Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 577)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Ερωτηση κουιζ :

Τι θα γραφει το πιστοποιητικο θανατου του γνωστου σεξολογου κ.Ασκητή, ως αιτια θανάτου ;
-"Συζητηση με Buggs" :P


Το δέχομαι, το δέχομαι ! Πάντως νομίζω οτι όλοι οσοι έχουν μελετήσει επισταμένως το σέξ, στην πράξη, τον κάθε Ασκητή τον τρώνε για πρωινό. Και σίγουρα δεν μασάνε τα λόγια τους για τους ομοφυλόφιλους :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Το δέχομαι, το δέχομαι ! Πάντως νομίζω οτι όλοι οσοι έχουν μελετήσει επισταμένως το σέξ, στην πράξη, τον κάθε Ασκητή τον τρώνε για πρωινό. Και σίγουρα δεν μασάνε τα λόγια τους για τους ομοφυλόφιλους :-)

Δεν το κατάλαβα αυτό; Απευθύνεσαι σε κάποιον συγκεκριμένο;:hmm:

Αν ναι πες το στα ίσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δεν το κατάλαβα αυτό; Απευθύνεσαι σε κάποιον συγκεκριμένο;:hmm:

Αν ναι πες το στα ίσα.

Κανεις και εσυ πως δεν καταλαβαινεις! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Αυτό δε μου είχε περάσει από το μυαλό.

Τα παιδιά και οι έφηβοι πρέπει να φορούν ζώνες αγνότητας, μέχρι να αποδείξουν ότι δεν είναι gay. :hmm::hmm::hmm:

Α, εδώ διαφωνώ κάθετα με την άποψή σου και αυτό γιατι αν φορούν όλοι οι νεαροί ζώνη αγνότητας, πως θα δοκιμάσουν προκειμένου να μας πείσουν οτι δεν τους άρεσε για να συναχθεί το - κατα διάσημη γλάστρα της τηλεόρασης - συμπέρασμα, οτι δεν τους άρεσε άρα είναι άνδρες στρέϊτ ?

Βέβαια το πρόβλημα της αμφιβολίας όσον αφορά σε ποια δοκιμή γίνεσαι πο@΄σ @ης, παραμένει .

Εσύ τι λες, σε ποια δοκιμή πιστεύεις οτι κάποιος αρχίζει (να κλέβει την δουλειά του ταχυδρόμου) ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
To θέμα είναι ότι άλλο πούστης αλλο ομοφυλόφιλος. Πούστης είναι αυτός που κάνει πουστιές, ομοφυλόφιλος είναι απλά κάποιος που έχει μια συγκεκριμενη σεξουαλική προτίμηση. Δυστυχώς πολλοί άνθρωποι τα θεωρούν ένα και το αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
λαθος ορισμος..
η λεξη πουστης ειναι λαθος..ατιμος,και χιλιες αλλες λεξεις ειναι καλυτερες και πιο ακριβεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
για τον ατιμο απατεωνα κλπ.
απλα ξερουμε τις περισσοτερες φορες οτι δεν εχει σχεση..απλα εχει μεινει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κλινοσοφιστὴς

