Τι θέλουν οι γυναίκες;

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Βασικά, δεν είναι κάτι που με απασχολεί. Εγώ κάνω το κομμάτι μου, κι από κει και πέρα όποια γουστάρει. Δεν θα κάτσω να σκεφτώ τι μπορεί να θέλει.

Για λογιστής δεν υπολογίζεις σωστά τις πιθανότητες να κάνεις "το κομμάτι" σου… με τέτοια φιλοσοφία παλικάρι μου… "στα κομμάτια" θα πουν οι γυναίκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Για λογιστής δεν υπολογίζεις σωστά τις πιθανότητες να κάνεις "το κομμάτι" σου… με τέτοια φιλοσοφία παλικάρι μου… "στα κομμάτια" θα πουν οι γυναίκες.
Δεν το νομίζω Ρουμάνα μου.
Η πείρα μου έχει αποδείξει, οτι όσο περισσότερο αδιαφορείς, τόσο περισσότερο τρέχουν από πίσω.
Εξακριβωμένο αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Aσε τον άνθρωπο στην ησυχία του βρε Νεράιδα. Που πας να τον μπλέξεις;
Οτι θέλει η γυναίκα......
ας πάει να το βρει. :):):)

Ξερεις κατι Πειρατη μου..? Ατομα που εχουν τετοια πιστευω συνηθως καταληγουν μπακουρακια...Και αναρωτιουνται μετα και για το "γιατι".....:whistle:

Δεν το νομίζω Ρουμάνα μου.
Η πείρα μου έχει αποδείξει, οτι όσο περισσότερο αδιαφορείς, τόσο περισσότερο τρέχουν από πίσω.
Εξακριβωμένο αυτό.

Κι ομως υπαρχει και μια αλλη κατηγορια, που οταν φτυνεις δεν κολλανε σα γραμματοσημα...παρα ξενερωνουν...
Δεν ειναι ολος ο κοσμος ιδιος...γιου νοου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ξερεις κατι Πειρατη μου..? Ατομα που εχουν τετοια πιστευω συνηθως καταληγουν μπακουρακια...Και αναρωτιουνται μετα και για το "γιατι".....:whistle:



Κι ομως υπαρχει και μια αλλη κατηγορια, που οταν φτυνεις δεν κολλανε σα γραμματοσημα...παρα ξενερωνουν...
Δεν ειναι ολος ο κοσμος ιδιος...γιου νοου...
Εγώ πάντως, αυτό βλέπω γύρω μου να συμβαίνει, αυτό λέω.......
Και κάθε άλλο παρά μπακουράκια είναι αυτοί που εννοώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Πέρα από τη πλάκα, οι γυναίκες ψάχνουν πρότυπα στα σχέσεις, και κάτι που θα βελτιώσει την καθημερινότητά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Πέρα από τη πλάκα, οι γυναίκες ψάχνουν πρότυπα στα σχέσεις, και κάτι που θα βελτιώσει την καθημερινότητά τους.

Νομίζω πως όλοι ψάχνουν ή τουλάχιστον πρέπει να ψάχνουν κάτι που θα βελτιώσει την καθημερινότητά τους. Γιατί το χρεώνεις μόνο στις γυναίκες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giver

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Το δυστύχημα στις μέρες μας είναι ότι ζούμε στην εποχή της ʽπάρτηςʼ, του ΕΓΩ... το οποίο χρεώνουμε και σε εμάς και στις γυναίκες!

αν παραμερίσουμε λίγο το εγώ μας και προχωρήσουμε με το :
ΟΤΙ δε μας αρέσει να
μας κάνουν δε το κάνουμε στον άλλο...
θα δούμε ότι η πολυπόθητη αρμονία στη σχέση δεν είναι ουτοπία .... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sel

Νεοφερμένος

Ο Sel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Οι γυναικες σημερα θελουν τα παντα.
Μπορει να ψαχνουν συζυγο εραστη η φιλο (ή σπονσορα) και δεν ειναι απαραιτητο να ειναι το ιδιο προσωπο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Νομίζω πως όλοι ψάχνουν ή τουλάχιστον πρέπει να ψάχνουν κάτι που θα βελτιώσει την καθημερινότητά τους. Γιατί το χρεώνεις μόνο στις γυναίκες;
Γιατί οι άντρες εστιάζονται κυρίως σε άλλα πράγματα , όπως σεξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Γιατί οι άντρες εστιάζονται κυρίως σε άλλα πράγματα , όπως σεξ.

