Piercings

Joanna Mi

Νεοφερμένος

Η Joanna Mi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Από Δευτέρα δημοτικού, ειχα τις κλασικές τρύπες στα αυτιά 1+1. Ξαφνικά παω Δευτέρα λυκείου, τί μου 'ρθε και κόλλησα να παω να κανω piercing στον αφαλό :P Έκτοτε δε το έχω μετανιώσει ποτέ και δε το έχω βαρεθεί. Η αλήθεια ειναι πως αν δε σου βάλουν ξυλοκαΐνη ( όπως εμένα ) πονάει λίγο. Αν σου βάλουν όμως δεν εχεις πρόβλημα. Άσε που μετά νιώθεις μια υπέρτατη ικανοποίηση σα να έκανες κάτι το ακατόρθωτο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Για κανένα λόγο δεν θα έκανα piercing στον αφαλό, μόνο που το σκέφτομαι ανατριχιάζω κάπως. Στην μύτη όμως θα έκανα και στα αυτιά ακόμα μια ή δυο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Για κανένα λόγο δεν θα έκανα piercing στον αφαλό, μόνο που το σκέφτομαι ανατριχιάζω κάπως. Στην μύτη όμως θα έκανα και στα αυτιά ακόμα μια ή δυο. :P
Στη μύτη και εγώ θέλω! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
μια συμμαθητρια μου ειχε κανει piercing στον αφαλο και μολις το εκανε, πηγε σπιτι της και ετσι οπως εβγαζε την μπλουζα της σκαλωσε στο σκουλαρικι και βγηκε απο το δερμα, μετα την ετρεχαν στο νοσοκομειο και τις εκαναν ραμματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Στη μύτη και εγώ θέλω! :P

Να πάμε να κάνουμε τότε! :hehe:

μια συμμαθητρια μου ειχε κανει piercing στον αφαλο και μολις το εκανε, πηγε σπιτι της και ετσι οπως εβγαζε την μπλουζα της σκαλωσε στο σκουλαρικι και βγηκε απο το δερμα, μετα την ετρεχαν στο νοσοκομειο και τις εκαναν ραμματα :P

πωπω, τα 'θελε και τα παθε! βασικά όπως και να χει δεν μου αρέσει τρελά στον αφαλό 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
το fail ειναι οταν βλεπεις κατι κοριτσια που δεν εχουν το καταλληλο σωμα για piercing στον αφαλο και το κανουν μονο και μονο γιατι ειναι της μοδας.
εντελως τσιρκολικια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
το fail ειναι οταν βλεπεις κατι κοριτσια που δεν εχουν το καταλληλο σωμα για piercing στον αφαλο και το κανουν μονο και μονο γιατι ειναι της μοδας.
εντελως τσιρκολικια :P
Ναι πρέπει να έχεις ας πούμε επίπεδη κοιλιά για να φανεί ωραίο στο piercing εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Ε ναι ρε παιδιά, αν πετάει η κοιλιά μόνο άσχημο φαίνεται, αν και εμένα προσωπικά γενικά στην κοιλιά το σκουλαρίκι μου κάνει λίγο δεύτερο και έχω ακούσει και διάφορα για μολύνσεις και τέτοια. Όπως και τα τατουάζ σε περιοχές χαμηλά στην μέση ή στην κοιλιά και στα πλευρά ενώ είναι πολύ όμορφα σε καλίγραμμα σώματα, σε άλλα είναι παναγία βόηθα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Θέλω τρύπα στην μύτη.

ΤΩΡΑ.

:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Εμένα θα μου άρεσε να κάνω κάτι τέτοιο ή στο πάνω χείλος, αλλά μόνο που το βλέπω αλλάζω γνώμη με το πόσο θα πονέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Εμένα θα μου άρεσε να κάνω κάτι τέτοιο ή στο πάνω χείλος, αλλά μόνο που το βλέπω αλλάζω γνώμη με το πόσο θα πονέσει.
αμα σου αρεσει καντο ο πονος θα ειναι της στιγμης ετσι σκεψου το .εγω θελω εδω και καιρο να κανω εκει αλλα δεν βλεπω να το παιρνω αποφαση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
αμα σου αρεσει καντο ο πονος θα ειναι της στιγμης ετσι σκεψου το .εγω θελω εδω και καιρο να κανω εκει αλλα δεν βλεπω να το παιρνω αποφαση

Τότε να πάμε μαζί θα ναι καλύτερα, θα έχουμε και την συμπαράσταση της άλλης. Θα μου κρατάς το χέρι σε αυτή την επώδυνη απόφαση, όπως και εγώ. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Τότε να πάμε μαζί θα ναι καλύτερα, θα έχουμε και την συμπαράσταση της άλλης. Θα μου κρατάς το χέρι σε αυτή την επώδυνη απόφαση, όπως και εγώ. :'(
χαχα ναι οντως θα εχουμε συμπαρασταση ,αν πεθανουμε στην θεα της βελονας που θα μας πλησιαζει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Εμένα, που η μάνα μου με αφήνει να κάνω τρύπα στην μύτη αλλά ο πατέρας μου ξινίζει μόνο που το ακούει??

Τζιζουζ.
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εμένα, που η μάνα μου με αφήνει να κάνω τρύπα στην μύτη αλλά ο πατέρας μου ξινίζει μόνο που το ακούει??

Τζιζουζ.
:P

Και εμένα το ίδιο, αν και θέλω να κάνω περισσότερο septum (και δεν το ξέρουν).:P
Τους λέω να κάνω μόνο στη μύτη, το κλασσικό, αλλά μέσα μου θέλω septum. :3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
^ Το septum είναι απλά υπέροχο! Δεν θα έκανα, αλλά μ'αρέσει πολύ να το βλέπω τους άλλους. :redface:

Όσοι έχουν κάνει τρύπα στην μύτη, για διαφωτίστε με λιγουλάκι.
Πόσο πληρώσατε περίπου και τι πρέπει να προσέξω γενικά?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
^ Το septum είναι απλά υπέροχο! Δεν θα έκανα, αλλά μ'αρέσει πολύ να το βλέπω τους άλλους. :redface:

Όσοι έχουν κάνει τρύπα στην μύτη, για διαφωτίστε με λιγουλάκι.
Πόσο πληρώσατε περίπου και τι πρέπει να προσέξω γενικά?:worry:

Να στο κάνει με βελόνα.
Να μην είναι μπιχλιάρης ο piercer.
Να σου ανοίξει εκείνη την ώρα το σακουλάκι/συρτάρι με τα σκουλαρίκια και όχι να το ξεθάψει από το τρίτο υπόγειο του μαγαζιού.
Να είναι ο περιβάλλων χώρος, χώρος που δεν θα μπεις και θα πεις "παναγία μου" από την έλλειψη καθαριότητας και υγιεινής. Να μην δώσεις πάνω από 20 ευρώ, γιατί ντάξει και ΡhD στο piercing να έχεις ρε φίλε, κάπου το πιάσιμο κώλου πρέπει να σταματάει.
Να μην το αλλάξεις αμέσως ακόμα και να σου πουν ότι μπορείς να κρατήσεις το ίδιο σκουλαρίκι και μια βδομάδα μόνο. Διάλεξε ένα ωραίο και άσε το κανένα μήνα για να μπορέσει να ανοίξει καλά η τρύπα.
Αν σου βγει το σκουλαρίκι και δεν το έχεις ξαναβάλει ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ, γιατί θα τραυματιστεί η περιοχή και δεν θα μπορεί να μπει το σκουλαρίκι, και αν είναι και πρόσφατη η τρύπα μπορεί να κλείσει μέχρι να θρέψει η "πληγή".
Μην βάλεις για πρώτο σκουλαρίκι κρίκο ακόμα και αν σου πουν ότι γίνεται. Δεν αφήνει την τρύπα να ανοίξει καλά και άμεσα.
Προσοχή στο υλικό του σκουλαρικιού. Μην πάρεις ό,τι να 'ναι.


