Το διάλειμμα στη σχέση... βοηθάει;

Το διάλειμμα στη σχέση... βοηθάει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 47)

techgirl

Νεοφερμένος

Η techgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
ουφ είναι δύσκολές οι σχέσεις...Αν είσαι άνθρωπος που τρέφεται από το excitement πως γίνεται στο πλαίσιο μακροχρόνιας σχέσης να το διατηρήσεις; Πιστεύετε ότι η ένταση μπορεί να κρατήσει, ή αν αγαπάς έναν ανθρωπό, για να μείνεις (ουσιαστικά) μαζί του, πρέπει να συμβιβαστείς με την ιδέα ότι κα΄που κάπου θα βαριέσαι και λίγο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Περί συμβιβασμού υπάρχουν δύο τινά...

1ο: Υπάρχουν αυτοί που εξακολουθούν να είναι σε μία σχέση, λόγω ανασφάλειας, φόβου, βολής κλπ
2ο: Υπάρχουν κι αυτοί που δίνουν μία στην καρδάρα και χύνουν το λιγοστό γάλα, και βρίσκουν άλλο άτομο να τους την γεμίσει έως απάνω

Με δυο λόγια, εσύ επιλέγεις αν θα παραμείνεις σε μία σχέση, που έπαψε να είναι η ιδανική και να σε γεμίζει. Καθίζεις τον εαυτό σου κάτω, και αποφασίζεις ποιο καλντερίμι θα βαδίσεις. Αυτό ισχύει μόνο για την προαναφερθείσα περίπτωση. Δεν πρέπει να φτάνουμε στο άλλο άκρο, και στην πρώτη συννεφιά κι ομίχλη, να τα παρατάμε και να σταθμεύουμε στην άκρη δια παντός. Η θάλασσα των σχέσεων έχει τις μπουνάτσες της, αλλά έχει και τις τρικυμίες της. Κι ο καλός καπετάνιος οφείλει να παραμένει στο πηδάλιο, μέχρι να περάσει η καταιγίδα και να ξαναγαληνέψει η θάλασσα.

Για το υπόλοιπο της ερώτησής σου...
Όταν δεν αφήνεσαι, επειδή "έδεσες τον γάιδαρό σου", αλλά συνεχίζεις να τροφοδοτείς την σχέση σου και να νοιάζεσαι, τότε πορεύεσαι ορθώς. Μα για να τσουλήσει, θα πρέπει κι οι δύο να δίνουν τον οβολό τους. Στις σχέσεις είναι πάντα δύο, όχι ένας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

techgirl

Νεοφερμένος

Η techgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Περί συμβιβασμού υπάρχουν δύο τινά...

1ο: Υπάρχουν αυτοί που εξακολουθούν να είναι σε μία σχέση, λόγω ανασφάλειας, φόβου, βολής κλπ
2ο: Υπάρχουν κι αυτοί που δίνουν μία στην καρδάρα και χύνουν το λιγοστό γάλα, και βρίσκουν άλλο άτομο να τους την γεμίσει έως απάνω

Με δυο λόγια, εσύ επιλέγεις αν θα παραμείνεις σε μία σχέση, που έπαψε να είναι η ιδανική και να σε γεμίζει. Καθίζεις τον εαυτό σου κάτω, και αποφασίζεις ποιο καλντερίμι θα βαδίσεις. Αυτό ισχύει μόνο για την προαναφερθείσα περίπτωση. Δεν πρέπει να φτάνουμε στο άλλο άκρο, και στην πρώτη συννεφιά κι ομίχλη, να τα παρατάμε και να σταθμεύουμε στην άκρη δια παντός. Η θάλασσα των σχέσεων έχει τις μπουνάτσες της, αλλά έχει και τις τρικυμίες της. Κι ο καλός καπετάνιος οφείλει να παραμένει στο πηδάλιο, μέχρι να περάσει η καταιγίδα και να ξαναγαληνέψει η θάλασσα.

Για το υπόλοιπο της ερώτησής σου...
Όταν δεν αφήνεσαι, επειδή "έδεσες τον γάιδαρό σου", αλλά συνεχίζεις να τροφοδοτείς την σχέση σου και να νοιάζεσαι, τότε πορεύεσαι ορθώς. Μα για να τσουλήσει, θα πρέπει κι οι δύο να δίνουν τον οβολό τους. Στις σχέσεις είναι πάντα δύο, όχι ένας.

