Ανήσυχος ύπνος και υπνοβασία

nikolas365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Εμένα πάντως μου τυχαίνει να κοιμάμε και να κλίνω ουσιαστικά στα αρχαία, στα λατινικά, ρήματα, να λέω κανόνες τονισμού και άλλα τέτοιου είδους κουλά. Μία φορά μάλιστα μιλούσα αγγλικά στον ύπνο μου. Μα είναι δυνατόν;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Εμένα πάντως μου τυχαίνει να κοιμάμε και να κλίνω ουσιαστικά στα αρχαία, στα λατινικά, ρήματα, να λέω κανόνες τονισμού και άλλα τέτοιου είδους κουλά. Μία φορά μάλιστα μιλούσα αγγλικά στον ύπνο μου. Μα είναι δυνατόν;;;



:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
εγω δεν εχω καποιο τετοιο προβλημα....δηλαδη δεν παραμιλαω και ουτε ροχαλιζω....ΑΛΛΑ πολλες φορες εχει τυχει να πεσω απ το κρεβατι ή να κουτουλησω στον τοιχο....επισης οταν παω να κοιμηθω και εχω κλεισει τα ματια μου νιωθω λες και πεφτω σε ενα πηγαδι...σταδιακα....;)πως εξηγειται?:redface:και τι ειναι αυτο το κουλο??:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Εγώ, πάλι, έχει τύχει να ξυπνήσω από οργασμό... πάω καλά;;
Όχι, δε μου έκανε κανείς κάτι!!!
αυτο μου έχει συμβεί και μένα :redface:

και μένα :redface:

θα έλεγα λεπτομέρειες αλλά δεν έχει σχέση με το τόπικ - με την γειτόνισσα έχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Ρε παιδια εσας σας εχει ποτε τυχει να υπνοβατησετε καποιο βραδυ; Γιατι εγω τον τελευταιο καιρο σηκωνομαι απ το κρεβατι και εχω την εντυπωση πως καποιος εχει εισβαλλει στο σπιτι και με παρακολουθει. Καθομαι κανα 10λεπτο ορθιος και ξαναπεφτω για υπνο. Το επομενο πρωι το φερνω στο μυαλο αλλα δεν θυμαμαι λεπτομερειες... Δεν μπορω να εξηγησω που οφειλεται...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Ρε παιδια εσας σας εχει ποτε τυχει να υπνοβατησετε καποιο βραδυ; Γιατι εγω τον τελευταιο καιρο σηκωνομαι απ το κρεβατι και εχω την εντυπωση πως καποιος εχει εισβαλλει στο σπιτι και με παρακολουθει. Καθομαι κανα 10λεπτο ορθιος και ξαναπεφτω για υπνο. Το επομενο πρωι το φερνω στο μυαλο αλλα δεν θυμαμαι λεπτομερειες... Δεν μπορω να εξηγησω που οφειλεται...:worry:

αν συνεχιστεί να πας να το κοιτάξεις :hmm: δεν μου έχει τύχει :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ρε παιδια εσας σας εχει ποτε τυχει να υπνοβατησετε καποιο βραδυ; Γιατι εγω τον τελευταιο καιρο σηκωνομαι απ το κρεβατι και εχω την εντυπωση πως καποιος εχει εισβαλλει στο σπιτι και με παρακολουθει. Καθομαι κανα 10λεπτο ορθιος και ξαναπεφτω για υπνο. Το επομενο πρωι το φερνω στο μυαλο αλλα δεν θυμαμαι λεπτομερειες... Δεν μπορω να εξηγησω που οφειλεται...:worry:
Εγώ αν αισθανόμουν ότι με παρακολουθούν , θα είχα πεθάνει από τον φόβο μου. :P

Δεν μου έχει τύχει, ούτε σε κάποιο μέλος της οικογένειας μου έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Δεν έχω υπνοβατήσει ποτέ στη ζωή μου, αλλά μου έχει τύχει (θα το πω κι ας εκτεθώ :lol:) να δώσω κλωτσιά στον τοίχο που ακουμπάει το κρεβάτι μου, ενώ βρισκόμουν μεταξύ ύπνου και ξύπνιου. Είμαι επικίνδυνος; :look:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.
Δεν έχω υπνοβατήσει ποτέ στη ζωή μου, αλλά μου έχει τύχει (θα το πω κι ας εκτεθώ :lol:) να δώσω κλωτσιά στον τοίχο που ακουμπάει το κρεβάτι μου, ενώ βρισκόμουν μεταξύ ύπνου και ξύπνιου. Είμαι επικίνδυνος; :look:
Μόνο όσο πατάει η γάτα !:hehe:
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Δεν έχω υπνοβατήσει ποτέ στη ζωή μου, αλλά μου έχει τύχει (θα το πω κι ας εκτεθώ :lol:) να δώσω κλωτσιά στον τοίχο που ακουμπάει το κρεβάτι μου, ενώ βρισκόμουν μεταξύ ύπνου και ξύπνιου. Είμαι επικίνδυνος; :look:

