[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ χρησιμοποιώ ένα αμυγδαλέλαιο της apivita, το βάζω κάθε βράδυ σε όλο το πρόσωπο, μαζί με μια κρέμα ακόμα και έχω δει σημαντικές διαφορές στις βλεφαρίδες! Ξέρω σίγουρα πως έχει και ο Χοντος, ίσως μάλιστα έχει και χύμα που θα είναι πιο φθηνό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μου ειχαν κανει δωρο μια μασκαρα της Avon απο τις καινουριες της σε χοντρο κοκκινομαυρο θηκαριο και μου βγηκε πολυ καλή. Τωρα βεβαια τελείωσε. Αλλά εχω αποθεμα απο το Λονδίνο (μεγάλη η χαρη του, μ'εσωσε αυτη η πολη με τα καλλυντικά της) κι έτσι έχω για το καλοκαίρι. Δες και της Μπουρζουα που αναφέρθηκε, ειναι πολυ καλή κι αυτή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
ξερετε καμια καλη μασκαρα? θελω να τις ξεχωριζει πρωτα απ όλα

μεχρι τωρα ειμαι μετρια ικανοποιημενη με όσες έχω δοκιμασει. Το Πασχα όμως μια γνωστη είχε κάτι τεράστιες βλεφαρίδες όλες ξεχωριστές και γυριστές.
ξεχασα να τη ρωτησω τι μασκαρα φορούσε...

Στα Body shop έχεις κοιτάξει??
Εγώ έχω μείνει πολύ ευχαριστημένοι από τις μάσκαρες του, και έχουν και χαμηλή σχετικά τιμή. Μπορείς να βρεις και με 10-12 ευρώ!
Και μετά της clinique!!:):):)

A!! Ξέχασα!!! ΚΑι τις Avon ήταν αρκετα καλή!!! Είχα χρησιμοποιήσει την Spectra lash!M αρεσε γιατι εκανε εντονες τις βλεφαριδες!! Απλα θυμαμαι οτι μου τις ψιλοκολλαγε...

Αυτή όμως που με ειχε κερδισει ηταν της Maybelline η XXL volume+length!!!!! Kαι έδινε εντονο βλεμα, και φαινοντουσαν πιο μεγαλες οι βλεφαριδες και δεν κολλαγανε!!!! Αλλα νομίζω δεν βγαίνει πια.... :(

Απο τις l'oreal απο την αλλη δεν ειμαι τοσο ευχαριστημένη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
απο μάσκαρες αυτή που με βόλεψε πιο πολύ απο όσες έχω δοκιμάσει, είναι της maybelline η volume express (έχω σε μαύρη και σε καφέ για τα πρωινά-και τις έχω πολύυυυ καιρό οπότε αν δεν βγαίνει πια,δεν το ξέρω). Γενικά δεν είμαι ειδική σε αυτό το θέμα αλλά αυτό που κάνω για να κάθεται καλύτερα η μασκαρα (γιατί δεν εχω ούτε μακριές ούτε πυκνές βλεφαρίδες-οπότε θέλω να μην φαίνονται στρώσεις επάνω,αλλά ίσα ίσα να τονίζει λίγο το βλέμμα) είναι να βάζω λίγο πιο πριν ενυδατική η οποιαδήποτε άλλη κρέμα στις βλεφαρίδες..
μπορεί να είναι βλακεία-και να μου πείτε οτι είναι δεν θα μου κάνει εντύπωση, αλλά εγώ έχω την αίσθηση οτι έτσι "γλυστράει" η μάσκαρα και βγαίνει πιο φυσικό το αποτέλεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NeNoOz95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NeNoOz95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
εγω παρ'οτι εχω φυσικες γυριστες βλεφαριδες ετυχε να χρησιμοποιησω της avon την super extend mascara και μου τις εκανε ακομα πιο μακριες και εντονες και εχω την εντυπωση οτι ειναι πολυ οικονομικη κιολας!!!

