Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Χμ, για να δούμε.
Καλό το κόλπο με τα καρότα, αλλά ακόμα και με αυτά πρέπει να μάθεις να φρενάρεις.
Μήπως αν έπινες πολύ τσάι και νερό, αντί να μασουλάς;
Τρως ενώ δουλεύεις;


βασικά γενικά όχι, αλλά τις τελευταίες μέρες νιώθω συνέχεια την ανάγκη να ...μασουλάω κάτι...

οκ, αν έχω πολύ δουλειά το ξεχνάω αλλά γενικά το "έχω στο μυαλό" μου.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δες το σα μία μεταβατική φάση. Δεν είναι τυχαίο, το ότι όλοι οι καπνιστές που το κόβουν, το ρίχνουν στο φαΐ.
Αν κατάφερες μία φορά να χάσεις τόσο πολλά κιλά, γιατί τώρα να την πατήσεις; ;)
Δώσε στο σώμα σου χρόνο να προετοιμαστεί, όχι φαΐ. :)

Αλήθεια, όταν έχασες τα πολλά κιλά, πώς έγινε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αλήθεια, όταν έχασες τα πολλά κιλά, πώς έγινε;

τότε ήταν εύκολο.... Τα κιλά ήταν της Γ λυκείου οπότε με το που ήρθα Αθήνα αφενός... έπαψε να υφίσταται το φαί της μαμάς και αφετέρου είχα τόσα νέα πράγματα να κάνω (κάτι που δεν ισχύει τώρα!) που πραγματικά ...ξέχναγα να φάω...

δλδ, το είχα στο μυαλό μου μεν ότι θέλω να τα χάσω αλλά τρόπον τινά αυτό έγινε "από μόνο του"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
κατάλαβα...

Τώρα σε τι φάσεις τρως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Resident χρησιμοποιείς patch νικοτίνης; έχω ακούσει ότι όσοι προσπαθούν να κόψουν το κάπνισμα χρησιμοποιώντας αυτά τα πραγματάκια δεν έχουν την αίσθηση της πείνας. Επίσης μπορείς να μασουλάς σέλερυ που σου δημιουργεί την αίσθηση του φουσκώματος και έτσι δεν πεινάς.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
κατάλαβα...

Τώρα σε τι φάσεις τρως;


more or less 24/7 εκτός αν κοιμάμαι.... :/:

Resident χρησιμοποιείς patch νικοτίνης; έχω ακούσει ότι όσοι προσπαθούν να κόψουν το κάπνισμα χρησιμοποιώντας αυτά τα πραγματάκια δεν έχουν την αίσθηση της πείνας. Επίσης μπορείς να μασουλάς σέλερυ που σου δημιουργεί την αίσθηση του φουσκώματος και έτσι δεν πεινάς.:)

τι είναι το σέλερυ? Όχι δεν χρησιμοποιώ τπτ... Δεν ξέρω δεν με εμπνέουν αυτά τα υποκατάστατα... Είμαι της άποψης... Ή μαχαίρι ή τπτ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
celery, δηλαδή σέλινο εννοείτε;

Resident, δοκίμασε αυτό με τα υγρά... ;)
Επίσης έχω ακούσει ότι οι καπνιστές συχνά το ρίχνουν στο φαΐ όχι μόνο γιατί θέλουν κάτι να κάνουν, αλλά και γιατί ξαφνικά μυρίζουν και γεύονται τα πάντα πολύ πιο έντονα, και παρασύρονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
celery, δηλαδή σέλινο εννοείτε;

Resident, δοκίμασε αυτό με τα υγρά... ;)
Επίσης έχω ακούσει ότι οι καπνιστές συχνά το ρίχνουν στο φαΐ όχι μόνο γιατί θέλουν κάτι να κάνουν, αλλά και γιατί ξαφνικά μυρίζουν και γεύονται τα πάντα πολύ πιο έντονα, και παρασύρονται...

Δεν είναι το δικό μας γνωστό ελληνικό σέλινο, αλλά ένα άλλο είδος που έχει πιο χοντρό και τρυφερό κοτσάνι και λιγότερα ή μάλλον κοντύτερα φυλλαράκια. Το δικό μας σέλινο έχει λίγο έντονη γεύση για να φαγωθεί ωμό, ενώ το σέλερυ είναι πιο ήπιο στη γεύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
:/:

i'll try both...
αυτό το σέλερυ που το βρίσκω? σουπερ μάρκετ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
:/:

i'll try both...
αυτό το σέλερυ που το βρίσκω? σουπερ μάρκετ?

