Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,014 μέλη και 2,415,532 μηνύματα σε 75,310 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 604 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κόμικς - (Comics) η λεγόμενη ένατη τέχνη

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,743 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 12:02, 09-10-11:

Που το θυμήθηκες;;;;; Ωραίο ναι.....!!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_Morticia_

Επιφανές Μέλος

H _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,235 μηνύματα.

H _Morticia_ Mayhem Mistress έγραψε: στις 09:55, 16-07-12:

Πέρα από τους εμβληματικούς πλέον σχεδιαστές λχ. Don Hugo Rosa και Goscinny, το intenet μας επιτρέπει να "ψαρεύουμε" συχνά πυκνά και δουλειές επίδοξων σχεδιαστών που ενίοτε περιορίζονται σε fanzines ή παρουσιάζουν το έργο τους αποκλειστικά μέσω blog.deviantart και tumblr.

Είναι πολλοί και ενδιαφέροντες οπότε ας φτιάξουμε το δικό μας κατάλογο.

Ξεκινώ με το newest entry στη δική μου λίστα.

Ο Ιταλός Denis Medri

Rockabilly Batman

AVENGERS Fantasy Re-design

Grave Sight

Για να δούμε τι ψάρια πιάνουμε.....

Σημείωση:
Το παρόν μήνυμα προέρχεται από το συγχωνευμένο θέμα "Άσημοι και μη σχεδιαστές κόμικ"
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 21-07-12 στις 23:48. Αιτία: προσθήκη σημείωσης λόγω συνένωσης Θεμάτων
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_Morticia_

Επιφανές Μέλος

H _Morticia_ Mayhem Mistress έγραψε: στις 15:58, 30-07-12:

Don't let the topic die.

Sean Anderson

Σαφέστατα λάτρης του super hero material της Marvel.

Έργα του θα βρείτε εδώ: http://skyscraper48.deviantart.com/

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,743 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 22:31, 31-07-12:

Ο Scott McCloud στο βιβλίο του «Understanding Comics» (McCloud 1994) περιγράφει τα κόμικς ως το αγγείο που μπορεί να διατηρήσει οποιοδήποτε αριθμό ιδεών και εικόνων. Με μια ευρύτερη οπτική, πρέπει να θεωρήσουμε αυτό το αγγείο ως ένα μέσο επικοινωνίας το οποίο από κάθε άποψη αποτελεί μια μοναδική μορφή ανάγνωσης.

πηγή

Παράθεση

_Morticia_

Επιφανές Μέλος

H _Morticia_ Mayhem Mistress έγραψε: στις 09:47, 16-09-12:

Από το μακρινό Los Angeles...

Julian Callos

Από το blog του καλλιτέχνη:

Παράθεση

morphine

Δραστήριο Μέλος

H morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 265 μηνύματα.

H morphine έγραψε: στις 01:42, 17-09-12:

Dawn

Παράθεση

μαριώ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H μαριώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.

H μαριώ έγραψε: στις 03:07, 17-09-12:

Η μητερα μου με τον αδερφο της στην εφηβεια τους εκαναν μια συλλογη απο "μικυ μαους" κυριως, και αρκετα "κλασσικα" "ποπαυ" "σεραφινο" και ενα τευχος απο τους "μικρους εξερευνητες". Σημερα με τον αδερφο μου συνεχιζουμε την παραδοση με "μικυ μαους" "κομιξ" "μικυ μυστηριο" "ντοναλντ" και "κλασσικα". Βεβαια χωρις απολυτη συνεπεια... μεγαλη αγαπη οι κοσμοι της Λιμνουπολης και του Μικυ Σιτυ. Πιο πολυ τα καλοκαιρια ηταν υπεροχη παρεα. Ατελειωτες ωρες αναγνωσης ακομα και μετα τις δεκαδες επαναληψεις, και παντα μολις τελειωνει το ενα κομιξ το χερι παει στο επομενο. Αυτους τους χαρακτηρες διαβαζοντας τοσες ιστοριες και εχοντας δει τοσες διαφορετικες οπτικες γωνιες τους εχω αγαπησει και τους ξερω καλυτερα και απο την τσεπη μου που λενε. Ειδικα το "κομιξ" δινει σημασια και στους δημιουργους και μαθαινεις τα βιωματα τους και το υφος τους.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Theoritikos

Δραστήριο Μέλος

Ο Theoritikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 224 μηνύματα.

O Theoritikos έγραψε: στις 23:25, 08-03-13:

ξέρετε που μπορω να βρω παλιά τευχη της σειράς κλασσικά ? υπαρχει καποιο βιβλιοπωλείο στην αθηνα που να τα πουλάει σε καλές τιμές? ή κανένα περίπτερο που να εχει αρκετά τεύχη ?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ταινίες βασισμένες σε κόμικς - Από Dark_kronos
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θέατρο, σινεμά & τηλεόραση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-09-13 στις 16:02.
    • Sci-Fi -- Fantasy -- Comics - Από Isiliel
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θέατρο, σινεμά & τηλεόραση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-02-11 στις 13:21.
    • DC Comics - Από Daskalenko7
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εξωσχολικές Δραστηριότητες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-11-09 στις 18:21.
    • Κουβέντα για τα κόμικς - Από kazmir84
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Λογοτεχνία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-03-07 στις 22:13.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα