Piercings

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Αν το καταφέρεις μετά από το λιγότερο έξι μήνες τρύπα μου και το άλλο ρουθούνι.:P

Έχει γεμίσει ο τόπος ρε. Αν φέτος τελειώσω καλά την τρίτη του χρόνου θα ζητήσω μια παραπάνω στο αυτί, και μπορεί μύτη, δε ξέρω.

Αλλά είναι κόλαση αν έχεις τη μύτη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.Quantum

Δραστήριο μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Μια τρύπα στο αριστερό αυτί και ετοιμάζομαι για 2η στο κάτω χείλος πάνω από το πηγούνι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Let.It.Go:\

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μακ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Εντυπώσεις.
ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.:redface:
βασικά την έκανα μόνη μου γιατί δεν σκοπεύω να την κρατήσω για πολύ και δεν ήθελα να πάνε τζάμπα τα λεφτά σε piercer. εννοείται πως τήρησα όλους τους κανόνες υγιεινής. αποστειρωμένη βελόνα και καθαρό σκουλαρίκι γιατί με αυτά δεν παίζουμε. και πλυμένα χέρια ΚΑΘΕ φορά που ακουμπάμε εκείνη την περιοχή για να μην μολυνθεί.

και τώρα στο ψητό. καθόμουν που λέτε και σκεφτόμουνα πότε να κάνω την τρύπα. ε, μου την δίνει σε κάποια φάση και λέω "τώρα!". παίρνω λοιπόν όλον τον εξοπλισμό, πάω στο μπάνιο, παίρνω την βελόνα, πλησιάζω την φάτσα μου στον καθρέφτη-να βλέπουμε και που τρυπάμε βρε αδερφέ!- και αρχίζω να βάζω την βελόνα... λέω ντάξ σιγά μην καταφέρω να την περάσω, θα έχω χεστεί στα μέσα της 'διαδρομής' και θα τα παρατήσω ώσπου τσουπ! και βλέπω την ακρίτσα την βελόνας απο την άλλη μεριά. λέω "ώπα ρε φίλος..αυτό ήτανε?" και ναι αυτό ήτανε! έέέλα όμως που δεν έιχα σκουλαρίκι οπότε τρυπήθηκα άλλη μια φορά λίγο πιο δίπλα έτσι για την εξοικείωση( μεγάλη βλακεία.δεν υπήρχε λόγος). χτες το απόγευμα πήγα και πήρα το σκουλαρικάκι και σήμερα το μεσημέρι μετά το σχολείο άνοιξα καινούρια τρύπα και πέρασα το σκουλαρίκι. η τρύπα οφείλω να ομολογήσω πως είναι -ολίγον- στραβή:worry: αλλά who cares? εμένα μ'αρέσει :redface:
και για τους φοβητσιάρηδες : αίμα δεν έτρεξε καμία φορά που τρυπήθηκα, έβγαλε μόνο λίγο στην τιτάνια προσπάθεια να περάσω το σκουλαρίκι. πρήξιμο μέχρι στιγμής όχι απλά είναι λίγο ευαίσθητη η μύτη σε εκείνο το σημείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

υδωρ

Νεοφερμένος

Η Δεσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
εγω θελω στη μυτη αλλα φοβαμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Αα,ναι. Ξέχασα να στο πω.
Ναι,ισχύει ότι είναι γκουμούτσα.:redface:
Το κάνουν απλά και μόνο για να μην έχεις πρόβλημα και μετά να μην μπορείς να βάλεις κάποιο σκουλαρίκι. Αν και με μαθηματική ακρίβεια ό,τι σκουλαρίκι και να βάλεις μικρό θα΄ναι.
Ε,αν είναι το θέμα σου αυτό,πήγαινε σε πίρσερ με βελόνα. Να σε κάνει την τρύπα πρώτα και μετά να βάλει το σκουλαρίκι.
(Ιχ. Και μόνο που το'πα ανατρίχιασα).
Και πόσο καιρό πρέπει να το φοράς;; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
βασικά την έκανα μόνη μου γιατί δεν σκοπεύω να την κρατήσω για πολύ και δεν ήθελα να πάνε τζάμπα τα λεφτά σε piercer. εννοείται πως τήρησα όλους τους κανόνες υγιεινής. αποστειρωμένη βελόνα και καθαρό σκουλαρίκι γιατί με αυτά δεν παίζουμε. και πλυμένα χέρια ΚΑΘΕ φορά που ακουμπάμε εκείνη την περιοχή για να μην μολυνθεί.

