Ποια θεωρείτε τη χειρότερη πόλη στην Ελλάδα;

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Επισης τι εννοεις ανεση; Γιατι η ανεση σε μια πολη καθοριζεται απο τις παροχες που σου προσφερει. Αντικειμενικα η Λαρισα δεν εχει κατι να ζηλεψει σε παροχες απο Αθηνα/Θεσσαλονικη. Αντε να πει καποιος το αεροδρομιο, αλλα ενταξει ουτε 200,000 κατοικους δεν εχει. Σιγα το πραγμα...

Μέχρι το 1997 είχε και η Λάρισα αεροδρόμιο παρόλο που είναι μόλις 200.000 κάτοικοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Νομιζω την Πατρα. Δε μου αρεσει ουτε σαν πολη κ οι πατρινοι μου βγαζουν κατι το αρνητικο, ειδικα οι γυναικες. Τωρα αν ειναι καμμια σας απο Πατρα, σορρυ. Οσες εγω τουλ εχω γνωρισει, τις εχω αντιπαθησει (μεγαλωμενες εκει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Νομιζω την Πατρα. Δε μου αρεσει ουτε σαν πολη κ οι πατρινοι μου βγαζουν κατι το αρνητικο, ειδικα οι γυναικες. Τωρα αν ειναι καμμια σας απο Πατρα, σορρυ. Οσες εγω τουλ εχω γνωρισει, τις εχω αντιπαθησει (μεγαλωμενες εκει)


Κατω απο το αυλάκι είναι τι περιμένεις :P ( εντάξει ήρεμα μην βαράτε πλάκα κάνω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,009 μηνύματα.
Θέματα σαν αυτό μου θυμίζουν ένα παιχνίδι που παίζαμε στο δημοτικό....

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eλένη Σκαριώτου

Νεοφερμένος

Η Eλένη Σκαριώτου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Δεν έχω επισκεφτεί πολλές πόλεις στην Ελλάδα, αλλά κάποια σημεία στην Αθήνα είναι όντως πολύ άσχημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Όλες οι μεγαλουπόλεις σκατά είναι. Όσο πιο επαρχιακά τόσο καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NORVIGOS

Νεοφερμένος

Ο NORVIGOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
η ασχημότερη πόλη της ελλάδος πρέπει να είναι κάποια που σίγουρα δεν πρέπει να έχει θάλασσα.Η παρουσία θάλασσας σώζει και την χειρότερη πόλη.Όσο για την Αθήνα είναι σαν να μιλάμε για 3-4-5 πόλεις....άλλο Πειραιάς ,άλλο λιόσια...άλλο Νέα σμυρνη κοκ...
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Για εμένα το Αγρίνιο και η Καρδίτσα απλά τουλάχιστον στο Αγρίνιο έχει πράγματα να κάνεις
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η αθήνα έχει πολύ άσχημες και υποβαθμισμένες περιοχές, αλλά έχει και μερικές από τις πιο ωραίες επομένως δεν είναι υποψήφια. Η λάρισα, το αγρίνιο και η κόρινθος νομίζω είναι οι χειρότερες.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,146 μηνύματα.
Η Λάρσα σε είδα και λαχτάρισα :laugh: και το Αγρίνιο.
Απ αυτά που θυμάμαι βέβαια ,για να είμαι και δίκαιη ,αφού έχω κάποια χρόνια να πάω.Κυρίως για την λάρισα,αγρίνιο δεν έχω πολλά χρόνια να πάω ,δεν θα έχει αλλάξει κάτι.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Η Λάρσα σε είδα και λαχτάρισα :laugh: και το Αγρίνιο.
Απ αυτά που θυμάμαι βέβαια ,για να είμαι και δίκαιη ,αφού έχω κάποια χρόνια να πάω.Κυρίως για την λάρισα,αγρίνιο δεν έχω πολλά χρόνια να πάω ,δεν θα έχει αλλάξει κάτι.

Η Λάρισα πρέπει να έχει αναβαθμιστεί σε σχέση με το παρελθόν γιατί πέρυσι που πήγα είχε ωραίους πεζόδρομους με μαγαζιά, καφετέριες και εστιατόρια στη σειρά, έχει εκείνο το τεράστιο πάρκο με το δασάκι δίπλα, γενικά ήταν περιποιημένη. Αλλά αν κρίνω και από κάτι δρομάκια που τα έσκαβαν εκείνη τη μέρα, ακόμη την αναπλάθουν, δεν έχουν τελειώσει.

