Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 233)
  • Ναι, και θα το έκανα ξανά!

  • Μια φορά, αλλά δεν θα το έκανα ξανά!

  • Κάποτε το σκεφτόμουν, αλλά...

  • Όχι, ποτέ μου!

  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Πόσο καιρό μιλούσες μαζί του και αφού τον συνάντησες in real life πόσο καιρό μετά κάνατε σεξ :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Εχω έχω δυο πολύ καλούς φίλους που γνώρισα από το Internet......
Είναι και αυτό σχέση..
Αλλά να σας πω το κουφό:
Γνωρισα το αγόρι μου έξω από ένα κοινό γνωστό... και ανακάλυψα ότι μιλούσαμε στο internet.... πρίν λίγο καιρό και δεν είχαμε καταλάβει.
Ποιάνετε; για γνωριμία; Δεν ξέρω. Είμαστε πολύ καλά.
Βεβαια ήταν τυχαίο το οτι μιλούσαμε στο chat room εκείνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jetry

Νεοφερμένος

Ο Αναστασία Τζέτρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
2 μήνες περίπου μιλούσαμε και σεξ κάναμε πολύ γρήγορα η αλήθεια είναι αλλά αυτός καλά έκανε εγώ είμαι η ηλίθια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
2 μήνες περίπου μιλούσαμε και σεξ κάναμε πολύ γρήγορα η αλήθεια είναι αλλά αυτός καλά έκανε εγώ είμαι η ηλίθια..

Διάβασα το thread που άνοιξες :( Δεν ξέρω αν πρέπει να κατηγορείς τον εαυτό σου σ'αυτήν την περίπτωση... Για να δούμε... Τουλάχιστον ήταν καλό το σεξ; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jetry

Νεοφερμένος

Ο Αναστασία Τζέτρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
βρε το σεξ ήταν παραπάνω από καλό αλλά τι να το κάνεις... εγώ κόλλησα με τον τρόπο που μου συμπεριφέροταν όταν βρισκόμασταν κ επίσης κάνω το λάθος να επικοινωνώ ακόμα μαζί του και να το παίζω φίλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δεν είσαι ηλίθια. Και εσύ καλά έκανες, δεν έπαθες κάποιο τρομερό κακό. Περάσατε καλά και μέχρι εκεί. Απλά θα ήσουν αφελής αν εσύ περίμενες άλλα και αυτός είχε άλλα στο νου του. Το sex πλέον από μια ηλικία και μετά δεν είναι και "για το γάμο" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jetry

Νεοφερμένος

Ο Αναστασία Τζέτρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
εγώ περίμενα οτι θα έβγαινε κάτι καλό από όλο αυτό.. προφανώς φταίει το οτι έχω κουραστεί... είμαι 25 κ δεν έχω κάνει ποτέ ουσιαστική σχέση και μου την έχει δώσει... 3 χρόνια είχα free σχέση με κάποιον, για ένα διάστημα έβγαινα με κάποιον που δεν έκατσε τελικά γιατι δεν ταίριαζε στα γούστα μου και τώρα αυτό.. είμαι απογοητευμένη δεν ξέρω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannaras5026

Νεοφερμένος

Ο giannaras5026 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Χρόνια πολλά σε όλους – ες, με υγεία και ευτυχία.
Έλαβα ένα email από το e steki αλλά με άγνωστο-η αποστολέα, επειδή πρώτη φορά ασχολούμαι με αυτού του είδους την επικοινωνία, απαντάω χωρίς να ξέρω ποιος – α θα το παραλάβει. Σε κάθε περίπτωση εγώ είμαι ο Γιαννάρας.
επί του προκειμένου: Κατά τη γνώμη μου κανένας δεν πρέπει να δένεται με τέτοιου είδους σχέσεις, αλλά δεν μπορώ να πω ότι δεν είναι θετικό πράγμα να κάνει κανείς νέες γνωριμίες. Πιστεύω ότι κανένας δεν έχασε από την ανταλλαγή απόψεων. Το περιεχόμενό τους τώρα πρέπει να το σταθμίζουμε και αν δεν μπορούμε να διατηρήσουμε το επίπεδο που επιθυμούμε πάντα υπάρχει χρόνος να διαμορφώσουμε τη συζήτηση στα επίπεδα που θα μας ήταν ευχάριστη και ενδιαφέρουσα. Πάντα πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί και να πατάμε πάντα σε σταθερό έδαφος. Κατά τα άλλα γιατί όχι; Η περιπέτεια είναι ένας καλός στόχος και η καλή συζήτηση με έναν άλλο χρήστη του διαδικτύου είναι μία καλή περιπέτεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Η πρωτη σοβαρη σχέση μου ήταν με εναν απο το ιντερνετ και διηρκησε 1 χρονο και κατι...δεν μπορω να πω οτι θα ηθελα καποια αλλη σχεση απο το ιντερνετ...οχι γιατι εφταιξε αυτο που χωρισαμε αλλα γιατι θέλω κάτι real...απο την αρχη ως το τελος...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φωτηs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φωτηs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Ποτε και, δεν νομιζω οτι ειναι και το καλυτερο πραγμα στο κοσμο να κανη κανειs σχεση μεσο του ιντερνετ,θεωρο οτι υπαρχουν πολυ καλυτερη τροποι και πολυ πιο καταληλα μερη για να κανη κανειs καποια σχεση.Στο κατω κατω αs βγαινουμε και λιγο εξω υπαρχη και εκει κοσμοs που περιμενη να μαs γνωριση και να τον γνωρισουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karolino