Νεοφερμένος

Ο Κλινοσοφιστὴς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 79 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Μιὰ ματιὰ, πολλὲς ματιὲς, ὅπου καὶ νὰ κοιτάξεις, θὰ δεῖς καὶ ζευγάρια ἀντρῶν (δὲν θὰ πῶ γιὰ γυναῖκες, αὐτὲς δὲν εἶναι τόσο ἐκδηλωτικὲς, ἔχουν ἀλληλεγγύη ἔναντι τοῦ...ὅποιου κοινοῦ ἐχθροῦ τους, καὶ, τέλος πάντων, εἶναι ἀδύνατον σὲ ἕναν ἄντρα νὰ σκεφτεῖ σὰν γυναίκα, καθὼς ὅ,τι ξέρω, ὅ,τι καταλαβαίνω γιὰ τὶς γυναῖκες, εἶναι κατὰ προσέγγιση, ὅσο κι' ἄν ὑπῆρξα καλὸς σύντροφος κάποιων γυναικῶν, κοντολογὶς καταλαβαίνω τὸ δικὸ μου φύλο, τοὺς ἆντρες) κι' αὐτὰ τὰ ζευγάρια, τῶν ἀντρῶν, θὰ θέλαν ἴσως νὰ κάνουν γνωστὸ καὶ ἐπίσημο τὸν δεσμὀ τους, γιὰ ὅλους τοὺς λόγους ποὺ καταλαβαίνει κανεὶς καὶ ποὺ ἰσχύουν καὶ γιὰ ἑτεροφυλόφιλα ζευγάρια, πλὴν τῆς τεκνοποιΐας, μὴ παραδεχόμενος τὴν υἱοθέτηση σὲ καμία περίπτωση (ὡστόσο γι' αὐτὸ, παραπέμπω στὶς Κλινοσοφιστεῖες μου, στὸ θέμα " Ἄν ὁ γυιὸς μου ἦταν..."), δὲν καταλαβαίνω γιατὶ θὰ ἔπρεπε νὰ ἐμποδισθοῦν νὰ τὸ κάνουν, ἀπὸ ἐξωτερικοὺς παράγοντες, ἄν ὄχι ἀπὸ τὴν δικὴ τους βούληση καὶ μόνον.
Ἴσα-ἴσα, τὸ φανέρωμα θὰ ἦταν ἀπαλλαγὴ ἀπὸ φόβους, ἐκβιασμοὺς πάσης μορφῆς. Ὅπως ἔχουν τὰ πράγματα, κάποιοι φοβοῦνται τὸν ἴσκιο τους, τὴν μάννα τους, τὴν ὑπόληψὴ τους καὶ κάποιοι πλουτίζουν ἐκβιάζοντας πὼς θὰ μαρτυρήσουν τὸ μυστικὸ! Τὸ πόσα πολλὰ καὶ φριχτὰ σπασμένα πληρώνουμε ὅλοι μας, ὡς ἀντίκτυπο, ἐπειδὴ κάποιοι κρύβονται καὶ κάποιοι ἐκβιάζουν εἶναι ἀφάνταστα τερατῶδες νὰ τὸ συλλάβει ἀνθρώπινος νοῦς.
Λοιπὸν, εἶμαι κατὰ τοῦ γάμου, ἄν καὶ...παντρεύτηκα!
Ὅμως, δὲν θεωρῶ τὸν ἑαυτὸ μου ἱκανὸ, οὔτε θέλω, νὰ μεταπείσω κάποιον ἄλλο νἄχει ἄποψη δικὴ του. Τὸ μόνο ποὺ θὰ μποροῦσα νὰ κάνω εἶναι νὰ συμβουλέψω κάποιον, (καθὼς τἄχω τὰ χρονάκια μου, μὲ τὴν πάντα συνοδεύουσα "σοφία" τους, καὶ καθὼς ξέρω τὶ μοῦ γίνεται καὶ δὲν φορῶ παρωπίδες), νὰ σκεφτεῖ ἴσως κάποια δυσάρεστα ποὺ πιθανὸν νὰ ὑφίστανται καὶ ὁ ἐρωτευμένος νὰ μὴν τὰ βλέπει.
Θἐλω νὰ βλέπω εὐχαριστημένους ἀνθρώπους, εἴτε ἑτεροφυλόφιλους εἴτε ὁμοφυλόφιλους.
Δυστυχῶς, χρειάζεται ἀγώνας. Εὐτυχῶς, τὰ μυαλὰ προοδεύουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
To θέμα είναι ότι άλλο πούστης αλλο ομοφυλόφιλος. Πούστης είναι αυτός που κάνει πουστιές, ομοφυλόφιλος είναι απλά κάποιος που έχει μια συγκεκριμενη σεξουαλική προτίμηση. Δυστυχώς πολλοί άνθρωποι τα θεωρούν ένα και το αυτό.
Κατα την ταπεινή μου άποψη, π@ύστης είναι ο αρεσκόμενος στην μάλαξη του προστάτη του, δια του πέους κάποιου άλλου.
Αυτός στην προσπάθειά εξεύρεσης διαθέσιμου πέους, κάποιες φορές κάνει διάφορες εκπτώσεις στην συμπεριφορά του και δίχως να δίνει προτεραιότητα στην σχέση που έχει, αδιαφορώντας πολλές φορές αν η σχέση που έχει είναι φιλία βαθιά και μακρόχρονη.
Οι πράξεις αυτές καλούνται πουστιές και αυτό θεωρώ οτι είναι η αφετηρία σε όλες τις άλλες πράξεις που τις χαρακτηρίζουμε πουστιές.

