Εδώ κάνουμε δίαιτα!

deathpale

Νεοφερμένος

Η deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Σε ό,τι αφορά τη γυμναστική η αλήθεια είναι ότι δεν κάνω κάτι ιδιαίτερο.Πηγαίνω για βάδην-τρέξιμο 3-4 φορές την εβδομάδα.Βέβαια υπάρχουν κ περίοδοι που ξεχνιέμαι :worry:
Η διατροφή μου είναι απο διαιτολόγο που είχα πάει παλιότερα αλλά πλέον ξέρω τι πρέπει να τρώω και πως (π.χ. ρυζι με κρέας ή κρέας με σαλάτα, όσπρια με τυρί, το πρωινό μου είναι κυρίως δημητριακά με γάλα, κανα 2 φρουτάκια τη μέρα και το βράδυ καμιά σαλάτα ή κρύο σαντουιτς). Οι ημερήσιες θερμίδες δεν ξεπερνούν τις 1000-1200.
Πολύ φοβάμαι ότι ο οργανισμός μου συνηθισε στο λίγο φαγητό και κόλλησε.
Έχεις καμιά ιδέα? 5kg είναι δεν μπορεί κάπως θα χαθούνε :/:
Η αλήθεια είναι ότι από αυτά που μου λες η διατροφή σου μου φαίνεται καλή. Μου κάνει εντύπωση που με αυτή την διατροφή που ακολουθείς δεν χάνεις κιλά.:hmm: Δοκίμασε αν θες για μερικές μέρες να φας κανονικά, δηλαδή όσο θα έτρωγες στην περίοδο της συντήρησης και μετά ξαναγύρισε στο πρόγραμμα διατροφής σου. Ίσως αυτό βοηθήσει το μεταβολισμό σου να "ξεκολλήσει" .:) Πάντως αν μπορέσεις να αυξήσεις τις ώρες που αθλείσαι θα σε βοηθήσει αρκετά στο να χάσεις κιλα. Και μην ξεχνάς να τρως αρκετές πρωτείνες γιατί βοηθούν στο να μην χάνεις μυική μάζα, κάτι που μπορεί να συμβεί κατά την περίοδο μιας δίαιτας και είναι ιδιαίτερα αρνητικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,321 μηνύματα.
helga:

παρατα τα δεν θα αδυνατισεις ποτε. Δεν θελω να σε απογοητευω αλλα δεν εχεις τη στοφα του ανθρωπου που διατηθεται να κανει οτι χρειαζεται να κανει για να πετυχει τους στοχους του οποτε αστο, τσαμπα ταλαιπωριεσαι τρωγε ελευθερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
helga:

παρατα τα δεν θα αδυνατισεις ποτε. Δεν θελω να σε απογοητευω αλλα δεν εχεις τη στοφα του ανθρωπου που διατηθεται να κανει οτι χρειαζεται να κανει για να πετυχει τους στοχους του οποτε αστο, τσαμπα ταλαιπωριεσαι τρωγε ελευθερα

Την ξέρεις προσωπικά και το λες αυτο????:confused:
Όλοι οι ανθρωποι μπορούν να καταφερουν τους στοχους που βαζουν και ειναι πολύ αδικο να "τσακίζεις" την προσπάθεια που εχει κανει χωρις να δινεις τουλαχιστον τους λογους που το λες!

Σε ό,τι αφορά τη γυμναστική η αλήθεια είναι ότι δεν κάνω κάτι ιδιαίτερο.Πηγαίνω για βάδην-τρέξιμο 3-4 φορές την εβδομάδα.Βέβαια υπάρχουν κ περίοδοι που ξεχνιέμαι :worry:
Η διατροφή μου είναι απο διαιτολόγο που είχα πάει παλιότερα αλλά πλέον ξέρω τι πρέπει να τρώω και πως (π.χ. ρυζι με κρέας ή κρέας με σαλάτα, όσπρια με τυρί, το πρωινό μου είναι κυρίως δημητριακά με γάλα, κανα 2 φρουτάκια τη μέρα και το βράδυ καμιά σαλάτα ή κρύο σαντουιτς). Οι ημερήσιες θερμίδες δεν ξεπερνούν τις 1000-1200.
Πολύ φοβάμαι ότι ο οργανισμός μου συνηθισε στο λίγο φαγητό και κόλλησε.
Έχεις καμιά ιδέα? 5kg είναι δεν μπορεί κάπως θα χαθούνε :/:

Και γω θα συμφωνήσω...Φαε μια μερα κανονικοτατα και την επομενη μπες σε προγραμμα...ο οργανισμος θα ξεμπλοκαρει...


