Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ε(γ)κρίιιιιιιιιιιιιιιινωωωωωωωωωωωωωωωωω:P:jumpy::shifty::hehe: :wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
(...)Ρίξτε τώρα μερικές αρνητικές να εκτονωθείτε :D

Όοοχιιι, δεν θα σου ρίξουμε αρνητικές! :P Να μάθεις!:P

Και για να το εξειδικεύσω, το θέμα δεν είναι να είσαι συντηρητικός, ή η αδελφή Καμίλλη στο ντύσιμο, είναι να είσαι ο εαυτός σου χωρίς να αισθάνεσαι ότι πρέπει να υιοθετήσεις κάποιο στυλ για να είσαι μέσα στη μόδα και κυρίως να σε βολεύει αυτό που φοράς, να μη σε κουράζει είτε είναι φαρδύ παντελόνι μέσα στον ωκεανό των χαμηλόμεσων σωλήνων είτε μαλακό και άνετο παπούτσι με πραγματικά σωστό πέλμα και μαλακή σόλα που όμως δεν θα σου κάνει τα πόδια καινούρια όταν πρέπει να είσαι όρθιος, σε κίνηση ή σε δουλειά για πολλές ώρες.
Προσωπικά χαίρομαι τις γυναίκες που βρίσκουν τις γραμμές και τα χρώματα που τους αρέσουν και τα ποικίλλουν και τα φοράνε χωρίς να απομακρυνθούν από αυτά ανεξάρτητα από το τί κυκλοφορεί σε κάθε περίοδο.

Υ.Γ. Όσο για την ανάρτηση της Νεράϊδας με τα παπούτσια, (που δεν έριξα αρνητική παρεπιπτόντως) αν εξαιρέσεις το ντουέτο με τις μωβ και μπλε γόβες με το βολανάκι πίσω, τα υπόλοιπα, αν είναι να χαρακτηριστώ συντήρουκλας, τιμή μου και καμάρι μου! αλλά τα βρίσκω κακόγουστα. και εγκληματικά ψηλά. Sorry.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Καλά βρε γιατρέ, μη μας κυκλοφορήσεις έξω.:P

Μου κανει εντύπωση αυτή σου η επίθεση, ξέρεις πόσο σε συμπαθώ.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ντοκτωρα καλε μου,

Της Idrill θα τα φορουσα ανετα κι εγω(με λιγη δυσκολια το φορεμα ομως)
Οπως η ντουλαπα μου ειναι γεματη με μαυρα ρουχα. Μαλιστα προσφατα αγορασα μια ωραια μπλουζα μεσαιωνικου στυλ και σκουλαρικια με φτερα μαυρα.
Ο Μεσαιωνας αλλωστε ειναι η εποχη μου σε ιδεες και εκφραση!

Ομως γκοθ στυλ ειναι τουλι στο προσωπο, βικτωριανα φορεματα και μακρια καπελα και βουτηγμενο το ματι στο μολυβι(καλλλαααα ποιος σου πε οτι δε βαφονται και ειναι φυσικες?? Ειναι η αντιπροσωπευση του μακιγιαζ το γκοθ! Μαυρο, μπορντω, κοκκινο!)
Εσυ ποια ακριβως γκοθου προτιμας? Την κλασσικη την authentic? Γιατι αυτα που επισυναψες ειναι λαιτ.

