• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πρόβλημα με piercing

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Στην joannaore απαντάμε Δόκτωρ, λίγα μηνύματα παραπάνω. ;)(post #16)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iakwvina

Νεοφερμένος

Η iakwvina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Στα περσινά μου γενέθλια αποφάσισα να κάνω piercing στο φρύδι αφήνοντας για λίγο στην άκρη τους φόβους περί μολύνσεων μιας και το είχα βάλει καιρό στο μάτι και άλλωστε τόσους έβλεπα που μια το χαρά το είχαν...Όλα οκ: δεν πόνεσε,δεν με ταλαιπώρησε στην φροντίδα,στον ύπνο,ούτε μολύνθηκε φυσικά.
Μετά από 6 μήνες, είπα η άτιμη να πάω να κουρευτώ.Ε,και όπως με χτένιζε ο κομμωτής...Τσα!Να σου, που έπιασε το σκουλαρίκι!!
Εμ, δεν το είχα δει, είπε.Ψιλοφοβίθηκα εκείνη την στιγμή, διότι μου το τράβηξε αρκετά και μου μάτωσε λίγο...Το κράτησα 1-2 βδομάδες ακόμη και με αφορμή μερικές τρύπες που έκανα στα αυτιά είπα να βγάλω του φρυδιού[ γιατί το θεώρησα πολύ]. :P
Καταλήγω ότι μια χαρά είναι το eyebrow piercing εφόσον πάτε και σε καλό studio,προσοχή όμως στους κομμωτές (όσοι και όσες έχετε μακριά μαλλιά)!!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
εμένα μπορεί κάποιος να μου πει μερικές πληροφορίες όσο αφορά την τρύπα στη μύτη ????????? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Αναφορικά με την μύτη : ΜΟΝΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΑ.- Μόνο με βελόνα και σε κάποιο piercing-tattoo studio μετά από ψαχτήρι και συζήτηση με γνωστούς για το πόσο καθαρό είναι και τι εργαλεία χρησιμοποιούν. Έπειτα δεν θα στο πρότεινα αν γνωρίζεις ότι είσαι φυσιολογικός φορέας χρυσίζοντα σταφυλόκοκκου και τέλος αν σκαλίζεις την μύτη σου :Ρ Συχνό καθάρισμα, μικρό σκουλαρίκι "βιδωτό" επί τα εντός για αρχή (εγώ εδώ και 2 χρόνια έχω κρίκο), μην βάλεις οινόπνευμα γιατί ο ουλώδης ιστός που θα δημιουργηθεί μετά θα το κάνει αδύνατο να κλείσει η τρύπα χωρίς ιδιαίτερο σημάδι. Μόνο με ΒΕΛΟΝΑ επειδή το πιστολάκι έχει συνήθως πλαστικά εξαρτήματα και δεν το καθαρίζουν καλά, το χρησιμοποιούν και για αυτιά και μια βαρβάτη μόλυνση στην περιοχή της μύτης μπορεί να επεκτείνει την ζημιά πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Αναφορικά με την μύτη : ΜΟΝΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΑ.- Μόνο με βελόνα και σε κάποιο piercing-tattoo studio μετά από ψαχτήρι και συζήτηση με γνωστούς για το πόσο καθαρό είναι και τι εργαλεία χρησιμοποιούν. Έπειτα δεν θα στο πρότεινα αν γνωρίζεις ότι είσαι φυσιολογικός φορέας χρυσίζοντα σταφυλόκοκκου και τέλος αν σκαλίζεις την μύτη σου :Ρ Συχνό καθάρισμα, μικρό σκουλαρίκι "βιδωτό" επί τα εντός για αρχή (εγώ εδώ και 2 χρόνια έχω κρίκο), μην βάλεις οινόπνευμα γιατί ο ουλώδης ιστός που θα δημιουργηθεί μετά θα το κάνει αδύνατο να κλείσει η τρύπα χωρίς ιδιαίτερο σημάδι. Μόνο με ΒΕΛΟΝΑ επειδή το πιστολάκι έχει συνήθως πλαστικά εξαρτήματα και δεν το καθαρίζουν καλά, το χρησιμοποιούν και για αυτιά και μια βαρβάτη μόλυνση στην περιοχή της μύτης μπορεί να επεκτείνει την ζημιά πολύ.
Tην περασμένη Πέμπτη πήγα και την έκανα σε ένα κοσμηματοπωλείο που κάνει τρύπες στη μύτη και στα αφτιά ... Δεν πήγα σε κανέναν τυχαίο ο συγκεκριμένος που πήγα εχουν παει πολλες σ'αυτον μου την έκανε με πιστόλι κ τωρα δεν ποναω κα9ολου ή ελαχιστα όταν στριβω το σκουλαρικι :clapup::clapup::pc:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Εχει κανει κανεις piercing στην περιοχη του πανω χειλους? Αν ναι ποσο μεγαλο σημμαδι αφήνει?Φαινεται πολυ άσχημα? Πονάει πολυ? Περιμενω τις απαντησεις σας, ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Εχει κανει κανεις piercing στην περιοχη του πανω χειλους? Αν ναι ποσο μεγαλο σημμαδι αφήνει?Φαινεται πολυ άσχημα? Πονάει πολυ? Περιμενω τις απαντησεις σας, ευχαριστω!

