Σχέση με κάποιον που είναι "αλλού"

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Όταν ξέρεις τι θες και να χωρίσεις με κάποιον το έχεις πάρει απόφαση.Στενοχοριέσαι κοιτάς τον τοίχο μία μέρα και μετα απλά τέλος καπούτ.Με το να σκέφτεσαι ή να ελπίζεις ταλαιπωρείς σεαυτόν και τους γύρω σου.Η ζωή είναι οραία :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Ο ερωτας με ερωτα περναει, λενε.. Αν και δεν το πολυπιστευω.. Μεχρι να βρεις τον επομενο ερωτα θα περασει αρκετος χρονος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Ο ερωτας με ερωτα περναει, λενε.. Αν και δεν το πολυπιστευω.. Μεχρι να βρεις τον επομενο ερωτα θα περασει αρκετος χρονος..
Η ζωή είναι απρόβλεπτη..Τα ωραιότερα έρχονται από το πουθενά για να τα ζήσουμε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Logotupo

Νεοφερμένος

Ο Logotupo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Άρα όλα βαίνουν καλώς :D[/quote]
Φυσικά και βαίνουν καλώς γιατί είμαστε ζωντανοί υγιείς και αρτιμελλείς και πάνω από όλα σε καλή ψυχολογία γιατί μας περιμένουν άλλωστε ;).
:clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Ο ερωτας με ερωτα περναει, λενε.. Αν και δεν το πολυπιστευω.. Μεχρι να βρεις τον επομενο ερωτα θα περασει αρκετος χρονος..
Νομίζω πως αυτό είναι σχεδόν κανώνας. Οταν βρεις κάποιον που σε κάνει να νιώθεις όμορφα και αρχίζεις να το ερωτευέσαι τότε ξεχνάς ότι είναι πίσω και σε εχει πονέσει.
Ισως βέβαια να το βλέπω έτσι γιατί για να φτάσω να χωρήσω συνήθως έχει τελειώσει μέσα μου και το τελευταίο απόθεμα (ερωτικού)αισθήματος για τον άλλο.Οποτε είναι πολύ πιο ευκολο να δω μπροστά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

efoulina

Νεοφερμένος

Η efoulina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Κατά την γνώμη μου, δεν θα προχωρούσα άμεσα σε σχέση με κάποιον που θα είχε χωρίσει πρόσφατα, είτε εκείνος είχε αποφασίσει τον χωρισμό είτε η πρώην σύντροφός του, είτε ήταν κολλημένος στο παρελθόν είτε όχι.

Ένας χωρισμός είναι μια αλλαγή, η οποία θέλει χρόνο για να την συνειδητοποιήσει κανείς και για να καταλάβει τα μαθήματα που πήρε από εκείνη την σχέση.Δεν υπάρχει λόγος για βιασύνη...

Οπότε, αν όντως υπάρχει συμβατότητα χαρακτήρων και φυσικά, αν υπάρχει ερωτικό ενδιαφέρον και από τις 2 πλευρές, θα προχωρούσαμε σιγά σιγά ξεκινώντας από απλή παρέα.

Η συντροφικότητα είναι τόσο γλυκειά, που δεν χρειάζεται βιασύνη ή απροσεξία στην επιλογή του συντρόφου μας.Και άλλωστε όταν ταιριάζουν 2 άνθρωποι, αργά ή γρήγορα θα είναι μαζί.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
To "κολλημενος" ή "ειναι αλλου" δεν ειναι παντα επακολουθο και του οτι εχει χωρισει προσφατα.
Γενικοτερα αυτο ισχυει, αλλα οχι παντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Η φράση "σχέση με κάποιον που είναι αλλού" ακούγεται λίγο εξ' ορισμού σαν αντίφαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angel22