Αρχική Δημοσίευση από Κλινοσοφιστὴς;2426104:
Μιὰ ματιὰ, πολλὲς ματιὲς, ὅπου καὶ νὰ κοιτάξεις, θὰ δεῖς καὶ ζευγάρια ἀντρῶν (δὲν θὰ πῶ γιὰ γυναῖκες, αὐτὲς δὲν εἶναι τόσο ἐκδηλωτικὲς, ἔχουν ἀλληλεγγύη ἔναντι τοῦ...ὅποιου κοινοῦ ἐχθροῦ τους, καὶ, τέλος πάντων, εἶναι ἀδύνατον σὲ ἕναν ἄντρα νὰ σκεφτεῖ σὰν γυναίκα, καθὼς ὅ,τι ξέρω, ὅ,τι καταλαβαίνω γιὰ τὶς γυναῖκες, εἶναι κατὰ προσέγγιση, ὅσο κι' ἄν ὑπῆρξα καλὸς σύντροφος κάποιων γυναικῶν, κοντολογὶς καταλαβαίνω τὸ δικὸ μου φύλο, τοὺς ἆντρες) κι' αὐτὰ τὰ ζευγάρια, τῶν ἀντρῶν, θὰ θέλαν ἴσως νὰ κάνουν γνωστὸ καὶ ἐπίσημο τὸν δεσμὀ τους, γιὰ ὅλους τοὺς λόγους ποὺ καταλαβαίνει κανεὶς καὶ ποὺ ἰσχύουν καὶ γιὰ ἑτεροφυλόφιλα ζευγάρια, πλὴν τῆς τεκνοποιΐας, μὴ παραδεχόμενος τὴν υἱοθέτηση σὲ καμία περίπτωση (ὡστόσο γι' αὐτὸ, παραπέμπω στὶς Κλινοσοφιστεῖες μου, στὸ θέμα " Ἄν ὁ γυιὸς μου ἦταν..."), δὲν καταλαβαίνω γιατὶ θὰ ἔπρεπε νὰ ἐμποδισθοῦν νὰ τὸ κάνουν, ἀπὸ ἐξωτερικοὺς παράγοντες, ἄν ὄχι ἀπὸ τὴν δικὴ τους βούληση καὶ μόνον.
Ἴσα-ἴσα, τὸ φανέρωμα θὰ ἦταν ἀπαλλαγὴ ἀπὸ φόβους, ἐκβιασμοὺς πάσης μορφῆς. Ὅπως ἔχουν τὰ πράγματα, κάποιοι φοβοῦνται τὸν ἴσκιο τους, τὴν μάννα τους, τὴν ὑπόληψὴ τους καὶ κάποιοι πλουτίζουν ἐκβιάζοντας πὼς θὰ μαρτυρήσουν τὸ μυστικὸ! Τὸ πόσα πολλὰ καὶ φριχτὰ σπασμένα πληρώνουμε ὅλοι μας, ὡς ἀντίκτυπο, ἐπειδὴ κάποιοι κρύβονται καὶ κάποιοι ἐκβιάζουν εἶναι ἀφάνταστα τερατῶδες νὰ τὸ συλλάβει ἀνθρώπινος νοῦς.
Λοιπὸν, εἶμαι κατὰ τοῦ γάμου, ἄν καὶ...παντρεύτηκα!
Ὅμως, δὲν θεωρῶ τὸν ἑαυτὸ μου ἱκανὸ, οὔτε θέλω, νὰ μεταπείσω κάποιον ἄλλο νἄχει ἄποψη δικὴ του. Τὸ μόνο ποὺ θὰ μποροῦσα νὰ κάνω εἶναι νὰ συμβουλέψω κάποιον, (καθὼς τἄχω τὰ χρονάκια μου, μὲ τὴν πάντα συνοδεύουσα "σοφία" τους, καὶ καθὼς ξέρω τὶ μοῦ γίνεται καὶ δὲν φορῶ παρωπίδες), νὰ σκεφτεῖ ἴσως κάποια δυσάρεστα ποὺ πιθανὸν νὰ ὑφίστανται καὶ ὁ ἐρωτευμένος νὰ μὴν τὰ βλέπει.
Θἐλω νὰ βλέπω εὐχαριστημένους ἀνθρώπους, εἴτε ἑτεροφυλόφιλους εἴτε ὁμοφυλόφιλους.
Δυστυχῶς, χρειάζεται ἀγώνας. Εὐτυχῶς, τὰ μυαλὰ προοδεύουν.

