, ε δεν ειναι.
απο το να βλεπω φωτο μου σε προφιλ με τρελαρες, προτιμω να μου ξεφυγει μια φιλη απο το δημοτικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ξεκινάω το σβήσιμο λέμεεεεε!!!! :jumpy:
Φυσικά και μαζικό σβήσιμο. Δεν είναι άσχημο να κόβουμε κάποιους κύκλους στη ζωή μας, αλλά απαραίτητο: ανανέωση. :)



Προσωπικά δεν έχω ούτε ένα account σε τέτοια site. Από προσωπική επιλογή έχω πατήσει mass delete στο μυαλό μου με όσα άτομα ήξερα από σχολείο. Κι ήταν πολύς κόσμος, αλλά ποιοτικά άστα να πάνε.

Κάτι που έπρεπε να κάνω νωρίτερα, αρκετή φαιά ουσία είχα χάσει με το να ασχολούμαι και να μην παίρνω a single thing in return. Όλοι οι γνωστοί μου από τότε έχουν πλέον ένα profile στο hi5 και facebook (λογικά), εντούτοις εγώ έχω χαθεί από προσώπου γης.
Αγαπημένη στιγμή η ώρα που πάτησα delete σε επαφές από MSN από τότε. Δεν είχα κάτι να χάσω, δεν μιλούσαμε, δεν είχαμε ουσιαστικές στιγμές, είπα "πάμε γι' άλλα".

Θα ανανεωθείς Γιδάτσι, προχώρα. Δεν είναι άσχημο να χάνεσαι, ειδικά όταν δεν έχεις να χάσεις τί-πο-τα. Κι αν κάποιος θέλει να σε βρει... θα σε ψάξει.
Personally, δεν έχω ακούσει τίποτα απ' όσους έσβησα απ' τη μνήμη μου. Ούτε μ' έψαξαν, ούτε πήρα κάποιο μήνυμα για "καλή χρονιά" απ' όποιον έτυχε να 'χει το κινητό μου, άρα καλώς πλέον τους έχω διαγράψει από παντού... σαν να μην υπήρξε καν για μένα ο χρόνος μέχρι.... χμμ.... το Σεπτέμβρη του 2006 θα 'λεγα, τότε παίζει να 'χα τελευταία... επαφή με τα παιδιά (και φυσικά μη-προγραμματισμένη).
Από τέλη Νοέμβρη του ιδίου έτους άνοιξε απρόσμενα άλλος κύκλος... κάποιοι έμειναν από τότε, κάποιοι έφυγαν - λίγα άτομα, αλλά περνώ καλά, at last.

Κι όπως μου 'λεγε χθες ένα πρόσωπο που μου 'μαθε κάποια πράγματα... είναι καλό να κλείνεις κύκλους και ν' ανοίγεις άλλους, γνωρίζεις έτσι μακροπρόθεσμα τον εαυτό σου.




damn it
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Παρ'οτι εχω λογαριασμο τη λογικη του μπηκα-σε-διαγωνισμο-ποιος-εχει-περισσοτερους-φιλους δεν την καταλαβαινω. Αν σκοπος αυτων των σαιτ ειναι να ερθεις σε επαφη με παλιους χαμενους φιλους, τοτε στην πορεια κατι πηγε στραβα γιατι πλεον ολοι εχουν προσθεσει το συμπαν κι ας ειχαν ανταλλαξει μονο επιθετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,818 μηνύματα.
Τι κάνετε εσείς;
Εγώ λέω να διαγράψω, ελαφριά τη καρδία, όλους αυτούς που περιέγραψα. Αν μη τι άλλο είτε βαριέμαι είτε δεν μπορώ να κάνω limited profile για όοολους όσους δεν ανήκουν στους 5 πραγματικούς φίλους μου.
Πώς βλέπετε εσείς το φαινόμενο;
Τι λέτε για το μαζικό delete μου;

Ή μήπως να κάνω απλά έναν δεύτερο λογαριασμό, να τελειώνω;;
Σε μερικά παρόμοια sites που έχω κάνει εγγραφή και με προσθέτουν στη Λίστα φίλων, ή δε τους εγκρίνω ποτέ ή τους διαγράφω. :)

Όσον αφορά τον MSN είμαι σχετικά ελαστικός αλλά που και που μου έρχεται η όρεξη να εξολοθρεύσω κανέναν που έχουμε καιρό (χρόνια) να μιλήσουμε και δεν υπάρχει λόγος να τον έχω στη λίστα. :devil: ;)

Φυσικά και να τους κάνεις DELETE τους συγκεκριμένους!
Από ότι καταλαβαίνω, πολλοί "παίζουν" με την εν λόγω δυνατότητα είτε για να γεμίσουν το profile τους με φίλους (με την έννοια ότι κι εσύ με τη σειρά σου θα τους προσθέσεις στη λίστα φίλων σου) ώστε να φαίνονται και καλά δημοφιλείς, είτε για να αποκτήσουν πρόσβαση σε επιπλέον στοιχεία σου (όπως φωτογραφίες). Πέρα από αυτά δε βρίσκω κανέναν άλλο λόγο να σε /με /μας κάνει κάποιος ADD στη Λίστα Φίλων του κάθε site Επαφών. Συνεπώς DELETE.



-petros

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
μμμ... πάω να δω τις επαφές μου στο facebook...

