Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 574)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
μπορει να θεωρηθει ως οφ τοπικ αλλα αξιζει να ακουσετε τι λεει αυτος ο ανθρωπος. εκτος του οτι το θεμα οπως θα δειτε και πολυ σοβαρες επιπτωσεις στη ζωη καποιων παιδιων, αυτος που καταφερε και αντεπεξηλθε ολων αυτων διεκδικησε τα δικαιωματα του παντρευτηκε, συμμετεχει στην πολιτικη και στο τελος εγινε αποδεκτος και απο την οικογενεια του.
Αξίζει να σημειωθεί πως πολλά από τα παιδιά που αναφέρονται στο βίντεο, έφτασαν στην αυτοκτονία, επειδή έτυχαν άσχημης μεταχείρισης από το περιβάλλον τους, με την υπόνοια και μόνο ότι μπορεί να είναι gay, ...ή απλά διαφορετικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σε συνέχεια του παραπάνω video που μας παρέθεσε η καλή μου moonlight, δείτε εδώ, την προσπάθεια που γίνεται για τη στήριξη των ανθρώπων που διατηρούν το δικαίωμα στη διαφορετικότητα, όποια κι αν είναι αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Να σου θυμήσω πως την τελευταία φορά που κάποιος πήγε να με μειώσει για αυτό που είπα,πήρε τέτοια απάντηση που δεν ξανα απάντησε.Πρωτον,δες τι εγραψα και σκέψου τι εννοώ.Δευτερον,αυτό ακριβώς εννοώ,που εκπλήσσεσαι?Για να βγεις πρέπει να σε βγάλουν.Και η κοινωνία δε νομιζω να νομιζεις οτι προβαλει αυτο που πρεπει.Ειναι δυνατον ενα καναλι να μιλησει επιστημονικα για την ομοφυλοφιλια,οταν ο Ελληνας εχει ακομη ομοφοβικες τασεις?Εκτος κι αν παρακολουθεις και τα πολιτικά που προβάλλουν με ευλαβεια.Μαλλον εσυ κανεις γαργάρα ο,τι σε βολευει.Για τα υπολοιπα που δε σε βολεβουν χρησιμοποιεις δικα σου παραδειγματα και κανεις συνδιασμους.Λες οτι ειναι ομαδα αυξημενης επικυνδινοτητας,οσον αφορα την αιμοδοσία.Σε αιμοδότη μιλάς,το ξέρω.Εσυ ξέρεις ομως για τις νεες ερευνες που λένε πως τα κρούσματα HIV αναλογικά αναμεσα σε ετερο και ομοφυλοφιλους τεινουν να εξισωθουν αν δεν εξισωθηκαν ηδη?Μαλιστα πολλοί μιλουν και για υποσκελιση των ομοφυλοφιλων απο τους ετεροφυλοφιλους πασχοντες.Τριτον.Star εβλεπα μόνο οταν είχε House,οι σκορπιες ιατρικες γνωσεις που αποκομισα πρεπει να είναι περισσοτερες απο οσες εχεις συνολικά.Τεταρτον,εσυ κανεις γαργάρα προχειρων αναζητησεων που δεν εχεις ιδεα τι σκ@τ@ λενε,ενω εγω σου παραθετω πραγματα που εχω διαβάσει ο ιδιος,χωρις να γραφω λεξεις για να δω τι θα βγάλει.
εσυ γιατι σκίζεσαι τοσο πολυ και τους υπερασπιζεσαι?ομοφυλοφιλος είσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,345 μηνύματα.
εσυ γιατι σκίζεσαι τοσο πολυ και τους υπερασπιζεσαι?ομοφυλοφιλος είσαι?

Καθολου δεν γνωριζω το παιδι..αλλα ακομα και να ηταν..εσενα..ποιο ειναι το προβλημα σου; θα σε ρωτησει ποιον να βαλει στο κρεβατι;;..θα σε ρωτησει επισης ποιον θα υπερασπιστει;;και εγω τους υπερασπιζομαι..και λεσβια..ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ...που ειναι το προβλημα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
εσυ γιατι σκίζεσαι τοσο πολυ και τους υπερασπιζεσαι?ομοφυλοφιλος είσαι?