Νεοφερμένος

Η Georgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Βασικά πιστεύω ότι πρέπει να κανεις σχέση με καποιον που εχει φρεσκοχωρίσει ΜΟΝΟ αν δεν ψάχνεις για σοβαρή σχέση ή είσαι σιγουρη ότι εχει ξεπεράσει τον πρώην του. Ρωτήστε και την κολλητή μου η οποία τα χε σχεδον ενα χρόνο με ενα παιδι ο οποίος ακομα καψουρευοταν την πρώην του και την κυνηγαγε...Απωθημένο σου λεει μετα... Βέβαια πάντα εξαρτάται και από τον ανθρωπο και την κατάσταση αλλά εγω ότι και να γινότανε θα μουν επιφυλακτική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Εγω πάλι είμαι ο φρεσκοχωρισμένος που δεν έχω ξεπεράσει πλήρως την πρώην και ψάχνω κάτι καινούριο και για να την ξεπεράσω και για να νιώθω καλα και ισσοροπημένος.. είμαι απο τους ανθρώπους που ξέρουν να αγαπάνε οπότε μία θεωρητικά καινούρια μου σχέση δεν έχει τπτ να φοβάται..οπότε ΠΑΝΩ απο όλα μετράει ο παράγοντας του ποιον έχετε απέναντι σας και όχι του αν είναι χωρισμένος κολλημένος κτλ κτλ κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssaxo

Νεοφερμένος

Η ssaxo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
οχιιιιιιι!!!!γιατι αν το εκανα αυτο καταρχας θα ειχα αμφιβολιες για το ενδιαφερον προς εμενα θα σκεφτομουν διαφορα και δεν θα περναγα καλα ειναι το μονο σιγουρο..οπως και εγω αν ημουν φρεσκοχωρισμενη ενας λογικος πιστευω ανδρας θα το σκεφτοταν αυτο.τωρα αν με τρελαινει τοσο και δεν μπορω χωρις εκεινον τον εχω απο κοντα αλλα σιγουρα εως να βεβαιωθω πως ειναι προσυλωμενος σε εμενα τιποτα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
να βεβαιωθω πως ειναι προσυλωμενος σε εμενα

Δε νομίζω οτι οι άντρες σκέφτονται σαν εμάς για να "προσηλωθούν" σε κάποια γυναίκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ελπίζω πάντως να μην έχει πετύχει καμία κάποιον που είναι σε φάση "προσπαθώ να ξεπεράσω την πρώην" οπότε "φάε" εσύ όλες τις ανασφάλειες μου μέχρι να στρώσω και μετά άντε γεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ελπίζω πάντως να μην έχει πετύχει καμία κάποιον που είναι σε φάση "προσπαθώ να ξεπεράσω την πρώην" οπότε "φάε" εσύ όλες τις ανασφάλειες μου μέχρι να στρώσω και μετά άντε γεια!

Πέτυχα τέτοια περίπτωση πέρυσι! Ήταν ακριβώς αυτό το στυλ με την διαφορά ότι κι εγώ τον ''χρησιμοποίησα'' κάπως. Νομίζω αλληλοχρησιμοποιηθήκαμε.:PΑλλά επειδή ήμουν κι 27 χρονών κι όχι 18 ας πούμε, είχα όλους τους αμυντικούς μου μηχανισμούς σε ενεργοποίηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Όχι καμία σχέση, πρώτον γιατί δεν θέλω να είμαι μόνη σε μία σχέση και δέυτερων δεν γουστάρω να μοιράζομαι κάποιον.

Οσο κιαν θέλουμε κάποιον, άν ανηκει αλλού δεν είναι σχέση αλλα εγωησμός που σίγουρα δεν θα καταλίξει σε κάτι καλό, ας μην είμαστε εγωηστές λοιπόν, οι σχέσεις με μία πλευρά είναι τελειωμένες υποθέσεις που δεν θέλουμε απλά να παραδεκτούμε .