Έχω στην περιοχή του κάτω χείλους. Το έχω βγάλει, βέβαια, εδώ και δύο χρόνια.
Μένει ένα βαθούλωμα, το οποίο δεν είναι και τόσο όμορφο. Το συνηθίζεις, αλλά οι υπόλοιποι μπορεί να ρωτούν τι είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εχει κανει κανεις piercing στην περιοχη του πανω χειλους? Αν ναι ποσο μεγαλο σημμαδι αφήνει?Φαινεται πολυ άσχημα? Πονάει πολυ? Περιμενω τις απαντησεις σας, ευχαριστω!
Εχω φιλη που το εβγαλε της αφησε οπως σου ειπε ο Ρέιν βαθουλωμα το οποιο ομως εκεινη με λιγο μέικ απ το καλυπτει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Εχει ενας φιλος μου στη περιοχη του κατω χειλους. Το βαθουλωμα θα ελεγα οτι μοιαζει σαν αυτο απο τρυπα στο αφτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lozdim

Νεοφερμένος

Ο Lozdim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλησπέρα και χρόνια Πολλα !!Πρόσφατα εκανα μια τρύπα κέντρο στο κάτω χειλος η οποίαα δεν είναι ακριβως κέντρο με αποτελεσμα να το βλέπουν μερικοι μερικοι και να μ εκνευριζουν αρκετα :P .Σκέφτηκα να την κλείσω και μετα απο καιρο να την ξανανοιξω ακριβως στο κεντρο ??Λετε να γίνεται ή θα έχω προβλημα ??έχει σχεδον 2 βδομαδες που έκανα την τρύπα παρεπιπτόντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefouuuxd

Νεοφερμένος

Η Nefouuuxd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ρε παιδιά εγώ έχω 2 σκουλαρίκια στο πάνω χείλος και στο κάτω το πάνω piercing το έκανα πριν 3 μέρες..& το χείλος μου χθες μου είχε τουμπανιάσει:hmm: & πήρα τηλέφωνο στο μαγαζί να πάω να το δεί το παιδί που μου την έκανε..& μου άλλαξε & σκουλαρίκι το θέμα μου είναι ότι το χείλος μου τώρα δεν είναι τόσο πρησμένο όσο ήταν:/: αλλά & πάλι γαμώτο πότε θα υποχωρήσει; :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

InSheerPleasure

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Ειναι πολυ λογικο το πρηξιμο..σε μια βδομαδα μαξιμουμ..εμενα το πρηξιμο απο το vertical labret εφυγε σε 4 μερες :) Μην ανησυχεις..Βαζε αλατονερο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Μπορει να μου δωσει κανεις πληροφοριες για την τρυπα πανω απο το πηγουνι και κατω απο το χειλι;
https://axiompiercing.com/content/lip-and-labret-piecings-beaten-death
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,438 μηνύματα.
I’m reviving this topic και έχω να πω πως σκέφτομαι, μετά από δύο παρελθοντικές αποτυχίες, να ξανά δοκιμάσω να κάνω τρύπα στο αυτί. Συγκεκριμένα στον λοβό.

