Νέες γνωριμίες: Αυθορμητισμός ή "στρατηγική";

italian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
πώς βλέπει ένας άντρας μια κοπέλα τόσο αυθόρμητη και ανοιχτή στα θέλω της που από την πρώτη φορά που θα τη γνωρίσει θα του καταστήσει σαφές και χωρίς πολλά πολλά πως της αρέσει και θέλει να προχωρήσει στα περαιτέρω μαζί του;
Ως χάρμα ιδέσθαι.

Μήπως μεν θα τον ευχαριστήσει και ξαφνιάσει ευχάριστα αλλά την άλλη μέρα θα πει στους φίλους του "γνώρισα μια κοπέλα που πήγε μαζί μου από το πρώτο βράδυ, δεν είναι για τίποτα σοβαρό";
Και μετά να πάνε όλοι μαζί να διαβάσουν την Στερεοτυπία, έχει και προσφορά με τον αναλ-υτικό απόλυτο οδηγό του επιτυχημένου Καμακοθήρα-Προικοθήρα με τα καλύτερα δολώματα μονοπαγίδες (κατά το μονοδόλι)

Θέλω να πω οτι μεν κατακρίνουμε τις στρατηγικές και τα δήθεν, αλλά μήπως οι άντρες μάς παίρνουν σοβαρά μόνο όταν το παίζουμε δύσκολες;
Όταν δεν το παίζετε, θα έλεγα, αλλά είστε αυτό που είστε.

Αν ένας άντρας έχει γαλουχηθεί στο οτι η γυναίκα που ανοίγεται από την πρώτη μέρα είναι εύκολη και άρα ανάξια να τη δει κάποιος σοβαρά, αυτό, έστω και σαν υποψία, δε θα φύγει ποτέ από το μυαλό του, ούτε στα 50 (ακούς τύραννε; :P).
Κατά την γαλουχία του καλή κι η αποτυχία του. Ακούς; Ακούω να λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

apaleytos

Νεοφερμένος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Η επιθυμιά για "στρατηγικές" πηγάζει από εσωτερική ανασφάλεια και αίσθημα χαμηλής αυτοεκτίμησης (σε κάποιες περιπτώσεις - ανάλογα την περίπτωση).

Με τον αυθορμητισμό είσαι εσύ.

Με την στρατηγική είσαι ο "τέλειος" καθρέφτης σου γιατί δεν επιλέγεις να τον δεις με τις ατέλειες σου.

Από εκείνη την στιγμή που σε μία σχέση (ή στο ξεκίνημα της) λειτουργεί κάποιος με στρατηγική...
..η ζυγαριά γέρνει..
..και το παιχνίδι game over κάποια στιγμή.

Σε πολλές περιπτώσεις μάλιστα κάποιες στρατηγικές περιέχουν και χειριστικές τακτικές και όλο αυτό το κακό συναπάντημα.
Γενικά πολλά είναι αυτά που θέλω να πω αλλά δεν είναι η ώρα. Θα επανέλθω πολύ σύντομα γιατί θέλω να αναπτύξω τα παραπάνω.

Κάτι τελευταίο μόνο.
Δεν υπάρχει <τίποτα> ψεύτικο που κρύβεται και δεν θα φανεί ή δεν μπορεί να φανεί.
Για να μη δημιουργούνται/αναπαράγονται λάθος εντυπώσεις.
Και το θέμα με το ψεύτικο δεν είναι το ότι κάποιος θα στεναχωρήσει τον άλλο. Το θέμα είναι ότι θα πρέπει να κάτσει και να ζητήσει συγνώμη από τον εαυτό ΤΟΥ.
(το οποίο, για να γίνει, θα πρέπει πρώτα απ' όλα να αποδεχτεί τον εαυτό του με όλες τις ατέλειες του)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Για εμένα οι νέες γνωριμίες είναι καθαρά θέμα στρατηγικής. Όπως σε όλους τους τομείς, έτσι και στον συναισθηματικό τομέα κρίνω με βάση την ψυχρή λογική. Μ' αυτόν τον τρόπο δεν απολαμβάνω τη σχέση στον βαθμό που θα ήθελα. Ωστόσο, κατορθώνω να έχω τον πλήρη έλεγχο των συναισθημάτων μου. Ο αυθορμητισμός στον έρωτα αντίκειται στο δικό μου σύστημα αξιών. Δεν επικρίνω βέβαια όσους/ες σκέφτονται διαφορετικά. Αυτά τα θέματα είναι υποκειμενικά. Δεν υπάρχει λοιπόν σωστή ή λανθασμένη στάση ζωής ως προς αυτό το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Συμφωνώ.Τον άλλον πρέπει να τον προσεγγίζεις με το πραγματικό σου χαρακτήρα και ειλικρινά παραξενεύομαι κάποιες φορές.
Δηλαδή μια συγκεκριμένη κοπέλα που ξέρω προσπαθούσε να βγάζει διαφορετική εικόνα απ'αυτή που είναι στη πραγματικότητα.Ήθελε να δείξει ότι είναι σοβαρή και "δύσκολη".
Πραγματικά μου φαίνεται γελοίο όλο αυτό το "δήθεν". Βέβαια σε όλα πρέπει να υπάρχει αρχικά μετριότητα.Εντάξει,ο αυθορμητισμός είναι καλός αλλά όχι σε ακραία σημεία.Δε θα ανοιχτείς στον άλλον από τις πρώτες μέρες της γνωριμίας σας.

