Τι προτιμάτε: Καρτοκινητό ή Συμβόλαιο;

Τι προτιμάτε: Καρτοκινητό ή Συμβόλαιο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 54)
  • Καρτοκινητό

    Ψήφοι: 35 64.8%
  • Συμβόλαιο

    Ψήφοι: 19 35.2%
  • Καρτοσυμβόλαιο

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ακόμα και στο whats up?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Νε, παντού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
αααα ε τότε θα πάω να κάνω αυτό της Wind.
Καλό φαίνεται.
Πρεπει να ρωτήσω αν έχει και ίντερνετ μαζί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Νταξ μη το κάνετε άδικα λέω γω. Δε λέει για πόσο θα ισχύσει η προσφορά, μπορεί να είναι μόνο για κάνα 3μηνο και μετά φάτε μάτια ψάρια.
[εγώ δεν έχω καν γουατς απ, είναι πολύ μέινστριμ για μένα.:mad:]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Μου είπαν ότι εφόσον αγοράζεις το πακέτο, θα ισχύει εφ όρου ζωής.
Το μόνο που μπορεί να αλλάξει είναι να γίνουν οι όροι καλύτεροι.
Αυτό είπαν, τώρα ποιος ξέρει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Μου είπαν ότι εφόσον αγοράζεις το πακέτο, θα ισχύει εφ όρου ζωής.
Το μόνο που μπορεί να αλλάξει είναι να γίνουν οι όροι καλύτεροι.
Αυτό είπαν, τώρα ποιος ξέρει..

Δηλαδη αμμα του αλλου του ερθει και θελει να διακοψει τι κανει;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Μάλλον δεν το έγραψα σωστά.
Μου είπαν ότι εκείνοι δεν μπορούν να αποσύρουν τους ευνοικούς ορους.
Ότι δηλαδή αφού έταξαν 300 λεπτά χρόνο ομιλίας, αυτό δεν αλλάζει.
Το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να τα αυξήσουν, ότι δεσμεύονται εφόρου ζωής ότι δεν θα το αναιρέσουν.

Ο κάτοχος κάρτας μπορεί να το διακόψει ανά πάσα στιγμή. Άλλωστε δεν υπάρχει δέσμευση, όποτε θέλει το κόβει.

(Γράφω ότι μου είπαν, με επιφύλαξη. Μπορεί να λένε και χαζομάρες για να πουλησουν).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Δηλαδη αμμα του αλλου του ερθει και θελει να διακοψει τι κανει;;;

Α δε γίνεται. Υπογράφεις συμβόλαιο ότι θα έχεις wind για ΟΛΗ ΣΟΥ ΤΗ ΖΩΗ *evil laugh etc*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

techgirl

Νεοφερμένος

Η techgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
αααα ε τότε θα πάω να κάνω αυτό της Wind.
Καλό φαίνεται.
Πρεπει να ρωτήσω αν έχει και ίντερνετ μαζί.

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα 10 ευρώ που σου μένουν στην κάρτα (δηλαδη 8 κατι με τους φόρους) για να προσθέσεις πακέτα ιντερνετ ή sms...με 5 ε παίρνεις πχ 500 MB...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akaliptos69

Νεοφερμένος

Ο akaliptos69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Λόγω αναγκών σύνδεση εδώ και Χ χρόνια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Χρησιμοποιώ κάρτα. Αν δε μιλάς πολύ, συμφέρει να χρησιμοποιείς τις προσφορές που δίνουν τα δίκτυα. Φυσικά αν έχεις ίδιο δίκτυο με τους φίλους σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Εμένα μου έχει μείνει μια παιδική/εφηβική εικόνα για τα καρτοκινητά. Θυμάμαι τα "Έλα, sorry που δε σου απάντησα, δεν είχα κάρτα." και μου σηκώνεται η τρίχα. :P Έχω βολευτεί με σύνδεση εδώ και χρόνια κι αυτή τη στιγμή με 9,90 € το μήνα έχω:
  • 200 min προς όλα τα εθνικά δίκτυα
  • 100 sms προς όλα τα εθνικά δίκτυα
  • 1 GB internet
και μου φτάνουν και μου περισσεύουν. Γενικά το χρησιμοποιώ λίγο το κινητό, γιατί το θεωρώ εκνευριστικό κι αγενές να είσαι με κάποιον κι ο άλλος να είναι κάθε τρεις και λίγο κολλημένος στην οθόνη του κινητού του. Οπότε μάλλον μου έχει μείνει συνήθεια κι ούτε στο σπίτι το κοιτάω. :P

