Πρόθεση ψήφου εκλογών Ιούνιου 2012

Αν γίνουν εκλογές τον Ιούνιο, τί θα ψηφίσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 127)
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 10 7.9%
  • ΣΥ.ΡΙΖ.Α

    Ψήφοι: 58 45.7%
  • ΠΑ.ΣΟ.Κ

    Ψήφοι: 4 3.1%
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    Ψήφοι: 8 6.3%
  • Κ.Κ.Ε.

    Ψήφοι: 8 6.3%
  • Χρυσή Αυγή

    Ψήφοι: 11 8.7%
  • Δημοκρατική Αριστερά

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑ.Ο.Σ.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δημοκρατική Συμμαχία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δημιουργία Ξανά!

    Ψήφοι: 7 5.5%
  • Δράση - ΦΙΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.

    Ψήφοι: 5 3.9%
  • Κοινωνική Συμφωνία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΟΧΙ (Δημοκρατική Αναγέννηση - ΕΠΑΜ)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ένωση Κεντρώων

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • Σύνδεσμος Εθνικής Ενότητας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κόμμα Πειρατών

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • ΚΟΙΝΩΝΙΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ (μ-λ) - Μ-Λ ΚΚΕ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

    Ψήφοι: 1 0.8%
  • ΕΕΚ ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ

    Ψήφοι: 1 0.8%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 2 1.6%
  • Λευκό/Άκυρο/Αποχή

    Ψήφοι: 3 2.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Και όσο ο Άγγελος κλαίει στα συντρίμια του δικομματισμού και δεύτερη δημοσκόπηση (έστω και πουλημένη η συγκεκριμένη) δίνει πρώτο κόμμα τον ΣΥΡΙΖΑ που φαίνεται να σταθεροποιήται πάνω από το 25%.



Ενώ ένα 50% επιθυμεί κυβέρνηση κεντροαριστεράς έναντι 34% κεντροδεξιάς.Ταυτόχρονα ανεβαίνει η πόλωση με 45% να πηγαίνει με σκεπτικό να δώσει αυτοδυναμία,ενώ πέφτει η τιμωριτική διάθεση.

Σε πτώση όλα τα μικρά κόμματα με ΧΑ να πέφτει κάτω απο 5%

Ολόκληρη η δημοσκόπηση δημοσιεύεται στο σημερινό ΕΠΕΝΔΥΤΗ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εχει κανα μηνα να τρεξει το πραμα για εκλογες

παντως χαιρεσε που αντι πασοκ πρωτο κομμα θα εχουμε συριζα?-πασοκ ειναι απο μεσα..

εγω απο αυτα που βλεπω και τα διφορουμενα περι μνημονιου μαλλον φοβαμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν είναι ΠΑΣΟΚ γιατί δεν αναγνωρίζει το μνημόνιο. Η ΝΔ είναι ίδια με το ΠΑΣΟΚ, την ίδια πολιτική ακολουθούν, αφού συγκυβέρνησαν μια χαρά. Μακριά από εμάς!!! Αλλά δυστυχώς υπάρχουν και ανεγκέφαλα κομματόσκυλα :( Κάποιος μας ευλόγησε που δεν βγάλανε 151 έδρες, παρά τις αντισυνταγματικές +50 στην ΝΔ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,814 μηνύματα.
και συ που εισαι κολλημενος?
προτιμω να ψηφισζω λυση,εστω και κουτση,,παρα συνεχεια αρνηση..

Καλά, πάρε τώρα το τσίρκο εδώ να ακούσεις κι άσε με στην άρνησή μου:




ΥΓ: Και κολλημένος δεν είμαι με κανένα κόμμα. Κολλημένος είμαι μόνο με το γατάκι μου τον Armin.-:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δεν είναι ΠΑΣΟΚ γιατί δεν αναγνωρίζει το μνημόνιο.

δεν τα μαθες?

επαναδιαπραγματευση θα κανουν και αυτοι

οχι του σαμαρα βεβαια δεξιά
αλλα αλλη αριστερη

ρωτα και τη μερκελ ξερει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Τι θα γινει τελικα; Θα εχουμε εκλογες παλι; Βγηκε τιποτα επισημο; Εχω χασει επεισοδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
δεν τα μαθες?
.