ΑΑΑ...και για να μην ξεχνιωμαστε εχασα τα κιλα των γιορτών(1,5κιλο) και αλλο μισο...Καιρός νομίζω είναι να ξεκινησω και γυμναστική...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Αχ μωρε πως δεν τον καταλαβαίνετε τον epote, να βοηθήσει προσπαθεί ο άνθρωπος, αφυπνίζοντας τον "καλό" εγωισμό, ελπίζει ότι θα "ενεργοποιήσει" τη helga και το αποτέλεσμα θα είναι θετικό!
Επαγγελματίας είναι, υπάρχει περίπτωση να μη ξέρει τι λέει και κάνει; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.



απο αυριο. :redface:



Ρε ρεμάλια, κανείς δεν ενθαρρύνει το κορίτσι;


Άντε καλή αρχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Το κοριτσι θελει κραξιμο τωρα:P ξερει εκεινη γιατι και γιατι δε σχολιαζω το ποστ της.
Κι εγω απαυριο που ειχα αρχισει πριν ενα μηνα και λεω να το κανω του χρονου!:P

Μωρε ας ερθει το καλοκαιρακι να την παω στις παραλιες και σου λεω γω μετα.
Ετοιμασου λαβακι. Μονο αυτο σου λεω. Κοντοζυγωνει ο ιουνης!
Και μετα τη θαλασσα τρεξιμο στην αμμο και ασκησεις στη θαλασσα για αντισταση.
(τι θυμηθηκα τωρα και γελαω μονη:lol: με τις φιλες σε παραλια μονες, αδεια η παραλια παλαβωθηκαμε κ καναμε ασκησεις, μετα βγηκαμε στην αμμο για κοιλιακους μεχρι που διαπιστωσαμε οτι ειχαμε παρεα να μας παιρνει ματι και να γελαει μαζι μας μια παρεα αντρων:lol:)

Αν καποιος δεν εχει χρονο για γυμναστηριο η καποιο αθλημα εκτος σπιτιου, το τρεξιμο ειναι πολυ καλος τροπος γυμναστικης, στο μετρο σκαλες, λιγοτερο αυτοκινητο (μου πεταω σποντα τωρα:confused:) και ασκησεις στο σπιτι, περιοδικα με dvds(θελουν προσοχη μερικα), βαρακια, μηχανηματα, στρωματακια. Υπαρχει παντα τροπος για καλη φυσικη κατασταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helga

Νεοφερμένος

Η helga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
helga:

παρατα τα δεν θα αδυνατισεις ποτε. Δεν θελω να σε απογοητευω αλλα δεν εχεις τη στοφα του ανθρωπου που διατηθεται να κανει οτι χρειαζεται να κανει για να πετυχει τους στοχους του οποτε αστο, τσαμπα ταλαιπωριεσαι τρωγε ελευθερα
χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!
Το μόνο που μπορώ να σου δώσω σαν απάντηση είναι να γελάσω.
Πάντα με την ίδια φιλική διάθεση που είχε και το δικό σου πόστ! ;)

Την ξέρεις προσωπικά και το λες αυτο????:confused:
Όλοι οι ανθρωποι μπορούν να καταφερουν τους στοχους που βαζουν και ειναι πολύ αδικο να "τσακίζεις" την προσπάθεια που εχει κανει χωρις να δινεις τουλαχιστον τους λογους που το λες!



Και γω θα συμφωνήσω...Φαε μια μερα κανονικοτατα και την επομενη μπες σε προγραμμα...ο οργανισμος θα ξεμπλοκαρει...



ΑΑΑ...και για να μην ξεχνιωμαστε εχασα τα κιλα των γιορτών(1,5κιλο) και αλλο μισο...Καιρός νομίζω είναι να ξεκινησω και γυμναστική...:)

Θα το ξαναδοκιμάσω.......
Τhnks :)
Kαλή αρχή με τη γυμναστική σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,321 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!
Το μόνο που μπορώ να σου δώσω σαν απάντηση είναι να γελάσω.
Πάντα με την ίδια φιλική διάθεση που είχε και το δικό σου πόστ!

put your money where your mouth is, μπορεις?