εγω εχω ενα αλλο προβλημα ειμαι 16 χρονων το μαλλι μου ειναι σγουρο αλλα μια πυκνη χαλια μπουκλα και αυτο με αναγκαζει να τα ισιωνω ολη την ωρα με αποτελεσμα να χω καψει και να χω καταστρεψει το μαλλι μου καμια ιδεα για το πως μπορω να το επανορθωσω???:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Σταματάς το ίσιωμα, κόβεις το καμμένο μαλλί, χρησιμοποιείς μάσκες και προϊόντα επανόρθωσης και γενικά δε το επιβαρύνεις άλλο με ψαλίδια/πιστολάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Συμφωνω με ^prinCess^...
Βάλε και λίγο ελαιόλαδο και άστο το λιγότερο μιση ώρα! Θα δεις διαφορα!! ΚΑι τις μασκες καντες με συχνοτητα 2 μεσα στην εβδομαδα!
Μπορεις να βρεις μεσα στο νετ πολλες συνταγες για σπιτικες μασκες, ετσι ωστε να φτιαξεις και τις δικες σου!
Και γενικοτερα οσο μπορεις ελατωσε το σιδερο, και πειραματισου με χτενισματα που ταιριαζουν στο δικο σου τυπο μαλλιων και στο στυλ σου!
Καλο ειναι να στεγνωσεις τα μαλλια σου φυσικα ή χρησιμοποιώντας το πιστολακι στο κρυο..
:) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τι θα λεγατε να βαλουμε μερικα βιντεακια για πεντικιουρς να παρουμε ιδεες? Περαν των κλασσικων χρωματων που φοραμε, ενιοτε κανουμε και σχεδιακια Σκεφτηκα να κανω το παρακατω. Μου λειπει βεβαια το πρασινο, στη θεση του ισως βαλω καφε η μπορντω και στη θεση των μπιχλιμπιδιων των μωβ, θα βαλω μωβ αστερακια τοσο ψιλα, ωστε δε φαινονται πως ειναι αστερακια. Εχω ενα κουτι ολο χρωματιστα στρασακια σε διαφορα χρωματα.

Κοιταξτε τι ωραιο που ειναι με το δαχτυλιδακι! Μάρεσουν πολυ τα δαχτυλιδια στα δαχτυλα των ποδιων, αλλα και γενικα!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.


Και το αντιστροφο δηλαδή λευκή βάση, μαύρο σχέδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Λολ:D Αυτό δεν έχει σχεδιάκια, παραυτα το χρώμα αυτο χειμώνα καλοκαίρι είναι το αγαπημένο μου (κόκκινο φωτιάς) αλλά έχει πλάκα το βίντεο- ο τύπος προφανώς τραβάει το πόδι της γυναίκας του την 'ώρα που κοιμάται να δείξει το δαχτυλίδι:P Πολύ ωραίο και το δαχτυλίδι!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Λοιπόν, το μετάνιωσα. Δε θα κάνω σχεδιάκι τώρα. Θα τα κάνω κοκκινα. Ολο πειραματίζομαι, τα κρατάω λίγες μέρες και στο τέλος στα κόκκινα σκέτα καταλήγω πφφ, αλλά βάλτε κι εσείς καμμιά καλή ιδέα.
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Σταματάς το ίσιωμα, κόβεις το καμμένο μαλλί, χρησιμοποιείς μάσκες και προϊόντα επανόρθωσης και γενικά δε το επιβαρύνεις άλλο με ψαλίδια/πιστολάκια.

Νομίζω πως έχω βρει εναλλακτική λύση. Επειδή κάποτε είχα κάψει και εγώ το μαλλί μου απο το καθημερινό ίσιωμα, το έκοψα και για αρκετούς μήνες δεν τα ίσιωνα ούτε έκανα πιστολάκι. Αφότου επανήλθε και επειδή το μαλλί μου φουντώνει σαν θάμνος αν δεν το ισιώσω, αποφάσισα να κάνω κάτι άλλο. Έκοψα το πιστολάκι, άφηνα το μαλλί μου να στεγνώνει φυσικά και μετά το ίσιωνα με ψαλίδι στην χαμηλότερη δυνατή θερμοκρασία. Μια χαρά είναι τώρα τα μαλλιά μου και δεν έχω ούτε ψαλίδα, ούτε ξηρή τρίχα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αν ήταν να τα ισιώνω σε χαμηλή θερμοκρασία δε θα είχα ξοδέψει 100 ευρώ για να πάρω άλλο ψαλίδι που αγγίζει τους 230.
Η χαμηλή θερμοκρασία, εκτός του ότι δεν ισιώνει καλά, δεν διαρκεί κιόλας, οπότε πιο συχνό ίσιωμα και το θεωρώ τζάμπα κόπο.
Για μένα φυσικά μιλάω και για τα μαλλιά μου.

Εγώ το τελευταίο καιρό, απλά δε τα ισιώνω καθημερινά, όπως έκανα χρόόόόνιααααααα τώρα και αν δεν βιάζομαι να βγω από το σπίτι, τα αφήνω να στεγνώσουν φυσικά τώρα που έφτιαξε και ο καιρός. Είναι φορές που τα πιάνω πάνω έναν γελοίο κότσο και έτσι κυκλοφορώ αν βαριέμαι. Δηλαδή από τις 7 φορές την εβδομάδα, το' χω ελλατώσει στις 4-3 φορές ας πούμε. Μεταξύ μας, δε νομίζω να κατέβει άλλο η συχνότητα, αν και το μαλλί μου πια δεν είναι σγουρό, και δε ξέρω γιατί το ισιώνω ακόμα, ίσως επειδή το θέλω ΚΑΡΦΙ τελείως. Αρρώστια λέγεται αυτό. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Πρινς κατ'αρχην καρδουλες αστερακια αρκουδακια και πονυ :redface::redface:
Κατα δευτερον ρε συ το καρφι μαλλι ειναι βαρετο
Το φυσικα ισιο ειναι πιο αναλαφρο και στην οψη αλλα και στην προσωπικη αισθηση