Τώρα απ' τις πόλεις που έχω πάει, η μόνη που θυμάμαι ότι είναι (ήταν παλιά έστω) άσχημη είναι η Άμφισσα. Σίγουρα μετριότατες θα είναι και η Θήβα και η Άρτα, αλλά δε θυμάμαι σχεδόν τίποτα απ' αυτές. Μόνο ότι ήταν αδιάφορες.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Η Λάρισα πρέπει να έχει αναβαθμιστεί σε σχέση με το παρελθόν γιατί πέρυσι που πήγα είχε ωραίους πεζόδρομους με μαγαζιά, καφετέριες και εστιατόρια στη σειρά, έχει εκείνο το τεράστιο πάρκο με το δασάκι δίπλα, γενικά ήταν περιποιημένη. Αλλά αν κρίνω και από κάτι δρομάκια που τα έσκαβαν εκείνη τη μέρα, ακόμη την αναπλάθουν, δεν έχουν τελειώσει.
Γαμάει η Λάρσα ψέματα λένε ότι είναι άσχημη. :hehe: Απλώς καλοκαίρι δεν παλεύεται έχει 500 βαθμούς έξω. :P
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,146 μηνύματα.
Η Λάρισα πρέπει να έχει αναβαθμιστεί σε σχέση με το παρελθόν γιατί πέρυσι που πήγα είχε ωραίους πεζόδρομους με μαγαζιά, καφετέριες και εστιατόρια στη σειρά, έχει εκείνο το τεράστιο πάρκο με το δασάκι δίπλα, γενικά ήταν περιποιημένη. Αλλά αν κρίνω και από κάτι δρομάκια που τα έσκαβαν εκείνη τη μέρα, ακόμη την αναπλάθουν, δεν έχουν τελειώσει.

Τώρα απ' τις πόλεις που έχω πάει, η μόνη που θυμάμαι ότι είναι (ήταν παλιά έστω) άσχημη είναι η Άμφισσα. Σίγουρα μετριότατες θα είναι και η Θήβα και η Άρτα, αλλά δε θυμάμαι σχεδόν τίποτα απ' αυτές. Μόνο ότι ήταν αδιάφορες.

Πράγματι πρέπει να έχει αναβαθμιστει λοιπόν διότι το ακούω απο πολλούς.
Αλλα ισχύει και αυτό που λέει η gate.Δεν παλεύεται η ζέστη της.Γούπατο γμτ.Και γενικά δεν είναι ούτε παραθαλάσσια,ούτε να πείς είναι στο βουνό.ΟΚ έφτιαξε ωραίες καφετέριες,αλλα δεν είναι μόνο αυτό.Για μένα πρώτα είναι το φυσικό περιβάλλον και απο αυτό δεν διαθέτει.
Να μας συγχωρήσουν οι Λαρσινοί.:bleh:
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Η Πάτρα.

 

Kougami

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kougami αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 189 μηνύματα.

Φοβερο επιχειρημα το να βαλεις μια φωτο με σκουπιδια (πιθανοτατα απο καποια απεργια) ωστε να αποδειξεις πως η Πατρα ειναι η χειροτερη πολη της Ελλαδας. Ειμαι σιγουρος πως σε καμια αλλη πολη της Ελλαδας (και του κοσμου ολοκληρου μην σου πω) δεν συμβαινει αυτο.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,987 μηνύματα.
Φοβερο επιχειρημα το να βαλεις μια φωτο με σκουπιδια (πιθανοτατα απο καποια απεργια) ωστε να αποδειξεις πως η Πατρα ειναι η χειροτερη πολη της Ελλαδας. Ειμαι σιγουρος πως σε καμια αλλη πολη της Ελλαδας (και του κοσμου ολοκληρου μην σου πω) δεν συμβαινει αυτο.


Κοιτά αντικειμενικά τώρα οι Ελληνικές πόλεις δεν είναι και στα καλύτερα τους σε πολλά θέματα.
 

Kougami

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kougami αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Κοιτά αντικειμενικά τώρα οι Ελληνικές πόλεις δεν είναι και στα καλύτερα τους σε πολλά θέματα.

Nαι δεν διαφωνω σε αυτο. Ομως απο την μια θεωρω γελοιο να βαζει καποιος ως τεκμηριο μια φωτο με μαζεμενα σκουπιδια για να αποδειξει οτι μια πολη ειναι η ''χειροτερη'' και απο την αλλη πιστευω πως ειναι πολυ αδικο να λεγεται κατι τετοιο για την Πατρα.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Η αθήνα έχει πολύ άσχημες και υποβαθμισμένες περιοχές, αλλά έχει και μερικές από τις πιο ωραίες επομένως δεν είναι υποψήφια. Η λάρισα, το αγρίνιο και η κόρινθος νομίζω είναι οι χειρότερες.
H Κόρινθος πριν 20 χρόνια ήταν χάλια. Τώρα έχει πεζόδρομο, λιμάνι, παραλία και πλατεία. Δεν τη βάζω στην ίδια κατηγορία με αγρίνιο και τρίπολη.




 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Βασικά πόλεις που βρίσκονται σε παραθαλάσσια περιοχή δε μπορεί να είναι τόσο άσχημες σε σύγκριση με αυτές που δεν έχουν κάτι πχ ένα βουνό,μια λίμνη.
Με τη Λάρισα θα συμφωνήσω, είναι πολύ ζωντανή πόλη και ειδικά προς το φρούριο είναι ωραία για περπάτημα και οι ταβέρνες κλπ
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top