Προτάσεις για αγορά smartphone

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
samsung galaxy ace..και είμαι ενθουσιασμένος αυτές τις πρώτες μέρες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Κυκλοφορούσαν φήμες για iphone 5c!!! :P
Άντε καλορίζικο, εγώ τον άλλο μήνα περιμένω το galaxy s4 :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

K120

Νεοφερμένος

Η K120 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Ενδιαφέρομαι για αγορά κινητου θα ήθελα να έχει καλό σημα wifi καλη μπαταρία κ ανάλυση οθόνης κ ικανοποιτηκο αποθηκευτικό χώρο. Σκέφτομαι να αγοράσω καποιο εως 70 € αλλά μπορεί να το σκεφτώ και να διαθεσω έως 130€ το πολύ. Τι προτείνετε για 70 κ τι για έως 130 σας ακούω ??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά που κινητό μου προτείνετε; Δίνω μέχρι 800 ευρώ.

Κορίτσια ποια κινητά σας αρέσουν να πάρω ένα τέτοιο; Τα αππλ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Κορίτσια ποια κινητά σας αρέσουν να πάρω ένα τέτοιο; Τα αππλ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Μπαίνουμε δειλά δειλά στην foldable εποχή.

Για μένα την καλύτερη πρόταση της αγοράς αυτή τη στιγμή την έχει η Huawei με το Mate X


Της Samsung δεν μου αρέσει τόσο.


Γενικά πιστεύω ότι είναι πιο σωστό η να διπλώνει προς τα έξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Μπλούζα μπλε Tommy Hilfiger: 59€

ερωτηση προς ολο το φορουμ για ενα κακομοιρο φτωχαδακι σαν εμενα που ειναι στα προθυρα του να χρησιμοποιησει ταχυδρομικα περιστερια
θελω ενα κινητο που να κανει οσο η μπλουζα του φωτη αν γινοταν να κανει και λιγοτερα χωρις να ανατιναχθει ή να ειναι σαν τα κινητα απο τα τζαμπο καλο θα ηταν αλλα τα κλαιω τα λεφτα μου ακομα κ γι αυτο
καταρχας αν θελει να προτεινει καποιος κατι δεκτο και 2ον πως ξεπερνας τον πονο της ματαιοτητας του δινω 60 ευρω ενω θα μπορουσα να μαζεψω λεφτα για πολυ καλυτερα πραγματα (οπως ταξιδια, βιβλια και συναυλιες) αλλα δεν μ αφηνει η σημερινη κοινωνια που με αναγκαζει να θεωρω απαραιτητη μια συσκευη την οποια χρησιμοποιω για να λεω στη μανα μου οτι δεν πεθανα για να χαζευω ηλιθια μεμες και για να με πριζουν η κοσμοτε και αλλες λοιπες εταιρειες
και το ξερω οτι ο κομμουνισμος των ανθρωπων με αι φον συνηθως ειναι ανυπαρκτος αλλα θα ηταν εξαιρετικα καινοτομο να δινουν μαζι με τα 1000 τοσα ευρω και ενα ποσο 5% για τους υπολοιπους αφου δεν τα λυπαστε που δεν τα λυπαστε

