Mobile Internet

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Κάθε σελίδα ακόμη έχει κάποιο όγκο (kb). Αυτό εννοεί με το χ?/ΚΒ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Να κάνω μία άκυρη ερώτηση...
Σκέφτομαι να βάλω αυτό της vodafone με απεριόριστη χρήση...που είναι σαν usb (νι δεν ξέρω ορολογίες)...αλλά εδώ που είμαι το κινητό μου δεν βλέπει δίκτυο 3g, υπάρχει περίπτωση να μην μου λειτουργεί; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
1ον Δεν είναι απεριόριστο,αλλά 5gb/μήνα.
2ον.Το κίνητο σου υποστηρίζει 3g?

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Να κάνω μία άκυρη ερώτηση...
Σκέφτομαι να βάλω αυτό της vodafone με απεριόριστη χρήση...που είναι σαν usb (νι δεν ξέρω ορολογίες)...αλλά εδώ που είμαι το κινητό μου δεν βλέπει δίκτυο 3g, υπάρχει περίπτωση να μην μου λειτουργεί; :redface:
Υπάρχει περίπτωση απλά να κατεβάσεις με 30kbps/sec δηλαδή με Α Π Ε Λ Π Ι Σ Τ Ι Κ Α ΚΑΙ ΣΤΑΘΕΡΗ ταχύτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Δες αν η cosmote έχει καλύτερη κάλυψη στην πόλη σου (υποθέτω αυτό εννοείς με το "εδώ που είμαι"). Δυστυχώς ο μόνος σοβαρός τρόπος να γίνει αυτό είναι να ρωτήσεις κάποιον που έχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Και πες μας τελικά αν έβαλες. :P

Σκέφτομαι το mobile internet γιατί εκεί που είμαι μέχρι να γίνει σύνδεση από οτε για τηλέφωνο και μετά για ίντερνετ (και για ιδιόκτητο δεν παίζει μιας και θα μπορώ αρχές του νέου έτους) θα πάρει καιρός.Συν του ότι έχει 12μηνη δέσμευση η λύση του "σταθερού" ίντερνετ οπότε συμφέρει περισσότερο το κινητό.

Πήγα πρόσφατα να ρωτήσω για τα πακέτα και για το usb που σου δίνουν και μου παν να προτιμήσω αυτό της vodafone.
Επιπλέον σου παρέχουν δυνατότητα διακοπής αν δε σε καλύπτει το δίκτυο.Νομίζω η vodafone έδινε μεγαλύτερο διάστημα στο οποίο μπορείς να διακόψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Oυπς... Τώρα είδα ότι μου απαντήσατε...:redface:
'Εχω cosmote των 10 GB... και είναι ανάλογα με τα φεγγάρια του....
Μπορεί απλά να φυσάει (σπάνια δηλαδή :P) ή να σου σπάει τα νευρά (συνέχεια δηλαδή!)
Αν δεν πιάνεις 3g την έχεις κάτσει πραγματικά γιατί χρειάζεται χ (όπου χ=100 και άνω) ανανεώσεις στην σελίδα κι αν πετύχει!
Όχι ότι όταν πιάνεις σου εγγυάται κανένας ότι θα σου λειτουργεί άψογα....

Το μόνο καλό είναι ότι στην εξυπηρέτηση πελατών είναι πολύ καλή....
Ε: Δεν είναι δυνατόν να έχω 3g και να μην ανοίγει η σελίδα
Α: Το mobile net είναι για περιορισμένη χρήση δεν είναι adsl...
Ε: Το να μου ανοίγει μία σελίδα και να μπαίνω μσν είναι παραπάνω από τις δυνατότητές του;
Α: Σιωπήηηηηηηηηηηηηηηηη :P

Όπως και να' χει έχω βρει την λύση....
'Εχω βρει συγκεκριμένο σημείο στο σπίτι και δεν το κουνάω ούτε χιλιοστό μην τυχόν χάσω το σήμα....
Και είμαι σε μεγάλη πόλη που δεν δικαιολογείται να υπάρχει πρόβλημα με την κάλυψη...

Εν ολίγοις δεν είναι για χόρταση...:P

εδιτ: τις 3 τελευταίες μέρες υπάρχει καλή βελτίωση με τις ταχύτητες...(γιατί παρά έγινα κακιά :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Όσοι έχετε πρόβλημα με 3g, πχ κακό σήμα ή συχνά γίνεται GPRS τότε βάλτε το μόνιμα στο GPRS. Μπορεί να είναι απελπιστικά πιο αργό αλλά δεν χρειάζεται να κάνετε 500 προσπαθεις να φορτώσει μια σελίδα.

Ειρωνία: από την vodafone είμαι υπέρ ευχαρηστημένος από το 3g. Ωστόσο στο σπίτι μου δεν έχει καθόλου 3g :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top