Το πρώτο σας φιλί

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Εμενα το πρωτο μου ειναι πολυ κλασικ,δεν εχει ουτε βροχες ουτε ρομαντικα τραγουδια...εγινε απλως στην ''μπουκαλα'' :hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εμενα το πρωτο μου ειναι πολυ κλασικ,δεν εχει ουτε βροχες ουτε ρομαντικα τραγουδια...εγινε απλως στην ''μπουκαλα'' :hehe::hehe:

Εγώ νόμιζα οτι το πρώτο θυληκό που φίλησες ήταν η μπάρμπι :(
με απογοήτευσες:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Δεν το θυμάμαι. :worry:
Όμως υπάρχουν αποδεικτικά.
Μια φωτογραφία, που την έχει κοτσάρει η γιαγιά μου στο σαλόνι της. :mad:
Και έχω ακούσει αμέτρητες φορές την ιστορία σε οικογενειακά τραπέζια.


Καλοκαίρι του 1998.
Έρχεται το σόι για διακοπές στην Ελλάδα.
Όλοι μαζί στο εξωχικό.
Τρώω αμέριμνα το παγωτό μου πάνω στο ποδηλατάκι,
και δίπλα μου τρώει λαίμαργα ο ξάδερφος μου,
επίσης πάνω σε ποδηλατάκι.

"Δώσε ένα φιλάκι στο Μημήτρη Ζωίτσα άντε να σας βγάλω μια φωτογραφία"
λέει ο μπαμπάς μου.
Τον αρπάζω και εγώ από το λουράκι από τη φόρμα στον ώμο, και έγινε.
Ένα ρουφιχτό φίλι έπεσε στα χείλια του ξαδέρφου. :hehe:
Όταν είπε ο μπαμπάς δώσε ένα φιλάκι, άλλο εννοούσε βέβαια. :whistle:

Τι να πεις, από μικρό φαινόμουν :redface:

Η φωτογραφία όμως είναι θεική.
Σαν αυτές τις φτιαγμένες που φιλιούνται
κάτι σκατούλια.
Μοντέλα παιδί μου, μοντέλα!!!!! :yahoo:


Το "πρώτο" φιλί που θυμάμαι από την άλλη,
ήταν σε ένα πάρτυ, στην πέμπτη δημοτικού
-"θέλεις να τα φτιάξουμε;" (τι στο καλό εννοούσε; :worry: )
-"εεεε ναι!" (μπράβο ζώο!)

...

Μέσα σε λίγα λεπτά είχα γεμίσει σάλια.
Πάω στα μπάνιο της φίλης, αρπάζω οδοντόκρεμα,
και πλένω δόντια με το δάχτυλο.

Μαρτύριο εκείνη η σχολική χρονιά,
όπου πήγαινα από πίσω κι αυτός,
συνέχεια αγκαλιές και φιλιά.
ΜΑ ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΌ ΉΘΕΛΕ ΑΠΌ ΜΈΝΑ;
Ήταν και ασχημούλης με περιττά κιλά,
άστα να πάνε δράμα.
Πάλι καλά που άλλαξε σχολείο μετά.

Τον συνάντησα τυχαία μια μέρα πρόσφατα στο σουπερ μαρκετ,
ούτε που τον αναγνώρισα, άλλος άνθρωπος,
πάει η ασχήμια, πάνε τα κιλά.
Πάλι καλά που μου μίλησε αυτός, γιατί εγώ.....
ούτε κουιζ με διαφορές να έλυνα :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

htsopelas

Νεοφερμένος

Ο htsopelas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Όμορφα συναισθήματα και αναμνήσεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμένα το πρώτο μου φιλί ήταν στα 16. Μου άρεσε πολύ μια κοπέλα για αρκετό καιρό, της είχα ψιλοδείξει βέβαια οτι μαρέσει και αυτή το ίδιο απο την πλευρά της. Ένα σάββατο είχαμε βγει και έτυχε να βρεθούμε σε κοινή παρέα. Πήγαμε αργότερα σε ένα κλαμπ, της είπα να χορέψουμε και την ώρα που χορεύαμε λέω που θα βρω καλύτερη ευκαιρία? Την πλησιάζω και την φιλάω ρουφιχτά αλλά αργά (ε ναι ειμαι ρομαντικός τι να κάνουμε...) και εκείνη δεν τραβήχτηκε, συνέχισε να με φιλάει μέχρι να σταματήσω εγω. Μετά απο αυτό τα είχαμε για 1,5 χρόνο μέχρι πριν 6 μήνες δηλαδή...εντάξει εγώ έβαλα λεπτομέριες γιατί είναι πρόσφατο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
το πρωτο μου φιλι ηταν στο νηπιαγωγιο,την ωρα που ειχαν μπει ολοι για μαθημα μια καταξανθη μικρη εσκυψε να πιει νερο στη βρυση εσκυψα και εγω απο την αλλη και φιλιομασταν καθως πιναμε νερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Taxa pelli(cy)