Το ροκ και το γκοθ ειναι εκφραση και δημιουργια, επανασταση και μελαγχολια.
Ο ανθρωπος ο ροκ δεν ειναι μονο στην ενδυματολογικη επιλογη. Πολλες ροκουδες μονο ροκουδες δεν ειναι.
Πολλες γκοθουδες μονο γκοθουδες δεν ειναι.
Τα ρουχα δεν κανουν τον Γκοθα! Αλλα η προσωπικη αντιληψη για τον κοσμο.
Μαρεσει ο Καρυωτακης και η Πολυδουρη, αρα ειμαι γκοθου χωρις να ντυνομαι ετσι, σωστα? Μου επιτρεπεις να συμφωνω με τις αντιληψεις τους οντας ξανθια και να μην ντυνομαι ετσι? Η θα συνεχισεις να με/ μας κραζεις?:mad: :P
Κλεμμενο - «Ο Καρυωτάκης και η Πολυδούρη είναι δύο μορφές που εξέφρασαν πραγματικά τη γοτθική αισθητική μέσα από τη θεματολογία τους που αφορούσε τον έρωτα και το θάνατο»

Εσυ μπορεις να λες ο,τι θελεις και να φορας τις παρωπιδες σου (ταιριαζουν με τις γαλοτσες σου:P)
κι επειδη οι γκοθαδες δεν ειναι προκατειλημμενοι σαν εσενα αλλα γαμω τα παιδια, εσυ γκοθ που να χτυπιεσαι δεν εισαι!:P
Πετα μου την αρνητικη τωρα! :teasing:


(υσ. Ο ντοκτωρας ξερει οτι τον συμπαθαω τα μαλα.:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Λες πολλά και λες άσχετα πράγματα μ'αυτά που έγραψα. Δεν έχει νόημα να απαντήσω εφ'όλης της ύλης. Ακριβώς επειδή δεν έχω παρωπίδες (ναι όντως οι μαύρες αλλά και κάποιες πολύχρωμες γαλότσες είναι μούρλια όπως οι παρωπίδες μου) δέχομαι με τον ίδιο ενθουσιασμό πολλά διαφορετικά στυλ στις γυναίκες, το δείχνουν και οι προτάσεις μου προηγουμένως, η γκάμα μου είναι από Yves Saint Laurent ψηλοτάκουνα και Prada μέχρι το μπούτι μέχρι γκόθικ και πανκ, οι διαχωρισμοί σε light γκόθικ και μη μου είναι αδιάφοροι, εγώ στις ανεπίσημες εμφανίσεις μου δεν φοράω κυριλέ ρούχα, αλλά μου αρέσει τρελλά το μαύρο χρώμα στις μπλούζες (τα τελευταία 2 χρόνια δεν έχω φορέσει άλλη μπλούζα εκτός από μαύρη όχι επειδή το βρίσκω μόδα, αλλά επειδή μου αρέσει πολύ) και φοράω μπότες χοντροκομένες μαύρες κάτι χρόνια τώρα και τελευταία το μουσάκι το goatee το βρίσκω μια χαρά και δεν πρόκειται να το ξυρίσω. Γκοθ δεν ισχυρίστηκα ποτέ ότι είμαι, έγραψα ότι μου αρέσουν πολύ οι κοπέλες απ'αυτό το χώρο - μερικές από αυτές είχα την τιμή να γνωρίσω -. Αυτό δεν λέει τίπτα. Μου αρέσουν όλες όσες "γα...και δέρνουν τα στερεότυπα". Αυτό δεν χρειάζεται να το κάνουν κραυγαλέα και φωνάζοντας, ούτε φορώντας τούλια στο κεφάλι. Το δείχνει όλη η στάση της ζωής τους, με το να αρνούνται το ελληνάδικο, το τηλεοπτικό σήριαλ, την μπουρδολογία κλπ. Το ίδιο που μου αρέσουν οι ρεμπέτισες, οι ροκούδες, οι παχιές και όλες οι ατελείς γυναίκες που σας πληγώνουν και σας τσακίζουν την ιδέα που έχετε περί σωστού και λάθους, τα "πρέπει" και τα "μη" σας, τις προκαταλήψεις σας και τα δήθεν σας που είναι αμέτρητα. Τα σέβη μου, κι εγώ σε εκτιμάω. :kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δεν είδα το σεμινάριο του δόκτωρα, αλλά ορίστε μερικά ρούχα/αξεσουάρ που γκοθοφέρνουν και που θα ήθελα να φορέσω (ακόμα και αν δεν είναι απόκριες! :P)










Tα 3 τελευταια ανετοτατα θα τα φορουσα...μου αρεσουν πολυ...αλλα το φορεμα ειναι σαν κλαρωτο νυφικο και μαλιστα τα φουσκωτα που δε μου αρεσουν καθολου και το παντελονι πολυ κακογουστο - κιτς. Αυτη η σατεν κορδελα στο πλαι ειναι παναια μου βοηθα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.