Χμμμ... δεν είμαι σίγουρη. Από τις επαφές που έχω τώρα λίγοι είναι αυτοί που δεν έχουμε ΚΑΜΙΑ σχέση και απλά με έκαναν add [γιατί πριν 10000 χρόνια ήμαστε φίλοι/στην ίδια παρέα] οπότε δεν με ενοχλεί κιόλας. Αν θελήσω να σβήσω όμως κάποιον... θα το κάνω... Όπως και αν με σβήσει ο κάποιος δλδ...

δεν ξέρω δεν το πολυσκέφτομαι το ζήτημα βασικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ρε σεις με εχετε ζαλισει με αυτο το φειςμπουκ!
τι στο Δια ειναι????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ρε σεις με εχετε ζαλισει με αυτο το φειςμπουκ!
τι στο Δια ειναι????

το ίδιο σκεφτόμουν κι εγώ η επίσης άσχετη :redface::P


θα είμαστε πολύ εκτός θέματος αν μας πείτε ρε παιδιά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
κανεις δλδ τσατ με αυτους που εχεις προσθεσει στη λιστα των φιλων ??? κατι σαν μσν???

(να δεις μαμακια θα ειπα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Facebook is a social networking website, launched on February 4, 2004. Facebook was founded by Mark Zuckerberg, a former Harvard student. Initially the membership of Facebook was restricted to students of Harvard College. It was subsequently expanded to MIT, Boston University, Boston College, and all Ivy League schools within two months. Many individual universities were added in rapid succession over the next year. Eventually, people with a university (e.g .edu, .ac.uk, etc.) email address from institutions across the globe were eligible to join. Networks were then initiated for high schools on February 27, 2006 and some large companies. Since September 11, 2006, anyone 13 or older may join.[2][3] Users can select to join one or more participating networks, such as a high school, place of employment, or geographic region.
The site has more than 58 million active users (including non-collegiate members) worldwide,[4] with membership expected to surpass 60 million users by the end of 2007.[5] From September 2006 to September 2007 the site's traffic ranking increased from 60th to 7th, according to Alexa.[6] It is the number one site for photos in the United States with over 60 million photos uploaded weekly.[7][8]
The name of the site refers to the paper facebooks depicting members of the campus community that some U.S. colleges and preparatory schools give to incoming students, faculty, and staff as a way to get to know other people on campus.
Wikipedia. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
καλά ρε σεις, δε μπορείτε να μας πείτε με δυο λόγια? :P
η μία μας δίνει link Που πρέπει να κάνουμε εγγραφή... ο άλλος μας κάνει κόπι τη γουίκι και πρέπει να κάνουμε μετάφραση...:P

κανας χριστιανός να μας πει απλά δυο λόγια υπάρχει? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
καλά ρε σεις, δε μπορείτε να μας πείτε με δυο λόγια? :P
η μία μας δίνει link Που πρέπει να κάνουμε εγγραφή... ο άλλος μας κάνει κόπι τη γουίκι και πρέπει να κάνουμε μετάφραση...:P

κανας χριστιανός να μας πει απλά δυο λόγια υπάρχει? :P
:P



Site εύρεσης παλιών συμμαθητών, αν κατάλαβα καλά. :D
(σε πειράζει αν δεν σου πει Χριστιανός; :devil: <<< smiley copyrighted by Neraida)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
πες τα βρε χρυσοστομη....:)
και τη γουικι που εδωσες ρε Τζορτζ, για το πως δημιουργηθηκε λεει κατα κυριο λογο...
αντε που βαριεστε....και πειτε μας τι στο Δια κανει....δυο λογακια, οπως ειπε και η ΚΕ:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
πες τα βρε χρυσοστομη....:)
και τη γουικι που εδωσες ρε Τζορτζ, για το πως δημιουργηθηκε λεει κατα κυριο λογο...
αντε που βαριεστε....και πειτε μας τι στο Δια κανει....δυο λογακια, οπως ειπε και η ΚΕ:redface:
Κάνεις αναζήτηση νομίζω σε Κολλέγια/Σχολεία/κτλ και βλέπεις αν κάποιος από τους παλιούς σου συμμαθητές έχει γραφτεί εκεί πέρα. :)


Νομίζω, ε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Κάνεις αναζήτηση νομίζω σε Κολλέγια/Σχολεία/κτλ και βλέπεις αν κάποιος από τους παλιούς σου συμμαθητές έχει γραφτεί εκεί πέρα. :)


Νομίζω, ε; :P

Κ όχι μόνο πανεπιστήμια... συνάδελφοι, φίλοι από το εξωτερικό, κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
και τι ειναι ρε σεις? κατι σα μουσουνου??
κανεις τσατ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Σαν myspace μονο που οι περισσοτεροι εχουν τα αληθινα τους στοιχεια, δεν υπαρχουν νικς, και γενικα φακελωμα:P Κανεις προφιλ και στελνεις μηνυματα. Δεν ειναι σαν μουσουνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ναι τωρα εσυ νομιζεις οτι ξερω τι ειναι το μαισπεις!!!
χαχαχα!!
αλλα οκ καταλαβα!!!!!κατι σαν ανταλλαγη μειλ....ή σαν τα πμ ενος φορουμ....!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Φφφφφφ, αυτοι οι 30+ γινονται ανυποφοροι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top