Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
εγω ειμαι 1.75 αλλα με οσους εχω βγει μεχρι τωρα δεν ηταν και πολυ πιο ψηλοι μου :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
εγω ειμαι 1.87 .. δε θα μπορουσα να φανταστω την κοπελα μου 1.90 :P 1.75 ειναι ενα καλο υψος πιστευω για μενα... τις κοντες τις αποφευγω

Που θα την βρείς την 1,90 βρε άνθρωπε;:confused:
Και στην τοπική ομάδα μπάσκετ γυναικών να πάς,και πάλι δεν νομίζω να βρείς ψηλότερή σου εκεί πέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμένα πάντως που είμαι κοντός 1.70 δε με ελκύει μια γυναίκα ψηλότερη μου. Δε ξέρω πιστεύω πως ο άντρας πρέπει να είναι ψηλότερος από τη γυναίκα αλλιώς εμένα κάτι δε μου κάθετε καλά στο μάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelio

Νεοφερμένος

Η vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
παντως σοβαρολογω για τον παππου με τη γιαγια,εζησαν μια ολοκληρη ζωη μαζι με μια τεραστια διαφορα υψους,η γιαγια μπιμπελο,ο παππους γιγαντας,το 2.10 χαθηκε με το 1.50 της γιαγιακας,τι γλυκια γιαγιακα ρε παιδια,παντα θα τη θυμαμαι!!!
στη νυφικη τους φωτογραφια,η γιαγια ειχε ανεβει σε σκαμνακι,το νυφικο της καλυπτε το σκαμνι,και φαινονταν διαφανες το σκαμνακι απο κατω χαχαχαχα!!!!!εκαναν 4 παιδια,τα δυο ψηλα,τα δυο κοντα.γερασαν και πεθαναν πολυ κοντα ο ενας με τον αλλον,ο παππους ειχε μεινει αναπηρος στα τελευταια λογω υψους και βαρους,κι η γιαγιακα παντα κοντα του,ενα πλασμα γεματο αγαπη.(ο παππους μεγαλος μπερμπαντης και γοης,αλλα για να τον αντεχει η γιαγια κατι θα ξερε).
απλα δε ξερω πως θα κολαγε το αντιθετο,να ηταν η γιαγια δλδ η ψηλη,κακα τα ψεματα,θελουμε να χανομαστε στην αγκαλια τους.ομως κι αυτο δεν ειναι κανονας,στον ερωτα δεν υπαρχουν κανονες.
η κορη μου καλα ειναι 1.60 δεκα μισο,θα αδιαθετησει μια μερα θα σταματησει συντομα,ο ανηψιος μου 12 ετων 1.74,μαλον θα παρει το υψος του προπαππου του.
κι επειδη στην ελλαδα ζουμε ε δεν ειναι και μια χωρα φτιαγμενη για ψιλους δλδ!!!
τα σχολικα θρανια πχ ειναι μια σταλια,η παρεουλα στο νηπιο δεν χωραγε το γιο μου,η πορτα της αιθουσας του νηπιου δε χοραγε τον αντρα μου.παραγγελια κουνια για νεογεννητο,που τελικα αχρηστη ηταν σ ενα χρονο δεν χορουσαν τα παιδια.το δε καροτσι μια ζωη τους μαγκωνε τα ποδια απο κατω οταν ηταν καθισμενα.στην τραπεζαρια που τρωμε,(ενα τραπεζι με 4 καρεκλες)ολο ποδια απο κατω,εγω γερνω στο πλαι να φαω.τα ντουλαπια της κουζινας και ο παγκος ειδικη παραγγελια,δε συζητω για τα παππουτσια η τα ρουχα τα παιδικα,ενα δραμα!!!!!!εγω φοραω 41 νορμαλ για γυναικα,αλλα η κορη μου 39,αντε να βρεις παιδικο 39,δεν υπαρχει,τα ρουχα της νουμερο 18 για 18 ετων δλδ,μεχρι φετος βρησκω,απ του χρονου στα γυναικεια κι αντε βρες εσυ γυναικεια που να μοιαζουν παιδικα,αυτη η μοδα με τα κοντοβρακια που τη βαζεις?χαμηλοκαβαλα και καλα,ε δεν βρησκω παντελονι να μπαινει ο κολος μου μεσα,καθομαι και τσουπ,φεγγαραδα ......δυσκολα θα περασεις σηματα στο πεζοδρομιο και δε θα φας το κεφαλι σου,αμ αυτα τα δεντρακια?εχω φαει στο ματι νερατζια αλλο πραγμα.κι ερχονται εκπτωσεις και τρεχεις με χαρα,μα σ αυτο το μπλουζακι δεσποινις χωραει ο 6χρονος γιος μου οχι εγω,παππουτσια 36 νουμερο οτι παρεις 10 ευρω,καλα κρασια!!!
το θετικο ειναι οτι ο αντρας μου αλλαζει λαμπα χωρις σκαλα χχαχαχαχχαχα κι οταν βγαινουμε οικογενειακως,αδελφια,γαμπροι,παιδια,ανηψια εχουμε μια θεωρια ολοι μαζι,αλλα δε μας χωρα κανενα τραπεζι ειδικα τα σαββατοβραδα!!!!!!!οποτε οι κοντουτσικοι δειτε το θετικα,οκ δε ζειτε στην κινα,αλλα και στην ελλαδα εχετε ακομα μια χαρα προνομια που οι ψιλοι δεν τα εχουμε δυστυχως!