Αυτά σκέφτομαι τώρα. Είχα τρύπα στην μύτη και την άφησα να κλείσει καθώς την βαρέθηκα. Καλή σου επιτυχία :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Να μην δώσεις πάνω από 20 ευρώ, γιατί ντάξει και ΡhD στο piercing να έχεις ρε φίλε, κάπου το πιάσιμο κώλου πρέπει να σταματάει.
Ούτε καν 20,15 και πολλά είναι.!:P
Α,ειδικά με το σκουλαρίκι το πρώτο αν αντέξεις άσε το και μήνα και ας λέει αυτός ότι μπορείς να το βγάλεις και νωρίτερα.
Επίσης,με το νερό της θάλασσας και της πισίνας λίγο προσοχή,αν κάνεις βουτιές και τέτοια μόλις βγεις,ξέπλυνε την τρύπα με νερό καθαρό.
Αυτά. Τα υπόλοιπα στα΄πε η Ερινύς αν και΄γω είχα κάνει με πιστόλι.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Να στο κάνει με βελόνα.
Να μην είναι μπιχλιάρης ο piercer.
Να σου ανοίξει εκείνη την ώρα το σακουλάκι/συρτάρι με τα σκουλαρίκια και όχι να το ξεθάψει από το τρίτο υπόγειο του μαγαζιού.
Να είναι ο περιβάλλων χώρος, χώρος που δεν θα μπεις και θα πεις "παναγία μου" από την έλλειψη καθαριότητας και υγιεινής. Να μην δώσεις πάνω από 20 ευρώ, γιατί ντάξει και ΡhD στο piercing να έχεις ρε φίλε, κάπου το πιάσιμο κώλου πρέπει να σταματάει.
Να μην το αλλάξεις αμέσως ακόμα και να σου πουν ότι μπορείς να κρατήσεις το ίδιο σκουλαρίκι και μια βδομάδα μόνο. Διάλεξε ένα ωραίο και άσε το κανένα μήνα για να μπορέσει να ανοίξει καλά η τρύπα.
Αν σου βγει το σκουλαρίκι και δεν το έχεις ξαναβάλει ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ, γιατί θα τραυματιστεί η περιοχή και δεν θα μπορεί να μπει το σκουλαρίκι, και αν είναι και πρόσφατη η τρύπα μπορεί να κλείσει μέχρι να θρέψει η "πληγή".
Μην βάλεις για πρώτο σκουλαρίκι κρίκο ακόμα και αν σου πουν ότι γίνεται. Δεν αφήνει την τρύπα να ανοίξει καλά και άμεσα.
Προσοχή στο υλικό του σκουλαρικιού. Μην πάρεις ό,τι να 'ναι.


Αυτά σκέφτομαι τώρα. Είχα τρύπα στην μύτη και την άφησα να κλείσει καθώς την βαρέθηκα. Καλή σου επιτυχία :D

Ούτε καν 20,15 και πολλά είναι.!:P
Α,ειδικά με το σκουλαρίκι το πρώτο αν αντέξεις άσε το και μήνα και ας λέει αυτός ότι μπορείς να το βγάλεις και νωρίτερα.
Επίσης,με το νερό της θάλασσας και της πισίνας λίγο προσοχή,αν κάνεις βουτιές και τέτοια μόλις βγεις,ξέπλυνε την τρύπα με νερό καθαρό.
Αυτά. Τα υπόλοιπα στα΄πε η Ερινύς αν και΄γω είχα κάνει με πιστόλι.:redface:

Μάλιστααα...Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις συμβουλές:clapup:

Σκέφτομαι το φθινόπωρο να πάω να κάνω, αλλά πρέπει πρώτα να το φέρω όσο πιο αργά και "μαλακά" γίνεται στον πατέρα μου:P

Και η πολύ κλασσική ερώτηση: Πονάει καθόλου??:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Και η πολύ κλασσική ερώτηση: Πονάει καθόλου??:P

Όχι με βελόνα. Δακρύζεις αντανακλαστικά όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top