Αν σε παρηγορεί, μικρή είχα κλωτσήσει τον παππού μου στο κεφάλι ενώ κοιμόμουν. :laugh:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.
Εγώ πάντως μικρή υπνοβατούσα.Σηκωνόμουν κανονικότατα απο το κρεββάτι και έφτανα μέχρι το σαλόνι.ή ξύπναγε η μάνα μου και πήγαινε πάλι στο κρεββάτι το αδέσποτο( :hehe: ) ή γύρναγα πίσω στο κρεββάτι χωρίς να ξυπνήσω εντελώς.Όμως το θυμομουν μετά.Ήταν μια κατάσταση όχι ξύπνια,αλλά ούτε και κοιμισμένη βαθειά.
Ευτυχώς το έχω κόψει πλέον.:girl_angel:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Δεν έχω υπνοβατήσει ποτέ στη ζωή μου, αλλά μου έχει τύχει (θα το πω κι ας εκτεθώ :lol:) να δώσω κλωτσιά στον τοίχο που ακουμπάει το κρεβάτι μου, ενώ βρισκόμουν μεταξύ ύπνου και ξύπνιου. Είμαι επικίνδυνος; :look:

Μη μου αγχώνεσαι. Αυτό είναι νάτσουραλ. Έχω και πολύ πιο τραγικά:

Μεταξύ ύπνου και ξύπνιου είχα γυρίσει μπρούμυτα και στο πλάι και κοίταγα το πάτωμα με περιέργεια επί ώρα (που ξες, μπορεί κάτι να αλλάξει :bleh: ) και είχα αφήσει το στόμα ανοιχτό να τρέχουν τα σάλια μου, και το πρωί που πάτησα με τις κάλτσες, μπλούτς.

Επίσης ανοίγω το πορτατιφ στον ύπνο μου, χωρίς να το καταλάβω, και το πρωί ξυπνάω κουρασμένος γιατί φυσικά θέλω απόλυτη συσκότιση για να κοιμηθώ καλά.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Πως σταματάει αυτό το πράγμα(το δεύτερο στον τίτλο ) ? :'(
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,653 μηνύματα.
Πως σταματάει αυτό το πράγμα(το δεύτερο στον τίτλο ) ? :'(
Προσπαθείς αρχικά να ελαττώσεις το στρες και το άγχος στη ζωη σου και να κοιμάσαι σε ένα ήρεμο περιβάλλον χωρίς να υπάρχει θόρυβος ή φως… αν δεν περάσει ούτε ετσι, τοτε θα πρέπει να συμβουλευτείς γιατρό για συνταγογράφηση φαρμάκων.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Μεταξύ ύπνου και ξύπνιου είχα γυρίσει μπρούμυτα και στο πλάι και κοίταγα το πάτωμα με περιέργεια επί ώρα (που ξες, μπορεί κάτι να αλλάξει :bleh: ) και είχα αφήσει το στόμα ανοιχτό να τρέχουν τα σάλια μου, και το πρωί που πάτησα με τις κάλτσες, μπλούτς.
lmao.Το παθαίνω στον ξύπνιο μου αυτό όταν διαβάζω μερικά ποστ εδώ μέσα :hehe:.

Όχι εντάξει, εγώ αυτό με τα σαλάκια το παθαίνω όταν είμαι τρομερά κουρασμένος, και εαν και αυτοί είναι οι καλύτεροι ύπνοι, είναι σκέτη αηδία όταν ξυπνάς :/:.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,402 μηνύματα.
Εγώ από την μέρα που ήρθα να σπουδάσω και άλλαξα περιβάλλον βλέπω άσχημα και αγχωτικά όνειρα κάθε μέρα, με αποτέλεσμα να ξυπνάω και να νιώθω σκατά :(
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Ήμουν αρρωστουλης πριν μια βδομάδα. Μετά βίας στεκομουν στα πόδια μου και έκανα όλο αγαρμπες κινήσεις.
Εφιάλτες είδα πολλούς τελευταία αλλά δεν νομίζω να υπνοβατησα ούτε μια φορά. Το σπίτι μου είναι πολύ μικρό και σίγουρα θα έπεφτα πάνω σε κάποια καρέκλα στην καλύτερη περίπτωση... :P
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top