Νεοφερμένος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γεια σας,
Αρχικα χρονια πολλα και καλη χρονια σε όλους σας:D:D:D:D:D.Είμαι νεά εδώ και αυτή είναι η πρώτη μου ανάρτηση(post).Ξαφνιάστικα όταν είδα πριν από πόσα χρόνια ξεκίνησε αυτή η συζήτηση.Είμαι 13 και δεν έχω φιλίσει ακόμα αλλά όταν θα γίνει θέλω να είναι με τον κατάλληλο.Φυσικά στην Κύπρο(γι΄αυτό και το όνομά μου είναι κυπριακό άσχετο αλλά σημείνει υποτείθεται είσαι τρελή??αλλα μιλάω καλά Ελλήνικά επειδή ο πατέρας μου είναι Έλληνας αλλα εγώ γέννημα θράμα Κύπρος συγκεκριμένα Πάφος[άσχετα αλλα ήθελα να τα γράψω])οπω είπα και πιο πάνω (δεν βιάζομαι επειδή είμαι μόλις 13) στην Κύπρο αν φιλήσεις σε τέτοια ηλικία θεωρήσε ''εξωγήινος΄΄ αλλα φυσικά παιδία που έχουν ήδη φιλίσει δεν τολμούν να το πούν.Μήπως κάτι πάει λάθος με εμάς τους κύπριους?:hmm::hmm:Οπόταν αργά αργά αλλα ρε παιδιά σε σχέσεις με εσάς εμείς οι Κύπριοοι είμαστε φυτούκλες!!!!!:/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Το 1ο φιλί είναι πάντα αξέχαστο!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Γεια σας,
Αρχικα χρονια πολλα και καλη χρονια σε όλους σας:D:D:D:D:D.Είμαι νεά εδώ και αυτή είναι η πρώτη μου ανάρτηση(post).Ξαφνιάστικα όταν είδα πριν από πόσα χρόνια ξεκίνησε αυτή η συζήτηση.Είμαι 13 και δεν έχω φιλίσει ακόμα αλλά όταν θα γίνει θέλω να είναι με τον κατάλληλο.Φυσικά στην Κύπρο(γι΄αυτό και το όνομά μου είναι κυπριακό άσχετο αλλά σημείνει υποτείθεται είσαι τρελή??αλλα μιλάω καλά Ελλήνικά επειδή ο πατέρας μου είναι Έλληνας αλλα εγώ γέννημα θράμα Κύπρος συγκεκριμένα Πάφος[άσχετα αλλα ήθελα να τα γράψω])οπω είπα και πιο πάνω (δεν βιάζομαι επειδή είμαι μόλις 13) στην Κύπρο αν φιλήσεις σε τέτοια ηλικία θεωρήσε ''εξωγήινος΄΄ αλλα φυσικά παιδία που έχουν ήδη φιλίσει δεν τολμούν να το πούν.Μήπως κάτι πάει λάθος με εμάς τους κύπριους?:hmm::hmm:Οπόταν αργά αργά αλλα ρε παιδιά σε σχέσεις με εσάς εμείς οι Κύπριοοι είμαστε φυτούκλες!!!!!:/::/::/:

Εγω παντως οταν εμενα Κυπρο στο δημοτικο πολλα παιδια τα ειχαν φτιαξει μεταξυ τους και ειχαν φιληθει . Απορουσαν μαλιστα με εμενα που δεν ηθελα (μιλαμε για Πεμπτη και Εκτη δημοτικου). Πολυ ωραιες αναμνησεις!Ταχα πελη μου δε χρειαζεται ουτε να βιαζεσαι ουτε να στεναχωριεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,114 μηνύματα.
Ήμασταν μεθυσμένοι..
(Γι 'αυτό και προέκυψε άλλωστε.. :P )
Τι ένιωθα γι'αυτήν;! Χμμ.. Τίποτα το ιδιαίτερο (και αυτό οδήγησε και σε παρεξηγήσεις μετά.. :/: ) .. Ήταν μια καλή κοπέλα, τίποτα παραπάνω..
Το όλο κλίμα;! Χμμ.. Να βρωμάμε τεκιλά και εμείς και το γκαζόν και να ΄ναι κάπου γύρω και ένας άστεγος βούλγαρος που πιο πριν μας είχε πιάσει κουβέντα, και μου έκανε και τράκα..
Δεν ξέρω καν αν πρέπει να το "μετράω" ως πρώτο, αλλά... κάτι τέτοιες εμπειρίες δεν τις ξεχνάς ρε φίλε.. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Public Relations και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Β γυμνασίου,στο σαλόνι του σπιτιού μου..είχα κανονίσει με εκείνη τη κοπέλα που ήμουν μαζί τότε να πάμε σινεμά,αλλά αφού ήμουν μόνος μου σπίτι της είπα να έρθει εκεί πρώτα.Ήρθε λοιπόν,καθόμασταν στον καναπέ και είχε έρθει η ώρα να φύγουμε για το σινεμά.Της λέω εγώ να σε πάρω μια αγκαλιά;Μου λέει ναι..Ε,αγκαλιαζόμαστε και μετά αυτή ως πιο μαθημένη την ώρα που πάω να σηκωθώ με πιάνει,με ξαναρίχνει στο καναπέ και με φιλάει.Θυμάμαι ακόμα πως την ώρα που με φιλούσε ένιωθα ζαλισμένος,δεν έκανα τίποτα.Σηκωνόμαστε όρθιοι,πάμε προς τη πόρτα και εκεί με ξαναφιλάει.Ξαναζαλίστηκα και σκόνταψα πάνω σε ένα έπιπλο.:redface:Θα προτιμούσα όμως αυτό να μην είχε συμβεί ποτέ,γιατί αυτή η σχέση με πλήγωσε πολύ και δυστυχώς οι δυσάρεστες στιγμές ήταν περισσότερες από τις ευχάριστες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Το πρώτο μου φιλί λοιπόν, ήταν όταν ήμουν 2 ετών με ένα αγοράκι 1 χρόνο μεγαλύτερο μου.
Επειδή είμαστε γείτονες με την γιαγιά του, όταν ερχόταν, παίζαμε συνέχεια μαζί. Ε, εκεί που καθόμασταν τα καλοκαίρια, έρχονταν οι μανάδες μας και μας έλεγαν:
(ας πούμε πως τον λένε Τάσο)
"Τασούλη, δώσε ένα φιλάκι στην Ιωάννα. Άντε βρε, να σας βγάλουμε φωτογραφία!"
Εμείς κάναμε ότι μας έλεγαν, και αυτές έκαναν τους παπαράτσι.:P Τώρα με αυτό το παιδί χαθήκαμε και όταν βρισκόμαστε, σπάνια δηλαδή,δεν μιλάμε πλέον, αλλά εγώ ακόμη τα θυμάμαι.:P
Και τελικά κατέληξα οι φωτογραφίες αυτές να κοσμούν τα μωρουδιακά άλμπουμ μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Στην μάνα μου,τριών ετών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Στα 9 μου,με κοπέλα,στα σκαλιά του σπιτιού μου. :baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
γαλλικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ντάξει... Νομίζω ότι τα φιλιά του νηπιαγωγείου και του δημοτικού (όπως και τα παιχνίδια "γιατρός" ή "δείξε μου το δικό σου να σου δείξω το δικό μου") δεν πιάνονται. Όπως δεν μετράνε και τα φιλιά της αρχής του γυμνασίου όταν τα "φτιάχναμε" το πρωί και "χωρίζαμε" το απόγευμα. Και της "μπουκάλας" τα φιλιά δεν πρέπει να παίζουν κι αυτά. Φαντάζομαι ότι το ερώτημα αφορά το πρώτο πραγματικά ερωτικό φιλί που δώσαμε. Πάμε λοιπόν:

Ήταν μέσα στις εξετάσεις του Μαΐου. Τελείωνα την Α λυκείου κι εκείνη τη Γ γυμνασίου. Είμασταν μαζί από μικρά, καθώς οι γονείς μας ήταν φίλοι. Εκείνο το απόγευμα ήρθε σπίτι μου να τη βοηθήσω λίγο στα μαθηματικά της. (Από μικρός το είχα το κουσούρι). Κλειστήκαμε στο δωματιό μου και οι απορίες της λύθηκαν γρήγορα (αρκετά αργότερα έμαθα ότι ήταν πρόσχημα), έτσι καθήσαμε στο κρεβάτι μου και ακούγαμε μουσική. (Παρένθεση: Από καιρό εκείνο που ένοιωθα μέσα μου για το κορίτσι αυτό δεν ήταν η παιδική μας φιλία, επιθυμούσα έντονα να συναντηθούμε και όταν ήμασταν μαζί το στομάχι μου έτρεμε. Ήθελα να της πω ή να κάνω κάτι, αλλά δεν είχα το θάρρος, ντρεπόμουν, φοβόμουν και δεν τολμούσα. Κλείνει η παρένθεση). Ακούγοντας λοιπόν παλιά μουσική (ήταν Pink Floyd "wish you were here", ξέρετε εκείνο το μεγάλο κομμάτι) αρχίσαμε παιχνιδάκια και χαδάκια. Σε μια στιγμή παίρνω τη μεγάλη απόφαση, σκέφτομαι μερικά αρχαία ρητά (ή ταν ή επί τας, θαρσείν χρη, ή τώρα ή ποτε κλπ), οπότε προγραμματίζω έναν αυθορμητισμό, τη βουτάω και της δίνω ένα δυνατό φιλί. Ανταποκρίθηκε απαλά, αλλά αμέσως μετά έμεινε για λίγο ακίνητη. Παγώνω, λέω μέσα μου: ωχ τώρα την πατήσαμε, θα μου πει να μείνουμε φίλοι και τέτοια, οπότε πάει το όνειρο. Και τι μου λέει το ...παλιόπαιδο? "Βρε χαζούλη, γιατί άργησες τόσο να το κάνεις αυτό?" και με βουτάει και με φιλάει κι αυτή..... Νομίζω ότι η συνέχεια είναι αυτονόητη. Θα προσθέσω μόνον ότι με την κοπέλα αυτή είμαστε ακόμα μαζί....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Ντάξει... Νομίζω ότι τα φιλιά του νηπιαγωγείου και του δημοτικού (όπως και τα παιχνίδια "γιατρός" ή "δείξε μου το δικό σου να σου δείξω το δικό μου") δεν πιάνονται. Όπως δεν μετράνε και τα φιλιά της αρχής του γυμνασίου όταν τα "φτιάχναμε" το πρωί και "χωρίζαμε" το απόγευμα. Και της "μπουκάλας" τα φιλιά δεν πρέπει να παίζουν κι αυτά. Φαντάζομαι ότι το ερώτημα αφορά το πρώτο πραγματικά ερωτικό φιλί που δώσαμε. Πάμε λοιπόν:

Ήταν μέσα στις εξετάσεις του Μαΐου. Τελείωνα την Α λυκείου κι εκείνη τη Γ γυμνασίου. Είμασταν μαζί από μικρά, καθώς οι γονείς μας ήταν φίλοι. Εκείνο το απόγευμα ήρθε σπίτι μου να τη βοηθήσω λίγο στα μαθηματικά της. (Από μικρός το είχα το κουσούρι). Κλειστήκαμε στο δωματιό μου και οι απορίες της λύθηκαν γρήγορα (αρκετά αργότερα έμαθα ότι ήταν πρόσχημα), έτσι καθήσαμε στο κρεβάτι μου και ακούγαμε μουσική. (Παρένθεση: Από καιρό εκείνο που ένοιωθα μέσα μου για το κορίτσι αυτό δεν ήταν η παιδική μας φιλία, επιθυμούσα έντονα να συναντηθούμε και όταν ήμασταν μαζί το στομάχι μου έτρεμε. Ήθελα να της πω ή να κάνω κάτι, αλλά δεν είχα το θάρρος, ντρεπόμουν, φοβόμουν και δεν τολμούσα. Κλείνει η παρένθεση). Ακούγοντας λοιπόν παλιά μουσική (ήταν Pink Floyd "wish you were here", ξέρετε εκείνο το μεγάλο κομμάτι) αρχίσαμε παιχνιδάκια και χαδάκια. Σε μια στιγμή παίρνω τη μεγάλη απόφαση, σκέφτομαι μερικά αρχαία ρητά (ή ταν ή επί τας, θαρσείν χρη, ή τώρα ή ποτε κλπ), οπότε προγραμματίζω έναν αυθορμητισμό, τη βουτάω και της δίνω ένα δυνατό φιλί. Ανταποκρίθηκε απαλά, αλλά αμέσως μετά έμεινε για λίγο ακίνητη. Παγώνω, λέω μέσα μου: ωχ τώρα την πατήσαμε, θα μου πει να μείνουμε φίλοι και τέτοια, οπότε πάει το όνειρο. Και τι μου λέει το ...παλιόπαιδο? "Βρε χαζούλη, γιατί άργησες τόσο να το κάνεις αυτό?" και με βουτάει και με φιλάει κι αυτή..... Νομίζω ότι η συνέχεια είναι αυτονόητη. Θα προσθέσω μόνον ότι με την κοπέλα αυτή είμαστε ακόμα μαζί....