τι σκαλωμα ειναι με το καρφι
αου κανει μπαμ οτι ειναι ισιωμενο
μη μιλησω για το καψιμο


Τελος πρινς θα πω ουρανια τοξα,ευχουληδες και μακια μουκια
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flora.m123

Νεοφερμένος

Η Φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Πρινς κατ'αρχην καρδουλες αστερακια αρκουδακια και πονυ :redface::redface:
Κατα δευτερον ρε συ το καρφι μαλλι ειναι βαρετο
Το φυσικα ισιο ειναι πιο αναλαφρο και στην οψη αλλα και στην προσωπικη αισθηση


τι σκαλωμα ειναι με το καρφι
αου κανει μπαμ οτι ειναι ισιωμενο
μη μιλησω για το καψιμο


Τελος πρινς θα πω ουρανια τοξα,ευχουληδες και μακια μουκια
:redface:
Προσωπική εμπειρία λέει ότι αν το μαλλί ήταν κάποτε σγουρό (κι εμένα σγουρό ήταν,τώρα πλέον με τις βαφές και τα χτενίσματα έχει γίνει μια βλακεία και μισή) είναι χάλια φυσικό ίσιο!Αλλά εντάξει,δεν είναι ανάγκη να είναι και καρφί. Μια καλή μάσκα κάθε φορά που κάνεις μπάνιο (κατά προτίμηση για ίσιωμα) και επαγγελματικό πιστολάκι την κάνουν τη δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Τα δικά μου είναι σπαστά. Όσο και να τα ισιώνω δε κάθονται ποτέ. Πάντα γυρίζουν κάπως. Για καρφί ούτε λόγος!
Ε και δε πιάνω ισιωτικό πια. Ίσως κάνα πιστολάκι, αλλά κι αυτό σπάνια πλέον.
Και δεν ξέρω, μπορεί να μου φαίνεται, μου μυρίζουν περίεργα τα μαλλιά, όταν τα ισιώνω με το ισιωτικό.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Τα μαλλια μου ειναι ισια μεχρι τα φρυδια και απο εκει και περα κανουν ωραιες μπουκλιτσες...Δηλαδη δεν ειναι σγουρα απ την ριζα...
Δεν τα ισιωνω...
Μου αρεσουν πολυ ετσι αν και το ισιο οπως μου εχουν πει με αναδεικνυει , με κανουν να φαινομαι μεγαλυτερη ,με κανουν πιο...κοριτσι...
Αλλα νιωθω καλα με τον εαυτο μου και οταν ειναι φυσικα...Και ετσι να εχω ισιωσει 3 φορες στη ζωη μου...=P

--------------------.-------------------------------.------------------------------.----------------------------------------.--------------------------------.------------------------------.-----------------------------.-----------

Παντως θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας κατι που δοκιμασα και εχω δει θεαματικα αποτελεσματα.
Ειδα το παρακατω βιντεο που εχει θεμα του τις ΜΑΓΙΚΕΣ ιδιοτητες του ελαιολαδου στα μαλλι μας.
Το γνωστο λαδι(και αυτο που βαζουμε στην χωριατικη,στις τηγανιτες πατατες,στο κοτοπουλο,στο καντηλι και οπου αλλου) κανει θαυματα...

Βαζοντας ελαχιστο λαδακι στις ακρες ,τα μαλλια μου εγιναν εκπληκτικα απαλα και λαμπερα...
Και οχι δεν λιγδωσαν;)

Σας προτεινω να το δοκιμασετε ανεπιφυλακτα..

Και το video==>https://www.youtube.com/watch?v=eTsjMwDmscw
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Το δοκίμασα πριν από λίγες μέρες! ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Μου αρέσουν πολύ τα σχέδια στα νύχια είτε έιναι των ποδιών, είτε των χεριών! :D
Τι θα λεγατε να βαλουμε μερικα βιντεακια για πεντικιουρς να παρουμε ιδεες? Περαν των κλασσικων χρωματων που φοραμε, ενιοτε κανουμε και σχεδιακια Σκεφτηκα να κανω το παρακατω. Μου λειπει βεβαια το πρασινο, στη θεση του ισως βαλω καφε η μπορντω και στη θεση των μπιχλιμπιδιων των μωβ, θα βαλω μωβ αστερακια τοσο ψιλα, ωστε δε φαινονται πως ειναι αστερακια. Εχω ενα κουτι ολο χρωματιστα στρασακια σε διαφορα χρωματα.

