Εκτίμηση αποτελεσμάτων εκλογών Οκτωβρίου 2009

Ποιο κομμα θα νικήσει τις εκλογες???
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κουμπάκιας (aka Δεν απαντώ)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Απο ποτε το Πασοκ εγινε αριστερα ρε παιδια?

Το ΠΑΣΟΚ είναι κεντροαριστερά με δεξιές πεποιθήσεις.
:P
Χειρότερα κι από ΣΥΡΙΖΑ καταντήσαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Κι εγώ μεταξύ Λεβέντη (για τους ίδιους λόγους με το miv) και αποχής ήμουν, κέρδισε το 2ο τελικά.

Εγώ κράτησα απο τις φετινές εκλογές:

1. Τα 2 μεγάλα κόμματα μάζεψαν πάνω απο 2% λιγότερο σε σχέση με το 2007, συνολικά 8% λιγότερο απο το 2004, χαίρομαι.
2. Αν και δεν έχουν καταμετρηθεί όλες οι ψήφοι ακόμα, βλέπω οτι η αποχή θα είναι τουλάχιστον 2-3% αυξημένη σε σχέση με το 2007. Και γι'αυτό χαίρομαι.
3. Κρίμα που ανέβηκε τόσο ο ΛΑ.Ο.Σ. αν και μυρίζομαι οτι πρόκειται κυρίως για ψηφοφόρους της ΝΔ που δεν ήθελαν να ψηφίσουν ΠΑΣΟΚ. Νεβερδελές, ανεβαίνει η ακροδεξιά πολύ.
4. Κρίμα που δεν μπήκαν οι οικολόγοι στη βουλή, για λόγους πολυφωνίας καθαρά.

Αυτά.

Ελπίζω ο Χόρχε να πάει καλύτερα απο τον Costa, αλλιώς τη βάψαμε. Βέβαια δεν εμπιστεύομαι γενικότερα τους πολιτικούς, ούτε την πολιτική σαν έννοια με τη μορφή που έχει σήμερα (φαίνεται κι απο την υπογραφή μου νομίζω :P), πράγμα που δε με κάνει ιδιαίτερα αισιόδοξο.

έδιτ: Να συμπληρώσω οτι 19.000 άτομα ψήφισαν Χρυσή Αυγή, αυτό δε χρειάζεται σχολιασμό.

Συνφωνα με υπολογισμους και την λογικη σου σε 4*10/12=40-50 χρονια ο δικομματισμος θα ειναι στο 40-50%. Ασε που οσο υποχωρει ο δικομματισμος ανεβαινει το ΛΑΟΣ. Εχει αρχισει η επανασταση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
το ΠΑ.ΣΟ.Κ θέλετε δε θέλετε νίκησε!
Και να ενημερώσω τους "αδιάβαστους" οτι είναι ένα σοσιαλιστικό κίνημα που ανήκει στον κεντροαριστερό χώρο !
Ναι σιγά την επανάσταση !
Το 75-80% του ΛΑΟΣ είναι πρώην ψηφοφόροι ΝΔ , οπότε η ΝΔ έχασε όπως είδατε !
Καμιά επίπτωση για το ΠΑΣΟΚ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Το ΠΑΣΟΚ είναι κεντροαριστερά με δεξιές πεποιθήσεις.
:P
Χειρότερα κι από ΣΥΡΙΖΑ καταντήσαμε.

Εγω θα ελεγα κεντροδεξια ιδεολογια, με δεξιες τσεπες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Ευχαριστώ το 80% των Ελλήνων συμπολιτών μου για το μήνυμα που έδωσε στον δικομματισμό. Να είστε καλά και για να μην ξεχνιόμαστε. Πέρα από το αν είναι καλό ή κακό η αποχή κανείς δεν θα μιλήσει τώρα πια για αυτή. Η αποχή τελείωσε κανείς δεν θα θυμάται το ποσοσστό σε 10 μέρες και όσες φιλοσοφικές μπαρούφες και να πουν όσοι την υποστηρίζουν το πράγμα δεν αλλάζει. Στην βουλή είναι 250+ εκπρόσωποι των δύο μεγάλων κομμάτων και είδα μεγάλο αριθμό των συμπολιτών μου να τους δίνουν λευκη επιταγή, τους έδωσαν δηλαδή την δυνατότητα να συνεχίσουν το πελατειακό σύστημα που με τόσο ζήλο κρατούν και ελεύθερο πεδίο να ασκήσουν την ευχάριστη πολιτική που τόσο πολύ αγαπάμε όλοι μας. Μην ξεχάσετε την βαζελίνη.