δεν τα μαθες; Στα @@ μας τι προπαγανδίζει η λαμογίστικη ΝΔ,το σουργελό ΠΑΣΟΚ και όλο το παρεάκι της διαπλοκής για το τι πολιτική ΘΑ ακολουθήσει ο ΣΥΡΙΖΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το ΣΥΡΙΖΑ είναι ένα αντιμνημονιακό ΠΑΣΟΚ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν τα μαθες; Στα @@ μας τι προπαγανδίζει η λαμογίστικη ΝΔ,το σουργελό ΠΑΣΟΚ και όλο το παρεάκι της διαπλοκής για το τι πολιτική ΘΑ ακολουθήσει ο ΣΥΡΙΖΑ
οι ιδιοι οι συριζαιοι τα λενε

ελεος,,
με τα ιδια μου τα αυτια τα ακουσα

μια ο ενας λεει καταργηση,μια ο τσιπρας απλα λεει για αλλαγη του πλαισιου της στρατηγικης-αν καταλαβε και ο ιδιος τι λεει γραψε μου, και μετα βγαζουν το δραγασακη ως υπουργο του πασοκ σχεδον να λεει για επαναδιαπραγματευση κλπ

το συριζα εχει δεκα γνωμες και 1000 κομματια
και νομιζει οτι μας δουλευει

πλεον ολοι το εχουν καταλαβει,,και να δεις οτι πολυς λαος θα το καταλαβει μεχρι τις επομενες καλπες

αν πραγματικα θες να καταργησεις το μνημονιο ,,τοτε ψηφισε κκε,,τουλαχιστον αυτοι ειναι ειλικρινεις.

και δεν λενε αλλα το πρωι και αλλα το βραδυ..

το σουργελό ΠΑΣΟΚ
το οποιο σουργελο εχει καταπιει το συριζα,,10% τουλαχιστον,,οποτε μην βριζεις τη βαση του κομματος σου..τους προσβαλεις..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
δεν τα μαθες?

επαναδιαπραγματευση θα κανουν και αυτοι

οχι του σαμαρα βεβαια δεξιά
αλλα αλλη αριστερη

ρωτα και τη μερκελ ξερει..

Δεν τα μαθες; Πασοκ και νδ ειναι δεμενοι με υπογραφες, οσο και αν μας παραμυθιαζουν επαναδιαπραγματευση δεν μπορουν να κανουν οι συγκεκριμενοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
οι ιδιοι οι συριζαιοι τα λενε

ελεος,,
με τα ιδια μου τα αυτια τα ακουσα

μια ο ενας λεει καταργηση,μια ο τσιπρας απλα λεει για αλλαγη του πλαισιου της στρατηγικης-αν καταλαβε και ο ιδιος τι λεει γραψε μου, και μετα βγαζουν το δραγασακη ως υπουργο του πασοκ σχεδον να λεει για επαναδιαπραγματευση κλπ

το συριζα εχει δεκα γνωμες και 1000 κομματια
και νομιζει οτι μας δουλευει

πλεον ολοι το εχουν καταλαβει,,και να δεις οτι πολυς λαος θα το καταλαβει μεχρι τις επομενες καλπες

αν πραγματικα θες να καταργησεις το μνημονιο ,,τοτε ψηφισε κκε,,τουλαχιστον αυτοι ειναι ειλικρινεις.

και δεν λενε αλλα το πρωι και αλλα το βραδυ..

Οκ φέρε μου μια δήλωση λοιπόν που να μιλάει ρητα για επαναδιαπραγμάτευση του μνημονίου από στέλεχος του ΣΥΡΙΖΑ,έτσι για να δούμε τις πηγές σου και άσε τις ακυροσύνες των ''άκουσα'' ,το είδα στα Ταρώ ή τα διάβασα στη πουλημένη φυλάδα.Όσο λοιπόν η παράλληλη κοσμάρα της διαπλοκής εφευρίσκει πάνω στον πανικό της μπαρουφολογίες για να χτυπήσει τον ΣΥΡΙΖΑ,ετοιμάσου να δεις τον Κιμ γιον Τσίπρ Πρωθυπουργάρα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν δενουν οι υπογραφες,,συμβολικες ειναι
μονο η βουλη δενει η βουλη ξεδενει

παντως μολις δεχυηκες οτι ο τσιπρας θα κανει καλυτερη επαναδιαπραγματευση
Επαναδιαπραγμάτευση χρέους ζήτησε ο Τσίπρας


Να προχωρήσει σε επαναδιαπραγμάτευση του χρέους ζήτησε από την κυβέρνηση...