Κοιταξτε τι ωραιο που ειναι με το δαχτυλιδακι! Μάρεσουν πολυ τα δαχτυλιδια στα δαχτυλα των ποδιων, αλλα και γενικα!!

Αυτό είναι πολύ χοντροκομμένο και μοιάζει με ζωγραφιά νηπιαγωγείου!


Και το αντιστροφο δηλαδή λευκή βάση, μαύρο σχέδιο

Αυτό είναι υπερβολικό και καθόλου ωραίο!

Εγώ έκανα έτσι τα νύχια των χεριών μου με την μόνη διαφορά οτι τα χρώματα είναι αντίθετα! Δεν έχει καμία δυσκολία, αλλά μου αρέσει που είναι ιδιαίτερο και είμαι πολύ περήφανη που το έκανα μόνη μου! :D:P

577415_386980468009281_175644685809528_1102464_1428598949_n.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πρινς κατ'αρχην καρδουλες αστερακια αρκουδακια και πονυ :redface::redface:
Κατα δευτερον ρε συ το καρφι μαλλι ειναι βαρετο
Το φυσικα ισιο ειναι πιο αναλαφρο και στην οψη αλλα και στην προσωπικη αισθηση


τι σκαλωμα ειναι με το καρφι
αου κανει μπαμ οτι ειναι ισιωμενο
μη μιλησω για το καψιμο


Τελος πρινς θα πω ουρανια τοξα,ευχουληδες και μακια μουκια
:redface:
Καρδούλες, αστεράκια, αρκουδάκια και πόνυ. :redface:

Ρεε δεν είναι βαρετό. Είναι απλό μαλλί, απλά είναι ίσιο. Δε μου φαίνεται ότι είναι στημένο, ούτε νομίζω ότι φαίνεται ότι είναι ισιωμένο. (ε δεν είναι και τόσο περίεργο κάποιος να' χει μαλλί καρφί φυσικό, έχω φίλη που' χει τέτοιο και τη ζηλεύωωω)
Εδώ πάρα πολλοί γνωστοί μου δεν έχουν ιδέα ότι το ισιώνω θυμάμαι στη 3η λυκείου, τα' χα αφήσει τα μαλλιά άσιωτα μια μέρα και ήταν σε σγουρό φάση και θυμάμαι χαρακτηριστικά που μου έλεγαν "τι ωραίο μαλλί, έχεις ραντεβού μετά και φτιάχτηκες;", δλδ το φυσικό μου ξέρουν όλοι ότι είναι το ίσιο. :redface:
Αλλά και αφύσικο να φααινόταν, δε θα το άλλαζα. Μου αρέσει και αρκεί αυτό!:pfff:

Ουράνια τόξα, ευχούληδες και σμουτς.:redface:
Μια καλή μάσκα κάθε φορά που κάνεις μπάνιο (κατά προτίμηση για ίσιωμα) και επαγγελματικό πιστολάκι την κάνουν τη δουλειά.
Όχι ρε παιδιά και κάθε φορά που κάνεις μπάνιο να κάνεις μάσκα. Μερικές λούζονται και κάθε μέρα (:redface:) δε μπορείς να βάζεις κάθε μέρα μάσκα. Συνήθως το κάνεις το πολύ 2 φορές την εβδομάδα, τουλάχιστον έτσι μου' χουν πει κι αυτό ακολουθώ εγώ.
Τα δικά μου είναι σπαστά. Όσο και να τα ισιώνω δε κάθονται ποτέ. Πάντα γυρίζουν κάπως. Για καρφί ούτε λόγος!
Ε και δε πιάνω ισιωτικό πια. Ίσως κάνα πιστολάκι, αλλά κι αυτό σπάνια πλέον.
Και δεν ξέρω, μπορεί να μου φαίνεται, μου μυρίζουν περίεργα τα μαλλιά, όταν τα ισιώνω με το ισιωτικό.:redface:
Το ότι δεν κάθονται, όπως είπα και στο παραπάνω ποστ, φταίει το ψαλίδι που τα ισιώνεις και η θερμοκρασία στην οποία το κάνεις. Αν το ψαλίδι δεν είναι πολύ καλό, ή δεν έχει πολύ δυνατή θερμοκρασία ξέρωγω, δε θα σου ισιώσει το μαλλί να στο κάνει καρφί, πόσο μάλλον να διακρέσει και όλη μέρα.
Στο λέω, επειδή κι εγώ παλιά, νόμιζα ότι φταίει το μαλλί μου κι έχω το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ μαλλί, αλλά δεν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top