και Etro 2010
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Etro... δεν τρώγεσαι με τίποτα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Λες πολλά και λες άσχετα πράγματα μ'αυτά που έγραψα. Δεν έχει νόημα να απαντήσω εφ'όλης της ύλης. Ακριβώς επειδή δεν έχω παρωπίδες (ναι όντως οι μαύρες αλλά και κάποιες πολύχρωμες γαλότσες είναι μούρλια όπως οι παρωπίδες μου) δέχομαι με τον ίδιο ενθουσιασμό πολλά διαφορετικά στυλ στις γυναίκες, το δείχνουν και οι προτάσεις μου προηγουμένως, η γκάμα μου είναι από Yves Saint Laurent ψηλοτάκουνα και Prada μέχρι το μπούτι μέχρι γκόθικ και πανκ, οι διαχωρισμοί σε light γκόθικ και μη μου είναι αδιάφοροι, εγώ στις ανεπίσημες εμφανίσεις μου δεν φοράω κυριλέ ρούχα, αλλά μου αρέσει τρελλά το μαύρο χρώμα στις μπλούζες (τα τελευταία 2 χρόνια δεν έχω φορέσει άλλη μπλούζα εκτός από μαύρη όχι επειδή το βρίσκω μόδα, αλλά επειδή μου αρέσει πολύ) και φοράω μπότες χοντροκομένες μαύρες κάτι χρόνια τώρα και τελευταία το μουσάκι το goatee το βρίσκω μια χαρά και δεν πρόκειται να το ξυρίσω. Γκοθ δεν ισχυρίστηκα ποτέ ότι είμαι, έγραψα ότι μου αρέσουν πολύ οι κοπέλες απ'αυτό το χώρο - μερικές από αυτές είχα την τιμή να γνωρίσω -. Αυτό δεν λέει τίπτα. Μου αρέσουν όλες όσες "γα...και δέρνουν τα στερεότυπα". Αυτό δεν χρειάζεται να το κάνουν κραυγαλέα και φωνάζοντας, ούτε φορώντας τούλια στο κεφάλι. Το δείχνει όλη η στάση της ζωής τους, με το να αρνούνται το ελληνάδικο, το τηλεοπτικό σήριαλ, την μπουρδολογία κλπ. Το ίδιο που μου αρέσουν οι ρεμπέτισες, οι ροκούδες, οι παχιές και όλες οι ατελείς γυναίκες που σας πληγώνουν και σας τσακίζουν την ιδέα που έχετε περί σωστού και λάθους, τα "πρέπει" και τα "μη" σας, τις προκαταλήψεις σας και τα δήθεν σας που είναι αμέτρητα. Τα σέβη μου, κι εγώ σε εκτιμάω. :kissing:

Δε στα ειπα ολα αυτα για να σε θιξω αλλα προσπαθησα με υπερβολη να σου πω ακριβως οσα ειπες εσυ σε εμας. Θεωρησες κιτς το τιγρε μου ενω εγω αντιθετως οσα σου ειπα για τις γαλοτσες σου τα ειπα με χιουμορ που το εχω δοξα τω θεω μπολικο- ετσι μου λενε τουλαχιστον-αλλα ειμαι σιγουρη πως αν το βλεπες στο ποδαρακι μου το γοβακι αυτο θαθελες να το φιλησεις.
Και για να μη βγω εκτος θεματος, δεν κρινω ποτε κανεναν, ουτε θιγω ακομα κι αν ενοχλουμαι η προσβαλλομαι απο καποιες απαντησεις. ισως το καλυτερο θα ηταν να δεχεσαι τη διαφορετικοτητα και να μην την υποτιμας ακομα κι εμας τις συντηρητικες(προσωπικα δεν ειμαι συντηρητικη στη ζωη μου ουτε και στο ντυσιμο μου απλως φοραω αυτο που μου αρεσει και μπορω να το υποστηριζω. για το στυλ μου εχει να λεει κοσμος χωρις επαρση το λεω και μου ζητουν συχνα συμβουλες.) αυτα ντοκτωρα, μην θιγεσαι λοιπον και μην υποτιμας!:) φιλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
αλλα ειμαι σιγουρη πως αν το βλεπες στο ποδαρακι μου το γοβακι αυτο θαθελες να το φιλησεις.

ενδεχομένως ναι, αλλά δεν θα έμενα εκεί :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Επρεπε να διαλεξεις τη κουρτινα, ισως και να λυνοταν τοτε η απορια σου!
Φοβήθηκα τον ΖΟΝΓΚ!
Και όοοχι δεν εννοώ τον drstrangelove :P




I love them!


Η επόμενή μου αγορά.. κι αν δεν βρω ολόιδιο εμμ κάτι που να του μοιάζει.:D


.. και σε πιο ψηλό δε με χαλάει, αλλα κι απο κείνα που έχουν κάθετο λουράκι στη μέση και δένει πάνω στον αστράγαλο.:D
Δεν μπόρεσα να τα βρω στο νετ..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
μπράβο Μαρούλι, αυτά τα εγκρίνω και αν μπορούσα θα τους έβαζα +10.

Ποιός είναι ο ΖΟΝΓΚ ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Aααααυτός! 1-0 :P
72.79 περικαλώ σε ευρώ
Είδες εγώ σε βοηθάω, που να τρέχεις να κάνεις συνάλλαγμα;:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Aααααυτός! 1-0 :P
72.79 περικαλώ σε ευρώ
Είδες εγώ σε βοηθάω, που να τρέχεις να κάνεις συνάλλαγμα;:hehe:

:worry: ΖΟΝΓΚ ΖΟΝΓΚ ? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsoutsouba

Νεοφερμένος

Η Tsoutsouba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Goth ftw! Αλλα χωρις υπερβολες... να μπορουμε να κυκλοφορουμε και στον κοσμο! :P

Ιδου φοβερα κομματια που βρικα προσφατα στο ebay που ευκολα φοριουνται για διασκεδαση (και για δουλεια στην δικη μου περιπτωση...).






τα οποια φυσικα και θα αποκτησω....

Και να κατι αρκετα πιο extreme και ελαφρως λιγοτερο goth....






που δεν θα αποκτησω γιατι που θα το βαλω???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
που δεν θα αποκτησω γιατι που θα το βαλω???????
Στις απόκριες! Κοντοζυγώνουν..

Βέβαια οι προτάσεις της Idril δεν 'ναι καθόλου άσχημες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsoutsouba

Νεοφερμένος

Η Tsoutsouba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.

xamenos_xoros

Νεοφερμένος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Μεσίτης/ρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
δεν ξερω για σας αλλα εγω εχω κολλημα με τις μποτες μου...τελικα για τους αντρες εφευρεθηκαν κ τις αντεγραψαν κ αυτες οι γυναικες απο την εποχη που το φαρ ουεστ ηταν στα πανω του!!! ολοι οι καομπους φοραγαν κ μετα τα εκαναν μοδα οι γυναικες,,,εχω 7 ζευγαρια καομποικες με τελευταια προσθηκη τις συλλεκτικες της marlboro απο αλιγατορα 1200 ευρω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top