Να προχωρήσει σε επαναδιαπραγμάτευση του χρέους ζήτησε από την κυβέρνηση ο πρόεδρος της ΚΟ του ΣΥΡΙΖΑ Αλέξης Τσίπρας.
Όπως δήλωσε, «η κυβέρνηση, αντί να παίζει κρυφτούλι, πρέπει τώρα να διεκδικήσει επαναδιαπραγμάτευση του χρέους, χωρίς νέα μνημόνια, επαναδιαπραγμάτευση που θα στηρίζει την κοινωνία και όχι τους τραπεζίτες".
Ακόμη σημείωσε ότι ο ΣΥΡΙΖΑ και η Ευρωπαϊκή Αριστερά διεκδικούν μια νέα, δίκαιη ρύθμιση του χρέους, με επιμήκυνση του χρόνου αποπληρωμής, χαμηλούς τόκους και κούρεμα του χρέους, που θα μπορέσει να δώσει ανάσα στην κοινωνία.
σαν φαινεται το τελευταιο για καταργηση του μνημονιου κλπ μπουρδες?
απλα καλυτερα επιτοκια ελαφρυτερα χαρατσια κλπ


αντε,,
το συριζα ειναι εδω ενωμενο δυνατο..

Οκ φέρε μου μια δήλωση λοιπόν που να μιλάει ρητα για επαναδιαπραγμάτευση του μνημονίου από στέλεχος του ΣΥΡΙΖΑ,
πρεπει να βγαζω βιντεο οταν τα λενε στην τηλεοραση?

ακου το δραγασακη και παρατας μας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
ΨΗΦΙΖΟΝΤΑΣ ΣΥΡΙΖΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΕ ΠΑΣΟΚΟΥΣ


Κοτσακάς



Αγραφιώτης


Κουρουμπής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ο τελευταιος ειναι ο πιο τιμιος..
περαν κομματος
για να μην θυμησουμε οτι οι χειροτεροι αμοραλιστες πασοκες ηταν συριζαιοι
δαμανακη ανδρουλακης κλπ..

παντα η μητρα του πασοκ ηταν συριζα

οποτε το συριζα ας βγαλει την αριστερη προβια,,και ας φανει η πασοκιλα του απο μεσα

και για τη διαπλοκη που λες
εγω ειδα το αντιθετο,,ο πολιτης στη νετ και οι λοιποι προσπαθησαν να καλυψουν φανερα οσο μπορουσαν την κωλοτουμπα τσιπρα περι επανεξετασης,,φανερα
οποτε αν βλεπεις μμεδες να στηριζουν τσιπρα,,τοτε ασε,,

το πασοκ ξαναρχεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
πρεπει να βγαζω βιντεο οταν τα λενε στην τηλεοραση?

ακου το δραγασακη και παρατας μας..

Αχ, ρε Άγγελε εγώ δε τα πάω καλά με τα Ελληνικά έσυ όμως δε το έχεις ούτε με τα νούμερα ούτε με τη γλώσσα, μου βάζεις πηγή από τον Ιανουάριο του 2011 που μιλάει για ''επαναδιαπραγμάτευση χρέους'' και όχι Μνημονίου και ενδιάμεσα έχει φανεί η σούπερ επιτυχία των μέτρων ενώ έχει υπογραφεί και το Μνημόνιο 2 από τότε.Βάλε ρε πηγή σημερινή,χθεσινή,τωρινή παρούσα με το βίντεο ή τη δήλωση στελέχους που μιλάει ρητά για επαναδιαπραγμάτευση.Έλα βάλε και το βίντεο να το δω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.

'Ασε τι πιστεύει η Ημερησία και ο κάθε πουλημένος να πούμε και χώσε επίσημη δήλωση στελέχους ΣΥΡΙΖΑ που να μιλάει για επαναδιαπραγμάτευση μνημονίου.Έλα αφού το άκουσες με τα αυτιά σου όλο και κάποιος θα σε επιβεβαιώσει.