Υ.Γ. Ακούω ότι δεν είναι μόνο η ψήφος διέξοδος. Με ποιους άλλους τρόπους μπορούμε να επηρεάσουμε τους πολιτικούς και ένα άλλο ερώτημα που ήθελα να κάνω όσοι δεν ψήφισαν είχαν καμία ακτιβιστική παρουσία στην Ελλάδα; Να ξέρω μόνο εγώ είμαι ο κολλημένος;


5/10 2009 13:05
Εγγεγραμμένοι9,910,580 Ενσωμάτωση99.45 % Ψήφισαν70.91 % Ακυρα/Λευκά2.64 % 160 43.93 % 91 33.48 % 21 7.54 % 15 5.63 % 13 4.60 % 2.53 %
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
το ΠΑ.ΣΟ.Κ θέλετε δε θέλετε νίκησε!
Και να ενημερώσω τους "αδιάβαστους" οτι είναι ένα σοσιαλιστικό κίνημα που ανήκει στον κεντροαριστερό χώρο !

Χρήστο δε μιλάμε για το "φαίνεσθαι" αλλά για το "είναι".
Και το "είναι" δεν έχει δείξει μέχρι τώρα κεντροαριστερό και σοσιαλιστικό κόμμα.
Να υποστηρίζετε ένα κόμμα αλλά να ξέρετε και τι ψηφίζετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Χρήστο δε μιλάμε για το "φαίνεσθαι" αλλά για το "είναι".
Και το "είναι" δεν έχει δείξει μέχρι τώρα κεντροαριστερό και σοσιαλιστικό κόμμα.
Να υποστηρίζετε ένα κόμμα αλλά να ξέρετε και τι ψηφίζετε.

Ψευτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Καλά εσυ μάγκα είσαι εκτός τόπου και χρόνου και σε ενοχλεί βαθύτατα η παντοδυναμία του ΠΑΣΟΚ !
Δεν μιλάω για το φαίνεσθαι ... και πίστεψέ με ξέρω τι ψηφίζω και τι υποστηρίζω !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Καλά εσυ μάγκα είσαι εκτός τόπου και χρόνου και σε ενοχλεί βαθύτατα η παντοδυναμία του ΠΑΣΟΚ !
Δεν μιλάω για το φαίνεσθαι ... και πίστεψέ με ξέρω τι ψηφίζω και τι υποστηρίζω !

Ε μα μη μου λες ότι το ΠΑΣΟΚ έχει εφαρμόσει Κεντροαριστερή Πολιτική.
Για το όνομα του Θεού, του Αλλάχ, του Βούδα κλπ κλπ.

Στην ίδια χώρα ζούμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Καλά εσυ μάγκα είσαι εκτός τόπου και χρόνου και σε ενοχλεί βαθύτατα η παντοδυναμία του ΠΑΣΟΚ !
Δεν μιλάω για το φαίνεσθαι ... και πίστεψέ με ξέρω τι ψηφίζω και τι υποστηρίζω !

20 χρονια ειμασταν σοσιαλιστικη χωρα δηλαδη!!! Και ξαφνικα σε 6 χρονια γιναμε καπιταλιστικη :!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
«Θα παραιτηθούν όσοι διέσυραν την παράταξη και ταπείνωσαν τους Νεοδημοκράτες;», αναρώτηθε ο Μιχάλης Λιάπης. Ο πρώην υπουργός έκανε μία σύντομη δήλωση έξω από τη Βουλή και επιτέθηκε σε όσους συμβούλευσαν τον Κώστα Καραμανλή να προσφύγει σε εκλογές.

Η πλήρης δήλωση του κ. Λιάπη:

«Κάποιοι μας οδήγησαν στην καταστροφή και στον εξευτελισμό. Έγκαιρα είχα μιλήσει για πολιτική αυτοκτονία. Με αγνόησαν, όπως αγνόησαν την πλειοψηφία των στελεχών του κόμματος και την κοινή λογική και ο λαός μας τιμώρησε. Όταν διαφώνησα παραιτήθηκα. Εκείνοι που διέσυραν την παράταξη και ταπείνωσαν τους Νεοδημοκράτες θα πράξουν το ίδιο;».

Όταν ρωτήθηκε ποιοι είναι αυτοί, ο κ. Λιάπης απάντησε: «Οι αυτονόητοι δύο Ηρακλειδείς του στέμματος».

«Να δούμε ποιοι φταίνε για την ήττα. Υπήρξαν ορισμένοι που προέταξαν προσωπικές στρατηγικές και όχι το καλό της παράταξης», ήταν το σχόλιο του Σάββα Τσιτουρίδη.

«Στεκόμαστε δίπλα στον αγνό οπαδό της Νέας Δημοκρατίας και του υποσχόμαστε ότι από το ρόλο της αξιωματικής αντιπολίτευσης θα επιτελέσουμε το ρόλο που προσδοκά. Οι ευθύνες ανήκουν αναλογικά σε όλους μας», δήλωσε ο Γιάννης Τραγάκης.
https://eklogikanea.gr/details.php?id=557
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Καλά εσυ μάγκα είσαι εκτός τόπου και χρόνου και σε ενοχλεί βαθύτατα η παντοδυναμία του ΠΑΣΟΚ !
Δεν μιλάω για το φαίνεσθαι ... και πίστεψέ με ξέρω τι ψηφίζω και τι υποστηρίζω !