Χαχα ξερω κι εγω μια τετοια :P
Διαβαζοντας τα παραπανω μηνυματα, θυμηθηκα τη συμβουλη μιας φιλης μου με την οποια με παροτρυνε στις σχεσεις μου και στις γνωριμιες μου να ειμαι "χαμαιλεοντας", δηλαδη να δειχνω αυτο που θελει ο αλλος να δει. Π.χ. με θεωρει καποιος γλυκια? θα του φερθω γλυκα. Με θελει καποιος για να μου λεει μονο τα προβληματα του? Θα καθομαι να τον ακουω.Θελει ενας αλλος μονο να βγαινουμε εξω? Αυτο να κανω.
Εμενα αυτο μου φαινεται καθαρη βλακεια.
Οσον αφορα συγκεκριμενα νεες γνωριμιες δεν προγραμματιζω το πως θα φερθω, προσπαθω απλα να ειμαι φιλικη κι ο,τι θελει ας προκυψει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Simos_Moss

Νεοφερμένος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Ένας έξυπνος - ερωτεύσιμος άνθρωπος, φαίνεται από την στρατηγική του, στο να σε κάνει να τον ερωτευτείς! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ένας έξυπνος - ερωτεύσιμος άνθρωπος, φαίνεται από την στρατηγική του, στο να σε κάνει να τον ερωτευτείς! ;)

Ναι, θα συμφωνήσω μαζί σου. Εξάλλου ο πολύς αυθορμητισμός οδηγεί σε εσφαλμένες κινήσεις, ακόμα και στο να χάσουμε τον άνθρωπο με τον οποίο έχουμε σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Simos_Moss

Νεοφερμένος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Ναι, θα συμφωνήσω μαζί σου. Εξάλλου ο πολύς αυθορμητισμός οδηγεί σε εσφαλμένες κινήσεις, ακόμα και στο να χάσουμε τον άνθρωπο με τον οποίο έχουμε σχέση.

Έτσι είναι. Ο έξυπνος έχει στρατηγική, ενώ ο χαζός είναι πάντα αυθόρμητος από την φύση του.
Επίσης, πολλοί αφού καταφέρουν να κατακτήσουν αυτό που θέλουν, μετά επαναπάυονται,
δεν είναι κακό το να χαλαρώνεις, αλλά όχι για πολύ μεγάλα διαστήματα,
από το πουθενά, πρέπει να πετάς που και που καμία ωραία έκπληξη.
:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Νομίζω ότι στις νέες γνωριμίες μια "στρατηγική" χρειάζεται.Βασικά πρέπει να "πλασάρεις" τον εαυτό σου με τρόπο ώστε να κεντρίσεις το ενδιαφέρον του άλλου.Πρέπει να είσαι ο εαυτός σου, αλλά να ακολουθήσεις και μια τακτική.Δηλαδή και έτσι και γιουβέτσι!:P
Προσωπικά, ενώ είμαι αρκετά κλειστός άνθρωπος και δεν μιλάω πολύ, όταν γνωρίζω κάποιον που μου κάνει κλικ προσπαθώ να μιλάω αρκετά, λέω καμιά χαζομάρα να σπάσει ο πάγος και γενικά θα προσπαθήσω να "ψαρέψω" τον άλλον και να μάθω ό,τι θέλω γι'αυτόν χωρίς να φανώ αδιάκριτη.

Τις προάλλες είχα παρόμοια συζήτηση με μια γνωστή μου, η οποία είναι επίσης αρκετά ντροπαλή, και μου έλεγε ότι όταν γνωρίζει κάποιο καινούριο άτομο της βγαίνει ένα ειρωνικό υφάκι και συνεχώς την "μπαίνει" στον άλλον από την αμηχανία της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Ένας έξυπνος - ερωτεύσιμος άνθρωπος, φαίνεται από την στρατηγική του, στο να σε κάνει να τον ερωτευτείς!
Το ίδιο νόημα μπορεί να αποδοθεί με τη φράση "Τη γυναίκα πρέπει πρώτα να τη γαμήσεις στο μυαλό"
ο πολύς αυθορμητισμός οδηγεί σε εσφαλμένες κινήσεις, ακόμα και στο να χάσουμε τον άνθρωπο με τον οποίο έχουμε σχέση.
Για να αποδώσει ο αυθορμητισμός πρέπει να είναι σωστά προγραμματισμένος.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρεμέδιος

Νεοφερμένος

Η Ρεμέδιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Νομίζω οτι στις γυναικες ασκείται μεγάλη πίεση να περιορίσουν τον αυθορμητισμό τους και στην αρχή και κατα την διαρκεια των σχέσεων τους για να μην φανούν απελπισμένες ή λυσσαρες. Και αυτή η πίεση έρχεται απο παντού. Οποιο γυναικειο περιοδικο ή site και να ανοιξεις θα δεις αρθρα με '' 5+1 σιγουρα βήματα για να τον κερδίσεις''. Στήνουμε στρατηγικες και τις ακολουθουμε πιστα για μια καλύτερη εκπαίδευση, για μια καλυτερη δουλεια, θα συμπεριφερομαστε και μεταξυ βασει προγραμματος; Χιλιες φορές ο εαυτος μου και ας γινει καπνος ο αλλος απο την πρωτη μερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Εγω πάντως εκεινο που βλέπω ειναι πως σε ένα ραντεβου πρέπει να εισαι πολυ προσεκτικος στο τι θα αρχισεις να λές. Επειδη η άλλη δεν σε ξέρει μπορει πολυ εύκολα να σε παρεξηγησει.

Οπως μου χει πει και ενας θειος μου "Αγοράζεις δεν πουλάς"

μαθαινεις δηλαδη για την άλλη οσο περισσοτερα γινεται και δεν πετάς πολλά για σένα. Αμα μιλάς λιγοτερο για τον εαυτο σου πιστευω ειναι καλύτερο.
 

Sapphire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sapphire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Εγω πάντως εκεινο που βλέπω ειναι πως σε ένα ραντεβου πρέπει να εισαι πολυ προσεκτικος στο τι θα αρχισεις να λές. Επειδη η άλλη δεν σε ξέρει μπορει πολυ εύκολα να σε παρεξηγησει.

Οπως μου χει πει και ενας θειος μου "Αγοράζεις δεν πουλάς"

μαθαινεις δηλαδη για την άλλη οσο περισσοτερα γινεται και δεν πετάς πολλά για σένα. Αμα μιλάς λιγοτερο για τον εαυτο σου πιστευω ειναι καλύτερο.


Και τι σου εγγυαται οτι η κοπελα θα ειναι ανοιχτο βιβλιο;
Μπορει κι εκεινη να παει στο ραντεβου με την ιδια λογικη, να μαθει δηλαδη οσα περισσοτερα γινεται για τον αλλον και να μην εχει σκοπο να μιλησει για τον εαυτο της απο τοσο νωρις, να αρκεστει στα βασικα.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και τι σου εγγυαται οτι η κοπελα θα ειναι ανοιχτο βιβλιο;
Μπορει κι εκεινη να παει στο ραντεβου με την ιδια λογικη, να μαθει δηλαδη οσα περισσοτερα γινεται για τον αλλον και να μην εχει σκοπο να μιλησει για τον εαυτο της απο τοσο νωρις, να αρκεστει στα βασικα.


Μπορεί. Η εμπειρία λέει πως οι περισσότερες γυναίκες, οι περισσότεροι άνθρωποι βασικά τρελαίνονται να μιλάνε για τον εαυτό τους. Οι καλύτερες συζητήσεις συνήθως γίνονται όταν ο ένας μιλάει και ο άλλος ακούει. Είναι τρικ στις πωλήσεις αυτό για την ακρίβεια.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Και τι σου εγγυαται οτι η κοπελα θα ειναι ανοιχτο βιβλιο;
Μπορει κι εκεινη να παει στο ραντεβου με την ιδια λογικη, να μαθει δηλαδη οσα περισσοτερα γινεται για τον αλλον και να μην εχει σκοπο να μιλησει για τον εαυτο της απο τοσο νωρις, να αρκεστει στα βασικα.


Αγαπητη μου ας ειναι οτι θέλει. Εγω λέω πλέον οτι ο θειος ειχε απολυτο δικιο. Αγοράζεις δεν πουλάς!

Εκεινο που εχω καταλαβει και απο εδω μέσα ειναι πως εσυ μπορει να λές κατι με την καλη προθεση και η άλλη να κάνει συνειρμους στο μυαλο της που ουτε καν εχεις σκεφτει !!!
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αγαπητη μου ας ειναι οτι θέλει. Εγω λέω πλέον οτι ο θειος ειχε απολυτο δικιο. Αγοράζεις δεν πουλάς!