και τώρα στο ψητό. καθόμουν που λέτε και σκεφτόμουνα πότε να κάνω την τρύπα. ε, μου την δίνει σε κάποια φάση και λέω "τώρα!". παίρνω λοιπόν όλον τον εξοπλισμό, πάω στο μπάνιο, παίρνω την βελόνα, πλησιάζω την φάτσα μου στον καθρέφτη-να βλέπουμε και που τρυπάμε βρε αδερφέ!- και αρχίζω να βάζω την βελόνα... λέω ντάξ σιγά μην καταφέρω να την περάσω, θα έχω χεστεί στα μέσα της 'διαδρομής' και θα τα παρατήσω ώσπου τσουπ! και βλέπω την ακρίτσα την βελόνας απο την άλλη μεριά. λέω "ώπα ρε φίλος..αυτό ήτανε?" και ναι αυτό ήτανε! έέέλα όμως που δεν έιχα σκουλαρίκι οπότε τρυπήθηκα άλλη μια φορά λίγο πιο δίπλα έτσι για την εξοικείωση( μεγάλη βλακεία.δεν υπήρχε λόγος). χτες το απόγευμα πήγα και πήρα το σκουλαρικάκι και σήμερα το μεσημέρι μετά το σχολείο άνοιξα καινούρια τρύπα και πέρασα το σκουλαρίκι. η τρύπα οφείλω να ομολογήσω πως είναι -ολίγον- στραβή:worry: αλλά who cares? εμένα μ'αρέσει :redface:
και για τους φοβητσιάρηδες : αίμα δεν έτρεξε καμία φορά που τρυπήθηκα, έβγαλε μόνο λίγο στην τιτάνια προσπάθεια να περάσω το σκουλαρίκι. πρήξιμο μέχρι στιγμής όχι απλά είναι λίγο ευαίσθητη η μύτη σε εκείνο το σημείο.

:confused: Μόνη σου;
Μην κάνετε τέτοιες βλακείες. Εκτός του ότι υπάρχουν 1002 κίνδυνοι μόλυνσης, κατά 99%, όπως συνέβη και σε εσένα, θα την κάνετε λάθος λόγω του ότι δεν έχετε την οπτική που έχει ο piercer και παίζει να τρέμει και το χέρι στη διάρκεια. Αυτά τα πράγματα δεν είναι για να παίζεις.

Εγώ έκανα septum τον Απρίλη, σε piercer. Μια χαρά. Ούτε στραβό είναι, ούτε με πόνεσε, ούτε μολύνθηκε. Φυσιολογικό ορό έβαζα για κανένα μήνα, και μετά κομπλέ. Πριν 2 εβδομάδες έβγαλα και το αρχικό σκουλαρίκι, κι έβαλα ένα λίγο μεγαλύτερο. Κρύβεται κιόλας, καθώς, όποτε δε θέλω να φαίνεται, το γυρίζω από μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
παιδια σκεφτομαι να κανω τρυπα στον αφαλο, αλλα εχω ακουσει οτι αμα μετα βγαλεις το σκουλαρικι φαινεται πολυ ασχημο! ισχυει;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Δεν το εχω βγαλει με σκοπο να την κλεισω, αλλα οσες φορες το εχω βγαλει για να αλλαξω σκουλαρικι ναι. φαινεται ασχημο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mrlaki

Νεοφερμένος

Η mrlaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
-παιδιά συγχωρέστε με αν δεν κολλάει εδώ,αλλά δεν ξέρω πως λειτουργεί το site-

Θέλω να κάνω τρύπα στην μύτη αλλα έχω αρκετό άγχος μήπως μου μολυνθεί η τρύπα κτλπ.