Eχει σημασία?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Eχει σημασία?:)

Ναι, εχει σημασια... Γιατι αν εισαι, μπορεις να μας πεις τα πραγματα απο εκεινη την σκοπια, κατι που ειναι εξαιρετικα χρησιμο... Αν παλι δεν εισαι, γιατι αξιζει να σημειωθει πως παρολο που θα μπορουσες να κρυφτεις στην μαζα που κατηγορει τους ομοφυλοφιλους, κανεις ακριβως το αντιθετο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
εσυ γιατι σκίζεσαι τοσο πολυ και τους υπερασπιζεσαι?ομοφυλοφιλος είσαι?

Δεν ήξερα οτι για να υπερασπιστείς κάποιον πρέπει να ανήκεις στην ίδια ομάδα με αυτούς. Οπότε ο μόνος τρόπος να υπερασπιστείς έναν μελλοθάνατο είναι να είσαι κι εσύ ένας, έναν μαύρο το ίδιο, έναν τσιγγάνο, μια ανήμπορη ηλικιωμένη, ένα παιδάκι κλπ κλπ. Μάλιστα.:whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Eχει σημασία?:)
Βεβαίως και έχει σημασία.
Εχει σημασία ιδιαίτερη μάλιστα το να συνάγεται συμπέρασμα απο τα λεγάμενά σου σαφές. Δηλαδή, αν έχεις γνώμη σχετικά με την σεξουαλική διέξοδο που κάποιοι ονοματίζουν ομοφυλοφιλία.
Σε κάποια στιγμή τις ζωής κάποιοι και είναι περισσότεροι απο τις κάποιες, τείνει και με όχι ξεκάθαρες απόψεις, προς μια πλευρά.
Αυτό εγώ το ονοματίζω σεξουαλική διέξοδο.
Η πλειοψηφία εδώ μέσα και όχι μόνο ονοματίζουν ομοφυλοφιλία.
Αυτό δεν με πειράζει, εξ' άλλου και κάποιος άλλος έλεγε οτι η γη γυρίζει.
Ας έρθω όμως στο θέμα.
Σε αυτή την φάση, η σεξουαλικότητα βρίσκεται σε λανθάνουσα κατάσταση, θα έλεγα.
Τι εννοώ λανθάνουσα κατάσταση; Εννοώ ότι ένας νεαρός αρχικά δεν γνωρίζει σε ποιο βαθμό είναι μιμητικός ως προς κάποια πρότυπα.
Βλέπει σαν παιχνίδι μερικά πράγματα που σε καμιά περίπτωση δεν είναι.
Ας επικεντρωθώ στο ανδρικό σώμα και αυτό για να μη χαρακτηρίσω. Το ανδρικό σώμα λοιπόν, με ποιο τρόπο εκφράζεται όσον αφορά τον οργασμό ;
Η απάντηση είναι μία. Σαφώς με το ανδρικό μόριο, το πέος τους όρχεις σαν αποθήκες του σπέρματος και τον προστάτη.
Αρα πού βρίσκεται αυτό που χαρακτηρίζει κάποιον ομοφυλόφιλο;

Καθαρά και μόνο στο μυαλό του.