Εκεινο που εχω καταλαβει και απο εδω μέσα ειναι πως εσυ μπορει να λές κατι με την καλη προθεση και η άλλη να κάνει συνειρμους στο μυαλο της που ουτε καν εχεις σκεφτει !!!


Με τέτοια άτομα δεν μπλέκεις για κανένα λόγο. Οι χειρότεροι είναι οι άντρες βέβαια όταν κάνουν συνειρμούς.
Έχω ζωντανό παράδειγμα που ακριβώς αυτό. Πλέον τον κάνουμε μόνο και μόνο παρέα για να γελάμε με τις φαντασιώσεις του. Αν τον παίρναμε στα σοβαρά θα είχαμε κόψει χρόνια τώρα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Μπορεί. Η εμπειρία λέει πως οι περισσότερες γυναίκες, οι περισσότεροι άνθρωποι βασικά τρελαίνονται να μιλάνε για τον εαυτό τους. Οι καλύτερες συζητήσεις συνήθως γίνονται όταν ο ένας μιλάει και ο άλλος ακούει. Είναι τρικ στις πωλήσεις αυτό για την ακρίβεια.


Ναι ναι ισχυει αυτο και εκεινος που ακουει ειναι μεγαλυτερος παικτης απο εκεινον που μιλάει και ξεχυνεται και βομβαρδιζει τον συνομιλητη. Οποτε ο θειος προτεινει : Αγοράζεις δεν πουλάς!

Με τέτοια άτομα δεν μπλέκεις για κανένα λόγο. Οι χειρότεροι είναι οι άντρες βέβαια όταν κάνουν συνειρμούς.


Εγω πάντως βλεπω οτι το 70% κάνει συνειρμους. Αρκετες φορές έχουμε παρεξηγηθει και εδω μέσα επειδη κάποιος σκεφτοταν τα δικά του ή επειδη ειχες διαφορετικη γνώμη και προσβαλλοταν χαχα :loltooth:


Φιλε έχεις παρατηρησει καμια φορά τις γυναικες να ειναι με τυπους χαμηλών τονων , που δεν καυχώνται πολύ, επιτηδες ειναι μαζι τους επειδη δεν τους διαφωνουν σφοδρά αρα δεν νιώθουν προσβεβλημένες ισα ισα νιώθουν εξυπνοτερες απο το διπλανο τους. Αρα αυτο ειναι το κολπο να κανεις τον διπλανο να νιωθει εξυπνοτερος απο σενα :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εδώ φίλε είναι φόρουμ, άγνωστοι είμαστε και ο καθένας έχει το δικό του τρόπο ομιλίας. λογικό είναι.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.

Sapphire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sapphire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Μπορεί. Η εμπειρία λέει πως οι περισσότερες γυναίκες, οι περισσότεροι άνθρωποι βασικά τρελαίνονται να μιλάνε για τον εαυτό τους. Οι καλύτερες συζητήσεις συνήθως γίνονται όταν ο ένας μιλάει και ο άλλος ακούει. Είναι τρικ στις πωλήσεις αυτό για την ακρίβεια.


Σιγουρα υπαρχουν και αυτοι οι ανθρωποι που το "εγω" τους εχει το μονοπωλιο του ενδιαφεροντος τους και συζητουν για αυτο.

Παρ'ολα αυτα εγω πιστευω οτι κανενας ανθρωπος απο το πρωτο ραντεβου δεν θα εμβαθυνει σε λεπτομερειες για τον εαυτο του που ειναι πολυ προσωπικες. Ολοι ειναι σε διαδικασια ανιχνευσης για το τι ανθρωπο εχουν απεναντι τους.

Εννοειται, οταν θες να γνωρισεις καποιον θα εισαι περισσοτερο ο ακροατης στην συζητηση και θα μιλησεις λιγοτερο για τον εαυτο σου. Οταν παλι θελεις να σε γνωρισουν θα κανεις το αντιστροφο.

Επισης, οι καλυτερες συζητησεις για εμενα γινονται οταν υπαρχει διαλογος και ανταλλαγη αποψεων και οχι μονολογος μονο απο την μια πλευρα, γιατι τοτε κατανταει βαρετο.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επισης, οι καλυτερες συζητησεις για εμενα γινονται οταν υπαρχει διαλογος και ανταλλαγη αποψεων και οχι μονολογος μονο απο την μια πλευρα, γιατι τοτε κατανταει βαρετο.

Τα debates πρέπει να μένουν εκτός ερωτικών σχέσεων καθώς δεν βοηθάνε καθόλου το πράγμα να κυλήσει. Οι περισσότεροι άνθρωποι δεν δέχονται την διαφορετική άποψη ακόμη και αν είναι τεκμηριωμένη λογικά. Το debating είναι κυριολεκτικά το χειρότερο πράγμα που μπορείς να κάνεις με μια γυναίκα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top