Θέλω λοιπόν όσες έχετε κάνει να μου λύσετε μερικές απορίες.

1)Αρχικά, με τί είναι καλύτερο να την κάνω; Με πιστολάκι ή βελόνα;
2)Αν βγάζετε το σκουλαρίκι η τρύπα σε κάποιον που δεν ξερει οτι έχετε εκει πέρα,φαίνεται? ή το καταλαβαίνετε μόνο εσείς που ξέρετε ότι έχετε τρυπούλα;
3)Σας μούνθηκε εσάς η τρύπα στην αρχή; Και όταν μιλάμε για μόυνση τι ακριβώς εννοούμε; Τι γίνεται; (πχ πρήζεται η μύτη στο σημείο εκείνο; Πετάει σπυράκι; Τι ακριβώς;;;;;;;;;;;;;;;;;;) έχω πολύ μεγάλο άγχος για μολύνσεις και τέτοια...
4)Και αν σας μολύνθηκε(πείτε και τι ακριβώς πάθατε) τι κάνατε για να υποχωρήσει; Βγάλατε το σκουλαρίκι; Μετά απο πόσο καιρό υποχώρησε η μόλυνση;;;;
5)Τι πρέπει να κάνεις για να αποφύγεις τυχόν μολύνσεις;
6)Μετά απο πόσο καιρό αλλάξατε το αρχικό σκουλαρίκι;


Νομίζω αυτά ήθελα να ρωτησω,θα το εκτιμούσα πολύ αν μου απαντούσατε...


Και κάτι ακόμη για όσουν ξέρουν/μένουν ΠΑΤΡΑ!
7)Ξέρετε κάποιο καλό και έμπιστο (ΚΑΙ καθαρό) μαγαζί που να κάνει τρύπες στην μύτη; Και τι παίζει απο τιμές;



Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
-παιδιά συγχωρέστε με αν δεν κολλάει εδώ,αλλά δεν ξέρω πως λειτουργεί το site-
Θέλω να κάνω τρύπα στην μύτη αλλα έχω αρκετό άγχος μήπως μου μολυνθεί η τρύπα κτλπ.
Θέλω λοιπόν όσες έχετε κάνει να μου λύσετε μερικές απορίες.
1)Αρχικά, με τί είναι καλύτερο να την κάνω; Με πιστολάκι ή βελόνα;
2)Αν βγάζετε το σκουλαρίκι η τρύπα σε κάποιον που δεν ξερει οτι έχετε εκει πέρα,φαίνεται? ή το καταλαβαίνετε μόνο εσείς που ξέρετε ότι έχετε τρυπούλα;
3)Σας μούνθηκε εσάς η τρύπα στην αρχή; Και όταν μιλάμε για μόυνση τι ακριβώς εννοούμε; Τι γίνεται; (πχ πρήζεται η μύτη στο σημείο εκείνο; Πετάει σπυράκι; Τι ακριβώς;;;;;;;;;;;;;;;;;;) έχω πολύ μεγάλο άγχος για μολύνσεις και τέτοια...
4)Και αν σας μολύνθηκε(πείτε και τι ακριβώς πάθατε) τι κάνατε για να υποχωρήσει; Βγάλατε το σκουλαρίκι; Μετά απο πόσο καιρό υποχώρησε η μόλυνση;;;;
5)Τι πρέπει να κάνεις για να αποφύγεις τυχόν μολύνσεις;
6)Μετά απο πόσο καιρό αλλάξατε το αρχικό σκουλαρίκι;


Νομίζω αυτά ήθελα να ρωτησω,θα το εκτιμούσα πολύ αν μου απαντούσατε...