Μιὰ ματιὰ, πολλὲς ματιὲς........................
Μία λέξη χίλιες λέξεις, έχω να πώ εγώ.
Δηλαδή, θέλω να σε ρωτήσω το γιατί επικεντρώνεσαι στο αποτέλεσμα τις πράξης των ομοφυλόφιλων και όχι στην ξεκάθαρη ταύτισημε αυτό που αποκαλούμε φύση. Ποιο συγκεκριμένα ως άνδρες την ανδρική φύση.
Γιατί δεν θεωρείς εκφυλισμό του άνδρα αυτή την επιλογή του. Και σε αυτή την συζήτηση, λίγη βαρύτητα δίνω στην προσωπική μου άποψη. Περισσότερη βαρύτητα δίνω στο γεγονός οτι είναι μια συζήτηση δημόσια και γι'αυτό τον λόγο οι παράμετροι που καλούμαστε να λάβουμε υπ'όψι μας, είναι πολύ σοβαρότεροι απο τους εκβιασμούς που ενδεχομένως δέχονται αυτά τα άτομα. Το οτι δέχονται εκβιασμούς το δέχομαι και το πιστεύω.
Αν υπονοείς δε οτι αυτά τα άτομα όταν εμπλέκονται στην λειτουργία του κράτους με διάφορα αξιώματα γνωστοποιώντας την άποψή τους, δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα, πιστεύω οτι και όλοι οι άνδρες αν υποχρεωνόντουσαν στην μάλαξη του προστάτη, η διεκδίκηση του καλύτερου μαλάκτη και μόνο, είναι ικανή να προκαλέσει ταραχές με ίδια και καταστροφικότερα αποτελέσματα.

Επίσης δεν θέλω να πιστεύω οτι θεωρείς πως για το σημερινό πρόβλημα που έχουμε έρθει οι Έλληνες, ευθύνονται οι υποχωρήσεις σε εκβιασμούς που έχουν υποστεί οι πολιτικοί μας. Ετσι και αλλιώς ένα μεγάλο μέρος των απλών πολιτών αυτής της χώρας τους έχει δώσει αυτόν τον χαρακτηρισμό. Υπονοώντας με τον χαρακτηρισμό οτι οι πράξεις τους δεν συνάδουν με ξεκάθαρη και αντρίκια στάση, παρά χαρακτηρίζονται απο <<ασυδοσία και απατεωνιές σε βαθμό κακουργήματος>>.