Τα θέλω του μυαλού κάποιου είναι διάφορα με την φύση και εκεί είναι το πρόβλημα αν μπορούμε να το πούμε πρόβλημα και αυτό εξʼ αιτίας της λανθάνουσας κατάστασης που βρίσκεται το μεγαλύτερο ποσοστό των ανδρών στην αφετηρία ανακάλυψης της φύσης των.
Βέβαια όλοι δεν έχουν αυτό το δίλημμα γιατι αν τους ακολουθούσε, τότε η ομοφυλοφιλία θα ήταν κανόνας και όχι εξαίρεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αυτό εγώ το ονοματίζω σεξουαλική διέξοδο.
Η πλειοψηφία εδώ μέσα και όχι μόνο ονοματίζουν ομοφυλοφιλία.
Αυτό δεν με πειράζει, εξ' άλλου και κάποιος άλλος έλεγε οτι η γη γυρίζει.
...και είχε άδικο όπως και όσοι μιλούν για ομοφυλοφιλία; :hmm: Δεν κατάλαβα τον παραλληλισμό. :hmm:
Ας επικεντρωθώ στο ανδρικό σώμα και αυτό για να μη χαρακτηρίσω. Το ανδρικό σώμα λοιπόν, με ποιο τρόπο εκφράζεται όσον αφορά τον οργασμό ;
Η απάντηση είναι μία. Σαφώς με το ανδρικό μόριο, το πέος τους όρχεις σαν αποθήκες του σπέρματος και τον προστάτη.
Αρα πού βρίσκεται αυτό που χαρακτηρίζει κάποιον ομοφυλόφιλο;

Καθαρά και μόνο στο μυαλό του.
Και αυτό το συμπέρασμα επίσης δεν κατανοώ πώς προκύπτει και τι αποδεικνύει. :hmm: Ο ανδρικός οργασμός εκφράζεται με τα ανδρικά γεννητικά όργανα, άρα αυτό που χαρακτηρίζει κάποιον ως ομοφυλόφιλο βρίσκεται στο μυαλό του; Τι σημαίνει αυτό; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
...και είχε άδικο όπως και όσοι μιλούν για ομοφυλοφιλία; :hmm: Δεν κατάλαβα τον παραλληλισμό. :hmm:

Και αυτό το συμπέρασμα επίσης δεν κατανοώ πώς προκύπτει και τι αποδεικνύει. :hmm: Ο ανδρικός οργασμός εκφράζεται με τα ανδρικά γεννητικά όργανα, άρα αυτό που χαρακτηρίζει κάποιον ως ομοφυλόφιλο βρίσκεται στο μυαλό του; Τι σημαίνει αυτό; :hmm:
Ω γυναίκα!!! Στο μεγαλείο σου υποκλείνομαι...διαθέτεις το μοναδικό χάρισμα? να βλέπεις τα πάνω κάτω και τα κάτω πάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Δεν απάντησα χθες στη Ναταλία,και σε κάθε Ναταλία,είναι επειδή δεν ένιωσα την ανάγκη.Παρ'όλα αυτά,με μεγάλη μου έκπληξη είδα τρία τουλάχιστον άτομα να ενδιαφέρονται για την σεξουαλική μου ταυτότητα.:P

So be it λοιπόν..θα προσπαθησω να είμαι όσο αξιοπρεπής μου επιτρέπει η ανατροφή των γονιών μου.(Btw,να τους ενημερώσω πως είναι αχρηστοι και πως με μεγάλωσαν λάθος,σύμφωνα με ένα φόρουμ)

Λοιπόν κυρίες και κύριοι,λαμβάνω την ύψιστη τιμή να σας ανακοινώσω πως είμαι ετεροφυλόφιλος.(:clapup::clapup:-τέρμα τα επιφωνήματα να συνεχίσω)Όμως δε μπορώ να πω πως με τα δικά σας standards,είμαι και...νορμάλ.(:confused:?)Γιατί αρρώστια θεωρώ την ομοφοβία,και πιστεύω πως αυτή είναι που επηρεάζεται απο την ψυχολογία,κι όχι τοσο η ομοφυλοφιλία,που όπως καθε τι νεο στο χωρο της επιστήμης υποδηλώνει,έχει γενετική βάση.Και μιας και σας ανέφερα το πρόβλημα μου,παίρνω το θάρρος να σας αποκαλύψω και κάτι ακόμη:μπορεί να είμαι περήφανος για αυτό που είμαι,για την κοπέλα μου,όπως και για κάθε τι αλλο που με εκφράζει,αν όμως είχα να διαλέξω ανάμεσα στο να είμαι πηδήκουλας/ρατσιστής/βίαιος προς τη γυναίκα μου,ή ομοφυλόφιλος,θα διάλεγα το δεύτερο.