Βγαλε μια φωτογραφια τωρα και βγαλε αλλη μια φωτογραφια σε 3 μηνες να δουμε αν θα εχεις χασει τιποτα.

Σου παω στοιχημα 100ε οτι εγω εχω δικιο και εσυ αδικο.

Δεν κανω καμια πλακα, στειλε μου pm να σου δωσω το τηλεφωνο μου να βαλουμε 100ε στοιχημα οτι σε τρεις μηνες απο τωρα το σωματικο σου βαρος θα ειναι μεσα στα ορια της αποκλισης απο το τωρινο (δηλαδη +-2 κιλα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Γιατι δεν εξηγεις δημοσιως τι ακριβως κανει λαθος σε σχεση με αυτα που εκεινη μας παρεθεσε και τι θα επρεπε δλδ να κανει για να "ξεκολλησει"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
'Oποιοι μετράνε τις θερμίδες δεν χάνουν οριστικά τα κιλά. Είναι ο πιο λανθασμένος τρόπος να προσπαθεί να αδυνατίσει κανείς. Μόνη η άσκηση και το κόλπο της μισής μερίδας είναι η λύση που δεν θα σας στείλει στο τρελοκομείο και θα σας απαλλάξει από τα περιττά κιλά. 'Ολοι αυτοί οι χοντροί που έχασαν πολλά κιλά κάποτε - κάποιοι ηθοποιοί κλπ- τι απέγιναν μετά, τους θυμάστε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helga

Νεοφερμένος

Η helga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
put your money where your mouth is, μπορεις?

Βγαλε μια φωτογραφια τωρα και βγαλε αλλη μια φωτογραφια σε 3 μηνες να δουμε αν θα εχεις χασει τιποτα.

Σου παω στοιχημα 100ε οτι εγω εχω δικιο και εσυ αδικο.

Δεν κανω καμια πλακα, στειλε μου pm να σου δωσω το τηλεφωνο μου να βαλουμε 100ε στοιχημα οτι σε τρεις μηνες απο τωρα το σωματικο σου βαρος θα ειναι μεσα στα ορια της αποκλισης απο το τωρινο (δηλαδη +-2 κιλα).
Τέτοιου είδους προκλήσεις τις θεωρώ το λιγότερο παιδιάστικες!
Δεν έχω να αποδείξω τίποτα σε κανέναν και ακόμα περισσότερο σε κάποιον που έχουμε ανταλλάξει μόλις 1 μήνυμα!!!
Οι προκλήσεις σου δεν είναι επιχείρημα οπότε ........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Οπως και να εχει Δημητρη, εαν δεν περιορισεις τις θερμιδες, κιλα δε χανεις που να χτυπιεσαι χαμω.
Τωρα εαν η διατροφη σου θα ειναι χαμηλων λιπαρων, χαμηλων υδατανθρακων ή γενικοτερα χαμηλων θερμιδων, εχει προφανως να κανει με τις διατροφικες συνηθειες σου σε συνδυασμο με την ασκηση που κανεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
θεωρω οτι ενας ανθρωπος ο οποιος δεν εχει μπει ποτε στην διαδικασια της διαιτας (και μιλαμε για απωλεια βαρους και οχι για να γινει next top model δεν μπορει να καταλαβει ποσο πραγματικα δυσκολο και ψυχοφθορο ειναι..οι θεωρειες ειναι πολυ ευκολες..η πραξη ειναι το δυσκολο κομματι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
θεωρω οτι ενας ανθρωπος ο οποιος δεν εχει μπει ποτε στην διαδικασια της διαιτας (και μιλαμε για απωλεια βαρους και οχι για να γινει next top model δεν μπορει να καταλαβει ποσο πραγματικα δυσκολο και ψυχοφθορο ειναι..οι θεωρειες ειναι πολυ ευκολες..η πραξη ειναι το δυσκολο κομματι!

