Τα τραγούδια που σιχαίνεστε αυτήν την περίοδο!

tzenibotsi

Νεοφερμένος

Η tzenibotsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δεν τρελένομαι με το κομμάτι αλλά το σίγουρο είναι πως δεν "έγινε κλοπή". Αποτελεί επίσημη διασκευή του κομματιού. Και μάλιστα η δισκογραφική της JLO πλήρωσε εκατομμύρια για να χρησιμοποιήσει samples του lambada στο on the floor. (Όπως έκανε και η Madonna το 2005 με το Hung Up,που έχει στοιχεία δανεισμένα από το Gimme Gimme Gimme των Abba) Είναι πλέον μόδα να παίρνουν ένα παλιό κομμάτι κ να το προσαρμόζουν στα τωρινά μουσικά ακούσματα. Κάποιες φορές το αποτέλεσμα είναι καλύτερο,ενώ άλλες ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Δεν τρελένομαι με το κομμάτι αλλά το σίγουρο είναι πως δεν "έγινε κλοπή". Αποτελεί επίσημη διασκευή του κομματιού. Και μάλιστα η δισκογραφική της JLO πλήρωσε εκατομμύρια για να χρησιμοποιήσει samples του lambada στο on the floor. (Όπως έκανε και η Madonna το 2005 με το Hung Up,που έχει στοιχεία δανεισμένα από το Gimme Gimme Gimme των Abba) Είναι πλέον μόδα να παίρνουν ένα παλιό κομμάτι κ να το προσαρμόζουν στα τωρινά μουσικά ακούσματα. Κάποιες φορές το αποτέλεσμα είναι καλύτερο,ενώ άλλες ...

ε; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
δεν σου αρέσει η μποφίλιου;
Μέχρι στιγμής όχι.
δηλαδή ίδιο είδος είναι η μαρία κάλλας,η κατερίνα στικούδη,η fergie,η zaz και η πάολα;
Ας το θέσω έτσι.
Ακούω ένα τραγούδι.
Μου αρέσει/Δε μου αρέσει.
Τόσο απλά.
Δεν το πολυαναλύω.


πσ: Δέχομαι το διαχωρισμό της μουσικής σε είδη για πρακτικούς λόγους, αλλά όχι για να την κατηγοριοποιήσω σε ποιοτική και μη ποιοτική.

πσ2: Τον τελευταίο καιρό, λόγω των ανιψιών μου ακούω πολύ συχνά παιδικά τραγουδάκια. Τώρα τελευταία έχω κολλήσει με το "Ήταν ένας γάιδαρος με μεγάλα αυτιά" και πολύ καραγουστάρω όταν το ακούω.
Αυτό είναι η μουσική για μένα. Να γουστάρεις ένα κομμάτι για τον χ,ψ λόγο και να μην δίνεις δεκάρα αν είναι σαβούρα ή όχι.
Απλά να γουστάρεις τη στιγμή που το ακούς και να "φεύγεις".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

quintana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο quintana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
αυτη η ΠΑΠΑΡΑ που λεει : "τιρουριρουριρουραμ τιρουριρουραμ παμ παραμ παμ , τα φτιαξε ο μιχαλης με τη ζετα..."
https://www.youtube.com/watch?v=h90r2-Y828s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Let.It.Go:\

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μακ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
οτιδήποτε έχει να κάνει σχέση με παντελίδη, πάολα, καρρά και τέτοιες λαϊκούρες :mpliaks:
όσοι είναι ροκάδες με καταλαβαίνουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
οτιδήποτε έχει να κάνει σχέση με παντελίδη, πάολα, καρρά και τέτοιες λαϊκούρες :mpliaks:
όσοι είναι ροκάδες με καταλαβαίνουν :P

Εγω "ροκας" δεν ειμαι,κι ομως νιωθω πως εχω το δικαιωμα να απεχθανομαι τετοιου ειδους τραγουδια.:P
Ειδικα οταν στο κυλικειο της σχολης παιζει το cd με ολες τις "επιτυχιες" τους και συσσωμη η φοιτηταρια γουσταρει, μου τη δινει και φευγω:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγω "ροκας" δεν ειμαι,κι ομως νιωθω πως εχω το δικαιωμα να απεχθανομαι τετοιου ειδους τραγουδια.:P
Ειδικα οταν στο κυλικειο της σχολης παιζει το cd με ολες τις "επιτυχιες" τους και συσσωμη η φοιτηταρια γουσταρει, μου τη δινει και φευγω:whistle:
Nιώθω λες και περιγράφεις μία ξαδέρφη μου. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Εμ..
Είναι σκυλού.:ermm:
:wall:
Δεν το πιασα,γιατι περιφερομαι μεταξυ του θεματος και δυο ποδοσφαιρικων αγωνων:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εμ..
Είναι σκυλού.:ermm:
είναι σκυλού και φέυγει όταν ακούει σκυλάδικα?:hmm::hmm:
κάτι μπέρδεψες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
είναι σκυλού και φέυγει όταν ακούει σκυλάδικα?:hmm::hmm:
κάτι μπέρδεψες :P

Λαθος διατυπωση μαλλον:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Let.It.Go:\