Κι αυτό ένας τρόπος βελτίωσης της καθημερινότητας είναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MysteriousWoman

Νεοφερμένος

Η Ζέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Κάθε ναίκα θέλει κάτι διαφορετικό! Όταμ πάψετε να τις βάζετε όλες στο ίδιο τσουβάλι, τότε θα γίνουν πιο απλά τα πράγματα...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stratos7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Με λίγα λόγια, οι γυναίκες θέλουν έναν άντρα που:

Να είναι "σκληρός" αλλά και τρυφερός,
να είναι έξυπνος αλλά να μήν το δείχνει
να είναι εργατικός αλλά να το "ρίχνει" και έξω
να είναι σοβαρός αλλά και αστείος
να αγαπάει την κοπέλα/γυναίκα του αλλά χωρίς υπερβολές
να είναι συνέχεια μαζί της αλλά να μήν γίνεται "τσιμπούρι"
να είναι ρομαντικός αλλά και άγριος (στο σεξ)
να μήν βγαίνει συνέχεια με φίλους αλλά και να μήν κάθεται συνέχεια σπίτι
να έχει πολλά λεφτά, αλλά να μήν είναι φιλοχρήματος
να είναι σεμνός αλλά και άντρας-κυνηγός
να της μιλάει ευγενικά αλλά και πρόστυχα
να είναι σταθερός στη ζωή του αλλά και αυθόρμητος
να κάνει ότι του λέει αυτή αλλά να το κάνει επειδή το θέλει κι ο ίδιος
να αναγνωρίζει οτι η γυναίκα είναι ανεξάρτητη αλλά να της πληρώνει τα πάντα
να τα έχει καλά με την μητέρα της αλλά όχι και πολλά πολλά
να έχει δικιά του γνώμη αλλά να συμφωνεί πάντα μαζί της
να είναι τίμιος στην δουλειά του αλλά να κοιτάζει και το συμφέρον της οικογένειας του
να της κάνει όμορφα κομπλιμέντα αλλά να μήν είναι "γλυκανάλατος"
να μήν αγαπάει πολύ τα υλικά αγαθά αλλά να έχει σπιταρώνα, αμαξάρα κτλ.
και κυρίως...
να ξέρει τί θέλει η κοπέλα/γυναίκα του πρίν καν το ξέρει η ίδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Τώρα αν πω πως στα περισσότερα από τα παραπάνω συμφωνώ, θα είμαι η μοναδική; :redface:
Με κάποιες ενστάσεις βέβαια..:P
να είναι έξυπνος αλλά να μήν το δείχνει
Να το δείχνει, γιατί να μην το δείχνει; :D

Τα επόμενα 3 δε με αφορόυν.
να έχει πολλά λεφτά, αλλά να μήν είναι φιλοχρήματος
να αναγνωρίζει οτι η γυναίκα είναι ανεξάρτητη αλλά να της πληρώνει τα πάντα
να μήν αγαπάει πολύ τα υλικά αγαθά αλλά να έχει σπιταρώνα, αμαξάρα κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PHLIORITHS_

Νεοφερμένος

Ο PHLIORITHS_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
υποτιθεται οτι οσο ελκυει μια γυναικα εναν ανδρα ...γενικά...αλλο τοσο ελκυει μια γυναικα ενας ανδρας...ομορφα ισορροπημενα πραγματα...
μπορουμε να το χωνεψουμε αυτο?
παμε παρακατω...γιατί ένας ανδρας πρεπει να γινει καραγκιοζης για να κερδισει μια γυναικα?
να απαντησω στο αρχικό ερωτημα= οποιος ανδρας ασχολειτε με το τι θελει ντε και καλα μια γυναικα το χασε το παιχνιδι...
φαντασου ποσο ξενερωμα ειναι να ψαχνει ή να ρωταει μια γυναικα...τι θελουν οι ανδρες σημερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Νομίζω ότι όλες θέλουμε μόνο ένα πράγμα και αυτό είναι που είναι δύσκολο...
Να καταλαβαίνει.