σωστά τα λες...Το θέμα είναι πως παροτρύνεις τον άλλον να δίνει και αυτός, χωρίς να το απαιτείς έκβιαστικά όμως...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το να δίνεις το παράδειγμα, είναι ένας τρόπος.

Πάντως, το να αρχίζει κανείς την γκρίνια υποδεικνύοντας την πρέπουσα συμπεριφορά, δεν μου αρέσει. Μ' αρέσει η αυθεντικότητα. Το να το νιώθει και να το κάνει ο άλλος. Απ' την άλλη μεριά όμως, όταν είσαι σε μία σχέση πρέπει να μιλάς με τον άλλον. Οπότε θα πρέπει να θίγονται, θαρρώ. Κι από 'κει και πέρα, βλέποντας και κάνοντας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

techgirl

Νεοφερμένος

Η techgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Το να δίνεις το παράδειγμα, είναι ένας τρόπος.

Πάντως, το να αρχίζει κανείς την γκρίνια υποδεικνύοντας την πρέπουσα συμπεριφορά, δεν μου αρέσει. Μ' αρέσει η αυθεντικότητα. Το να το νιώθει και να το κάνει ο άλλος. Απ' την άλλη μεριά όμως, όταν είσαι σε μία σχέση πρέπει να μιλάς με τον άλλον. Οπότε θα πρέπει να θίγονται, θαρρώ. Κι από 'κει και πέρα, βλέποντας και κάνοντας.

Ακριβώς! Το να αρχίσεις την γκρίνια και τους εκβιασμούς δεν είναι λύση, γιατι και να πάρεις αυτό που θέλεις θα είναι αποτέλεσμα πίεσης, οπότε τι να το κάνεις...Ασε έχω μπλέξει, δεν ξέρω τι να κάνω...Το να βρεις την ισορροπία μεταξύ αξιοπρέπειας και εκφρασης των παραπόνων σου είναι για μένα το πιο δύσκολο...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μα σε μια ώριμη συζήτηση, με εξωτερίκευση παραπόνων που στέκουν, κι όχι τύπου: γιατί λερώνεις το καπάκι της τουαλέτας (με υφάκι δασκάλας στο σχολείο) -που, ναι, μπορείς να το πεις κι αυτό όμορφα κι ωραία, κι αποφεύγοντας τις υστερίες και τις κατινιές, δεν τίθεται θέμα "χάνω την αξιοπρέπειά μου".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrosmp

Νεοφερμένος

Ο stavrosmp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Χαιρετω ολη την παρεα του e-steki...
Θελω μαζι σας να μοιραστω και εγω τον πονο μου(πλακα κανω :P)...
Μπαινω στο ψητο...
Ειμαι με μια κοπελα 13 μηνες μαζι και χθες για πρωτη φορα μου ζητησε διαλειμμα 2 μερες..Φυσικα δεν συμφωνησα αλλα επειδη ποτε δεν της
χαλασα χατιρι της ειπα..θελεις 2 ? παρε και αλλη μια απο μενα 3 .. !
Την απαντηση αυτη δεν την περιμενε και τελικα σημερα ειναι η 2η μερα που δεν μιλαμε..
Αυτο εγινε γιατι την ρωτησαν "ευλογα" οι γονεις της αν προκειται να παμε σοβαρα γιατι ειμαστε και οι 2 σε ηλικια γαμου.. 33 εγω 30 αυτη..
Μαλλον η πιεση των γονιων της ηταν μεγαλη και ετσι πηρε αυτη την αποφαση..
Πιστευω οτι μαλλον ηρθε το τελος γιατι αν πραγματικα με ηθελε θα απαντουσε καταλληλα στους γονεις της.
Σαν σχεση εχουμε τσακωθει και λογομαχήσει αρκετες φορες μεσω τηλεφωνου παντα,εχουμε χωρισει και τα ξαναβρει περιπου 7 φορες παλι μεσω
του ριμαδοτηλεφωνου...αλλα οταν ειμαστε απο κοντα δεν τσακωθηκαμε ποτε και παντα ειμαστε στα μελια με ολη την σημασια της λεξεως...
Τετοια εμπειρια σε σχεση δεν εχω ξαναζησει ποτε και θα ηθελα την γνωμη σας απο ολες τις πλευρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Δεν υπαρχει διαλειμμα, ή μενεις μαζι ή χωριζεις. Απλα το ''θελω ενα διαλειμμα'' ειναι ενας γυναικειος τροπος για να πει ''θελω να χωρισουμε''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrosmp

Νεοφερμένος

Ο stavrosmp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Δεν υπαρχει διαλειμμα, ή μενεις μαζι ή χωριζεις. Απλα το ''θελω ενα διαλειμμα'' ειναι ενας γυναικειος τροπος για να πει ''θελω να χωρισουμε''

Λογικο ειναι αυτο που λες , και εγω αυτο καταλαβαινω...απλα σημερα γραφει εξετασεις στο ανοιχτο βλακο-πανεπιστημιο και απο
χθες ηθελε την ηρεμια της..γιατι παντα οταν διαβαζει και εχει εξετασεις την πιανει τρελο αγχος και ειναι ικανη να σε χωρησει κιολας..μπορει γι αυτο και καλα να ζητησε διαλειμμα...αν και αυτο το βλεπω σαν δικαιολογια προς τον εαυτο μου...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Λογικο ειναι αυτο που λες , και εγω αυτο καταλαβαινω...απλα σημερα γραφει εξετασεις στο ανοιχτο βλακο-πανεπιστημιο και απο
χθες ηθελε την ηρεμια της..γιατι παντα οταν διαβαζει και εχει εξετασεις την πιανει τρελο αγχος και ειναι ικανη να σε χωρησει κιολας..μπορει γι αυτο και καλα να ζητησε διαλειμμα...αν και αυτο το βλεπω σαν δικαιολογια προς τον εαυτο μου...:(

Εγώ δεν καταλαβαίνω τι σχέσεις είναι αυτές στις οποίες δεν μπορείς να ρωτήσεις τον άλλον κάτι στα ίσα και να είσαι σίγουρος οτι θα σου απαντήσει ειλικρινά. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrosmp

Νεοφερμένος

Ο stavrosmp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Εγώ δεν καταλαβαίνω τι σχέσεις είναι αυτές στις οποίες δεν μπορείς να ρωτήσεις τον άλλον κάτι στα ίσα και να είσαι σίγουρος οτι θα σου απαντήσει ειλικρινά. :/:

Συμφωνο μαζι σου..μακαρι να ηταν ετσι...Οταν μου ειπε για διαλειμμα την ρωτησα εαν χωριζουμε και μου απαντησε αμεσως "ΟΧΙ" .. τοτε γιατι το θες αυτο το διαλειμμα? Μου απαντησε θελω απλα να μεινω λιγο μονη μου να σκεφτω καποια πραγματα...
Απλα γελασα καπως ειρωνικα γιατι πραγματικα η απαντηση που πηρα δεν ειναι η αληθινη...Οποτε μακαρι να ειχε το θαρρος να μου απαντηση ειλικρινα..οπως εγω της απαντουσα παντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stavrosmp

Νεοφερμένος

Ο stavrosmp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Τελικα ενταξει με χωρισε.....Ολα καλα...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Aναμενομενο, βεβαια με χαλανε πολυ αυτου του ειδους οι συμπεριφορες. ''Θελω τον χρονο μου'' -> "Γουσταρω καποιον αλλα δν ξερω αν εχει σχεση'', ''Θελω ενα διαλειμμα'' -> ''Χωριζουμε'', ''Δεν ειμαι ετοιμη για σχεση'' -> ''Δεν μ αρεσεις, δεν εχεις ελπιδες'', ''Σε βλεπω πιο πολυ σαν φιλο'' -> ''Για να με πηγαινοφερνεις με τ αμαξι καλος εισαι, για τπτ παραπανω οχι'', ''Δεν εχω τπτ'' -> ''Την εχεις γ@μησει και δεν το ξερεις''

Μιληστε επιτελους ξεκαθαρα, μ αρεσεις, χωριζουμε, εκανες παπαρια, γουσταρω αλλον κλπ κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Σόρρυ κιόλας, αλλά είναι 30 ετών, το βρίσκω απόλυτα λογικό να θέλει να περάσει η σχέση σε άλλο επίπεδο, κι αφού δε της το δίνεις εσύ να πάει παρακάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Σόρρυ κιόλας, αλλά είναι 30 ετών, το βρίσκω απόλυτα λογικό να θέλει να περάσει η σχέση σε άλλο επίπεδο, κι αφού δε της το δίνεις εσύ να πάει παρακάτω.