Νεοφερμένος

Η ΜΑΙΡΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Μέχρι πριν λίγο καιρό το θεωρούσα εξωπραγματικό αλλά εδώ και δύο μήνες βγαίνω με ένα παιδί που γνώρισα μέσω ίντερνετ και είδα ότι όλα αυτά που σκεφτόμουν δεν είχαν τελικά καμία βάση! Τώρα βέβαια αν με ρωτούσαν αν το ξαναέκανα? Δεν ξέρω δεν είναι πάντα όλα ίδια και τόσο καλά αυτά πιστεύω συμβαίνουν μόνο μία φορά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Οι σχέσεις που έχουν γίνει από διαδύκτυο έιναι ελάχιστες και απλά επιβεβαιώνουν τον κανόνα. Οι υπόλοιποι απλά έχασαν το σπουδαιότερο αγαθό, το χρόνο τους!




Το αυτό!!

Και συμπληρώνοντας το σχόλιο του συνδίκτυου, όχι μόνο το χρόνο,
αλλά και ένα μέρος της σκέψης μας,
πολύτιμη και αυτή.




:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DownCast

Νεοφερμένος

Ο DownCast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος management και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Εγώ σε αντίθεση με τα παρακάτω και επειδή στο "έξω" και στα "κατάλληλα μέρη" συναντούσα και συναντώ μόνο απόλυτη αδιαφορία και παραγκωνισμό και επειδή δεν έβλεπα φως πουθενά αλλά ούτε και κόσμο να περιμένει, είπα να ασχοληθώ και με το διαδίκτυο...

Και έτσι έβγαλα τα συμπεράσματά μου... και για το διαδίκτυο...


Ποτε και, δεν νομιζω οτι ειναι και το καλυτερο πραγμα στο κοσμο να κανη κανειs σχεση μεσο του ιντερνετ,θεωρο οτι υπαρχουν πολυ καλυτερη τροποι και πολυ πιο καταληλα μερη για να κανη κανειs καποια σχεση.Στο κατω κατω αs βγαινουμε και λιγο εξω υπαρχη και εκει κοσμοs που περιμενη να μαs γνωριση και να τον γνωρισουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitral

Δραστήριο μέλος

Η dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 413 μηνύματα.
εγω νομιζω οτι μπορουν να αναπτυχθουν πολυ ομορφες σχεσεις μεσω διαδυκτιου ερωτικες ή φιλικες.ο ιδιος ανθρωπος ειμαι που θα με δεις στην καφετερια στο γραφειο σε σπιτι κοινων γνωστων....ισα ισα εδω μας δινεται η ευκαιρια να πουμε κι ενα σωρο πραγματα σοβαρα ή λιγοτερο σοβαρα.αν στον εξω κοσμο ειμαι σκαρτη,τοτε ειμαι κι εδω.κι εδω επειδη εχεις κι εναν φοβο και κρατας και μια "πισινη" ισως σε πληγωσω λιγοτερο απο οσο εκει εξω που θα σου σκασω με το χαμογελο.
προσωπικα εχω γνωρισει πολλους ανθρωπους μεσω διαδικτυου σε φιλικο παρεΪστικο επιπεδο κι ειμαι πολυ χαρουμενη γι αυτο.με αλλους ταιριαξα κι με αλλους οχι οπως συμβαινει σε καθε κοινωνικο χωρο.
με την ιδια λογικη θα λειτουργουσα αν μου τυχαινε και σε ερωτικο επιπεδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*lilly*