Στο σημείο αυτό έχω να δηλώσω επίσης,πως έχω πάει σινεμά με άτομο που η τοπική κοινωνία είχε στιγματίσει ως ομοφυλόφιλο.Δεν ξέρω αν ήταν,αυτό που ήξερα είναι πως ήταν φοβερός καθηγητής.Μήπως αυτό βαθύτερα σημαίνει πως κατά βάθος είμαι gay?Να ψαχτώ?Και αν ήμουν,αν γεννιόμουν ετσι,χωρις να το διαλέξω,θα έπρεπε να αυτοκτονήσω?

Πίστεύει στο Θεο κανεις απο σας εδώ τους συντηρητικους?Κι αν ναι,του στείλατε κανένα pm,και σας απάντησε πως αγαπάει εσάς περισσότερο απο άλλους ανθρώπους?Αν έχετε κάποια ιδιαίτερη επικοινωνία,πείτε Του επι ευκαιρίας ενα ευχαριστώ,γιατί προσφατα κάποιες προσευχες μου εισακούστηκαν.


Αγαπητή Ναταλία,γέλασα με την ερώτησή σου χθες.Ηθελα να σου απαντήσω "Κι εσύ γιατί τόσο μίσος,κόρη λεσβία έχεις ή κρυφό πάθος για τον Αγγελο?"(Με τον οποίο μιλήσαμε με προσωπικά μηνύματα,και δεν είχες κανένα λογο να πεταχτείς σαν την να μην πω.Κι αυτό δε σημαίνε οτι εγώ γουστάρω τον Αγγελο:) )Δεν το έγραψα όμως,γιατί προέβλεψα πως θα έβγαινα off topic.Βέβαια οφ βγήκε και η αξιοπρεπής απαντηση που πήρες,αλλα καλή καρδιά.:)

Είναι πάγια τακτική ανθρώπων που η ιδέα τους στο τέλος αποδεικνύεται πως μπάζει,να γίνονται είρωνες,ή επιθετικοι προς τους υπόλοιπους.Δες κάποιον με τις ίδιες απόψεις με εσένα σε αυτό το θέμα,που να μην έπεσε σε αυτήν την παγίδα.Δε θα βρεις.Με το σχόλιο σου δεν εκτέθηκα εγώ,αλλά εσύ.Την επόμενη φορά,για το καλό σου,και τη δική σου αξιοπρέπεια,σε συμβουλεύω να είσαι πιο προσεκτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Λοιπόν κυρίες και κύριοι,λαμβάνω την ύψιστη τιμή να σας ανακοινώσω πως είμαι ετεροφυλόφιλος.(:clapup::clapup:-τέρμα τα επιφωνήματα να συνεχίσω)Όμως δε μπορώ να πω πως με τα δικά σας standards,είμαι και...νορμάλ.(:confused:?)Γιατί αρρώστια θεωρώ την ομοφοβία,και πιστεύω πως αυτή είναι που επηρεάζεται απο την ψυχολογία,κι όχι τοσο η ομοφυλοφιλία,που όπως καθε τι νεο στο χωρο της επιστήμης υποδηλώνει,έχει γενετική βάση.Και μιας και σας ανέφερα το πρόβλημα μου,παίρνω το θάρρος να σας αποκαλύψω και κάτι ακόμη:μπορεί να είμαι περήφανος για αυτό που είμαι,για την κοπέλα μου,όπως και για κάθε τι αλλο που με εκφράζει,αν όμως είχα να διαλέξω ανάμεσα στο να είμαι πηδήκουλας/ρατσιστής/βίαιος προς τη γυναίκα μου,ή ομοφυλόφιλος,θα διάλεγα το δεύτερο.