Δε νομίζω οτι είχε διευκρινιστεί αν ο Σταύρος ήθελε ή όχι να σοβαρέψει τη σχέση. Αν δεν ήθελε σαφώς και η κοπέλα επέλεξε το δρόμο της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μαλλον η πιεση των γονιων της ηταν μεγαλη και ετσι πηρε αυτη την αποφαση..
Δεν είναι αυτό. Μόνος σου έδωσες την απάντηση γιατί σε χώρισε:

ποτε δεν της χαλασα χατιρι
Voila. Σε βαρέθηκε. Μην πας να σκεφτείς «τι / πώς / γιατί». Γυναίκα είναι, δεν σκέφτεται με την λογική, σκέφτεται με το συναίσθημα. Ήσουν καλό παιδί, της έκανες τα χατήρια.. ε και απλά σε βαρέθηκε.

Το «διάλειμμα» που ζήτησε είναι πρακτικά χωρισμός από μέρους της, αλλά θέλει να κρατήσει και έναν «μαλάκα» να την πηδάει μέχρι να βρει την επόμενη σχέση. Μην είσαι εσύ ο μαλάκας. :) Χώρισέ την σωστά και πολιτισμένα χωρίς τσακωμούς, κράτα επίπεδο και προχώρα παρακάτω. Τώρα ελπίζω να ξέρεις τι λάθος δεν πρέπει να ξανακάνεις.

Και για όνομα των θεών, προφανώς μην μπεις σε τσακωμούς. Δεν φταίει η άλλη σε τίποτα. Δικό σου ήταν το φταίξιμο που σε βαρέθηκε, όχι της γυναίκας.

Λοιπές λεπτομέρειες του ποστ σου δεν έχω διαβάσει (βαριέμαι) και δεν έχουν σημασία κιόλας.


edit: α, διάβασα παρακάτω κι είδα σε χώρισε. Εμ, τα 'πα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrosmp

Νεοφερμένος

Ο stavrosmp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Απο καποιες κουβεντες σε μηνυμα της, πιστεψα οτι χωρισαμε και δεν εδωσα συνεχεια..
μετα σε μηνυμα της παλι μου ειπε να μην παρεξηγω τον τροπο που μου μιλαει...
Με αυτο που μου ειπε μαλλον δεν εχουμε τελικα χωρισει...
Φιλε Γιωργο ποτε δεν εγινα ο μαλακας καμιας και εννοειται πως αν τελικα χωρισουμε η με θελει για να περναει η ωρα της τελειωνουν ολα...
Himela εχεις δικιο ξεχασα να πω σε πια φαση ειμαστε...εχουμε μιλησει για αρραβωνες προς το παρον και στο μελλον κοιταμε και για γαμο...εχουμε συμφωνησει και οι δυο σε αυτο..Ξερει δηλαδη οτι σκεφτομαι για σοβαρα.
Μαλλον εκεινη δεν ξερει τι θελει..εκει καταληγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Διάλειμμα στη σχέση. . . Να με συγχωρείτε, αλλά αυτα δεν τα θεωρώ λογικα για ενήλικα άτομα. Τέτοια κάναμε στην εφηβεία μας. Κάποτε χωρίσαμε έτσι με το κορίτσι μου στα 15 μας για να δούμε πόσο θα αντέξουμε. Σε 2 ώρες με πήρε τηλέφωνο. (Και για να μη νομίσετε ότι ήμουνα σκληρό αντράκι, το τηλέφωνο χτύπησε τη στιγμή που ετοιμαζόμουν να της κάνω κλήση εγώ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
μετα σε μηνυμα της παλι μου ειπε να μην παρεξηγω τον τροπο που μου μιλαει...
Μην κάθεσαι να υπεραναλύεις με την λογική τι θέλει να πει. Όπως είπα και παραπάνω, γυναίκα είναι, με το συναίσθημα απαντά. Σήμερα μπορεί να σε χωρίσει, αύριο μπορεί να θέλει να ξεσκιστείτε σαν κουνέλια και μεθαύριο να παντρευτεί τον μανάβη. Δεν είναι κακό, ούτε πρέπει να την κατηγορήσεις για κάτι. Απλώς αυτή είναι η φύση.

Με αυτο που μου ειπε μαλλον δεν εχουμε τελικα χωρισει...
Αφήνεις ΑΥΤΗ να αποφασίζει αν έχετε χωρίσει ή όχι; ΕΣΥ τι θες; Και το πιο σημαντικό: γιατί αυτή να αξίζει να σ' έχει; Αποφάσισε τι θες εσύ και αν σου κάνει η άλλη.

Άμα πάλι θες να είσαι σκυλάκι και να την αφήνεις ν' αποφασίζει πότε θα κάνετε σεξ μαζί και πότε θα κάνει σεξ με άλλον κι εσύ μόνος σου, ok... δική σου η ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top