Τα τραγούδια που σιχαίνεστε αυτήν την περίοδο!

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Κάτσε ρε κοπέλα μου εσύ δηλαδή όταν θέλεις να "φτιαχτείς", να διασκεδάσεις, δηλαδή ,πώς το λένε....ακούς Μποφίλιου;
Δεν είναι για όλες τις ώρες τα κορίτσια αυτά.
Και ειδικά η Μποφίλιου...για καμία ώρα. :P
Χαχαχαχαχαχα λιώνω :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucas D.Hagg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lucas D.Hagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Thrift shop....το χω ακουσει 1182378371263 φορες και το εχει σιχαθει η ψυχη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ντάξυ ρε χαρά και γω θεωρώ ιεροσυλία να λένε ότι η μέταλ δεν είναι μουσική αλλά δεν κάνω και έτσι :hehe:
και τότε τι ακριβώς είναι μουσική?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
και τότε τι ακριβώς είναι μουσική?
Όπως το ορίζει κανείς. Εγώ λέω ότι η μέταλ είναι μουσική κάποιος άλλος όχι. Δεν υπάρχουν στάνταρ σε αυτά τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Όπως το ορίζει κανείς. Εγώ λέω ότι η μέταλ είναι μουσική κάποιος άλλος όχι. Δεν υπάρχουν στάνταρ σε αυτά τα πράγματα.
Και όμως υπάρχουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Κάτσε ρε κοπέλα μου εσύ δηλαδή όταν θέλεις να "φτιαχτείς", να διασκεδάσεις, δηλαδή ,πώς το λένε....ακούς Μποφίλιου;
Δεν είναι για όλες τις ώρες τα κορίτσια αυτά.
Και ειδικά η Μποφίλιου...για καμία ώρα. :P

Και όμως. Γι αυτό και απεχθάνομαι τα club και τα συναφή. Δεν πατάω ποτέ. Θεωρώ ότι δεν έχουν ποιότητα. Ένα μπουλούκι κόσμος που χοροπηδάει σαν τα κατσίκια, πίνει, και νομίζει ότι ψυχαγωγείται. Απλά εκτονώνεται όμως!Δεν χρειάζεται να ακούσω σαβούρα για να διασκεδάσω.Αντιθέτως θα πάω σε μία συναυλία να ακούσω ποιοτικό έντεχνο ή και λαϊκό( προσοχή λαϊκό ,όχι λαϊκίστικο ) , ή καλή ροκ, τζαζ, μπλουζ, σόουλ , ρέγκε ή και λάτιν και αν θέλω να χαλαρώσω θα ακούσω κλασική εποχής μπαρόκ,κλασικισμού, ρομαντισμού ή και σύγχρονη. Και όσον αφορά για την Μποφίλιου ,ίσως είναι η καλύτερη ερμηνεύτρια της γενιάς της στην Ελλάδα. Φωνή με έκταση ,χρώμα,συναίσθημα. Και στίχοι με βαθύ νόημα και όχι του τύπου "όσο δέρμα και αν πετάξεις..." κλπ
Σεβαστές όλες οι επιλογές, ωστόσο δε ψυχαγωγούμαστε όλοι με τον ίδιο τρόπο. Άλλοι ανήκουν στη μάζα, και άλλοι όχι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Και όμως. Γι αυτό και απεχθάνομαι τα club και τα συναφή. Δεν πατάω ποτέ. Θεωρώ ότι δεν έχουν ποιότητα. Ένα μπουλούκι κόσμος που χοροπηδάει σαν τα κατσίκια, πίνει, και νομίζει ότι ψυχαγωγείται. Απλά εκτονώνεται όμως!Δεν χρειάζεται να ακούσω σαβούρα για να διασκεδάσω.Αντιθέτως θα πάω σε μία συναυλία να ακούσω ποιοτικό έντεχνο ή και λαϊκό( προσοχή λαϊκό ,όχι λαϊκίστικο ) , ή καλή ροκ, τζαζ, μπλουζ, σόουλ , ρέγκε ή και λάτιν και αν θέλω να χαλαρώσω θα ακούσω κλασική εποχής μπαρόκ,κλασικισμού, ρομαντισμού ή και σύγχρονη. Και όσον αφορά για την Μποφίλιου ,ίσως είναι η καλύτερη ερμηνεύτρια της γενιάς της στην Ελλάδα. Φωνή με έκταση ,χρώμα,συναίσθημα. Και στίχοι με βαθύ νόημα και όχι του τύπου "όσο δέρμα και αν πετάξεις..." κλπ
Σεβαστές όλες οι επιλογές, ωστόσο δε ψυχαγωγούμαστε όλοι με τον ίδιο τρόπο. Άλλοι ανήκουν στη μάζα, και άλλοι όχι.:)
Τώρα ειδικά αυτό το τελευταίο που είπες με θυμίζει επιχείρημα του τύπου "Αν αυτό το είδος το ακούνε πολλοί είναι μαζοποίηση και δεν έχει ποιότητα (άκυρος όρος νομίζω) ενώ αν το ακούνε λίγοι είναι ποιότητα".
Λολ. Δεν λέω γούστα είναι αυτά αλλά είπαμε ο όρος ποιότητα έχει γίνει καραμέλα πλέον.
Δηλαδή αυτό είναι ποιότητα γιατί και καλά είναι έντεχνο και αυτό δεν είναι γιατί το ακούνε πολλοί και είναι "κλαμπίστικο";:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Εντάξει, είναι εξαιρετική η μοριακή κουζίνα, αλλά και η πίτα με γύρο καλή είναι αν είναι καλά φτιαγμένη. Κοινώς ο άνθρωπος, σύμφωνα με τη δική μου άποψη πάντα, είναι καλό να δοκιμάζει λίγο από όλα. Ας πάμε και σε ένα μισητό club να διασκεδάσουμε ένα βράδυ και όχι να ψυχαγωγηθούμε, κακό είναι;

Αυτό το σύνδρομο της πριγκίπισσας που υποβάλλει πως «ξεχωρίζω, άρα υπάρχω» είναι διευρημένο πλέον θαρρώ. Με κάθε καλή προαίρεση, αλλά το βλέπω να εξαπλώνεται με ένα σνομπ ύφος σιγά σιγά και φοβάμαι πως δημιουργείται μια νέα μάζα που αυτοαποκαλείται «ποιοτική» επειδή έχει διαφορετικές συνήθειες. Τα αισθήματά μου για τους/τις αοιδούς (αηδίες δηλαδή) τύπου Παντελίδη είναι όμοια με τους προλαλήσαντες, αλλά όχι ότι δε θα πάω ποτέ ποτέ σε ελληνάδικο για λίγο χαβαλέ επειδή δεν είναι ποιοτική ψυχαγωγία.

Επίσης στα club κανονικά δε θα έπρεπε να παίζουν Παντελίδη, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Και όμως. Γι αυτό και απεχθάνομαι τα club και τα συναφή. Δεν πατάω ποτέ. Θεωρώ ότι δεν έχουν ποιότητα. Ένα μπουλούκι κόσμος που χοροπηδάει σαν τα κατσίκια, πίνει, και νομίζει ότι ψυχαγωγείται. Απλά εκτονώνεται όμως!Δεν χρειάζεται να ακούσω σαβούρα για να διασκεδάσω.Αντιθέτως θα πάω σε μία συναυλία να ακούσω ποιοτικό έντεχνο ή και λαϊκό( προσοχή λαϊκό ,όχι λαϊκίστικο ) , ή καλή ροκ, τζαζ, μπλουζ, σόουλ , ρέγκε ή και λάτιν και αν θέλω να χαλαρώσω θα ακούσω κλασική εποχής μπαρόκ,κλασικισμού, ρομαντισμού ή και σύγχρονη. Και όσον αφορά για την Μποφίλιου ,ίσως είναι η καλύτερη ερμηνεύτρια της γενιάς της στην Ελλάδα. Φωνή με έκταση ,χρώμα,συναίσθημα. Και στίχοι με βαθύ νόημα και όχι του τύπου "όσο δέρμα και αν πετάξεις..." κλπ
Σεβαστές όλες οι επιλογές, ωστόσο δε ψυχαγωγούμαστε όλοι με τον ίδιο τρόπο. Άλλοι ανήκουν στη μάζα, και άλλοι όχι.:)
:mad:
Θυμωμένη φατσούλα γιατί διαχωρίζεις τη μουσική σε είδη.
Ιεροσυλία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Τώρα ειδικά αυτό το τελευταίο που είπες με θυμίζει επιχείρημα του τύπου "Αν αυτό το είδος το ακούνε πολλοί είναι μαζοποίηση και δεν έχει ποιότητα (άκυρος όρος νομίζω) ενώ αν το ακούνε λίγοι είναι ποιότητα".
Λολ. Δεν λέω γούστα είναι αυτά αλλά είπαμε ο όρος ποιότητα έχει γίνει καραμέλα πλέον.
Δηλαδή αυτό είναι ποιότητα γιατί και καλά είναι έντεχνο και αυτό δεν είναι γιατί το ακούνε πολλοί και είναι "κλαμπίστικο";:worry:

Κοίτα ,πρώτα πρώτα δεν είπα κάτι τέτοιο. Δεν καθορίζεται μόνο από τη μουσική η ποιότητα του ανθρώπου.Εννοείται. Δεν έχει να κάνει με πόσοι ακούνε κάτι ούτε με την καραμέλα για την οποία μιλάς. Άλλωστε η απήχηση δεν υποδηλώνει πάντα την αξία. Αν ίσχυε αυτό, τότε θα έπρεπε να ξέρουν και να θαυμάζουν περισσότεροι τον Jacob Barnett από τον Armin Van Buuren! Βλέπεις να ισχύει κάτι τέτοιο;; Πόσοι ξέρουν κομμάτια του Van Buuren και πόσοι του Τσαϊκόφσκι και του Στράους για παράδειγμα;; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εντάξει, είναι εξαιρετική η μοριακή κουζίνα, αλλά και η πίτα με γύρο καλή είναι αν είναι καλά φτιαγμένη. Κοινώς ο άνθρωπος, σύμφωνα με τη δική μου άποψη πάντα, είναι καλό να δοκιμάζει λίγο από όλα. Ας πάμε και σε ένα μισητό club να διασκεδάσουμε ένα βράδυ και όχι να ψυχαγωγηθούμε, κακό είναι;

Αυτό το σύνδρομο της πριγκίπισσας που υποβάλλει πως «ξεχωρίζω, άρα υπάρχω» είναι διευρημένο πλέον θαρρώ. Με κάθε καλή προαίρεση, αλλά το βλέπω να εξαπλώνεται με ένα σνομπ ύφος σιγά σιγά και φοβάμαι πως δημιουργείται μια νέα μάζα που αυτοαποκαλείται «ποιοτική» επειδή έχει διαφορετικές συνήθειες. Τα αισθήματά μου για τους/τις αοιδούς (αηδίες δηλαδή) τύπου Παντελίδη είναι όμοια με τους προλαλήσαντες, αλλά όχι ότι δε θα πάω ποτέ ποτέ σε ελληνάδικο για λίγο χαβαλέ επειδή δεν είναι ποιοτική ψυχαγωγία.

Επίσης στα club κανονικά δε θα έπρεπε να παίζουν Παντελίδη, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία. :P
η μόνη διαφορά μας είναι ότι εμείς(καταλαβαίνεις ελπίζω πως βάζω το εμείς) δεν θα πάμε καν στο ελληνάδικο. Την λέξη ποιοτική μουσική έχω σταματήσει να την χρησιμοποιώ γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει κάτι που να ορίζει την ποίοτητα.
Όσο για το τελευταίο που είπες, συμφωνώ κάτι περισσότερο και από απόλυτα. Ακριβώς για αυτό δεν μπορώ να πάω στα υποτιθέμενα club μας..γιατί πολύ απλά δεν είναι club. Aν θέλεις να λέγεσαι κλαμπ, τότε δεν θα παίζεις στην 1 το βράδυ πάολα καρρά και παντελίδη, όποιος θέλει να ακούσει τέτοια ας πάει στα μπουζούκια δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Εντάξει, είναι εξαιρετική η μοριακή κουζίνα, αλλά και η πίτα με γύρο καλή είναι αν είναι καλά φτιαγμένη. Κοινώς ο άνθρωπος, σύμφωνα με τη δική μου άποψη πάντα, είναι καλό να δοκιμάζει λίγο από όλα. Ας πάμε και σε ένα μισητό club να διασκεδάσουμε ένα βράδυ και όχι να ψυχαγωγηθούμε, κακό είναι;

Αυτό το σύνδρομο της πριγκίπισσας που υποβάλλει πως «ξεχωρίζω, άρα υπάρχω» είναι διευρημένο πλέον θαρρώ. Με κάθε καλή προαίρεση, αλλά το βλέπω να εξαπλώνεται με ένα σνομπ ύφος σιγά σιγά και φοβάμαι πως δημιουργείται μια νέα μάζα που αυτοαποκαλείται «ποιοτική» επειδή έχει διαφορετικές συνήθειες. Τα αισθήματά μου για τους/τις αοιδούς (αηδίες δηλαδή) τύπου Παντελίδη είναι όμοια με τους προλαλήσαντες, αλλά όχι ότι δε θα πάω ποτέ ποτέ σε ελληνάδικο για λίγο χαβαλέ επειδή δεν είναι ποιοτική ψυχαγωγία.