Ναι ...αυτό είναι ένα θέμα, δεν το χουν όλα τα σούπερ μάρκετ. Σε σχετικά μεγάλα όμως εγώ το έχω βρεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
αυτό είναι το σέλερυ

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λοιπόν μικρή κι αθώα (θα ήθελες :P) R.E.
ως παθούσα θα σου πω ότι η κατάσταση που περνάς είναι πολύ προσωρινή
και δεν αλλάζει έτσι απλά.... 3-4 κιλάκια θα τα πάρεις στο σύνολο κι όχι δε θα συνεχίσεις για πάντα σε αυτούς τους ρυθμούς
Πολύ σύντομα θα σου περάσει... η όλη ιστορία είναι ένας με ενάμισης μήνας
Κάνε υπομονή αυτό το χρονικό διάστημα και στο μεταξύ
1) πάρε μπεγλέρι για τα χέρια σου, βοηθάει αντί του να ψαχουλεύεις στο ψυγείο
2) κολλα φωτογραφία σου με μαγιό στην πόρτα του ψυγείου
3) ΜΗΝ αγοράζεις μπινελίκια και μην τα έχεις σπίτι σου, όταν τελικά ανοιξεις τα ντουλάπια σου το μόνο που θα μπορείς να βρεις να είναι λαχανικά φρουτα
4) ΜΗΝ αρχίσεις το κάπνισμα επειδή πήρες 2 κιλά κι επειδή θα πάρεις άλλα 2... τα 4 κιλά συν δεν είναι τίποτα μπροστά στο όφελος του να κόψεις το τσιγάρο. Αλλωστε πολύ σύντομα θα φύγεις από αυτή τη φάση
5) τσίχλες, τσίχλες, τσίχλες άντε και καραμέλες sugar free
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
αναστασια να σαι καλα για την βοηθεια!!!

κανω ποσες πολλες ερωτησεις γιατι θελω να χασω 5-6 κιλα σε 2 μηνες και θελω να δω πως θα τα καταφερω....

καμμια ιδεα????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μωρέ καλά κάνεις και ρωτάς :D
ότι ξέρω σου απαντάω :D

well..... κάνε αυτή που σου έδωσα, ξέχνα όμως τα γλυκά, τα αναψυκτικά, τους ξηρούς καρπούς, το αλκοόλ και το... ασανσέρ και θα τα χάσεις στάνταρ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
!!!σωστο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Λοιπόν μικρή κι αθώα (θα ήθελες :P) R.E.
ως παθούσα θα σου πω ότι η κατάσταση που περνάς είναι πολύ προσωρινή
και δεν αλλάζει έτσι απλά.... 3-4 κιλάκια θα τα πάρεις στο σύνολο κι όχι δε θα συνεχίσεις για πάντα σε αυτούς τους ρυθμούς
πρόσεχε γιατί αν μου λες ψέμματα εσένα θα δείρω... :P

Και όχι τα "εγώ είμαι μάνα, σκέψου το καημένο το παιδάκι μου" δεν πιάνουν σε μένα :mad::P
Πολύ σύντομα θα σου περάσει... η όλη ιστορία είναι ένας με ενάμισης μήνας
Κάνε υπομονή αυτό το χρονικό διάστημα και στο μεταξύ
1) πάρε μπεγλέρι για τα χέρια σου, βοηθάει αντί του να ψαχουλεύεις στο ψυγείο
2) κολλα φωτογραφία σου με μαγιό στην πόρτα του ψυγείου
3) ΜΗΝ αγοράζεις μπινελίκια και μην τα έχεις σπίτι σου, όταν τελικά ανοιξεις τα ντουλάπια σου το μόνο που θα μπορείς να βρεις να είναι λαχανικά φρουτα
4) ΜΗΝ αρχίσεις το κάπνισμα επειδή πήρες 2 κιλά κι επειδή θα πάρεις άλλα 2... τα 4 κιλά συν δεν είναι τίποτα μπροστά στο όφελος του να κόψεις το τσιγάρο. Αλλωστε πολύ σύντομα θα φύγεις από αυτή τη φάση
5) τσίχλες, τσίχλες, τσίχλες άντε και καραμέλες sugar free

Το 4 δεν το έχω κάνει ακόμη και ελπίζω να μην το κάνω ποτέ... :/:, το 2 μου άρεσε :clapup:... τα... μπινελίκια δεν ξέρω τι είναι :redface:.. εγώ μόνο το "τον άρχισε στα μπινελίκια" ξέρω :redface::redface::redface::redface:

ty for the tips...:)

Έχετε ακούσει να πέθανε κανεις από υπερβολική κατανάλωση τσιχλών??? :hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
δε σου λέω ψέμματα ρε!:P
εγώ πήρα μόνο 4 όταν έκοψα το κάπνισμα...;)
την κάτω βόλτα την πήρα όταν έχασα την εγκυμοσύνη και μετά τη μαμά μου :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Συνέχεια θέλω να τρώω κάτι...κάθομαι στο γραφείο και μασουλάω χωρίς λόγο λες και έχω να φάω κάτι μέρες...αν είναι δυνατόν!
Κάποτε δεν έπερνα κιλό επάνω μου .. αλλά τώρα τα πέρνω μαζεμένα....!!!
Ουφ τι να κάνω επιτέλους...το ρίχνω στο κάπνισμα και δεν βγάζει πουθενά...χειρότερα είναι έτσι...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αντί να μασουλάς, να πίνεις νερό ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Ή επίσης μπορείς να μασουλάς τσίχλες... Κόβουν και την όρεξη!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top