μήπως τα παρελές λίγο??? 1.73 με 1.93 δεν είστε?σε χομπιτόσπιτο ζείτε κ δεν χωράτε???
εμείς είμαστε 1.80 με 1.95 κ μια χαρά προσαρμοσμένοι είμαστε.κ ρούχα βρήσκουμε κ παντού βολεβόμαστε κ όλα.μηπώς ζείς επαρχία?
εγώ ευτυχώς φοράω 40 κ αυτό με το ζόρι.
αν κάνουμε παιδία δεν ξέρω βέβαια πόσο ψηλά θα βγούν.ελπίζω όσο εμείς κ όχι πολύ περισσότερο
γερα να είναι βασικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
εγω ειμαι 1.75 αλλα με οσους εχω βγει μεχρι τωρα δεν ηταν και πολυ πιο ψηλοι μου :worry:

μα είναι πολύ λογικό να μην σε περνανε πολύ γιατι ήδη είσαι πολύ ψηλή, πόσο μάλλον αν βαλεις και τακούνια!:)

Εμένα πάντως που είμαι κοντός 1.70 δε με ελκύει μια γυναίκα ψηλότερη μου. Δε ξέρω πιστεύω πως ο άντρας πρέπει να είναι ψηλότερος από τη γυναίκα αλλιώς εμένα κάτι δε μου κάθετε καλά στο μάτι.

δεν θεωρώ ότι είσαι κοντός..είναι πολύ λογικό να είσαι ψηλότερος απο την γυναίκα που είσαι μαζί.

μήπως τα παρελές λίγο??? 1.73 με 1.93 δεν είστε?σε χομπιτόσπιτο ζείτε κ δεν χωράτε???
εμείς είμαστε 1.80 με 1.95 κ μια χαρά προσαρμοσμένοι είμαστε.κ ρούχα βρήσκουμε κ παντού βολεβόμαστε κ όλα.μηπώς ζείς επαρχία?
εγώ ευτυχώς φοράω 40 κ αυτό με το ζόρι.
αν κάνουμε παιδία δεν ξέρω βέβαια πόσο ψηλά θα βγούν.ελπίζω όσο εμείς κ όχι πολύ περισσότερο
γερα να είναι βασικά...