Επίσης στα club κανονικά δε θα έπρεπε να παίζουν Παντελίδη, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία. :P

Προς Θεού ,παρεξηγήθηκα! Εννοείται πως δεν είναι κακό! Απλά σε εμένα δεν ταιριάζει. Για μένα δεν είναι αρεστά. Όχι ότι κατακρίνω όποιον τα ακούει. Ούτε σνόμπαρα κανέναν για τις επιλογές του. Απλά επισήμανα μια απορία που έχω καθώς και τις δικές μου προτιμήσεις. Το ότι θ πας σε ελληνάδικο δε σε κάνει μη ποιοτικό, όυτε και το αντίστροφο. Αν το ζητά η ψυχή σου καλά θα κάνεις να πας! Εννοείται. Παρεξηγηθήκαμε νομίζω:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
και γω θεωρώ ιεροσυλία να λένε ότι η μέταλ δεν είναι μουσική
Όποιος το είπε, θέλει κρέμασμα. :mad:

Και ειδικά η Μποφίλιου...για καμία ώρα. :P
Η μποφίλιου είναι ωραία γυναίκα. :redface:
Επίσης αυτό δεν είναι άσχημο....https://www.youtube.com/watch?v=zbcLr6mqIVI

Αν όμως θέλουμε να φτιαχτούμε.... https://www.youtube.com/watch?v=1_Er3L95jlM :D

Και μισώ τον ΠΛΟΥΤΑΡΧΟ. Ό,τι και να τραγουδήσει. Ας τον μαζέψει κάποιος. Θα κάνω εμετό. :(
https://www.youtube.com/watch?v=b7uMQWFhiu8

https://www.youtube.com/watch?v=FqkC7QayvvA
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Προς Θεού ,παρεξηγήθηκα! Εννοείται πως δεν είναι κακό! Απλά σε εμένα δεν ταιριάζει. Για μένα δεν είναι αρεστά. Όχι ότι κατακρίνω όποιον τα ακούει. Ούτε σνομπάρησα κανέναν για τις επιλογές του. Απλά επισήμανα μια απορία που έχω καθώς και τις δικές μου προτιμήσεις. Το ότι θ πας σε ελληνάδικο δε σε κάνει μη ποιοτικό, όυτε και το αντίστροφο. Αν το ζητά η ψυχή σου καλά θα κάνεις να πας! Εννοείται. Παρεξηγηθήκαμε νομίζω:(
Μη στεναχωριέσαι, δεν ήταν μομφή προς το πρόσωπό σου, απλώς είπα ότι παρατηρώ ένα γενικευμένο φαινόμενο απο-μαζοποίησης και εκ νέου μαζοποίησης γύρω από κάτι άλλο το οποίο θεωρείται ποιότητα και εκφράζεται με σνομπ ύφος συχνά. :) Για σένα δεν μπορώ να γνωρίζω τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
:mad:
Θυμωμένη φατσούλα γιατί διαχωρίζεις τη μουσική σε είδη.
Ιεροσυλία

Μα γιατί η μουσική είναι το ενιαίο σύνολο, αλλά συντίθεται από κάποια βασικά υλικά, τα είδη της. Όλα μουσική είναι, απλά για να τα διακρίνουμε και να διευκολύνεται η μελέτη τους τα κατατάσσουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Όποιος το είπε, θέλει κρέμασμα. :mad:


Η μποφίλιου είναι ωραία γυναίκα. :redface:
Επίσης αυτό δεν είναι άσχημο....https://www.youtube.com/watch?v=zbcLr6mqIVI

Αν όμως θέλουμε να φτιαχτούμε.... https://www.youtube.com/watch?v=1_Er3L95jlM :D

Και μισώ τον ΠΛΟΥΤΑΡΧΟ. Ό,τι και να τραγουδήσει. Ας τον μαζέψει κάποιος. Θα κάνω εμετό. :(
https://www.youtube.com/watch?v=b7uMQWFhiu8

https://www.youtube.com/watch?v=FqkC7QayvvA
https://www.youtube.com/watch?v=jOhCJWJADFc ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Είναι ιδέα μου ή το τρίδυμο Καρράς-Πάολα-Παντελίδης είναι μακράν χειρότερο από αυτό;:hehe:
όχι.αυτό με τον σταν και τη φουρέιρα συνδυάζει το ποπ-ο-γλαμπατσιμπαλο-νταπα ντουπο-αηδίστικο με το λαϊκό-γύφτικο :P