Όχι απαραίτητα να μας καταλαβαίνει, αυτό ούτε εμείς δεν το χουμε καταφέρει καλά καλά :P, απλά να συνειδητοποιεί ότι δεν είναι όλες οι ώρες ίδιες, ούτε και όλες οι διαθέσεις. Για μερικούς είναι εύκολο, άλλοι δεν το χουν. Πάντως όλα τα παραπάνω που αναφέρατε, νομίζω συνοψίζονται σε αυτό... :angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Με λίγα λόγια, οι γυναίκες θέλουν έναν άντρα που:
[...]
[...]
[...]
Σωστά μιλάς, τα περισσότερα ισχύουν. Η γυναικεία φύση είναι περίπλοκη. Αυτό είναι που σας αρέσει και σας ελκύει πιστεύω, και ας σας τρελαίνει ώρες ώρες… συγγνώμη, μα αν δεν ήμασταν περίπλοκες, και ναζιάρες, κλπ, θα ήμασταν άντρες.
Πώς θα ήταν η σχέση με μια γυναίκα προβλέψιμη μέχρι αηδία? Αν δεν ήταν το μη προβλέψιμο της γυναικείας φύσης οι περισσότεροι θα βαριόσασταν από την πρώτη εβδομάδα. :P

Προσωπικά βλέπω αντίφαση σε αυτό που ζητανε οι άντρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
To "να καταλαβαινει" ισχυει και για τα 2 φυλλα.

Το οτι ειστε περιπλοκες δεν ειναι προβλημα απο μονο του. Ουτο το μονο προβλημα.

Αυτο που εγραψε ο stratos δεν θα ελεγα οτι περιγραφεται απλα ως "περιπλοκες". Περισσοτερο φερνουν προς το "νευρωτικά καπριτσιοζες που δε ξερουν τι θελουν και δε θα ησυχασει κανενας μεχρι να το αποκτησουν". :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
To "να καταλαβαινει" ισχυει και για τα 2 φυλλα.
Σε αυτό θα συμφωνήσω :)

Περισσοτερο φερνουν προς το "νευρωτικά καπριτσιοζες που δε ξερουν τι θελουν και δε θα ησυχασει κανενας μεχρι να το αποκτησουν". :P

Συγνώμη βρε Lorien, αλλά αν στα παραπάνω που έγραψε ο Stratos άλλαζες το γένος και το έκανες θυλυκό, δε θα ήταν πάνω κάτω αυτά που κι εσύ θα ήθελες από μια γυναίκα; Θα την ήθελες μονοδιάστατη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
"νευρωτικά καπριτσιοζες που δε ξερουν τι θελουν και δε θα ησυχασει κανενας μεχρι να το αποκτησουν". :P

ναι ναι, κι απ αυτό :angel:

πς. Ξέχασα πριν να πω ότι υπάρχει και κατηγορία που δεν καταλαβαίνει πραγματικά, απλά κουνάει συγκαταβατικά το κεφάλι κάνοντας ότι καταλαβαίνει περιμένοντας να μας περάσει
δεν έχω καταλήξει ακόμα ως προς αυτό- αν τελικά είναι για καλό ή όχι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Περισσοτερο φερνουν προς το "νευρωτικά καπριτσιοζες που δε ξερουν τι θελουν και δε θα ησυχασει κανενας μεχρι να το αποκτησουν". :P

Προλαβαινεις ακομα να αλλαξεις γουστα, γιου νοου!!:whistle:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top