<<Ενός κακού μύρια έπονται.>> Κακό λοιπόν θεωρώ την αρχική αλλαγή της πορείας τους, ως άνδρες και απο εκεί και πέρα λέω οτι χρειάζεται ένα μέτρο σε όλα.
Γάμος! Ας ξεκαθαρίσουν την έννοια του γάμου και ύστερα να βλέπουν αυτή την λέξη ως φρούριο προς εκπόρθηση.

Οσο για την υιοθεσία, αυτό και αν αποτελεί πρόκληση. Μπορούν να βοηθήσουν τα ιδρύματα οικονομικά ή με οιονδήποτε άλλο τρόπο, όχι όμως διεκδικώντας υιοθεσία παιδιών . Θεωρώ οτι το περιβάλλον είναι νοσηρό σε σπίτι με αμφίβολους ρόλους των γονιών .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Κατα την ταπεινή μου άποψη, π@ύστης είναι ο αρεσκόμενος στην μάλαξη του προστάτη του, δια του πέους κάποιου άλλου.
Αφού η μάλαξη του προστάτη προκαλεί ηδονή τόσο σε άντρες όσο και σε γυναίκες που την πράττουν, αλλά προκαλεί ηδονή και σε αυτούς που ενεργούν στην πράξη αυτή, γιατί δε θεωρείται μια απολύτως φυσική διέξοδος ηδονής; :hmm:
Γιατί η φύση όρισε η μάλαξη του προστάτη να προκαλεί ηδονή;

Είναι ένα ερώτημα που έχω θέσει κι εδώ.

Προσωπικά σέβομαι τα γούστα του καθενός και θεωρώ ποταπό να τα κρίνω, πόσο μάλλον να προσδίδω και χαρακτηρισμούς. Ο καθένας τη βρίσκει όπως θέλει.
Επιπλέον θεωρώ απολύτως φυσικό το πρωκτικό σεξ για οποιοδήποτε φύλο. Είναι μια απολύτως φυσική και αναμενόμενη διέξοδος για πολλούς (άνδρες και γυναίκες, gay και str8 ), εφόσον ο πρωκτός έιναι έτσι σχεδιασμένος. :)

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ο πρωκτος ειναι σχεδιασμενος για σεξ..
τι αλλο θα ακουσουμε,,αν ηταν δεν θα χρειαζοταν λιπαντικα ,,αλλα θα ειχε φυσικα,,και ουτε θα ματωνε..(γιαυτο και πολλυ περισσοτερες ασθενεις κολλανε με πρωκτικο,...
ο κολπος της γυναικας απο την αλλη ειναι γιαυτον τον σκοπο..

και η γυναικα δεν εχει προστατη για μαλαξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
ο πρωκτος ειναι σχεδιασμενος για σεξ..
τι αλλο θα ακουσουμε,,αν ηταν δεν θα χρειαζοταν λιπαντικα ,,αλλα θα ειχε φυσικα,,και ουτε θα ματωνε..(γιαυτο και πολλυ περισσοτερες ασθενεις κολλανε με πρωκτικο,...
ο κολπος της γυναικας απο την αλλη ειναι γιαυτον τον σκοπο..

και η γυναικα δεν εχει προστατη για μαλαξη
Πολλοί χρησιμοποιούν ως λιπαντικό το απολύτως φυσικό... σάλιο. :)

Δεν απάντησες όμως γιατί ο η μάλαξη του προστάτη προκαλεί ηδονή και οδηγεί ακόμα και σε εκπερμάτωση. Σφάλμα της φύσης είναι κι αυτό;

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πολλοί χρησιμοποιούν ως λιπαντικό το απολύτως φυσικό... σάλιο. :)
ο πρωτκςο δεν παραγει,,
ο κολπος παραγει,,και πολυ..και οταν σταματησει με την εμμηνοπαυση εχουν προβλημα οι γυναικες..και επισης ο κολπος εχει οξινο ειδικο περιβαλλον για να καταπολεμαει τα μικροβια του σπερματος..και εχει και φυσικη αντοχη,,απο τα μπει ενα πουλι μεχρι να βγει ενα παιδι..
συγκρινεις αυτο με το πρωκτο ?