δεν τα παραλέει απλά έχει επίγνωση του υψους της..τα ύψη αυτά είναι λογικό να δημιουργούν προβληματακια στην καθημερινότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Που θα την βρείς την 1,90 βρε άνθρωπε;:confused:
Και στην τοπική ομάδα μπάσκετ γυναικών να πάς,και πάλι δεν νομίζω να βρείς ψηλότερή σου εκεί πέρα.
μωρε λεω εγω τωρα... ξερω ενα κοριτσακι που θα παει πρωτη λυκειου και ειναι 1.83 (κοντα στο υψος με εμενα)... φαντασου αυτην να βαλει και ενα 10ποντο να παει στα 1.93
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelio

Νεοφερμένος

Η vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
μα είναι πολύ λογικό να μην σε περνανε πολύ γιατι ήδη είσαι πολύ ψηλή, πόσο μάλλον αν βαλεις και τακούνια!:)



δεν θεωρώ ότι είσαι κοντός..είναι πολύ λογικό να είσαι ψηλότερος απο την γυναίκα που είσαι μαζί.



δεν τα παραλέει απλά έχει επίγνωση του υψους της..τα ύψη αυτά είναι λογικό να δημιουργούν προβληματακια στην καθημερινότητα.

εχεις αρχισει να γινεσαι λιγο γραφικος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
γεια!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D
αφήνω τα κλασσικα του τυπου δεν υπαρχουν καταλληλα υψη................μονο η αγαπη.................προκαταληψεις..........
και περναω στο ψητο:
α)για μια κοκκετουλα που δεν ξεμυτιζει χωρις τακουνι 170> ειναι μια χαρα(π.χ. 165,that's right boys);)
β)για μια κοπέλα απολυτα ισορροπημενη 170 πλην λιγο συν λιγο ειναι οτι πρεπει
γ)για μια πιο hippie που ειναι με παντοφλε 170 πατημενο και ανεβαινουμυμε ειναι σουπερ

για τα αγορια ολα ειναι 1 χαρα(οπως παντα!:whistle::whistle::whistle:) τα κοριτσια ειτε το εχουν εμφυτο ειτε οχι τις παραπανω οδηγιες τις ακολουθουν.
ciao απο μενα:bye:παω για :sleep:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
H αλήθεια είναι πως τα περισσότερα πράγματα κατασκευάζονται για τον μέσο σε ύψος άνθρωπο δηλαδή κάπου στο 1.75 οπότε τα άκρα δηλαδή πολύ ψιλοί, ή πολύ κοντοί, να αντιμετωπίζουν κάποιες δυσκολίες.

Οι Κινέζοι φταίνε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ρενακι 13

Νεοφερμένος

Η ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
μήπως τα παρελές λίγο??? 1.73 με 1.93 δεν είστε?σε χομπιτόσπιτο ζείτε κ δεν χωράτε???
εμείς είμαστε 1.80 με 1.95 κ μια χαρά προσαρμοσμένοι είμαστε.κ ρούχα βρήσκουμε κ παντού βολεβόμαστε κ όλα.μηπώς ζείς επαρχία?
εγώ ευτυχώς φοράω 40 κ αυτό με το ζόρι.
αν κάνουμε παιδία δεν ξέρω βέβαια πόσο ψηλά θα βγούν.ελπίζω όσο εμείς κ όχι πολύ περισσότερο
γερα να είναι βασικά...

ναι επαρχια μενω,σε νησι συγκεκριμενα.δεν ειπα οτι δε χωραμε σπιτι,απλα η κουζινα ειναι πολυ μικρη για μας και ζοριζομαστε,οσο για τα υπολοιπα θα τα δεις οταν κανεις παιδακια,το 6 νουμερο για 6 ετων δλδ ειναι για 3 σ ενα ψηλο παιδι και παει λεγοντας.οσο για το παππουτσακι ε ειναι θεμα να βρεις στην ελλαδα παιδικο 39,που να μην γλυστραει,να μην εχει τακουνι,να μην ειναι στενο,γυναικεια βρησκω,αλλα εχουν ολα τα παραπανω.
στα ρουχα δεν ειχα προβλημα οταν ημουν στην ηλικια σου κι ημουν 56 κιλα,πλεον με 70+ κιλα ε εχω θεμα.
ειναι ρατσιστικο αυτο γενικα να μην μπορει να βρει οτι θελει ενας ψηλος,ενας κοντος,ενας παχυς η κι ενας νανος ακομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ειναι ρατσιστικο αυτο γενικα να μην μπορει να βρει οτι θελει ενας ψηλος,ενας κοντος,ενας παχυς η κι ενας νανος ακομα.