Ένα backstory, πρώτη φορά έκανα τρύπα όταν ήμουν περίπου 9-10 χρόνων, με πιστόλι. Μου είχαν πει να μην το βγάζω για αρκετό καιρό και απλώς να το περνάω από πάνω και από πίσω με οινόπνευμα. Μετά από κάνα εξάμηνο, το έβγαλα, για να βάλω επιτέλους ένα άλλο. Δεν έμπαινε τίποτα, και αν τα κατάφερνα θα πόναγα απίστευτα πολύ. Ούτε το ίδιο το αρχικό δεν μπόρεσα να ξανά βάλω. Οπότε το παράτησα. Μετά από κάποια χρόνια, ξανά προσπάθησα, πάλι με πιστόλι, έγινε ακριβώς το ίδιο. Μόνο που τότε το έβγαλα μετά από 15 ημέρες που μου είπαν να το καθαρίσω, και προσπάθησα να το ξανά βάλω, πέθανα στον πόνο, σε σημείο που πραγματικά άρχισα να ζαλίζομαι και το άφησα να προσπαθήσω την επόμενη μέρα. Κατάφερα να το ξανά βάλω, αφού είχε ξεπριστεί κάπως, αλλά και μόνο που κουνούσα το κεφάλι μου, πόναγα. Τα έβγαλα. Ξανά προσπάθησα πάλι να βάλω τα παλιά, πόνος αφόρητος, έβγαλαν και αίμα αυτή τη φορά. Δεν περνούσε με τίποτα. Λίγες ημέρες μετά, ενώ εννοείται το καθάριζα καθημερινά, άρχισε να βγάζει αίμα μόνο του, και αποφάσισα απλώς να μην ξανά επιχειρήσω να κάνω τρύπα.

Δεν ξέρω αν φταίει κάτι στον τρόπο που το διαχειρίστηκα, έχω ακούσει βέβαια πολλούς οι οποίοι είχαν το ίδιο θέμα και το αυτί τους απλώς δεν δεχόταν σκουλαρίκι. Σαν να αμύνονταν ο οργανισμός. Ωστόσο θέλω να κάνω πάλι, τώρα που έχουν κλείσει, με βελόνα αυτή τη φορά. Και ο Θεός βοηθός.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
I’m reviving this topic και έχω να πω πως σκέφτομαι, μετά από δύο παρελθοντικές αποτυχίες, να ξανά δοκιμάσω να κάνω τρύπα στο αυτί. Συγκεκριμένα στον λοβό.

Ένα backstory, πρώτη φορά έκανα τρύπα όταν ήμουν περίπου 9-10 χρόνων, με πιστόλι. Μου είχαν πει να μην το βγάζω για αρκετό καιρό και απλώς να το περνάω από πάνω και από πίσω με οινόπνευμα. Μετά από κάνα εξάμηνο, το έβγαλα, για να βάλω επιτέλους ένα άλλο. Δεν έμπαινε τίποτα, και αν τα κατάφερνα θα πόναγα απίστευτα πολύ. Ούτε το ίδιο το αρχικό δεν μπόρεσα να ξανά βάλω. Οπότε το παράτησα. Μετά από κάποια χρόνια, ξανά προσπάθησα, πάλι με πιστόλι, έγινε ακριβώς το ίδιο. Μόνο που τότε το έβγαλα μετά από 15 ημέρες που μου είπαν να το καθαρίσω, και προσπάθησα να το ξανά βάλω, πέθανα στον πόνο, σε σημείο που πραγματικά άρχισα να ζαλίζομαι και το άφησα να προσπαθήσω την επόμενη μέρα. Κατάφερα να το ξανά βάλω, αφού είχε ξεπριστεί κάπως, αλλά και μόνο που κουνούσα το κεφάλι μου, πόναγα. Τα έβγαλα. Ξανά προσπάθησα πάλι να βάλω τα παλιά, πόνος αφόρητος, έβγαλαν και αίμα αυτή τη φορά. Δεν περνούσε με τίποτα. Λίγες ημέρες μετά, ενώ εννοείται το καθάριζα καθημερινά, άρχισε να βγάζει αίμα μόνο του, και αποφάσισα απλώς να μην ξανά επιχειρήσω να κάνω τρύπα.

Δεν ξέρω αν φταίει κάτι στον τρόπο που το διαχειρίστηκα, έχω ακούσει βέβαια πολλούς οι οποίοι είχαν το ίδιο θέμα και το αυτί τους απλώς δεν δεχόταν σκουλαρίκι. Σαν να αμύνονταν ο οργανισμός. Ωστόσο θέλω να κάνω πάλι, τώρα που έχουν κλείσει, με βελόνα αυτή τη φορά. Και ο Θεός βοηθός.
Ασε το αυτι σου ησυχο , αφου σου λεει δεν θελω τρυπα. Ωραιο ειναι και ατρύπητο.
Βαλε κλιπ
Εγω ενα χρονο εβαζα κλιπ για να μην στεναχωρησω τον πατερα μου , μετα το τρυπησα αφου τον ειχα εκπαιδευσει. Το σκουλαρικι οπως το ιδιο στυλ εμεινε
 