Άγγελε , η ΝΔ σου πάει μας άφησε χρόνους.Διάλεξε απλά την πόλη της Β.Κορέας που θες να ζήσεις για πρακτική εξάσκηση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
σχετικο-άσχετο...
Μόνο σε μένα το φαινόμενο "Τσίπρας" θυμίζει τον Παπανδρέου (Ανδρέα) του '74 ή/και του '77?

Ο συνδυασμός που διάλεξα στις εκλογές ανήκει στο 19% που ΔΕΝ θα εκπροσωπείται στη βουλή, μιας και για διάφορους λόγους δεν επέλεξα να υποστηρίξω κανέναν από τα κόμματα που πέρασαν το3%, αλλά οι καταστάσεις που ζούμε με όλη αυτή τη φιλολογία και την παραφιλολογία για τον τσίπρα αυτό μου φέρνουν στο μυαλό...

Και με βάση αυτό ΕΥΧΟΜΑΙ ο Τσίπρας να μην αποδειχτεί Ανδρέας σε 20 χρόνια(!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
σχετικο-άσχετο...
Μόνο σε μένα το φαινόμενο "Τσίπρας" θυμίζει τον Παπανδρέου (Ανδρέα) του '74 ή/και του '77?

Ο συνδυασμός που διάλεξα στις εκλογές ανήκει στο 19% που ΔΕΝ θα εκπροσωπείται στη βουλή, μιας και για διάφορους λόγους δεν επέλεξα να υποστηρίξω κανέναν από τα κόμματα που πέρασαν το3%, αλλά οι καταστάσεις που ζούμε με όλη αυτή τη φιλολογία και την παραφιλολογία για τον τσίπρα αυτό μου φέρνουν στο μυαλό...

Και με βάση αυτό ΕΥΧΟΜΑΙ ο Τσίπρας να μην αποδειχτεί Ανδρέας σε 20 χρόνια(!)

Βασικά μακάρι να έχει την ηγετική στάση και δυναμική του Αντρέα.Έναν πραγματικό ηγέτη έχει ανάγκη η Αριστερά για να ενωθεί.Ταυτόχρονα όμως ελπίζω η πολιτική του να είναι ειλικρινά hard-line που θα καταστήσει την Ελλάδα καταλύτη για τους νέους συσχετισμούς που βλέπουμε σιγά σιγά στην Ευρώπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Εδώ και 2 βδομάδες διαβάζω τον Pano__ να μιλάει για τη δυναμική της αριστεράς, για έναν πραγματικό ηγέτη που χρειάζεται η Ελλάδα, για την αναγέννηση της αριστερής πολιτικής κλπ. Πανέμορφα λόγια και πολύ πιασάρικα, ωραία τα λες.Δεν ξέρω γιατί υποστηρίζεις τόσο ένθερμα τον Τσίπρα, αλλά ανεξάρτητα από το αν συμφωνώ ή όχι με την άποψή σου αυτή η πλύση εγκεφάλου δε μ'αρέσει.Βέβαια, επειδή η προπαγάνδα πάει both ways, για να μιλήσουμε με τα definitions σου, απ'την άλλη μεριά κάτι παρόμοιο κάνει και ο Άγγελος, μόνο που εσύ χρησιμοποιείς τις ίδιες εκφράσεις ξανά και ξανά και ξανά, λες και προσπαθείς να μας επιβάλλεις κάτι.Άλλο η έκθεση απόψεων, άλλο η πλύση εγκεφάλου..

Είμαι απλώς σκεπτικός ως προς τις προθέσεις σου, δε ζεις στην Ελλάδα, είσαι ψυχολόγος και υποψήφιος διδάκτορας σε ένα από τα καλύτερα πανεπιστήμια της Αγγλίας, ή κάτι τέτοιο.Μήπως επεκτείνεις το field της ψυχολογίας και στην πολιτική τώρα? Δε θα με εξέπληττε αν όλη αυτή η συμμετοχή σου ήταν μέρος πειράματος... :P :hmm:

Μια σκέψη μου είναι και τίποτα παραπάνω.

Όσο για τις νέες εκλογές που όπως φαίνεται έρχονται, δεν ξέρω τι θα ψηφίσω, αλλά ακόμα έχουμε πολλές μέρες μέχρι τότε και θα έχουμε περισσότερες εξελίξεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top