Ας συζητήσουμε για τον firefox

Η γνώμη σας για τον firefox 4 συγκριτικά με τον ανταγωνισμό;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Είχες δίκιο, το Tab Mix plus έφταιγε... τώρα έχω ένα Χ στην άκρη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Μια νέα επέκταση του Firefox, αποκλειστικά για τα Windows, τo Tab Effect αξιοποιεί το DirectX [έκδοση 8 ή μεταγενέστερη] για να εμφανίζει ένα εφέ κύλισης κύβου [rotate cube] κάθε φορά που αλλάζετε καρτέλα [tab].
Με δεδομένο ότι η επέκταση αξιοποιεί το DirectX, η ποιότητα της κύλισης και οι "επιδόσεις" της επέκτασης εξαρτώνται άμεσα από τις δυνατότητες της κάρτας γραφικών σας.
Σε συστήματα με σχετικά παρωχημένα υποσυστήματα γραφικών [ή onboard με shared μνήμη] παρατηρούνται μικρές καθυστερήσεις στην εφαρμογή του εφέ, ενώ η μετάβαση από τη μια ενεργή καρτέλα στην άλλη είναι σχετικά αργή.

Όπως όλα τα εφέ έτσι και το Tab Effect είναι περισσότερο ένα κοσμητικό add on για τον Firefox και κατ' επέκταση για την επιφάνεια εργασίας και λιγότερο μια "χρηστική" προσθήκη.
Είναι σαφές ότι η πηγή έμπνευσης για το εφέ του rotating cube είναι τα Compiz /Beryl του Linux.

Screenshots του Tab Effect σε δράση θα βρείτε εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Λοιπόν.. Ψάχνω εδώ και 2-3 μέρες ένα ωραίο add-on για τον firefox, που να βοηθάει στο να κατεβάζεις video σε μορφή .flv από sites σαν το youtube.com και άλλα παρόμοια. Έχω δοκιμάσει τα: Media Pirate, Unplug και Download Helper. Κανένα δεν είχε το αποτέλεσμα που ήθελα, αφού το ένα εντόπιζε ότι ήθελε σε κάθε σελίδα, το άλλο έβρισκε μεν αυτό που ήθελα, αλλά το κατέβαζε σε μορφή .flv που είχε προβλήματα και διάφορα άλλα τέτοια υπέροχα. Έχει βρει κανείς κάποιο αξιόλογο add-on γι' αυτή τη δουλειά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
GetVideo :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Το κατέβασα και αυτό, το εγκατέστησα αλλά δεν μου βγάζει κανένα κουμπάκι όταν εντοπίζει .flv, όπως υποτίθεται ότι πρέπει να κάνει, απ' ότι κατάλαβα.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Κατώ κάτω δεξιά μου το βγάζει εμένα ... Τέσπα, ρίξε μια ματιά στα option του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Το 'σιαξα! Σ'ευχαριστώ :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τι γίνεται εδώ: όταν στον Internet Explorer πάταγα το "αποσύνδεση", στην επόμενη επίσκεψή μου μου ξαναζήταγε νικ και πιν, άσχετα με το αν είχα πατήσει "αυτόματη σύνδεση". Θέλω το ίδιο να γίνεται και στον firefox. Πατάω αποσύνδεση αλλά μετά με ξανασυνδέει αυτόματα :mad:



Ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ποία έκδοση έχεις; Εγώ μετά από την 1 και μέτα δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα. Mόνο στο e-steki στο κάνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εμένα όλοι με ξαναβάζουν αυτόματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ποία έκδοση έχεις; Εγώ μετά από την 1 και μέτα δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα. Mόνο στο e-steki στο κάνει;
v. 2.0.0.1
Δεν το δοκίμασα σε άλλα σάιτς, αλλά αν θες μπορώ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει. Δοκίμασε να σβήσεις όλα coockies του browser μήπως έχει γίνει κάποιο μπέρδευμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει. Δοκίμασε να σβήσεις όλα coockies του browser μήπως έχει γίνει κάποιο μπέρδευμα

Με Ctrl + F5; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Tools->options->Privacy
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Λοιπόν, επειδή δεν μπορώ να περιγράψω ακριβώς το πρόβλημα μου, γιατί δεν ξέρω πώς λέγεται η συγκεκριμένη bar, παραθέτω pic:



Το ερώτημα είναι: Ξέρει κανείς πώς μπορώ να βγάλω την πάνω γραμμή? Φαντάζομαι θα υπάρχει τρόπος, όπως γίνεται και στον Windows Media Player πχ. Μπορεί να γίνει, γιατί έχω βρει θέματα για τον Firefox, που στην προεπισκόπηση αντί για τα κουμπάκια -,μεγιστοποίηση,X έχουν 3 χρωματιστές βούλες. Όταν όμως τα εγκαθιστώ, βούλες γιοκ. Αν ξέρει κανείς, θα με υποχρεώσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Για τον φίλτατο κρόνο ή και όποιον άλλο!

Η σελίδα about:config του Firefox μπορεί να αποδειχθεί αρκετά χρήσιμη πολλές φορές (και αρκετά καταστρεπτική κάποιες άλλες, για αυτό προσοχή)!
Εάν θέλετε να έχετε το spellchecking ενεργοποιημένο όχι μόνο για τα textarea tags αλλά και για τα απλά input και να είναι always on τότε εκτελέστε τα παρακάτω:

Επισκεφτείτε την σελίδα about:config (απλά ανοίξτε ένα νέο παράθυρο/tab και γράψτε about:config και μετά ENTER). Αναζητήστε το κλειδί layout.spellcheckDefault μέσω του filter που έχει πάνω η σελίδα και όταν το εντοπίσετε αλλάξτε την τιμή του σε 2 (δεξί click, modify ή διπλό click)!
Τέλος, όλα θα γίνονται αυτόματα spellchecked με την γλώσσα που έχετε προεπιλέξει! Να σημειώσω ότι στους WYSIWYG editors που “κατοικούν” μέσα στα textarea tags το αυτόματο spellchecking δεν λειτουργεί και πρέπει να το ενεργοποιείτε κάθε φορά (δεξί click, Spell Check this field).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Problem solved, αυτό με τις βουλίτσες εμφανίζεται μόνο όταν κάνεις "Πλήρη Οθόνη"..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
βγηκε ενημέρωση 2.0.0.5:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Θέλω να κάνω format στον υπολογιστή μου, αλλά δεν θέλω να χάσω τις αποθηκευμένες ιστοσελίδες στον firefox.
Ξέρει κανείς αν υπάρχουν κάπου αποθηκευμένες ή κάποιον άλλον τρόπο να τις σώσω και να τις ξαναπεράσω στον firefox αργότερα?

Ευχαριστώ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top