Δε νομιζω οτι υπαρχει κανεις που θεωρει γενικοτερα οτι ειναι ευκολο, αλλα σημασια εχει ποσο πολυ κανεις το θελει και ποσο αποφασισμενος ειναι γι αυτο.
Κανεις δεν λεει στον αλλο: "πεινασε για να αδυνατισεις".
Αλλα οταν γνωριζεις πολυ καλα π.χ. οτι πρεπει να μεινεις μακρια απο τις σοκολατες και εσυ τις τρως επειδη δεν μπορεις να αντισταθεις, σημαινει ενα πραγμα μονο: Δεν εισαι αποφασισμενος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Δε νομιζω οτι υπαρχει κανεις που θεωρει γενικοτερα οτι ειναι ευκολο, αλλα σημασια εχει ποσο πολυ κανεις το θελει και ποσο αποφασισμενος ειναι γι αυτο.
Κανεις δεν λεει στον αλλο: "πεινασε για να αδυνατισεις".
Αλλα οταν γνωριζεις πολυ καλα π.χ. οτι πρεπει να μεινεις μακρια απο τις σοκολατες και εσυ τις τρως επειδη δεν μπορεις να αντισταθεις, σημαινει ενα πραγμα μονο: Δεν εισαι αποφασισμενος.

σιγουρα ευκολο δεν το ειπε κανεις..απλα αυτο το ''δεν εισαι αποφασισμενος/η''.. λες να υπαρχει ανθρωπος που να εχει αναγκη να χασει βαρος να μην το θελει πραγματικα? να θελει να ειναι υπερβαρος? δεν νομιζω..σιγουρα η αποφασιστικοτητα παιζει μεγαλο ρολο..αλλα και η ψυχολογια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Κορίτσα και αγόρια πίνετε μπόλικο νεράκι!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,321 μηνύματα.
Οι ανθρωποι παχαινουν επειδη τρωνε ΛΙΓΟ παραπανω για ΠΟΛΛΑ χρονια.

Αν υποθεσουμε την μεση ελληνιδα, 1.63, αγυμναστη, ζει καθιστικη ζωη, γυρω στα 60 κιλα σωματικο βαρος, αυτη εχει ημερησιο μεταβολισμο καπου στις 1800 θερμιδες.

Αν αντι για 1800 τρωει 2000 κατα μεσω ορο θα βαζει περιπου 10 κιλα το χρονο. Στα 3 χρονια θα εχει φτασει 90 κιλα.

Ξερεται ποσο ειναι 200 θερμιδες παραπανω την μερα? Λιγοτερο απο μισο σουβλακι η περιπου 3 σοκολατακια.

Thats it, thats all it takes.

Το αδυνατισμα κατ επεκταση ειναι το ιδιο πραγμα. Ξεκινα να ξοδευεις 200 θερμιδες παραπανω καθε μερα και σε 3 χρονια θα εχεις αδυνατησει. Ειναι ΤΟΣΟ απλο.

Πως τις ξοδευεις? Κανεις αυτο που ειναι σχεδιασμενο και προορισμενο το σωμα σου να κανει ΚΟΥΝΙΕΣΑΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathpale

Νεοφερμένος

Η deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
helga:

παρατα τα δεν θα αδυνατισεις ποτε. Δεν θελω να σε απογοητευω αλλα δεν εχεις τη στοφα του ανθρωπου που διατηθεται να κανει οτι χρειαζεται να κανει για να πετυχει τους στοχους του οποτε αστο, τσαμπα ταλαιπωριεσαι τρωγε ελευθερα
Γιατί καλέ να μην αδυνατίσει η κοπέλα? Και τη διατροφή της προσέχει και προσπαθεί να γυμνάζεται όσο μπορεί οπότε που είναι το πρόβλημα? Δεν χρειάζεται να είσαι τόσο σκληρός. Ειδικά εσύ που έχεις χάσει τόσα κιλά και ξέρεις πως είναι τα πράγματα θα έπρεπε να την ενθαρύνεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
εαν δεν περιορισεις τις θερμιδες, κιλα δε χανεις που να χτυπιεσαι χαμω.

μα όταν περιορίζεις την ποσότητα, περιορίζεις και τις θερμίδες. Εγώ έχασα ήδη 3 κιλά μ'αυτή τη μέθοδο. 'Εφαγα και γλυκά δυο μέρες κι όμως τα έχασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
μα όταν περιορίζεις την ποσότητα, περιορίζεις και τις θερμίδες. Εγώ έχασα ήδη 3 κιλά μ'αυτή τη μέθοδο. 'Εφαγα και γλυκά δυο μέρες κι όμως τα έχασα.


Και τί τρως δόκτωρα???:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top