Αχουυυ..... :'( Τι γλυκό!

Εμένα το πρώτο μου φιλί ήταν σε ένα πάρτυ πέρυσι. Με το παιδί εκείνο τα φτιάξαμε εκείνο το βράδυ- ένα χρόνο περιμέναμε, γιατί ήμασταν φίλοι από παιδιά και φοβόμασταν να ρισκάρουμε την φιλία μας- αλλά τελικά το πήραμε απόφαση. Επειδή γινόταν χαμός, με τράβηξε στο δωμάτιο που ήταν τα μπουφάν για να μιλήσουμε. Εκεί που μιλάγαμε όλο και κάποιος έμπαινε μέσα, και είχαν κάτσει όλοι απέξω και περίμεναν - οι κουτσομπόληδες :hehe:. Κάποια στιγμή αυτός έκλεισε το φως, με πήρε αγκαλιά και με φίλησε... Ήταν μαγική στιγμή και ένα υπέροχο φιλί και χαίρομαι που ήταν με αυτόν και που ήταν ακριβώς όπως το περίμενα :) Η σχέση μας κράτησε ένα χρόνο και έληξε λίγο άδοξα, παρ'όλα αυτά πέρασα πολύ όμορφα μαζί του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ντάξει...
Νομίζω ότι τα φιλιά του νηπιαγωγείου και του δημοτικού (όπως και τα παιχνίδια "γιατρός" ή "δείξε μου το δικό σου να σου δείξω το δικό μου") δεν πιάνονται. Όπως δεν μετράνε και τα φιλιά της αρχής του γυμνασίου όταν τα "φτιάχναμε" το πρωί και "χωρίζαμε" το απόγευμα. Και της "μπουκάλας" τα φιλιά δεν πρέπει να παίζουν κι αυτά. Φαντάζομαι ότι το ερώτημα αφορά το πρώτο πραγματικά ερωτικό φιλί που δώσαμε. Πάμε λοιπόν:

Ήταν μέσα στις εξετάσεις του Μαΐου. Τελείωνα την Α λυκείου κι εκείνη τη Γ γυμνασίου. Είμασταν μαζί από μικρά, καθώς οι γονείς μας ήταν φίλοι. Εκείνο το απόγευμα ήρθε σπίτι μου να τη βοηθήσω λίγο στα μαθηματικά της. (Από μικρός το είχα το κουσούρι). Κλειστήκαμε στο δωματιό μου και οι απορίες της λύθηκαν γρήγορα (αρκετά αργότερα έμαθα ότι ήταν πρόσχημα), έτσι καθήσαμε στο κρεβάτι μου και ακούγαμε μουσική. (Παρένθεση: Από καιρό εκείνο που ένοιωθα μέσα μου για το κορίτσι αυτό δεν ήταν η παιδική μας φιλία, επιθυμούσα έντονα να συναντηθούμε και όταν ήμασταν μαζί το στομάχι μου έτρεμε. Ήθελα να της πω ή να κάνω κάτι, αλλά δεν είχα το θάρρος, ντρεπόμουν, φοβόμουν και δεν τολμούσα. Κλείνει η παρένθεση). Ακούγοντας λοιπόν παλιά μουσική (ήταν Pink Floyd "wish you were here", ξέρετε εκείνο το μεγάλο κομμάτι) αρχίσαμε παιχνιδάκια και χαδάκια. Σε μια στιγμή παίρνω τη μεγάλη απόφαση, σκέφτομαι μερικά αρχαία ρητά (ή ταν ή επί τας, θαρσείν χρη, ή τώρα ή ποτε κλπ), οπότε προγραμματίζω έναν αυθορμητισμό, τη βουτάω και της δίνω ένα δυνατό φιλί. Ανταποκρίθηκε απαλά, αλλά αμέσως μετά έμεινε για λίγο ακίνητη. Παγώνω, λέω μέσα μου: ωχ τώρα την πατήσαμε, θα μου πει να μείνουμε φίλοι και τέτοια, οπότε πάει το όνειρο. Και τι μου λέει το ...παλιόπαιδο? "Βρε χαζούλη, γιατί άργησες τόσο να το κάνεις αυτό?" και με βουτάει και με φιλάει κι αυτή..... Νομίζω ότι η συνέχεια είναι αυτονόητη. Θα προσθέσω μόνον ότι με την κοπέλα αυτή είμαστε ακόμα μαζί....