φοραω τη πιτζαμα μου οπως καταλαβαμε ολοι δεν φοραω μαζι κανενα κινητο
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
ερωτηση προς ολο το φορουμ για ενα κακομοιρο φτωχαδακι σαν εμενα που ειναι στα προθυρα του να χρησιμοποιησει ταχυδρομικα περιστερια
θελω ενα κινητο που να κανει οσο η μπλουζα του φωτη αν γινοταν να κανει και λιγοτερα χωρις να ανατιναχθει ή να ειναι σαν τα κινητα απο τα τζαμπο καλο θα ηταν αλλα τα κλαιω τα λεφτα μου ακομα κ γι αυτο
καταρχας αν θελει να προτεινει καποιος κατι δεκτο και 2ον πως ξεπερνας τον πονο της ματαιοτητας του δινω 60 ευρω ενω θα μπορουσα να μαζεψω λεφτα για πολυ καλυτερα πραγματα (οπως ταξιδια, βιβλια και συναυλιες) αλλα δεν μ αφηνει η σημερινη κοινωνια που με αναγκαζει να θεωρω απαραιτητη μια συσκευη την οποια χρησιμοποιω για να λεω στη μανα μου οτι δεν πεθανα για να χαζευω ηλιθια μεμες και για να με πριζουν η κοσμοτε και αλλες λοιπες εταιρειες
και το ξερω οτι ο κομμουνισμος των ανθρωπων με αι φον συνηθως ειναι ανυπαρκτος αλλα θα ηταν εξαιρετικα καινοτομο να δινουν μαζι με τα 1000 τοσα ευρω και ενα ποσο 5% για τους υπολοιπους αφου δεν τα λυπαστε που δεν τα λυπαστε

φοραω τη πιτζαμα μου οπως καταλαβαμε ολοι δεν φοραω μαζι κανενα κινητο



Γενικά ψάξε Xiaomi αν σε ενδιαφέρει η τιμή. Είναι ακριβώς ό,τι ψάχνεις.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Μην σας επηρεάζουν τεχνολογικές "αυθεντίες" όπως οι unboxholics για τις καταναλωτικές επιλογές. Καλύτερα να πάτε ένα ταξίδι λιγότερο και να πάρετε κάποιο σοβαρό κινητό τουλάχιστον 250 ευρώ. 70 ευρώ ειναι κινητό που μετα από λίγους μήνες από την αγορά του δεν θα παίρνει ούτε security updates.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.



Γενικά ψάξε Xiaomi αν σε ενδιαφέρει η τιμή. Είναι ακριβώς ό,τι ψάχνεις.

θα απαντησω λακωνικα γιατι ειναι τεραστιο το μηνυμα και ω γκοντ αγχωνομαι
1ον θενξ για ζιαομι κοιτουσα ουτως η αλλως αν δεν βρω μπακατελα νοκια- τουβλο που μακαρι να εβρισκα
2ον οχι δεν θελω σμαρτ φοουν αι ντον ιβεν κεεερ και αν γινοταν δεν θα ηθελα καν κινητο εχω μπ3 για τραγουδια το κινητο κυριολεκτικα το εχω για να λεω οτι δεν ειμαι νεκρη και τραστ μιι δεν εχω χρηματα για ολα αυτα και αν γινοταν να μη δωσω ουτε 5 ευρω για κινητο δεν θα τα εδινα αλλα ναι η κοινωνια μου φταιει γιατι δεν γινεται γιατι ολοι θα με θεωρησουν νεκρη και οχι δεν θελω τη μουρη μου στο αμπερ αλερτ και τη μανα μου κλαμμενη στις ειδησεις των 8
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Μην σας επηρεάζουν τεχνολογικές "αυθεντίες" όπως οι unboxholics για τις καταναλωτικές επιλογές. Καλύτερα να πάτε ένα ταξίδι λιγότερο και να πάρετε κάποιο σοβαρό κινητό τουλάχιστον 250 ευρώ. 70 ευρώ ειναι κινητό που μετα από λίγους μήνες από την αγορά του δεν θα παίρνει ούτε security updates.