Για να περάσεις καλά έτσι είναι οκ.
ο καρράς είναι για να περάσεις καλά;είναι δημόσιος κίνδυνος.το είχε δηλώσει κιόλας-->https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=OFUMh1UkdPQ

ειμαι η μονη που δεν αντεχει τη lana del rey και τα τραγουδια της ; :worry:
ε,όχι ρε!καλή είναι,εκπροσωπεύει και ένα διαφορετικό είδος.
μπορεί να φταίνε μερικά (μερικά όντως είναι λίγο κάπως
(και τα βιντεοκλιπ της είναι κάπως.
βασικά τα τραγούδια της είναι ωραία από θέμα στίχων,ρυθμού και φωνής(αν και για την τελευταία υποπτεύομαι ότι είναι βαριά επεξεργασμένη,αν δεν είναι τότε μπράβο της)
Όπως επίσης θα ήθελα να προσθέσω την εξής απορία μου: Πώς είναι δυνατόν να προτιμά κανείς να ακούει τα Ελληνικά "και από φωνή κορμάρα" ξέκωλα της μουσικής βιομηχανίας, και να αδιαφορεί για ερμηνεύτριες όπως Αλεξίου, Γαλάνη, Ασλανίδου, Μποφίλιου, Ζουγανέλη κλπ;;;
Και πως γίνεται να προσκολλάσαι στον κάθε Alex Leon, Playmen κάτι twins, κάτι δε ξέρω και εγω τι ( ενδεικτικά ανέφερα κάποιους ) και να μην γνωρίζεις σύγχρονες μορφές στο χώρο της σύνθεσης όπως η Ρεμπούτσικα, η Καραίνδρου κ.α. ;;;

:confused:
βασικά έχει σχέση με τις προτιμήσεις,αλλά και με τον χαρακτήρα(ο όμοιος στον όμοιο)...ΗΡΕΜΉΣΤΕ δε σας λέω ξέκωλα,απλά ας πούμε ότι τα περισσότερα από τα ξέκωλα,ε,ακούνε περισσότερο φουρέιρα παρά έντεχνο
Κάτσε ρε κοπέλα μου εσύ δηλαδή όταν θέλεις να "φτιαχτείς", να διασκεδάσεις, δηλαδή ,πώς το λένε....ακούς Μποφίλιου;
Δεν είναι για όλες τις ώρες τα κορίτσια αυτά.
Και ειδικά η Μποφίλιου...για καμία ώρα. :P
νταξ,η μποφίλιου δεν χορεύεται τσιφτετέλι η αλήθεια είναι,θα ακούσεις ένα λίιιιιιιιιιιιγο πιο ανάλαφρο(δηλαδή εγώ μέχρι κιάμο αντέχω)
δεν σου αρέσει η μποφίλιου;

Τώρα ειδικά αυτό το τελευταίο που είπες με θυμίζει επιχείρημα του τύπου "Αν αυτό το είδος το ακούνε πολλοί είναι μαζοποίηση και δεν έχει ποιότητα (άκυρος όρος νομίζω) ενώ αν το ακούνε λίγοι είναι ποιότητα".
Λολ. Δεν λέω γούστα είναι αυτά αλλά είπαμε ο όρος ποιότητα έχει γίνει καραμέλα πλέον.
Δηλαδή αυτό είναι ποιότητα γιατί και καλά είναι έντεχνο και αυτό δεν είναι γιατί το ακούνε πολλοί και είναι "κλαμπίστικο";:worry:
αν είχε γίνει τόσο καραμέλα,όλοι θα ψάχννονταν,αντιθέτως βλέπεις και μόνη σου ότι,όποιος χιμπατζής με κιθάρα,εμφανιστεί όλοι τρελαίνονται (και εγώ ψιλοτρελάθηκα,αλλά με την κακή έννοια)


:mad:
Θυμωμένη φατσούλα γιατί διαχωρίζεις τη μουσική σε είδη.
Ιεροσυλία
δηλαδή ίδιο είδος είναι η μαρία κάλλας,η κατερίνα στικούδη,η fergie,η zaz και η πάολα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top