Και κάτι ακόμη για όσουν ξέρουν/μένουν ΠΑΤΡΑ!
7)Ξέρετε κάποιο καλό και έμπιστο (ΚΑΙ καθαρό) μαγαζί που να κάνει τρύπες στην μύτη; Και τι παίζει απο τιμές;



Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
Αααααα θα στα πω εγώ που σε καταλαβαίνω.
1.Εγώ πιστολάκι έκανα και τίποτε δεν έπαθα.
2.Φαίνεται όπως αυτή στο αυτί (χωρίς σκουλαρίκι).
Αν και για τους πρώτους 6 μήνες άνετα η τρύπα στη μισή μέρα χωρίς σκουλαρίκι,κλείνει.
3.Μόλυνση είναι διάφορα. Υγρό,πρήξιμο,τοπικό κοκκίνισμα και διάφορα άλλα.
Μην αγχώνεσαι. Το βασικό είναι να μην πιάνεις τη μύτη με βρώμικα χέρια και μία φορά την ημέρα να γυρνάς το σκουλαρίκι και με μία μπατονέτα να βάζεις λίγο οινόπνευμα στην τρύπα και μέσα και έξω.
Επίσης αν πλένεσαι με σαπούνι του πρωί φρόντισε να μη μένει σαπουνάδα γύρω από την τρύπα.
4.Εγώ δεν έπαθα μόλυνση αλλά έπαθα το εξής. Είχα κλείσει ένα μήνα με το ειδικό σκουλαρίκι. Πάω λοιπόν να βάλω ένα κανονικό σκουλαρίκι..Βγάζω το ειδικό,καθαρίζω με οινόπνευμα το απλό και πάω να το βάλω.. Έλα μου όμως που δεν έβρισκα σωστά την οδό για να μπει το σκουλαρίκι. Μιλάμε προσπαθούσα 30 και βάλε λεπτά. Έβγαζε αίμα όπως ήταν φυσικό. Ε,αφού πήρα απόφαση ότι δε γινόταν τίποτα,τα παράτησα. Την επόμενη μέρα πήγα στο κοσμηματοπωλείο που την είχα κάνει και του είπα τι έγινε (α,είχε κοκκινίσει η περιοχή εκεί γύρω) μου είπε να το αφήσω για καμία εβδομάδα και μετά εφόσον ήθελα να την ξαναέκανα την τρύπα.Πράγμα που έκανα..
5.Ε,το βασικό είναι καθαριότητα και φροντίδα. Αυτά.
Και όχι βρώμικα χέρια στη μύτη.:whistle:
6.Το σκουλαρίκι θα σου πει και αυτός να το αφήσεις ένα μήνα με 4 εβδομάδες,αλλά από δική μου πείρα εγώ θα σου έλεγα να το αφήσεις και λίγο παραπάνω (1 εβδομάδα παραπάνω είναι εντάξει).
Λιγότερο απαγορεύεται,με το παραπάνω από τον ένα μήνα δεν προκύπτει κανένα απολύτως πρόβλημα.
7.Για Πάτρα δεν μπορώ να σου πω κάτι θα σου πω μία συμβουλή σε πμ.
Εγώ είχα πληρώσει 15.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Παιδιά ποτέ με πιστολάκι τρύπα σε τέτοια σημεία! Μπορεί να ακούγεται εντελώς κοινότυπο αλλά δεν είναι καθόλου ασφαλές, επειδή αρκετοί που το έκαναν δεν έπαθαν τίποτα. Θα μπορούσαν να έχουν πάθει τα χειρότερα, περνάνε νεύρα από εκεί... Με οινόπνευμα δεν καθαρίζουμε, παρά μόνο με φυσιολογικό ορό και δεν βάζουμε ποτέ μα ποτέ χέρια μέχρι να επουλωθεί η πληγή, είτε καθαρά είτε πλυμένα! Αυτό που λένε να γυρνάς το σκουλαρίκι κλπ, το έλεγαν κάποτε, είναι ξεπερασμένο. Δες μερικές συμβουλές εδώ, αλλά περισσότερα θα σου πει και ο piercer σου. Εγώ επειδή παλιότερα είχα κάνει και έπαθα όντως μόλυνση (σαν σπυράκι) από δικό μου λάθος και δεν είχα την υπομονή να το κρατήσω, όταν την ξανάνοιξα, πήγα στο ίδιο studio, ακριβώς για τον επαγγελματισμό τους. Επιπλέον δεν θα μπορείς να βγάζεις το σκουλαρίκι μέχρι να επουλωθεί η πληγή, δηλαδή 1-2 μήνες... Και όντως, δεν φαίνεται ιδιαίτερα η τρύπα αν το βγάλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Πρόπερσι το καλοκαίρι συνάντησα σε μια παραλία γυμνιστών που πήγαινα, μία κοπελιά από την Ολλανδία, που είχε κάνει piercing στα γεννητικά της όργανα. Έναν κρίκο. Ομολογώ ότι την πρώτη φορά που την είδα, καρφώθηκα άσχημα στο σημείο :redface: το παρατήρησε κι αυτή και γέλασε, αλλά μετά της ομολόγησα ότι αυτό τόχα δει μόνο μια-δυο φορές σε ...αχεμ... ταινίες και δια ζώσης μου φάνηκε αξιοπερίεργο. Δεν παρεξηγήθηκε, ήταν πολύ άνετη. Την ρώτησα πως ήταν η αίσθηση, αν πόνεσε κλπ. και μου είπε ότι δεν ήταν τίποτε φοβερό και ότι το έκανε διότι ήταν φανατική του piercing αλλά στην πολυεθνική που δουλεύει ήταν εκτός του corporate code και το είδε σαν ένα μεγάλο αστείο προς την εταιρεία να έχει σε σημείο που δεν φαίνεται.