Well, πήρα Xiaomi 140€ πριν ενάμιση χρόνο που το λες αρκετά value for money, και ενώ τό έχω φορτώσεις άπειρες φορές σε εφαρμογές , φωτογραφίες και βίντεο είναι μια χαρά (φτου φτου φτου) . Οπότε μιας και η Σινεφίλ ψάχνει για κινητό, εμένα το Xiaomi με βόλεψε.. λίγο καλύτερη κάμερα να είχε και θα ήταν άψογο.
Προσωπικα αυγά τά 110€ που περισσεύουν θα τα έκανα ταξίδι, επειδή εμένα προσωπικά μου αρέσουν. Ο καθένας μας βάζει όμως τις δικές του προτεραιότητες
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Well, πήρα Xiaomi 140€ πριν ενάμιση χρόνο που το λες αρκετά value for money, και ενώ τό έχω φορτώσεις άπειρες φορές σε εφαρμογές , φωτογραφίες και βίντεο είναι μια χαρά (φτου φτου φτου) . Οπότε μιας και η Σινεφίλ ψάχνει για κινητό, εμένα το Xiaomi με βόλεψε.. λίγο καλύτερη κάμερα να είχε και θα ήταν άψογο.
Προσωπικα αυγά τά 110€ που περισσεύουν θα τα έκανα ταξίδι, επειδή εμένα προσωπικά μου αρέσουν. Ο καθένας μας βάζει όμως τις δικές του προτεραιότητες

To ζήτημα δεν είναι τόσο πόσο γρήγορα θα τρέχουν τα apps και οι φωτογραφίες αλλά πόσο θα ασχοληθεί η xiaomi με την υποστήριξη του λειτουργικού της συσκευή της. Aυτό ξεχνάνε να το αναφέρουν οι unboxholics και youtubers/δημοσιογράφοι σαν τους unboxholics.

Λαμβάνοντας υπόψιν αυτό το iPhone 8 που τώρα κάνει 500 ευρώ και θα υποστηρίζεται για 4 χρόνια τουλάχιστον είναι πιο value4money από το αντιστοιχο φετινο xiaomι (που πήρες) που σε 1 χρονο θα ξεχασει και η xiaomi πως το πουλουσε. Άλλο value4money αλλο φθηνο. Μην ξεχνάμε ότι τα κινητά είναι συσκευές που ειναι συνδεμένες στο διαδίκτυο και συνεχώς βγαίνουν exploits που μειώνει την ασφάλεια των δεδομένων μας. Το να κλεινουν συνεχώς οι εταιρείες αυτές τις τρύπες στοιχίζει γι' αυτό και εχουμε αυτή τη μεγάλη διαφορά τιμής στα smartphone.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

PromitheasGatos

Νεοφερμένος

Ο PromitheasGatos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
θέλω ενα κινητο που να κανει οσο η μπλουζα του φωτη αν γινοταν να κανει και λιγότερα χωρίς να ανατιναχθει ή να ειναι σαν τα κινητα απο τα τζαμπο καλο θα ηταν
Παρατηρήστε σύμπτωση. Αγόρασα σήμερα το Samsung Galaxy S3 4G Factory Refurbished. Στα 58 Ευρώ. Η κατάσταση του ΑΡΙΣΤΗ. Αν δεν έγραφε πως ήταν Refurbished θα στοιχημάτιζα πως είναι καινούργιο. Όλα σε ζελατίνες φορτιστής, μπαταριά, κινητό με έναν χρόνο εγγύηση. Κανένα ελάττωμα και αισθάνομαι πολύ όμορφα που δεν αγόρασα κάτι καινούργιο επιβαρύνοντας το περιβάλλον.

Όσον αφορά τα χαρακτηριστικά του δεν υστερεί σε τίποτα. Οθονάρα, μπαταριάρα, 4G, αξιοπρεπής κάμερα και last but not least 0.21 W/kg Sar στο κεφάλι μόνο.

Αναζήτησε στο Google Refurbished κινητά και θα σου βγάλει Ελληνικά καταστήματα.