Είναι όπως οι σχέσεις που ο ένας απο τους δύο κάνει απλά το κέφι του και ο άλλος αγαπάει, που θα πάει, πάλι σε αδιεξωδο βγαίνει, είναι κανόνας(κακός μέν αλλα κανόνας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δεν θα επαιρνα τετοιο ρισκο καταρχας γιατι δε θα επαιρνα αυτο που θελω. Δε θα το εκανα γιατι δεν μπορω να ερωτευτω εναν ανδρα που μου μιλαει για μια αλλη γυναικα. Μου βγαινουν συναισθηματα απεχθειας, λυπης κι οχι μαζοχισμου ή θαυμασμου(που αυτο καθιστα τον ερωτα για μενα, ο θαυμασμος). Επιπλεον, θελω να ειμαι στο μυαλο του αλλου πρωτη επιλογη.

Θα εκανα τετοιου ειδους σχεση αν ημουν στην ιδια κατασταση ''ξεπερασματος''. Ισως εκανα εναν καλο φιλο με αυτον τον τροπο και καλο σεξ συν τοις αλλοις. Δεν μου εχει τυχει, απλως το φανταζομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

poyka

Νεοφερμένος

Η poyka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Δυστυχώς το έκανα πριν εννιά χρόνια περίπου. Παρ ότι ήξερα ότι ήταν κολλημένος με την πρώήν του τον ήθελα πολυ. Τα φτιάξαμε για 3 βδομάδες. Μου άρεσε πολύ που ήταν τρυφερος και γλυκός μαζί μου. Συνειδητοποιήσα μετα από πολυ καιρό ότι τα ίδια κάνει σε όλες. Δεν έχω πια ιδιαίτερες επαφές μαζί του αλλά τον πετυχαίνων που και που μέσω κοινων γνωστών. Ενιωθα κάποτε έλξη γι'αυτόν. Πλέον τον κοιτάω και λέω πώς κόλλησα μαζί του τόσο; νομίζω ότι απλά ήταν ένα απωθημένο. Κάποια στιγμή με κυνήγησε αλλά πλέον δεν σήμαινε τίποτα για μένα. Νομίζω ότι ερωτεύτηκα την εικόνα του και όχι αυτό που ήταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μου άρεσε πολύ που ήταν τρυφερος και γλυκός μαζί μου. Συνειδητοποιήσα μετα από πολυ καιρό ότι τα ίδια κάνει σε όλες.

Εξέλαβα το σχόλιό σου ως αρνητικό και αναρωτιέμαι: Είναι κακό να είναι κανείς γλυκός και τρυφερός με όλους; :hmm:

Εκτός αν δεν κατάλαβα καλά τι θέλεις να πεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

poyka

Νεοφερμένος

Η poyka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Το να μιλάει σε όλες τις γυναίκές με τον ίδιο τρόπο δεν είναι ότι καλύτερο για μένα. Δεν μπορεί όλες να τις βλέπει το ίδιο. Από την άλλη κατάλαβα εκ των υστερων ότι το έπαιζε θύμα που η πρώην τον άφησε. Εγώ η ηλίθια το έχαψα...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nagia

Νεοφερμένος

Η nagia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Οι μόνες σχέσεις που επιβιώνουν είναι αυτές που τα πάντα είναι αμοιβαία... Είναι οι σχέσεις οι καθαρές, οι αλιθηνές. Χωρίς ανασφάλεια, χωρίς φοβίες. Το να είσαι σε μια σχέση που δεν χαίρεσαι γιατί έχεις συνέχεια στο μυαλό σου ότι θέλει την πρώην του τι να την κάνεις? Τι έχεις να πάρεις απο αυτή τη σχέση? Η ουσία σε μια σχέση είναι να παίρνεις και να δίνεις και προπάντων να νιώθεις ικανοποιημένη/ος, γεμάτος και οχι ληψη/ος. Και το να χρησιμοποιείς κάποιον για να ξεπεράσεις τον πρώην είναι πολύ ανήθικο, το έχω κάνει κι εγώ, δυστυχώς και ντρέπομαι που έδινα σε κάποιον ελπίδες χωρίς να νιώθω τίποτα γι αυτόν. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top