Ναι και περιμενα εσενα να μου το πεις.. Γαβ Γαβ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Νομίζω οτι τα νούμερα τα λένε απο μόνα τους !
Η στρατηγική του κεντροδεξιού χώρου απέτυχε παταγωδώς !
ΝΔ + ΛΑΟΣ = μάζεψαν μόλις 40% , και το ΠΑ.ΣΟ.Κ = 44%
Είναι ολοφάνερη νίκη της Αριστεράς και πιο συγκεκριμένα , παντοδυναμία του ΠΑ.ΣΟ.Κ !
Και αν κάποιων εδώ μέσα τους δυσαρεστεί αυτό το γεγονός , ένα έχω να πώ ...
Ο λαός μίλησε !


Μην το γ@μ@ς τώρα κι εσύ το πράγμα...Σιγά μην είναι και απόγονοι του ΚΚΣΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 390 μηνύματα.

Τι να μας πει και ο Λιαπης μωρε? Αντι να ευχαριστει τον Θεο που εχει κουμπαρο(τι σκατα τον εχει) τον Καραμαλνη και τον βολεψε και αυτον καπου, κανει και κριτικη στην παραταξη. Μιλανε ολοι μιλανε και οι κωλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καλά εσυ μάγκα είσαι εκτός τόπου και χρόνου και σε ενοχλεί βαθύτατα η παντοδυναμία του ΠΑΣΟΚ !
Δεν μιλάω για το φαίνεσθαι ... και πίστεψέ με ξέρω τι ψηφίζω και τι υποστηρίζω !

Πρώτον δεν ψηφίζεις τίποτα, σου διαφεύγει. Δεύτερον, βλέπω οτι δεν μπηκες στον κόπο ν'ακούσεις τη δηλωση του Πρωθυπουργού της χώρας. Δεν υπάρχει καμία "παντοδυναμία", δεν ειναι δυναστεία το ΠΑΣΟΚ, όποιος μπορεί να προσφέρει, θα το κάνει, συμμετοχικά κι εξωθεσμικά. Γι'αυτό τον έβγαλαν τον Παπανδρέου. Αν τυχόν και δεν τηρήσει αυτη τη δέσμευση, την επόμενη φορά θα φύγει με πολύ λιγότερο από 34.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
Εγω δεν καταλαβαίνω ενα πράγμα. Γιατί πρεπει να είστε τοσο φανατισμενοι. Σε εσας του ιδιους εχει προσφέρει τπτ η ΝΔ η το Πασοκ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω δεν καταλαβαίνω ενα πράγμα. Γιατί πρεπει να είστε τοσο φανατiσμενοι. Σε εσας του ιδιους εχει προσφέρει τπτ η ΝΔ η το Πασοκ?

Έλα μου ντε!


Γκούχου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Μόνο που η ιδεολογία του ΠΑΣΟΚ είναι η σοσιαλδημοκρατια δεν έχει να κάνει με τον υπαρκτό σοσιαλισμό οπότε φράσεις του τύπου 20 χρόνια είχαμε σοσιαλισμό και μόλις 6χρόνια καπιταλισμό είναι άτοπη.
Εππλέον εσείς τι νομίζεται ας πούμε ότι είναι κεντροαριστερά πολιτική που δεν έφαρμοσε το ΠΑΣΟΚ για να μιλάμε καθαρά χωρίς λαικισμούς.
Το ΠΑΣΟΚ έφτιαξε το σύστημα υγείας έκανε δημόσια τη παιδεία ανακούφισε τις ευαίσθητες κοινωνικές τάξεις(κατέστρεψε όμως οικονομικά τη χωρα) που αυτά είναι κεντροριστερά πολιτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγω δεν καταλαβαίνω ενα πράγμα. Γιατί πρεπει να είστε τοσο φανατισμενοι. Σε εσας του ιδιους εχει προσφέρει τπτ η ΝΔ η το Πασοκ?

Ποτέ δεν ξέρεις φίλε μου. Γνωρίζω άτομα που παρέδωσαν την αξιοπρέπειά τους επειδη δε μπορούσαν να φτασουν ψηλα χωρις τα κόμματα. Προσωπικα δεν εχω καμία τέτοια ανάγκη, οποιος με θέλει, δεν προκειται να μ'εχει δεδομένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Εμένα πάντως μου αρέσει που οι ψηφοφόροι μετακινούνται πολύ πιο γρήγορα πια. Και έτσι γρήγορα δε θα ανεχτούν τις όποιες υπερβάσεις εξουσίας ή αυθαιρεσίας σχετικά γρήγορα. Τα περιθώρια ανοχής στενεύουν. Ίσως γι αυτό έδωσαν τόσο ευρεία νίκη. Για να δρομολογηθούν οι αλλαγές γρήγορα. Και για να κριθεί το Πασόκ γρήγορα.
άρα το Πασόκ δεν πρέπει να επαναπαύεται αν δεν θέλει να αντιστραφεί πάλι γρήγορα αυτή η δυναμική που έχει τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top