Μια σκέψη θα πω ακόμα μην μακρηγορώ όπως συνήθως. Τα έξυπνα κινητά είναι πολυεργαλείο. Δεν είναι για να χαζεύεις ηλίθια meme. Μπορείς να φορτώσεις χιλιάδες βιβλία και να διαβάσεις σε ένα κινητό. Μπορεί να σου δείξει τον δρόμο αν έχεις πάει για mountain biking η πεζοπορία σε ένα βουνό και χαθείς ή να έχεις έναν ηλεκτρονικό χάρτη για να μην χαθείς. Χάρη στο κινητό μου έχω πάει σε χιλιάδες πανέμορφα μέρη και έχω γεμίσει την ψυχή μου με υπέροχες εικόνες. Μπορεί να σε βοηθήσει να εξερευνήσεις τους αστερισμούς ένα βράδυ.



Αν δεν υπήρχαν κινητά με gps προφανώς θα αναγκαζόμουν να πάω βόλτα με οδηγό να μου δείχνει τον δρόμο μην χαθώ. Ένας πλούσιος μιας που είπες και για το οικονομικό δεν θα είχε θέμα να προσλάβει έναν. Πιθανόν εγώ που είμαι φτωχός δεν θα έπαιρνα οδηγό και θα καθόμουν σπίτι μου. Δηλαδή από μια οπτική γωνιά ένα έξυπνο κινητό ωφελεί κάποιον φτωχό περισσότερο από έναν πλούσιο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Μια σκέψη θα πω ακόμα μην μακρηγορώ όπως συνήθως. Τα έξυπνα κινητά είναι πολυεργαλείο. Δεν είναι για να χαζεύεις ηλίθια meme. Μπορείς να φορτώσεις χιλιάδες βιβλία και να διαβάσεις σε ένα κινητό. Μπορεί να σου δείξει τον δρόμο αν έχεις πάει για mountain biking η πεζοπορία σε ένα βουνό και χαθείς ή να έχεις έναν ηλεκτρονικό χάρτη για να μην χαθείς. Χάρη στο κινητό μου έχω πάει σε χιλιάδες πανέμορφα μέρη και έχω γεμίσει την ψυχή μου με υπέροχες εικόνες. Μπορεί να σε βοηθήσει να εξερευνήσεις τους αστερισμούς ένα βράδυ.

γουελ depends για το τι χρειαζεται ο καθενας το κινητο, προφανως ειναι πολυεργαλειο και σου λυνει τα χερια σε πολλα πραγματα που θεωρεις οτι εχεις αναγκη
προσωπικα εγω και χωρις τα ηλιθια μιμς ζω αν και με ειχαν βοηθησει με τις αυπνιες μου ανελπιστα καλα
ενυγουει το τι κινητο διαλεγεις εχει να κανει με τι το χρειαζεσαι και ποσο σε εξυπηρετει, αν σε βολευει κλπ
βιβλια εγω δεν αντεχω π.χ. να διαβαζω ηλεκτρονικα μου βγαινουν τα ματια ειμαι traditionalist σε αυτο
καποιος μπορει να θελει να βγαζει φωτογραφιες, να παιζει παιχνιδια, να κατεβαζει αρχεια, να μετραει το ποσο νερο πινει και δεν ξερω τι αλλο, αλλος μπορει απλα να το εχει μονο για να παιρνει τηλεφωνα, υπαρχουν επιλογες κρινεις αναλογως
για μενα η μονη μαλακια ειναι να παρεις ενα τηλεφωνο με πολλες δυνατοτητες τις οποιες δεν αξιοποιεις γιατι δεν τις εχεις αναγκη εκει το θεωρω πεταμενα λεφτα, αλλα στιλλ αυτο εχει να κανει με το καθε ατομο, τωρα το τι προωθειται απο αποψη μαρκετινγκ και γινεται μοδα ειναι αλλη ιστορια, ετσι κατεληξε ακομα και η γιαγια μου να εχει ταμπλετ μονο και μονο για μιλαει στο βαιμπερ (τρου στορι δατ)

μπαι δε γουει καλη φασουλα θα το ψαξω θενξ φορ δι ινφο
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Παρατηρήστε σύμπτωση. Αγόρασα σήμερα το Samsung Galaxy S3 4G Factory Refurbished. Στα 58 Ευρώ. Η κατάσταση του ΑΡΙΣΤΗ. Αν δεν έγραφε πως ήταν Refurbished θα στοιχημάτιζα πως είναι καινούργιο. Όλα σε ζελατίνες φορτιστής, μπαταριά, κινητό με έναν χρόνο εγγύηση. Κανένα ελάττωμα και αισθάνομαι πολύ όμορφα που δεν αγόρασα κάτι καινούργιο επιβαρύνοντας το περιβάλλον.