Σατανά! :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
εγω αφου λες οτι του δημοτικου και αρχες γυμνασιου και αλλα τετοια δεν ειναι οπως μπουκαλες φιλησα μια πριν 3 μηνες και τα φτιαξαμε για ενα μηνα και μετα χωρισαμε απλα πραγματα και ωραια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ντάξει...
Νομίζω ότι τα φιλιά του νηπιαγωγείου και του δημοτικού (όπως και τα παιχνίδια "γιατρός" ή "δείξε μου το δικό σου να σου δείξω το δικό μου") δεν πιάνονται. Όπως δεν μετράνε και τα φιλιά της αρχής του γυμνασίου όταν τα "φτιάχναμε" το πρωί και "χωρίζαμε" το απόγευμα. Και της "μπουκάλας" τα φιλιά δεν πρέπει να παίζουν κι αυτά. Φαντάζομαι ότι το ερώτημα αφορά το πρώτο πραγματικά ερωτικό φιλί που δώσαμε. Πάμε λοιπόν:

Ήταν μέσα στις εξετάσεις του Μαΐου. Τελείωνα την Α λυκείου κι εκείνη τη Γ γυμνασίου. Είμασταν μαζί από μικρά, καθώς οι γονείς μας ήταν φίλοι. Εκείνο το απόγευμα ήρθε σπίτι μου να τη βοηθήσω λίγο στα μαθηματικά της. (Από μικρός το είχα το κουσούρι). Κλειστήκαμε στο δωματιό μου και οι απορίες της λύθηκαν γρήγορα (αρκετά αργότερα έμαθα ότι ήταν πρόσχημα), έτσι καθήσαμε στο κρεβάτι μου και ακούγαμε μουσική. (Παρένθεση: Από καιρό εκείνο που ένοιωθα μέσα μου για το κορίτσι αυτό δεν ήταν η παιδική μας φιλία, επιθυμούσα έντονα να συναντηθούμε και όταν ήμασταν μαζί το στομάχι μου έτρεμε. Ήθελα να της πω ή να κάνω κάτι, αλλά δεν είχα το θάρρος, ντρεπόμουν, φοβόμουν και δεν τολμούσα. Κλείνει η παρένθεση). Ακούγοντας λοιπόν παλιά μουσική (ήταν Pink Floyd "wish you were here", ξέρετε εκείνο το μεγάλο κομμάτι) αρχίσαμε παιχνιδάκια και χαδάκια. Σε μια στιγμή παίρνω τη μεγάλη απόφαση, σκέφτομαι μερικά αρχαία ρητά (ή ταν ή επί τας, θαρσείν χρη, ή τώρα ή ποτε κλπ), οπότε προγραμματίζω έναν αυθορμητισμό, τη βουτάω και της δίνω ένα δυνατό φιλί. Ανταποκρίθηκε απαλά, αλλά αμέσως μετά έμεινε για λίγο ακίνητη. Παγώνω, λέω μέσα μου: ωχ τώρα την πατήσαμε, θα μου πει να μείνουμε φίλοι και τέτοια, οπότε πάει το όνειρο. Και τι μου λέει το ...παλιόπαιδο? "Βρε χαζούλη, γιατί άργησες τόσο να το κάνεις αυτό?" και με βουτάει και με φιλάει κι αυτή..... Νομίζω ότι η συνέχεια είναι αυτονόητη. Θα προσθέσω μόνον ότι με την κοπέλα αυτή είμαστε ακόμα μαζί....

προσκυνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top