Στο σημείο αυτό έχω να δηλώσω επίσης,πως έχω πάει σινεμά με άτομο που η τοπική κοινωνία είχε στιγματίσει ως ομοφυλόφιλο.Δεν ξέρω αν ήταν,αυτό που ήξερα είναι πως ήταν φοβερός καθηγητής.Μήπως αυτό βαθύτερα σημαίνει πως κατά βάθος είμαι gay?Να ψαχτώ?Και αν ήμουν,αν γεννιόμουν ετσι,χωρις να το διαλέξω,θα έπρεπε να αυτοκτονήσω?

Πίστεύει στο Θεο κανεις απο σας εδώ τους συντηρητικους?Κι αν ναι,του στείλατε κανένα pm,και σας απάντησε πως αγαπάει εσάς περισσότερο απο άλλους ανθρώπους?Αν έχετε κάποια ιδιαίτερη επικοινωνία,πείτε Του επι ευκαιρίας ενα ευχαριστώ,γιατί προσφατα κάποιες προσευχες μου εισακούστηκαν.

Ακριβως αυτο το κομματι Γιαννη μου, ειναι που σε κανει αξιο συγχαρητηριων...
Κι ακριβως γι' αυτο τον λογο, σου πα πως εχει σημασια η σεξουαλικη σου ταυτοτητα στην συζητηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Ακριβως αυτο το κομματι Γιαννη μου, ειναι που σε κανει αξιο συγχαρητηριων...
Κι ακριβως γι' αυτο τον λογο, σου πα πως εχει σημασια η σεξουαλικη σου ταυτοτητα στην συζητηση...

Ποτέ μη θεωρείς κάποιον αξιο συγχαρτηρίων,όταν διεκδικεί το αυτονόητο,επειδή δε θίγεται απο την έλλειψη αυτού.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ποτέ μη θεωρείς κάποιον αξιο συγχαρτηρίων,όταν διεκδικεί το αυτονόητο,επειδή δε θίγεται απο την έλλειψη αυτού.;)

Στην κοινωνια που ζουμε, με την τοση αναλγησια που υπαρχει... Πραγματικα οσοι δεν κρυβονται στην μαζα ειναι αξιοι συγχαρητηριων...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Στην κοινωνια που ζουμε, με την τοση αναλγησια που υπαρχει... Πραγματικα οσοι δεν κρυβονται στην μαζα ειναι αξιοι συγχαρητηριων...;)

Οσο συνεχίσουν όμως να είναι άξιοι,δε θα γίνουν ποτέ μάζα.Οταν παιρνεις συγχαρητήρια για κάτι,σημαινει πως θα ηταν απολυτα θεμιτο να μην κάνεις κατι,κι εσύ το έκανες "προς τιμήν σου".Μονο που ο διαχωρισμος ανθρώπων δεν είναι θεμιτός,κι ετσι αναποφευκτα η υπεράσπιση τους απο κάποιους γίνεται ανάγκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Οσο συνεχίσουν όμως να είναι άξιοι,δε θα γίνουν ποτέ μάζα.Οταν παιρνεις συγχαρητήρια για κάτι,σημαινει πως θα ηταν απολυτα θεμιτο να μην κάνεις κατι,κι εσύ το έκανες "προς τιμήν σου".Μονο που ο διαχωρισμος ανθρώπων δεν είναι θεμιτός,κι ετσι αναποφευκτα η υπεράσπιση τους απο κάποιους γίνεται ανάγκη.

Συμφωνω, πως ειναι μεγαλη αναγκη... Ομως τωρα πια, αν δεν ειναι απολυτα θεμιτο να μην κανεις κατι, ειναι απολυτα αποδεκτο, δυστυχως...:/:

Υγ. Παμε ολοταχως για το :offtopic:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Στο σημείο αυτό έχω να δηλώσω επίσης,πως έχω πάει σινεμά με άτομο που η τοπική κοινωνία είχε στιγματίσει ως ομοφυλόφιλο.Δεν ξέρω αν ήταν,αυτό που ήξερα είναι πως ήταν φοβερός καθηγητής.Μήπως αυτό βαθύτερα σημαίνει πως κατά βάθος είμαι gay?Να ψαχτώ?Και αν ήμουν,αν γεννιόμουν ετσι,χωρις να το διαλέξω,θα έπρεπε να αυτοκτονήσω?