Νεοφερμένος

Η *lilly* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Σχέση (ερωτική) από το διαδίκτυο δεν έχω κάνει και για να είμαι ειλικρινής ούτε σκοπεύω, μολονότι έχω την τιμή να γνωρίζω πολλά αξιόλογα άτομα εξ αυτού. Στον περίγυρο μου υπάρχουν 2 παντρεμένα ζευγάρια που γνωρίστηκαν μέσω νετ και δεν μετανοιώνουν για αυτό. Το ατυχές γεγονός είναι πως στην Ελλάδα μια τέτοια γνωριμία αντιμετωπίζεται καχύποπτα.

Προσωπικά, προτιμώ να διατηρώ φιλικές επαφές με ανθρώπους που "με διαβάζουν" και συνομιλούμε μέσω φόρουμ για παράδειγμα, παρά να αναπτύξω ερωτική σχέση στην οποία ενδεχομένως τα πράγματα να μην έχουν και την καλύτερη κατάληξη δημιουργώντας μου ένα "εμπόδιο" στην ελεύθερη έκφραση εντός του ιστότοπου.

Σαν να κάνεις σχέση με κάποιον από την δουλειά σου και η ατμόσφαιρα να ηλεκτρίζεται...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
προσωπικα με αφορα πολυ το θεμα μιασ κ εδω κ τρια χρονια σινομιλω μεσω msn με καποιον.. Μιλαγαμε παντα τελειως φιλικα κ μαλιστα κατα καιρους εχουμε ανοιχτει σε πολλα κ ποικιλα θεματα αρκετα προσωπικα.. το περισσοτερο διαστημα που μιλαμε ειμασταν κ οι 2 σε σχεσεις κ πιο σοβαρες κ πιο free. Tους τελευταιους μηνες ομως φαινεται να εχει αναπτυχθει αναμεσα μας κατι εντονο... Συγκρατιεμαι κ δε λεω οτι ειναι ερωτας γιατι μιας κ το λεμε καιρο τωρα δεν εχουμε συναντηθει ακομα μιας κ το φρεναρω εγω,τ αλλα τον σκεφτομαι ολη μερα σχεδον. Μου παρουσιαζοωται ευκαιριεσ για σχεση κ εγω αδιαφορω γιατι σκεφτομαι εκεινον.. Και ολα αυτα που συζητατε τωρα με χουν βαλει σε σκεψεις... Δηλαδη τοσο παραλογο ειναι να ''κολλησεις'' με καποιον που δεν εχεις δει ποτε σου απο κοντα αλλα μιλας μαζι του χρονια ολοκληρα κ πολυ πιθανον να το ξερεις καλτερα κ απο τους φιλουσ του στη real life??
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
προσωπικα με αφορα πολυ το θεμα μιασ κ εδω κ τρια χρονια σινομιλω μεσω msn με καποιον.. Μιλαγαμε παντα τελειως φιλικα κ μαλιστα κατα καιρους εχουμε ανοιχτει σε πολλα κ ποικιλα θεματα αρκετα προσωπικα.. το περισσοτερο διαστημα που μιλαμε ειμασταν κ οι 2 σε σχεσεις κ πιο σοβαρες κ πιο free. Tους τελευταιους μηνες ομως φαινεται να εχει αναπτυχθει αναμεσα μας κατι εντονο... Συγκρατιεμαι κ δε λεω οτι ειναι ερωτας γιατι μιας κ το λεμε καιρο τωρα δεν εχουμε συναντηθει ακομα μιας κ το φρεναρω εγω,τ αλλα τον σκεφτομαι ολη μερα σχεδον. Μου παρουσιαζοωται ευκαιριεσ για σχεση κ εγω αδιαφορω γιατι σκεφτομαι εκεινον.. Και ολα αυτα που συζητατε τωρα με χουν βαλει σε σκεψεις... Δηλαδη τοσο παραλογο ειναι να ''κολλησεις'' με καποιον που δεν εχεις δει ποτε σου απο κοντα αλλα μιλας μαζι του χρονια ολοκληρα κ πολυ πιθανον να το ξερεις καλτερα κ απο τους φιλουσ του στη real life??
:(
Προσωπικά εγω δεν το θεωρώ καθολου παράξενο...Φυσικά και θα συμφωνήσω με αυτο που ειπες οτι μπορει να τον ξερεις πολυ καλυτερα απο καποιους "real" ανθρώπους που συναναστρεφεσαι...αν εισαι σιγουρη οτι κατι υπαρχει μεταξυ σας μην σταματησεις απο το να κανεις κατι...
Ωστόσο παντα πρεπει να είσαι προσεκτική...αλλα για να λες οτι μιλατε 3 χρονια...θεωρω οτι ξερεις τι ανθρωπος ειναι...


