Πάσσαρης…

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ρε παιδιά ας μην μιλάμε για την κατάσταση και τους νόμους μέσα στην φυλακή ειδικά απο το σημείο που δεν έχουμε ιδέα για το τι γίνεται και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να παπαγαλίζουμε αυτό που θέλουν να μας μεταφέρουν τα κανάλια.
Όσο αφορά την θανατική καταδίκη, καταδικάζεις αυτόν που σκοτώνει κάποιον και μετά αποκτάς εσύ το δικαίωμα να σκοτώσεις τον ίδιο? Και αν μετά απο 1 χρόνο αποδειχθεί ότι ήταν λάθος η καταδίκη του? (Και δεν μιλαώ για τον Πάσσαρη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
νόμος νο 1 - αν κελαηδάς... είτε έτσι είτε αλλιώς από κάποιον θα τη βρεις
Ας πούμε ότι ο άνθρωπος δεν «κελαηδάει» αλλά θέλει να πει την αλήθεια …γιατί φοβόμαστε να την ακούσουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
νόμος νο 1 - αν κελαηδάς... είτε έτσι είτε αλλιώς από κάποιον θα τη βρεις

το ίδιο είπα και στον παπαγαλάκι που με ξεκούφαινε 7 το πρωί, πριν του ανοίξω την πόρτα του κλουβιού.:D


όλες οι φυλακές ίδιες είναι.. αν ήθελε να μιλήσει, ας μίλαγε και από τις ρουμάνικες...σημασία που δίνουμε σε εγκληματίες. Μπορεί να έχουν τιβί και κωλόχαρτο, ελευθερία πάντως δεν έχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ζητά να φύγει από τις ρομανικές φυλακές γιατί εκεί δεν περνά καθόλου μα καθόλου καλά…
Τώρα… αντάλλαγμα για την αλήθεια που θα πει για τους αστυνομικούς, θελει να ζει πιο ανθρώπινα στις ελληνικές φυλακές…

Αξίζει η ανταλλαγή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ας πούμε ότι ο άνθρωπος δεν «κελαηδάει» αλλά θέλει να πει την αλήθεια …γιατί φοβόμαστε να την ακούσουμε?

προσωπικά δεν φοβάμαι να ακούσω την αλήθεια και νομίζω ότι ο Ελληνικός λαός επίσης (ειδικά τώρα που σε λίγο καιρό θα εξαγγελθούν και εκλογές)

εγώ όοοοολα αυτά τα θεωρώ μεγάλες σκοπιμότητες και ότι δεν είναι τυχαίο....
όπως πολύ ορθά λέει και το ντουλίνιμ, αν θέλει να μιλήσει... μπορεί να μιλήσει και από Τόκιο αν είναι!!!

Αν τώρα μιλήσουμε γενικότερα για το σωφρονιστικό σύστημα... θα είμαστε σίγουρα ελλιπής μιας που κανένας μας δεν γράφει από "μέσα".
Προσωπικά όσα γνωρίζω, τα γνωρίζω από διηγήσεις από δυο ξαδέρφια μου που έχουν κάνει μέσα για ναρκωτικά.

Γιάννη έχεις δίκιο, η στέρηση ελευθερίας δεν παύει να είναι στέρηση ελευθερίας.
Όμως δεν μπορεί να συγκριθεί το είμαι έγκλειστος για 12 μήνες γιατί είμαι φαντάρος με το είμαι έγκλειστος για 12 μήνες γιατί είμαι εγκληματίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.

Μπορεί να το είχες ακούσει για κάποιες πολιτείες που εχει όντως απαγορευτεί :)

Πολύ αργκό φυλακής έχει αρχίσει να πεφτει στο θέμα :P

Ντού στην Γ πτέρυγα είναι ο μικές ο πόντιος μου χρωστάει 3 κούτες τσιγάρα, δεν πάς να τον "τακτοποιήσεις" ?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Ζητά να φύγει από τις ρομανικές φυλακές γιατί εκεί δεν περνά καθόλου μα καθόλου καλά…
το καμενούλι.... ας κάνουμε έναν έρανο βρε παιδιά, ένα φιλανθρωπικό γκαλά.