εχουμε χασει τελειως την αισθηση του φυσικου εδω μεσα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
ο πρωτκςο δεν παραγει,,
ο κολπος παραγει,,και πολυ..και οταν σταματησει με την εμμηνοπαυση εχουν προβλημα οι γυναικες..και επισης ο κολπος εχει οξινο ειδικο περιβαλλον για να καταπολεμαει τα μικροβια του σπερματος..και εχει και φυσικη αντοχη,,απο τα μπει ενα πουλι μεχρι να βγει ενα παιδι..
συγκρινεις αυτο με το πρωκτο ?

εχουμε χασει τελειως την αισθηση του φυσικου εδω μεσα..
Όχι δε το συγκρίνω μιας που είναι δύο διαφορετικά μέρη του σώματος. Θεωρώ πιο αναμενόμενο το σεξ με χρήση του κόλπου χωρίς να αποκλείω τη φυσικότητα του σεξ με χρήση του πρωκτού. Προκαλεί κι αυτό ηδονή σε αμφότερες τις πλευρές. Αλλιώς δε θα το έκαναν πολλοί.

Επιπλέον, δεν μου απάντησες στην πιο hot ερώτηση: Γιατί ο η μάλαξη του προστάτη προκαλεί ηδονή και οδηγεί ακόμα και σε εκσπερμάτωση. Σφάλμα της φύσης είναι κι αυτό;

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
και επισης ο κολπος εχει οξινο ειδικο περιβαλλον για να καταπολεμαει τα μικροβια του σπερματος

Το όξινο περιβάλλον του κόλπου δεν εξυπηρετεί στο να προστατεύει από τα μικρόβια του σπέρματος, γιατί απλούστατα το σπέρμα δεν έχει μικρόβια. Στόχο έχει να δημιουργεί ιδανικές συνθήκες για να προστατεύει από ορισμένους παθογόνους μικροοργανισμούς (του περιβάλλοντος).

Έχετε βγει off topic btw...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Όχι δε το συγκρίνω μιας που είναι δύο διαφορετικά μέρη του σώματος. Θεωρώ πιο αναμενόμενο το σεξ με χρήση του κόλπου χωρίς να αποκλείω τη φυσικότητα του σεξ με χρήση του πρωκτού. Προκαλεί κι αυτό ηδονή σε αμφότερες τις πλευρές. Αλλιώς δε θα το έκαναν πολλοί.

Επιπλέον, δεν μου απάντησες στην πιο hot ερώτηση: Γιατί ο η μάλαξη του προστάτη προκαλεί ηδονή και οδηγεί ακόμα και σε εκσπερμάτωση. Σφάλμα της φύσης είναι κι αυτό;

-petros

Πριν αποτρελαθούμε εντελώς εδώ μέσα, θέλω να σε ρωτήσω αν καταλαβαίνεις την διαφορά.
Χρήση του κόλπου και φυσικότητα της χρήσης του πρωκτού.
Η φύση φίλε μου δεν έχει πολλές εκδοχές και εδώ η φυσική εκδοχή είναι ο κόλπος.
Η δε παραφύση εκδοχή είναι ο πρωκτός.

Το δε θέμα μας είναι ότι απορρέει απο την χρήση του πρωκτού στην σεξουαλική συμπεριφορά των ομοφυλόφιλων.
Αυτό που απορρέει είναι ένας αποπροσανατολισμός μας απο βασικότερα και ουσιωδέστερα προβλήματα που φυσιολογικά θα έπρεπε να μας απασχολούν. Θεωρώ δε οτι αναλωνόμαστε σε αυτό το θέμα εξετάζοντας την εντερική χρήση μιας μερίδας ατόμων και οτι αυτή η χρήση θα έπρεπε να συνοδεύει τους χρήστες με βασικά δικαιώματα.