Φιλικη Συμβουλη: δεν ξερω τι ατομα ειστε (αν πιανετε ευκολα κουβεντα) αλλα για να γλιτωσεις τυχον αμηχανιες στην πρωτη σας συναντηση καλυτερα να πατε βολτα και μετα οπου καταληξει παρα να πας να μπαστακωθεις σε μια καφετερια και να κοιτιεστε σαν χαζοι...γιατι καποια στιγμη τα θεματα τελειωνουν...ενω στον δρομο για βολτα παντα βρισκεις κατι να συζητησεις...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akissss18

Νεοφερμένος

Ο akissss18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
έχω κάνει σχέση και "πληγωθηκα"..απλά φίλοι μου όπως και στις real σχέσεις πρέπει να κρατάμε μια ''πισινή'.!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΑΛΙΝΑ

Νεοφερμένος

Η Αλινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Νομίζω ότι κάθε άνθρωπος ψάχνει να βρεί το άλλο του μισό.Τώρα τό πόσο εύκολο ή δύσκολο είναι ,πιστεύω ότι είναι θέμα τύχης αλλά καί περιστάσεων. Εγώ γνωρίζω κάποιον υπέροχο άνδρα , αρχιτέκτονα , εμφανίσημο ,καλό παιδί από ωραία,και μοντέρνα οικογένεια , πού δυσκολεύεται να βρεί κοπέλα να κάνει σοβαρή σχέση .Μήπως τελικά τα καλά παιδιά ,άνδρες , γυναίκες , ειναι κρυμένοι / γιατί άκουσα καί καλά κορίτσια να έχουν το ίδιο πρόβλημα.
Ας μου λύσει κάποιος την απορία . Απ την άλλη μήπως το ΙΝΤΕΡΝΕΤ ειναι μιά
λύση σ'αυτό το πολύ δύσκολο θέμα .Ας μην αφορίζουμε τόσο εύκολα τα πάντα. Προσωπικά νομίζω ότι εδώ έχει εφαρμογή η λαική παροιμία ..όποιος γυρίζει μυρίζει κι όποιος κάθεται βρωμίζει!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Απ την άλλη μήπως το ΙΝΤΕΡΝΕΤ ειναι μιά λύση σ'αυτό το πολύ δύσκολο θέμα .Ας μην αφορίζουμε τόσο εύκολα τα πάντα. Προσωπικά νομίζω ότι εδώ έχει εφαρμογή η λαική παροιμία ..όποιος γυρίζει μυρίζει κι όποιος κάθεται βρωμίζει!!!!

Το καλύτερο σενάριο που συμβαίνει στις cyber γνωριμίες είναι να συναντηθούν μια μέρα δυο ναυάγια και να ταιριάξουν. Καλά ή κακά ναυάγια υπάρχουν ; Ναυάγια θα'ναι για να καταλήξουν να ψάχνουν από το internet. Ανεξάρτητα μόρφωσης ή status. Τίποτε άλλο, τα υπόλοιπα είναι ευσεβείς ανεδαφικές προσδοκίες. 'Αμα είσαι γεμάτος στην κοινωνική σου ζωή και έχεις τόση αυτοπεποίθηση και skills, γιατί να αναζητάς σχέση από το internet και γιατί να αφιερώνεις ώρες ολόκληρες σε chat ; Προσωπικά chat δεν κάνω με κανέναν, και έχω απενεργοποιήσει όλα τα messenger. Το θεωρώ ανόητο. Μην ελπίζετε στο ίντερνετ παιδιά, εκτός αν θέλετε να κάνετε το κέφι σας, γιατί όχι ; Αυτό είναι πιο ειλικρινές και τίμιο τουλάχιστον. Καμμιά φορά από το κέφι σου ή από φιλία μόνο να εξελιχθεί σε κάτι σοβαρό είναι πιθανό. Στο internet πρέπει να τα παίρνει κανείς όλα ελαφριά, για μένα είναι μόνο ένα είδος διασκέδασης κι ένα πολύτιμο πεδίο πειραματισμού και γνώσης της ανθρώπινης ιδιαιτερότητας. Τσάμπα μαθήματα Ψυχολογίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top