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μακ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Εγω "ροκας" δεν ειμαι,κι ομως νιωθω πως εχω το δικαιωμα να απεχθανομαι τετοιου ειδους τραγουδια.:P
Ειδικα οταν στο κυλικειο της σχολης παιζει το cd με ολες τις "επιτυχιες" τους και συσσωμη η φοιτηταρια γουσταρει, μου τη δινει και φευγω:whistle:
έτσι ρε φίλος :D και από αντίδραση και μόνο αν το κάνεις μ'αρέσει τρελά που δεν ακολουθείς το "πλήθος" :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
έτσι ρε φίλος :D και από αντίδραση και μόνο αν το κάνεις μ'αρέσει τρελά που δεν ακολουθείς το "πλήθος" :thumbsup:

Και απο αντιδραση το κανω,αλλα και γιατι εχω σιχαθει το να κυκλοφορουν τραγουδια που περιφερονται γυρω απο ενα θεμα: Ερωτα-σεξ.
Και ολους να ταυτιζονται με αυτα, με την πρωτη φορα που θα τα ακουσουν:confused:
Και μετα (νομιζω,γιατι δεν ξερω) να τα ανεβαζουν στο φέισμπουκ και να μυξοκλαιγονται για "παλιες αγαπες" με τις ωρες.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Συχαίνομαι να ακούω όλα τα τραγούδια αυτής της κατσίκας της Πάολας. Ειδικά αυτό το "Τελειωμένες Καταστάσεις", δεν παλεύεται!
ΨΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
:wall:
Δεν το πιασα,γιατι περιφερομαι μεταξυ του θεματος και δυο ποδοσφαιρικων αγωνων:P
Νιώθω ότι στη θέση της φοιτήτριας (που περιγράφεται στο περιστατικό σου) περιγράφεις την ξαδέρφη μου.:hehe:
Λαθος διατυπωση μαλλον:P
Ελλειπής διατύπωση βασικά.:P
Και απο αντιδραση το κανω,αλλα και γιατι εχω σιχαθει το να κυκλοφορουν τραγουδια που περιφερονται γυρω απο ενα θεμα: Ερωτα-σεξ.
Και ολους να ταυτιζονται με αυτα, με την πρωτη φορα που θα τα ακουσουν:confused:
Και μετα (νομιζω,γιατι δεν ξερω) να τα ανεβαζουν στο φέισμπουκ και να μυξοκλαιγονται για "παλιες αγαπες" με τις ωρες.:worry:
Ότι βάζουν τους στίχους σε περιγραφές φωτογραφιών δεεεεν...;:P
Θάψιμο mode off.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Let.It.Go:\

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μακ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Και απο αντιδραση το κανω,αλλα και γιατι εχω σιχαθει το να κυκλοφορουν τραγουδια που περιφερονται γυρω απο ενα θεμα: Ερωτα-σεξ.
Και ολους να ταυτιζονται με αυτα, με την πρωτη φορα που θα τα ακουσουν:confused:
Και μετα (νομιζω,γιατι δεν ξερω) να τα ανεβαζουν στο φέισμπουκ και να μυξοκλαιγονται για "παλιες αγαπες" με τις ωρες.:worry:
πόσο δίκιο :|
Συχαίνομαι να ακούω όλα τα τραγούδια αυτής της κατσίκας της Πάολας. Ειδικά αυτό το "Τελειωμένες Καταστάσεις", δεν παλεύεται!
ΨΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ
αντι-παολικό κίνημα θα κάνουμε σε λίγο:P γουστάρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Συχαίνομαι να ακούω όλα τα τραγούδια αυτής της κατσίκας της Πάολας. Ειδικά αυτό το "Τελειωμένες Καταστάσεις", δεν παλεύεται!
ΨΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ
αχ επιτέλους βρήκα και κάποιον άλλο που τη λέει κατσίκα :)

πσ: Δέχομαι το διαχωρισμό της μουσικής σε είδη για πρακτικούς λόγους, αλλά όχι για να την κατηγοριοποιήσω σε ποιοτική και μη ποιοτική.

πσ2: Τον τελευταίο καιρό, λόγω των ανιψιών μου ακούω πολύ συχνά παιδικά τραγουδάκια. Τώρα τελευταία έχω κολλήσει με το "Ήταν ένας γάιδαρος με μεγάλα αυτιά" και πολύ καραγουστάρω όταν το ακούω.
.
όχι,δεν κρίνω ανάλογα με το είδος σε ποιοτική ή μη ποιοτική.καταρχάς το ποιοτικός εείναι όρος τελείως υποκειμενικός ώστε να μπορέσουμε να χαρακτηρίσουμε έτσι ένα ολόκληρο είδος μουσικής (πχ. την ποπ) .ο κάθε καλλιτέχνης δίνει μια δική του χροιά στο είδος
και δεν μ πορούμε να επιτρέπουμε να τον βάζουν στο ίδιο τσουβάλι με τον κάθε έναν επειδή ανήκουν στο ίδιο είδος(ποπ,ροκ κλπ)

με αυτό το δεύτερο πολύ γέλασα :P
είναι πιο απλό, βλέπεις το όνομα και κλείνεις το παράθυρο:P
αχ,αυτό το κάνω και εγώ :P
Ειδικα οταν στο κυλικειο της σχολης παιζει το cd με ολες τις "επιτυχιες" τους και συσσωμη η φοιτηταρια γουσταρει, μου τη δινει και φευγω:whistle:

καλά αυτό το "σύσσωμη η φοιτηταρία γουστάρει " μου άρεσε πάρα πολύ :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top