οι ανταλλαγές μας μαράνανε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Γιάννη έχεις δίκιο, η στέρηση ελευθερίας δεν παύει να είναι στέρηση ελευθερίας.
Όμως δεν μπορεί να συγκριθεί το είμαι έγκλειστος για 12 μήνες γιατί είμαι φαντάρος με το είμαι έγκλειστος για 12 μήνες γιατί είμαι εγκληματίας.

Το να είναι φυλακή είναι 1.000 φορές πιο άσχημο δεν διαφωνώ και αν σαν φαντάρος νιώθεις ψιλοχάλια απομακρυσμένος απο το σπίτι και τους δικούς σου , φαντάσου το να είσαι φυλακή πως είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Ντού στην Γ πτέρυγα είναι ο μικές ο πόντιος μου χρωστάει 3 κούτες τσιγάρα, δεν πάς να τον "τακτοποιήσεις" ?:P

οκ. θα του πάω τσίχλες νικοτίνης:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
το καμενούλι.... ας κάνουμε έναν έρανο βρε παιδιά, ένα φιλανθρωπικό γκαλά.

οι ανταλλαγές μας μαράνανε...
Λυπάμαι να στο πω αλλά είσαι λάθος. Δεν υπεράσπιζα σε καμία περίπτωση κάτι φιλανθρωπικό για λογαριασμό του Πασσαρη. Στην Ρουμανία τιμωρήθηκε παραδειγματικά και συμφωνώ απόλυτα με το δικό μας σωφρονιστικό σύστημα που είναι άκρος αυστηρό. Γιαυτο και έχουμε πολλούς κλέφτες μεν, αλλά ελάχιστοι δολοφόνοι…


Μιλώ για το πόσο πολύ θέλουν οι Έλληνες να μάθουν για τους πουλημένους αστυνομικούς….
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Το να είναι φυλακή είναι 1.000 φορές πιο άσχημο δεν διαφωνώ και αν σαν φαντάρος νιώθεις ψιλοχάλια απομακρυσμένος απο το σπίτι και τους δικούς σου , φαντάσου το να είσαι φυλακή πως είναι!

μα αυτό δεν είναι ρε συ Γιάννη το νόημα της φυλακής? :P
Τιμωρία είναι, δεν είναι άσυλο για άπορους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Δύο παρατηρητές της αστυνομίας έχουν στηθεί κοντά στην πολυκατοικία στην οδό Ιππάρχου 52-54, στον Νέο Κόσμο, όπου ήταν και το διαμέρισμα που έμενε ο Πάσσαρης και περιμένουν να εμφανισθεί. Οι υπόλοιπες δυνάμεις βρίσκονται περιμετρικά σε ακτίνα 500 μέτρων για να μην κάνουν αισθητή την παρουσία τους. Μόλις οι παρατηρητές αντιλαμβάνονται τον Πάσσαρη, ειδοποιούν τους άνδρες της ΕΚΑΜ οι οποίοι έχουν στήσει ενέδρα μέσα στο διαμέρισμα του κακοποιού και περιμένουν να τον συλλάβουν. Ο Πάσσαρης ανεβαίνει στο διαμέρισμά του, αιφνιδιάζεται από τις δυνάμεις των ΕΚΑΜ και προσπαθεί να ξεφύγει. Οι άνδρες των ΕΚΑΜ πυροβολούν τρεις φορές και τον πετυχαίνουν μία φορά στο πόδι. Προκαλείται σύγχυση και δεν ειδοποιούν τους έξω αστυνομικούς οτι ο δράστης προσπαθεί να διαφύγει. Οι άνδρες της ΕΚΑΜ αργούν να καταδιώξουν τον κακοποιό και αυτός διαφεύγει από την έξοδο της πολυκατοικίας, κουτσαίνοντας τραυματισμένος στο πόδι