Όσον αφορά τα χαρακτηριστικά του δεν υστερεί σε τίποτα. Οθονάρα, μπαταριάρα, 4G, αξιοπρεπής κάμερα και last but not least 0.21 W/kg Sar στο κεφάλι μόνο.

Αναζήτησε στο Google Refurbished κινητά και θα σου βγάλει Ελληνικά καταστήματα.

Μια σκέψη θα πω ακόμα μην μακρηγορώ όπως συνήθως. Τα έξυπνα κινητά είναι πολυεργαλείο. Δεν είναι για να χαζεύεις ηλίθια meme. Μπορείς να φορτώσεις χιλιάδες βιβλία και να διαβάσεις σε ένα κινητό. Μπορεί να σου δείξει τον δρόμο αν έχεις πάει για mountain biking η πεζοπορία σε ένα βουνό και χαθείς ή να έχεις έναν ηλεκτρονικό χάρτη για να μην χαθείς. Χάρη στο κινητό μου έχω πάει σε χιλιάδες πανέμορφα μέρη και έχω γεμίσει την ψυχή μου με υπέροχες εικόνες. Μπορεί να σε βοηθήσει να εξερευνήσεις τους αστερισμούς ένα βράδυ.



Αν δεν υπήρχαν κινητά με gps προφανώς θα αναγκαζόμουν να πάω βόλτα με οδηγό να μου δείχνει τον δρόμο μην χαθώ. Ένας πλούσιος μιας που είπες και για το οικονομικό δεν θα είχε θέμα να προσλάβει έναν. Πιθανόν εγώ που είμαι φτωχός δεν θα έπαιρνα οδηγό και θα καθόμουν σπίτι μου. Δηλαδή από μια οπτική γωνιά ένα έξυπνο κινητό ωφελεί κάποιον φτωχό περισσότερο από έναν πλούσιο.
Aυτό το Samsung Galaxy s3
https://www.public.gr/product/tilef...e-samsung-galaxy-s3-16gb-leyko/prod2590108pp/

Aυτό είναι συσκευή του 2012 που επίσημα έχει μείνει στο Αndroid kitkat. Τα Refurbished έχουν καινούριο περίβλημα και καινούρια μπαταρία και αποτελούν μια πολύ εξυπνη αγορά. Το συγκεκριμένο δεν το θεωρώ καλή αγορά γιατί έχει σταματήσει να αναβαθμίζεται εδώ και χρόνια.

Μην παιρνετε κινητά που ο κατασκευαστής τους έχει ξεχάσει πως υπάρχουν.