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,438 μηνύματα.
Ασε το αυτι σου ησυχο , αφου σου λεει δεν θελω τρυπα. Ωραιο ειναι και ατρύπητο.
Βαλε κλιπ
Εγω ενα χρονο εβαζα κλιπ για να μην στεναχωρησω τον πατερα μου , μετα το τρυπησα αφου τον ειχα εκπαιδευσει. Το σκουλαρικι οπως το ιδιο στυλ εμεινε
Αυτό σημαίνει ότι δεν μπορώ να κάνω σε κανένα σημείο του αυτιού; Ούτε helix ας πούμε; Καλά είναι τα κλιπ αλλά φοβάμαι ότι φεύγουν εύκολα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Αυτό σημαίνει ότι δεν μπορώ να κάνω σε κανένα σημείο του αυτιού; Ούτε helix ας πούμε; Καλά είναι τα κλιπ αλλά φοβάμαι ότι φεύγουν εύκολα.
Τι να σου πω ρε joji δεν ξερω λεπτομέρειες? αμα θες να ρωτησω τον ξαδελφο που ειναι χειρουργος ΩΡΛ.
Ε καλα μη παιρνεις σκουλαρικια του χιλιαρικου παιρνε πιο φτηνα
Αλώσετε και τα τρυπητά καποια στιγμη πρεπει να βγαινουν.
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
I’m reviving this topic και έχω να πω πως σκέφτομαι, μετά από δύο παρελθοντικές αποτυχίες, να ξανά δοκιμάσω να κάνω τρύπα στο αυτί. Συγκεκριμένα στον λοβό.

Ένα backstory, πρώτη φορά έκανα τρύπα όταν ήμουν περίπου 9-10 χρόνων, με πιστόλι. Μου είχαν πει να μην το βγάζω για αρκετό καιρό και απλώς να το περνάω από πάνω και από πίσω με οινόπνευμα. Μετά από κάνα εξάμηνο, το έβγαλα, για να βάλω επιτέλους ένα άλλο. Δεν έμπαινε τίποτα, και αν τα κατάφερνα θα πόναγα απίστευτα πολύ. Ούτε το ίδιο το αρχικό δεν μπόρεσα να ξανά βάλω. Οπότε το παράτησα. Μετά από κάποια χρόνια, ξανά προσπάθησα, πάλι με πιστόλι, έγινε ακριβώς το ίδιο. Μόνο που τότε το έβγαλα μετά από 15 ημέρες που μου είπαν να το καθαρίσω, και προσπάθησα να το ξανά βάλω, πέθανα στον πόνο, σε σημείο που πραγματικά άρχισα να ζαλίζομαι και το άφησα να προσπαθήσω την επόμενη μέρα. Κατάφερα να το ξανά βάλω, αφού είχε ξεπριστεί κάπως, αλλά και μόνο που κουνούσα το κεφάλι μου, πόναγα. Τα έβγαλα. Ξανά προσπάθησα πάλι να βάλω τα παλιά, πόνος αφόρητος, έβγαλαν και αίμα αυτή τη φορά. Δεν περνούσε με τίποτα. Λίγες ημέρες μετά, ενώ εννοείται το καθάριζα καθημερινά, άρχισε να βγάζει αίμα μόνο του, και αποφάσισα απλώς να μην ξανά επιχειρήσω να κάνω τρύπα.

Δεν ξέρω αν φταίει κάτι στον τρόπο που το διαχειρίστηκα, έχω ακούσει βέβαια πολλούς οι οποίοι είχαν το ίδιο θέμα και το αυτί τους απλώς δεν δεχόταν σκουλαρίκι. Σαν να αμύνονταν ο οργανισμός. Ωστόσο θέλω να κάνω πάλι, τώρα που έχουν κλείσει, με βελόνα αυτή τη φορά. Και ο Θεός βοηθός.
Έχω παρόμοια εμπειρία απλά όχι για τις πρώτες, για τη δεύτερη του λοβού. Την είχα κάνει με πιστόλι σε ένα βλαμμένο που μου είπε "κάθε βράδυ να το βγάζεις και να το καθαρίζεις" και εγώ το βόδι το έβγαλα 10 ώρες μετά ξερω γω και προφανώς δεν έμπαινε. Προσπαθούσε ώρα η μαμά μου να το βάλει ώσπου με είδα στον καθρέπτη του μπάνιου να χλωμιάζω και ένιωσα να ζαλίζομαι οπότε η προσπάθεια έληξε άδοξα. Το ξέχασα για χρόνια και δεν ασχολήθηκα αλλά μέσα στην περυσινή καραντίνα που ήθελα κάτι να τρώγομαι με τα ρούχα μου μου μπήκε ξανα η ιδέα οπότε πήγα σε τατουατζίδικο αυτή τη φορά και την έκανα σωστά, με βελόνα κλπ.