Επίσης, μου φαίνεται υπερβολικά άβολη η πλοήγηση στο internet με το κινητό, οπότε κι αυτό το χρησιμοποιώ σπάνια. Αλλά ό,τι σύνδεση και να πάρεις τη σήμερον ημέρα, το internet συμπεριλαμβάνεται σχεδόν πάντα στο πακέτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Προσωπικά, είμαι υπέρ του καρτοκινητού. Μέχρι πριν από καμία δεκαετία, που δεν υπήρχε ακόμα η online ανανέωση και έπρεπε να τρέξει κανείς σε περίπτερο, προτιμούσα την ευκολία που παρέχουν τα συμβόλαια, αλλά τώρα που γίνονται όλα online, μου αρέσει η αίσθηση ότι δεν είμαι δεσμευμένος (συνήθως για 24 μήνες) με ένα συμβόλαιο που σε Χ χρονικό διάστημα μπορεί να μην με εξυπηρετεί, αλλά να πρέπει αναγκαστικά να παραμείνω σε αυτό μέχρι τη λήξη του. Ενώ στο καρτοκινητό, υπάρχουν πολλά πακέτα που ανάλογα με τις ανάγκες σου ενεργοποιείς κάθε φορά αυτό που θες και αν κάτι στραβώσει από άποψη τιμών/σήματος/εξυπηρέτησης, αλλάζεις πανεύκολα δίκτυο.
Βέβαια, κάποιος που κάνει πολύ μεγάλη χρήση, εξακολουθεί το συμβόλαιο να είναι η πιο συμφέρουσα επιλογή γι' αυτόν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Κι εγώ είμαι υπερ του καρτοκινητού. Ούτως ή άλλως δεν μιλάω και πολύ, και με αυτά που ήδη μου παρέχονται από το πακέτο μου φτάνουν και μου περισσεύουν
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Συνδεση γιατι μου ειναι ολα απεριοριστα και δεν αγχωνομαι αν εχω αρκετα λεπτα ομιλιας, μηνυματα ή data. Επισης εχω voicemail, visual voicemail, voicemail to text, call forwarding.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,171 μηνύματα.
Συμβόλαιο προσωπικά.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Συμβόλαιο αν και έχω watch up.

8.5 ευρώ κανουν τα 2gb για 1 μήνα. Βάλε και και αλλα 10 ευρώ γεια χρονο ομιλίας αντε και sms πλησιάζεις τα 20 ευρώ για χαμηλή χρήση. Με 34,9 ευρώ παίρνεις ενα συμβόλαιο που δεν χρειάζεται να κοιτάξεις να ξεμείνεις από mb. Mε κάρτα αυτά τα πράγματα θα στοιχιζαν κανά 50αρι. Επιπλέον έχεις και επιδότηση και μπορείς να παίρνεις νεο device κάθε χρόνο.



Σημείωση: Καρτοτηλέφωνο αξίζει μόνο όταν είσαι φοιτητής και έχεις φοιτητικές προσφορές.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,793 μηνύματα.
Εγώ έχω vodafone φοιτητικό (δηλαδή βάζω κάρτα και μετά ενεργοποιώ το students' exclusive 8.5). Έτσι δίνω 8.5 ευρώ το μήνα μέσω κάρτας.
Η κάρτα ΔΕΝ συμφέρει αν δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις σχετικό πρόγραμμα. Αν δεν το ενεργοποιήσω η κάρτα πέφτει με τη μία!

Επίσης αν δηλωθείς φοιτητής στη vodafone, δεν σου απενεργοποιεί ποτέ τη φοιτητική ιδιότητα ακόμα κι αν λήξει το πάσο!
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,989 μηνύματα.
Κανονικά δεν υπάρχει λόγος κανείς να μιλάει στα τηλέφωνα πια εφόσον υπάρχουν skype, viber, ventrillo, discord κλπ. Εγώ έχω κάρτα και ανανεώνω κάθε δυο μήνες, στέλνω τα λεφτά στον άντρα μου (που έχει καρτοκινητό και λόγω της δουλειάς του χρειάζεται χρόνο ομιλίας και ίντερνετ), του βάζω πακέτο κάθε μήνα και τέλος. Μόνο σε τίποτα γιορτές ή αν θα λείψουμε θα βάλω ένα πακέτο για σαββατοκύριακο ή μια βδομάδα των 3 ευρώ. Επίσης έχω σταθερό με απεριόριστα προς σταθερά και κινητά οπότε από το σπίτι παίρνω έτσι σε κινητά. Ουσιαστικά με 8,5 ευρώ έχεις χρόνο ομιλίας και ίντερνετ. Το συμβόλαιο είναι για μένα κοροϊδία.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,793 μηνύματα.
@Himela τώρα που το ανέφερες το συνειδητοποίησα κι εγώ. Με όλους μου τους φίλους μιλάω viber ή messenger. Το τηλέφωνο και τα sms το χρησιμοποιώ μόνο για κοντινούς συγγενείς που δεν λογάνε από διαδίκτυο αλλά και για άμεση επικοινωνία με τη μάνα μου (που επίσης δεν ξέρει από διαδίκτυο) και τα αδέλφια μου όταν δεν τα βρίσκω στον messenger. :)

Το exclusive 8.5 που βάζω (8.5 ευρώ) δίνει και GB τα οποία δεν στα παίρνει πίσω αφού τελειώσει ο μήνας. Έτσι έχω μαζέψει 25GB διαθέσιμα δεδομένα τα οποία χρησιμοποιώ ακόμα και μέσα στο σπίτι κι ας ξεχαστώ να ανοίξω wifi. Είναι τόσα πολλά που δεν με απασχολεί καν η κατανάλωση!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top