Εδώ ο κόσμος καίγεται και οι πρωκτοί έχουν αρχίσει να τραγουδούν.

Το μοναδικό τους δικαίωμα είναι η αυτοδιάθεσή τους.

Τα δε υπόλοιπα θεωρώ οτι είναι επαρκώς θεσμοθετημένα και ουδεμία ανάγκη μεταρρύθμισης βλέπω να προκύπτει .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Σχέδιο για σύμφωνο συμβίωσης ομοφυλόφιλων ζευγαριών

Σύμφωνο συμβίωσης για άτομα του ίδιου φύλου προωθεί η κυβέρνηση, σύμφωνα με όσα δήλωσε στο ραδιοφωνικό σταθμό ΒΗΜΑ FM 99,5 ο υπουργός Δικαιοσύνης Χάρης Καστανίδης.

Ο κ. Καστανίδης ανέφερε ότι σε συνεργασία με τη Γενική Γραμματεία Ισότητας, το υπουργείο Δικαιοσύνης έχει δημιουργήσει μια νομοπαρασκευαστική επιτροπή που θα καταθέσει προτάσεις για το σύμφωνο συμβίωσης ατόμων ιδίου φίλου.

Το σύμφωνο συμβίωσης σήμερα ισχύει μόνο για τα ετεροφυλόφιλα ζευγάρια.

Πηγή: ΤΑ ΝΕΑ

Ελπίζω να μην είναι λόγια του αέρα..


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ο Ασκητης παντως οποτε τον ρωτουν περι ομοφυλοφιλιας φανερα μασαει τα λογια του..:worry:;)
τυχαιο?δε νομιζω!;)

Το δέχομαι, το δέχομαι ! Πάντως νομίζω οτι όλοι οσοι έχουν μελετήσει επισταμένως το σέξ, στην πράξη, τον κάθε Ασκητή τον τρώνε για πρωινό. Και σίγουρα δεν μασάνε τα λόγια τους για τους ομοφυλόφιλους :-)

Τα μασαει ; Δε το εχω προσεξει. Θα το εχω το νου μου αν τον ξαναδω. (χλωμο μου φαινεται να τα μασαει. το πολυ πολυ να ειναι ο ιδιος μωρε :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
σε οσες λιιγες εκπομπες τον εχουν ρωτησει για την ομοφυλοφιλια...αρχιζει τα τελειως ακατανοητα μπερδεμενα κουλτουριαρικα λογια..
ειδικα και αν τον ρωτησεις για τι πρεπει να κανουμε αν ενα παιδι δειξει σημαδια αρεσκειας στο ιδιο φυλο..αρχιζει να τα μπερδευει..

ειναι φανερο..το θεμα της ομοφυλοφιλιας ειναι καυτο,και οχι καθαρο ακομα,,και για τους επιστημονες..
γιαυτο ή λεμε 'ας κανει ο καθενας οτι θελει στο κρεβατι του" κλεινοντας τα ματια,,ή λεμε μπερδεμενα λογια..

αφηστε,,το θεμα κανει τζιζ...
γενικα οποιοδηποτε ψυχιατρο ρωτησετε ειδικα για το αν η ομοφυλοφιλια ειναι φυσιολογικη,επωφελης ή οχι..
θα δειτε μασημενα λογια,,

εχω δει ψυχιατρους παλιους και εμπειρους που διαφωνουν με αυτο βασικα,,αλλα απλα δεν ασχολουνται..γιατι οι διαφορες οργανωσεις υπερ της ομοφυλιφλιας θα ορμηξουν πανω..

και οι γιατροι λενε απλα,,ασε μη μπλεξω..ας κανει ο καθενας οτι γουστσρει..

δηλαδη ,το θεμα της φυσιολογικοτητας και επιπτωσεων της ομοφυλοφιλιας δεν εχει κλεισει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top