Δεν θα πρότεινα με πιστόλι γιατί πέρα από το ότι δεν αποστειρώνεται σωστά, είναι πολύ εύκολο να γίνει στραβά έτσι απότομα που το βαράνε. Τις πρώτες μου τις έκαναν με 2 πιστόλια ταυτόχρονα όταν πήγαινα νηπιαγωγείο και δεν είναι στην ίδια θέση και επειδή μου είχαν βάλει από μικρή σκουλαρίκια τώρα δεν κλείνουν με καμία δύναμη. Δεν είναι τόσο αισθητό αλλά εμένα με εκνευρίζει. :P

Να πας να τις κάνεις θα σου πω εγώ, λοιπόν και όλα καλά θα πάνε αν κάνεις ότι σου πει ο άνθρωπος από το μαγαζί. Να ξέρεις ότι στα τρυπήματα με βελόνα βάζουν ένα πολύ βολικό είδος σκουλαρικιού που είναι ίσιο από πίσω οπότε δεν το νιώθεις άβολα σαν το κούμπωμα πεταλούδα. Εγώ οριακά δεν το νιώθω αυτή τη στιγμή. Δες reviews από τα τατουατζιδικα που έχει στην περιοχή σου και διάλεξε όποιο σου κάνει κλικ.

Ολα καλά θα πάνε αυτή τη φορά! :happy:
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,224 μηνύματα.
Τις πρώτες μου τις έκαναν με 2 πιστόλια ταυτόχρονα όταν πήγαινα νηπιαγωγείο και δεν είναι στην ίδια θέση και επειδή μου είχαν βάλει από μικρή σκουλαρίκια τώρα δεν κλείνουν με καμία δύναμη. Δεν είναι τόσο αισθητό αλλά εμένα με εκνευρίζει.
Σε νιώθω απίστευτα. Ταυτίζομαι με ολόκληρη την παράγραφο.
 

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,438 μηνύματα.
Έχω παρόμοια εμπειρία απλά όχι για τις πρώτες, για τη δεύτερη του λοβού. Την είχα κάνει με πιστόλι σε ένα βλαμμένο που μου είπε "κάθε βράδυ να το βγάζεις και να το καθαρίζεις" και εγώ το βόδι το έβγαλα 10 ώρες μετά ξερω γω και προφανώς δεν έμπαινε. Προσπαθούσε ώρα η μαμά μου να το βάλει ώσπου με είδα στον καθρέπτη του μπάνιου να χλωμιάζω και ένιωσα να ζαλίζομαι οπότε η προσπάθεια έληξε άδοξα. Το ξέχασα για χρόνια και δεν ασχολήθηκα αλλά μέσα στην περυσινή καραντίνα που ήθελα κάτι να τρώγομαι με τα ρούχα μου μου μπήκε ξανα η ιδέα οπότε πήγα σε τατουατζίδικο αυτή τη φορά και την έκανα σωστά, με βελόνα κλπ.

Δεν θα πρότεινα με πιστόλι γιατί πέρα από το ότι δεν αποστειρώνεται σωστά, είναι πολύ εύκολο να γίνει στραβά έτσι απότομα που το βαράνε. Τις πρώτες μου τις έκαναν με 2 πιστόλια ταυτόχρονα όταν πήγαινα νηπιαγωγείο και δεν είναι στην ίδια θέση και επειδή μου είχαν βάλει από μικρή σκουλαρίκια τώρα δεν κλείνουν με καμία δύναμη. Δεν είναι τόσο αισθητό αλλά εμένα με εκνευρίζει. :P

Να πας να τις κάνεις θα σου πω εγώ, λοιπόν και όλα καλά θα πάνε αν κάνεις ότι σου πει ο άνθρωπος από το μαγαζί. Να ξέρεις ότι στα τρυπήματα με βελόνα βάζουν ένα πολύ βολικό είδος σκουλαρικιού που είναι ίσιο από πίσω οπότε δεν το νιώθεις άβολα σαν το κούμπωμα πεταλούδα. Εγώ οριακά δεν το νιώθω αυτή τη στιγμή. Δες reviews από τα τατουατζιδικα που έχει στην περιοχή σου και διάλεξε όποιο σου κάνει κλικ.

Ολα καλά θα πάνε αυτή τη φορά! :happy:
Ευχαριστώ πάρα πολύ. Θα πάω σε τατουατζίδικο ναι, μου είπαν πολλοί ότι κάνουν την καλύτερη δουλειά.

Τώρα το πότε, άγνωστο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top