Πίστεύει στο Θεο κανεις απο σας εδώ τους συντηρητικους?Κι αν ναι,του στείλατε κανένα pm,και σας απάντησε πως αγαπάει εσάς περισσότερο απο άλλους ανθρώπους?Αν έχετε κάποια ιδιαίτερη επικοινωνία,πείτε Του επι ευκαιρίας ενα ευχαριστώ,γιατί προσφατα κάποιες προσευχες μου εισακούστηκαν.


Αγαπητή Ναταλία,γέλασα με την ερώτησή σου χθες.Ηθελα να σου απαντήσω "Κι εσύ γιατί τόσο μίσος,κόρη λεσβία έχεις ή κρυφό πάθος για τον Αγγελο?"(Με τον οποίο μιλήσαμε με προσωπικά μηνύματα,και δεν είχες κανένα λογο να πεταχτείς σαν την να μην πω.Κι αυτό δε σημαίνε οτι εγώ γουστάρω τον Αγγελο:) )
δεν πειραζει παιδια..


οποιος με γουσταρει καλο ειναι..
ελατε ολοι ,εχει χωρο..:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Δεν απάντησα χθες στη Ναταλία,και σε κάθε Ναταλία,είναι επειδή δεν ένιωσα την ανάγκη.Παρ'όλα αυτά,με μεγάλη μου έκπληξη είδα τρία τουλάχιστον άτομα να ενδιαφέρονται για την σεξουαλική μου ταυτότητα.:P

So be it λοιπόν..θα προσπαθησω να είμαι όσο αξιοπρεπής μου επιτρέπει η ανατροφή των γονιών μου.(Btw,να τους ενημερώσω πως είναι αχρηστοι και πως με μεγάλωσαν λάθος,σύμφωνα με ένα φόρουμ)

Λοιπόν κυρίες και κύριοι,λαμβάνω την ύψιστη τιμή να σας ανακοινώσω πως είμαι ετεροφυλόφιλος.(:clapup::clapup:-τέρμα τα επιφωνήματα να συνεχίσω)Όμως δε μπορώ να πω πως με τα δικά σας standards,είμαι και...νορμάλ.(:confused:?)Γιατί αρρώστια θεωρώ την ομοφοβία,και πιστεύω πως αυτή είναι που επηρεάζεται απο την ψυχολογία,κι όχι τοσο η ομοφυλοφιλία,που όπως καθε τι νεο στο χωρο της επιστήμης υποδηλώνει,έχει γενετική βάση.Και μιας και σας ανέφερα το πρόβλημα μου,παίρνω το θάρρος να σας αποκαλύψω και κάτι ακόμη:μπορεί να είμαι περήφανος για αυτό που είμαι,για την κοπέλα μου,όπως και για κάθε τι αλλο που με εκφράζει,αν όμως είχα να διαλέξω ανάμεσα στο να είμαι πηδήκουλας/ρατσιστής/βίαιος προς τη γυναίκα μου,ή ομοφυλόφιλος,θα διάλεγα το δεύτερο.

Στο σημείο αυτό έχω να δηλώσω επίσης,πως έχω πάει σινεμά με άτομο που η τοπική κοινωνία είχε στιγματίσει ως ομοφυλόφιλο.Δεν ξέρω αν ήταν,αυτό που ήξερα είναι πως ήταν φοβερός καθηγητής.Μήπως αυτό βαθύτερα σημαίνει πως κατά βάθος είμαι gay?Να ψαχτώ?Και αν ήμουν,αν γεννιόμουν ετσι,χωρις να το διαλέξω,θα έπρεπε να αυτοκτονήσω?

Πίστεύει στο Θεο κανεις απο σας εδώ τους συντηρητικους?Κι αν ναι,του στείλατε κανένα pm,και σας απάντησε πως αγαπάει εσάς περισσότερο απο άλλους ανθρώπους?Αν έχετε κάποια ιδιαίτερη επικοινωνία,πείτε Του επι ευκαιρίας ενα ευχαριστώ,γιατί προσφατα κάποιες προσευχες μου εισακούστηκαν.