γουελ depends για το τι χρειαζεται ο καθενας το κινητο, προφανως ειναι πολυεργαλειο και σου λυνει τα χερια σε πολλα πραγματα που θεωρεις οτι εχεις αναγκη
προσωπικα εγω και χωρις τα ηλιθια μιμς ζω αν και με ειχαν βοηθησει με τις αυπνιες μου ανελπιστα καλα
ενυγουει το τι κινητο διαλεγεις εχει να κανει με τι το χρειαζεσαι και ποσο σε εξυπηρετει, αν σε βολευει κλπ
βιβλια εγω δεν αντεχω π.χ. να διαβαζω ηλεκτρονικα μου βγαινουν τα ματια ειμαι traditionalist σε αυτο
καποιος μπορει να θελει να βγαζει φωτογραφιες, να παιζει παιχνιδια, να κατεβαζει αρχεια, να μετραει το ποσο νερο πινει και δεν ξερω τι αλλο, αλλος μπορει απλα να το εχει μονο για να παιρνει τηλεφωνα, υπαρχουν επιλογες κρινεις αναλογως
για μενα η μονη μαλακια ειναι να παρεις ενα τηλεφωνο με πολλες δυνατοτητες τις οποιες δεν αξιοποιεις γιατι δεν τις εχεις αναγκη εκει το θεωρω πεταμενα λεφτα, αλλα στιλλ αυτο εχει να κανει με το καθε ατομο, τωρα το τι προωθειται απο αποψη μαρκετινγκ και γινεται μοδα ειναι αλλη ιστορια, ετσι κατεληξε ακομα και η γιαγια μου να εχει ταμπλετ μονο και μονο για μιλαει στο βαιμπερ (τρου στορι δατ)

μπαι δε γουει καλη φασουλα θα το ψαξω θενξ φορ δι ινφο

Ο λόγος που σε κουράζει να διαβάζεις ηλεκτρονικά είναι ότι οι οθόνες που χρησιμοποιείς είναι κακές. Γι αυτό αξίζει να δώσεις κάποια χρήματα για να πάρεις καλό κινητό ή tablet. Γιατί είναι συσκευή που αφιερώνεις έστω και μια ώρα τη μέρα. Όσο καλύτερη είναι τόσο βελτιώνεται η ποιότητα ζωή σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Εγώ πήγα από Nokia Lumia 930 (που είχα από το 2015) σε Samsung Galaxy Note 9 και είδα το φως μου.
ok είναι ακριβό κινητό, αλλά πλέον μπορώ να κάνω ό,τι θέλω όπου κι αν βρίσκομαι (ακόμα και ταινίες το βράδυ μέσω Netflix βλέπω) και η εμπειρία είναι άψογη / μέγιστη.

Το Lumia 930 αν και έκανε 550 ευρώ το 2014 που πρωτοβγήκε (ok εγώ το είχα πάρει 220 ευρώ μεταχειρισμένο το 2015), είναι τελείως εκτός σημερινών δεδομένων. Ακόμα και με σερφάρισμα στο internet ανέβαζε θερμοκρασία, με το ζόρι έβλεπες YouTube, για να μην πω και για την άχρηστη εφαρμογή του ΟΑΣΑ για τα λεωφορεία. Με άλλα λόγια συμφωνώ κι εγώ ότι το κινητό είναι επένδυση κι αξίζει να μαζέψεις λίγα περισσότερα χρήματα για να πας σε κάτι πιο σημερινό, ειδικά αν είσαι παιδί της τεχνολογίας και του διαδικτύου (forums, youtube, facebook, ειδήσεις, ταινίες, e-mail, viber, messenger).
Αυτό που μου άρεσε πιο πολύ είναι η φωνητική αναγνώριση όπου μιλάς και το κινητό γράφει κείμενο. Και φυσικά όλο αυτό ταχύτατα (το λεώ γιατί είχα δοκιμάσει την ίδια λειτουργία σε ένα Android-δες των 45 ευρώ και ήταν τόσο αργό που τελικά ήταν άχρηστη η λειτουργία).
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
H Samsung πριν λίγο κυκλοφόρησε τα νέα galaxy.

Θυμίζει πολύ το note. Το θετικό είναι ότι θα έχουν 120hz στη οθόνη. Οποιος θέλει να τα πάρει ας περιμένει κανά τριμηνο γιατί δεν μπορεί να αντέξει με τόσο μεγάλη τιμή, τόσο μεγάλο διάστημα.

Ενδιαφέρον έχει και το zflip που παρουσιάστηκε στο ίδιο event.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Εγώ περιμένω το Note 20!
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Το βασικό S20 τα σπάει!!!
Ίσως ήρθε η ώρα να φύγω από την Apple🤣
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top