Δεν είναι ρατσιστικό, απλά δεν είναι επικερδές καθώς αυτοί οι πληθυσμοί είναι λίγοι. Αν έφτιαχνα ρούχα π.χ. θα κοιτούσα να καλύψω πρώτα το 95% του πληθυσμού και μετά το 5%, απλή λογική είναι. Υπάρχουν βέβαια και τέτοια καταστήματα, αλλά αναγκαστικά είναι λίγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
εγω παιδια ειμαι 1.68(κοντη για volley) αλλα ενταξει πιστευω οτι το καταλληλο υψος για μια κοπελα 1.70 και με 12ποντο παει 1.82 οποτε ειναι τζετ!
τωρα για αγορι απο 1.75+..( σε αυτη την περιπτωση ειναι παραξενο να φορανε 12ποντο! χαχα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εγω παιδια ειμαι 1.68(κοντη για volley) αλλα ενταξει πιστευω οτι το καταλληλο υψος για μια κοπελα 1.70 και με 12ποντο παει 1.82 οποτε ειναι τζετ!
τωρα για αγορι απο 1.75+..( σε αυτη την περιπτωση ειναι παραξενο να φορανε 12ποντο! χαχα :P)

Μη δούμε άντρα με 12πόντο αμέσως να το πούμε ..... παράξενο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Εγω ειμαι γυρω στο 1,72.
Πιστευω πως για κοπελα το συγκεκριμενο υψος ειναι καλο.
Το αγορι μου θα ηθελα να ειναι πιο ψηλος απο εμενα,απο 1,75 και πανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εγω ειμαι γυρω στο 1,72.
Πιστευω πως για κοπελα το συγκεκριμενο υψος ειναι καλο.
Το αγορι μου θα ηθελα να ειναι πιο ψηλος απο εμενα,απο 1,75 και πανω

είσαι αρκετα ψηλή για κοπέλα..με τακούνια 12ποντα θα περναγες την πλειοψηφία των ανδρών;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
είσαι αρκετα ψηλή για κοπέλα..με τακούνια 12ποντα θα περναγες την πλειοψηφία των ανδρών;);)
Μονο που δεν φοραω 12ποντα και γενικα ψηλοτακουνα:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
είσαι αρκετα ψηλή για κοπέλα..με τακούνια 12ποντα θα περναγες την πλειοψηφία των ανδρών;);)

ρε καλό μου που στο καλό κυκλοφορείς και το μόνο σου issue είναι τα 12ποντα?

- Γεια σας είμαι 1.50
--α, με 12ποντα μια χαρά είσαι

-Γειά σας είμαι 1.60
--α, με 12 ποντα είσαι ψηλή

-Γεία σας είμαι 1.70
--α, με 12ποντα είσαι πιο ψηλή από τους περισσότερους!

-Γεια σας είμαι 1.80
--καλά εσύ είσαι ένα τέρας της φύσης και χωρίς τα 12ποντά

Jesus δλδ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εγω ειμαι γυρω στο 1,72.
Πιστευω πως για κοπελα το συγκεκριμενο υψος ειναι καλο.
Το αγορι μου θα ηθελα να ειναι πιο ψηλος απο εμενα,απο 1,75 και πανω

Έχουμε το ίδιο ύψος (εννοώ με την Dark Angel). Πάντως εμένα δεν θα με οχλούσε καθόλου να έχω κοντύτερο σύντροφο, ακόμα κι αν ήταν 1,45 μ. και 200 κιλά. Η ψυχή μετράει και η καλή επικοινωνία.

Φιλικά,
Λυσιστράτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top