Αγαπητή Ναταλία,γέλασα με την ερώτησή σου χθες.Ηθελα να σου απαντήσω "Κι εσύ γιατί τόσο μίσος,κόρη λεσβία έχεις ή κρυφό πάθος για τον Αγγελο?"(Με τον οποίο μιλήσαμε με προσωπικά μηνύματα,και δεν είχες κανένα λογο να πεταχτείς σαν την να μην πω.Κι αυτό δε σημαίνε οτι εγώ γουστάρω τον Αγγελο:) )Δεν το έγραψα όμως,γιατί προέβλεψα πως θα έβγαινα off topic.Βέβαια οφ βγήκε και η αξιοπρεπής απαντηση που πήρες,αλλα καλή καρδιά.:)

Είναι πάγια τακτική ανθρώπων που η ιδέα τους στο τέλος αποδεικνύεται πως μπάζει,να γίνονται είρωνες,ή επιθετικοι προς τους υπόλοιπους.Δες κάποιον με τις ίδιες απόψεις με εσένα σε αυτό το θέμα,που να μην έπεσε σε αυτήν την παγίδα.Δε θα βρεις.Με το σχόλιο σου δεν εκτέθηκα εγώ,αλλά εσύ.Την επόμενη φορά,για το καλό σου,και τη δική σου αξιοπρέπεια,σε συμβουλεύω να είσαι πιο προσεκτική.
δεν νομίζω με την ερωτησή μου να φάνηκα αναξιοπρεπείς και φυσικα και έχει σημασια αμα εισαι ομοφυλοφιλος,έδωσες την απαντηση κατάλαβα.

Καθολου δεν γνωριζω το παιδι..αλλα ακομα και να ηταν..εσενα..ποιο ειναι το προβλημα σου; θα σε ρωτησει ποιον να βαλει στο κρεβατι;;..θα σε ρωτησει επισης ποιον θα υπερασπιστει;;και εγω τους υπερασπιζομαι..και λεσβια..ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ...που ειναι το προβλημα;;
εσένα ρώτησα?αλλά φαντάζομαι ήθελες να το παίξεις έξυπνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
δεν πειραζει παιδια..


οποιος με γουσταρει καλο ειναι..
ελατε ολοι ,εχει χωρο..:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:
εννοούσα πως δε σημαίνει το οτι ερωτικά μου γυάλισες:P

δεν νομίζω με την ερωτησή μου να φάνηκα αναξιοπρεπείς και φυσικα και έχει σημασια αμα εισαι ομοφυλοφιλος,έδωσες την απαντηση κατάλαβα.
Κι όμως,δεν ηταν η ουσια της ερώτησης,αλλα ο τόνος,που ενόχλησε.Δεχομαι πάντως το οτι καταλαβες.

Υγ. Παμε ολοταχως για το :offtopic:
Οπως δε μπορω να κρινω το τι βγαίνει οφ,δε μπορω και κάθε φορά που απανττώ να σκέφτομαι αν θα βγει κατι οφ.Δε γινεται επιτηδες.Στην τελικη φορουμ συζητησεων και ανταλλαγης αποψεων είναι.Κανεις δεν εξασφαλιζει πως η συζητηση δε θα ξεφυγει,ουτε στην καθημερινοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,345 μηνύματα.
εσένα ρώτησα?αλλά φαντάζομαι ήθελες να το παίξεις έξυπνη.

Αγαπητη μου,οταν εισαι σε ενα φορουμ,θα επρεπε να ξερεις οτι δεν περιμενουμε την αδεια απο κανεναν για να μιλησουμε.Η συζητηση ειναι ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ,ακομα και οταν ρωτας καποιον συγκεκριμενα...Αναγκη για να το παιξω εξυπνη..δεν εχω καμια..εγω τουλαχιστον...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top