Εχετε υπόψην τέτοιες περιπτώσεις; Εχω μια περιέργεια σχετική, από τότε. Θα κάνατε κάτι τέτοιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
εγω παντως δεν θα το κανα :Ρ εκτος κ αν αρεσε στο αγορι μ να αρχιζε να μ αρεσε κ εμενα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Let.It.Go:\

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μακ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Πρόπερσι το καλοκαίρι συνάντησα σε μια παραλία γυμνιστών που πήγαινα, μία κοπελιά από την Ολλανδία, που είχε κάνει piercing στα γεννητικά της όργανα. Έναν κρίκο. Ομολογώ ότι την πρώτη φορά που την είδα, καρφώθηκα άσχημα στο σημείο :redface: το παρατήρησε κι αυτή και γέλασε, αλλά μετά της ομολόγησα ότι αυτό τόχα δει μόνο μια-δυο φορές σε ...αχεμ... ταινίες και δια ζώσης μου φάνηκε αξιοπερίεργο. Δεν παρεξηγήθηκε, ήταν πολύ άνετη. Την ρώτησα πως ήταν η αίσθηση, αν πόνεσε κλπ. και μου είπε ότι δεν ήταν τίποτε φοβερό και ότι το έκανε διότι ήταν φανατική του piercing αλλά στην πολυεθνική που δουλεύει ήταν εκτός του corporate code και το είδε σαν ένα μεγάλο αστείο προς την εταιρεία να έχει σε σημείο που δεν φαίνεται.