Μετά πήρε το λεωφορείο και πήγε για κουλούρια στο Σύνταγμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
μα αυτό δεν είναι ρε συ Γιάννη το νόημα της φυλακής? :P
Τιμωρία είναι, δεν είναι άσυλο για άπορους :P

Ναι πιδιμ και αυτό λέμε είναι τιμωρία και η καλύτερη τιμωρία είναι αυτή που διαρκεί πάρα πολύ.
Δεν συγκρίνω φυλακή (ισόβεια) με στρατό αλλα φυλακή με θανατική ποινή! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Μετά πήρε το λεωφορείο και πήγε για κουλούρια στο Σύνταγμα :P


:P :P :P :P .... την ώρα που οι αστυνομικές δυνάμεις χτένιζαν...... το κιάτο βασισμένες σε ανώνυμο τηλεφώνημα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Στην Ρουμανία τιμωρήθηκε παραδειγματικά
τιμωρήθηκε? παρελθοντικός χρόνος? δηλ. αυτό ήταν? καιρός να βγει?

Μιλώ για το πόσο πολύ θέλουν οι Έλληνες να μάθουν για τους πουλημένους αστυνομικούς….
είμαι Ελληνίδα και δε μου καίγεται καρφί.
Αλλά ας μην γενικεύω.
Δέστο αλλιώς: είναι γνωστό ότι σε κάθε επάγγελμα υπάρχουν πουλημένοι. Τα ονόματά τους θες? ας μιλήσει ο πάσσαρης από εκεί που είναι. Μήπως όταν σκότωνε, έδινε εναλλακτική και ανταλλαγές στα θυματά του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
τιμωρήθηκε? παρελθοντικός χρόνος? δηλ. αυτό ήταν? καιρός να βγει?


είμαι Ελληνίδα και δε μου καίγεται καρφί.
Αλλά ας μην γενικεύω.
Δέστο αλλιώς: είναι γνωστό ότι σε κάθε επάγγελμα υπάρχουν πουλημένοι. Τα ονόματά τους θες? ας μιλήσει ο πάσσαρης από εκεί που είναι. Μήπως όταν σκότωνε, έδινε εναλλακτική και ανταλλαγές στα θυματά του?

συμφωνω απολυτα με το ντουλινι...να μιλησει απο κει που ειναι...γιατι να ρθει εδω; για να αλωνισει ξανα; αν ερθει ελλαδα να ερθει με την θανατικη καταδικη μολις πατησει το ποδι του στο ελληνικο εδαφος.να τελειωνουμε μια και καλη μαζι του:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
τιμωρήθηκε? παρελθοντικός χρόνος? δηλ. αυτό ήταν? καιρός να βγει?


είμαι Ελληνίδα και δε μου καίγεται καρφί.
Αλλά ας μην γενικεύω.
Δέστο αλλιώς: είναι γνωστό ότι σε κάθε επάγγελμα υπάρχουν πουλημένοι. Τα ονόματά τους θες? ας μιλήσει ο πάσσαρης από εκεί που είναι. Μήπως όταν σκότωνε, έδινε εναλλακτική και ανταλλαγές στα θυματά του?



Παρερμηνεύεις τα λόγια μου.



[FONT=&quot][/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
συμφωνω απολυτα με το ντουλινι...να μιλησει απο κει που ειναι...γιατι να ρθει εδω; για να αλωνισει ξανα; αν ερθει ελλαδα να ερθει με την θανατικη καταδικη μολις πατησει το ποδι του στο ελληνικο εδαφος.να τελειωνουμε μια και καλη μαζι του:mad:

αν δεν τον δεις νεκρό δεν ησυχάζεις ε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top