Εχετε υπόψην τέτοιες περιπτώσεις; Εχω μια περιέργεια σχετική, από τότε. Θα κάνατε κάτι τέτοιο?
ναι, ναι. άνετα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Ακολουθεί ερώτηση άσχετης...
Έχω κάνει εδώ και κανα μήνα τρύπα στη μύτη..και τώρα θέλω να βαλω κρίκο (θέλω θέλω θέλω :baby:) ... ρωτάω από δω και απο κει ..(και σε αυτόν που πήγα να κάνω τη τρύπα) και μου λένε ότι η τρύπα είναι πολύ ψηλά και είναι δύσκολο να βρεθεί κρίκος. Γενικά τι ξέρετε εσείς; Τι τιμές παίζουν; Τι θα με συμβουλεύατε; Ευχαριστώ εκ των προτέρων φυσικά! :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ακολουθεί ερώτηση άσχετης...
Έχω κάνει εδώ και κανα μήνα τρύπα στη μύτη..και τώρα θέλω να βαλω κρίκο (θέλω θέλω θέλω :baby:) ... ρωτάω από δω και απο κει ..(και σε αυτόν που πήγα να κάνω τη τρύπα) και μου λένε ότι η τρύπα είναι πολύ ψηλά και είναι δύσκολο να βρεθεί κρίκος. Γενικά τι ξέρετε εσείς; Τι τιμές παίζουν; Τι θα με συμβουλεύατε; Ευχαριστώ εκ των προτέρων φυσικά! :) :)
Εγώ έχω 2 χρόνια τρύπα στη μύτη και έβαλα κρίκο μετά από 6 μήνες.
Δε σου λέω να περιμένεις τόσο απλώς τους πρώτους 3-4 μήνες συμπεριφέρεται κάπως παράξενα η τρύπα για αυτό και συνήθως πας στα πιο απλά σκουλαρίκια και μετά από μερικούς μήνες στον κρίκο.Τώρα,αν θες ντε και καλά κρίκο,βάλε. Μην ανησυχείς όλο και κάποιον θα βρεις διότι υπάρχουν σε διάφορα μεγέθη -να το πω έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Ακολουθεί ερώτηση άσχετης...
Έχω κάνει εδώ και κανα μήνα τρύπα στη μύτη..και τώρα θέλω να βαλω κρίκο (θέλω θέλω θέλω :baby:) ... ρωτάω από δω και απο κει ..(και σε αυτόν που πήγα να κάνω τη τρύπα) και μου λένε ότι η τρύπα είναι πολύ ψηλά και είναι δύσκολο να βρεθεί κρίκος. Γενικά τι ξέρετε εσείς; Τι τιμές παίζουν; Τι θα με συμβουλεύατε; Ευχαριστώ εκ των προτέρων φυσικά! :) :)

Βασικά εφόσον είναι ακόμα φρέσκια, μην αλλάξεις κατευθείαν με κρίκο γιατί θα σε πονέσει πολύ, θέλει λίγο προσοχή να βάλεις πρώτη φορά κρίκο. Σίγουρα θα βρεις μέγεθος που να μπαίνει πάντως.. Και οι τιμές είναι από 1.5 ευρώ και πάνω.. ανάλογα.
Πάντως γενικότερα βολεύει ο κρίκος γιατί δεν σου βγαίνει ποτέ, εγώ πλέον μόνο κρίκο φοράω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Εμένα ο piercer με είχε ρωτήσει συγκεκριμένα που θέλω την τρύπα και μου είχε δείξει πού βολεύει για να μπορώ να βάλω και κρίκο αργότερα. Βέβαια κρίκο ακόμη δεν έβαλα, αλλά ήταν απόλυτος στο ότι σκουλαρίκι θα αλλάζαμε μόνο όταν επουλωνόταν εντελώς το τραύμα. Οπότε θα σου πρότεινα αφενός να περιμένεις και αφετέρου να τσεκάρεις πως όντως μπαίνει κρίκος! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Αλάνια και αλάνισες, όποιος έχει piercing κάτω απ'το χείλος, με τι σας είχαν πει να το καθαρίζετε?
Μου είπε listerine, αλλά είχα την εντύπωση ότι πρέπει να είναι non-alcoholic :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Αλάνια και αλάνισες, όποιος έχει piercing κάτω απ'το χείλος, με τι σας είχαν πει να το καθαρίζετε?
Μου είπε listerine, αλλά είχα την εντύπωση ότι πρέπει να είναι non-alcoholic :confused:

το απο εξω με αλατονερο και το απο μεσα με hexalen
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top