Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 575)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,048 μηνύματα.
σε οσες λιιγες εκπομπες τον εχουν ρωτησει για την ομοφυλοφιλια...αρχιζει τα τελειως ακατανοητα μπερδεμενα κουλτουριαρικα λογια..

Φοβαται μήπως τον μπανάρουνε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Φοβαται μήπως τον μπανάρουνε
α,γεια σου..

διακοπη για διαφημισεις λεγεται αυτο..και μετα ω του θαυματος ο επισκεπτης εχει φυγει,,
και δεν θα τον ξαναδουμε..για αρκετο καιρο..(το εχω δει αυτο,,αλλα για θεμα μεταναστων..με μια κοπελα.)

ειναι αυτο που λεμε"Εχεις τη δημοκρατικη ελευθερια να πεις αυτα που θελω εγω να ακουσω.."

α,καλα ειναι δυνατον να βγεις στην τηλεοραση και να μιλησεις κατα της ομοφυλοφιλιας?
στο στομα του λυκου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δλδ εκτος τηλεορασης λεει άλλα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αν τον ρωτησεις ιδιωτικα πολυ πιθανον να πει αλλα..σε συγκεκριμενα θεματα..

η τηλεοραση ειναι το κράτος των ομοφυλοφιλων,,ειναι δυνατον να πεις κατα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Αμ πως...Σε λιγο θα μας πουν πως βρηκαν και φαρμακο για να τους γιατρεψουν! :eek:
Ασε ρε συ Χιμ...:confused:
Διαβαζοντας θεσεις εδω μεσα ειμαι πολυ κοντα στην ασχημη εκεινη θεση οπου θα μου πεσουν τα ομορφα ξανθα μαλλακια μου και θα μεινω κουρουπα! :mad:

Και τοτε αλιμονο σας! :mad:
Το μοναδικό και θαυματουργό, ταυτόχρονα φάρμακο, είναι μια γυναίκα και μόνο ! Και για να ακριβολογήσω, λέω και την συνταγή.
Μια γυναίκα ερωτευμένη φροντίζει να απομακρύνει, απο τα καθημερινά δρώμενα τον καλό της. Απαραίτητο είναι ο χρόνος να είναι διαθέσιμος και τίποτα να μην μπορεί να διακόψει την απόδραση αυτή.
Αρχικά αποτοξίνωση απο τα πάντα. Λίγες ημέρες αρκούν να φορτώσουν οι αδένες του άνδρα.
Παίζοντας τον γιατρό, :P:P:P:Pέρχεται η χαλάρωση. Να σημειώσω οτι δεν είναι απαραίτητο να έρθει σε οργασμό με την πρώτη ή και τις πρώτες στύσεις ο άνδρας.
Εσείς τί λέτε, αν έρχεται ο άνδρας σε στύση και συμμετέχει στο παιχνίδι του γιατρού. Οι αδένες του θα συνεργαστούν ή όχι προκειμένου να έρθει η λύτρωση?

Εγώ λέω οτι είναι απλά θέμα χρόνου. Το μόνο που χρειάζεται είναι ένα. ΥΠΟΜΟΝΗ !

Θεωρώ οτι όπως και όταν αυνανίζεται ένας άνδρας, τσακίζεται προκειμένου να τελειώσει, έτσι και ένας ομοφυλόφιλος προκειμένου να έρθει σε λύτρωση, αφήνεται στον μαλάκτη του προστάτη του.
Εδώ είναι λοιπόν η πρόκληση. Αυνανισμός ή φλέρτ. Και καψούρα με όλα τα συνεπακόλουθα.
Μαλακτική άποψη του έρωτα ή μια γυναίκα ερωτευμένη με φούλ έξτρα.
Στα φούλ έξτρα συμπεριλαμβάνεται η υπομονή και η κατανόησή της, καθώς και ο διαθέσιμος χρόνος της. Δίχως αυτά όλα τα άλλα είναι απλά προσόντα και τίποτα περισσότερο.


Υ.Γ.1. μη βιαστείτε να απορρίψετε την συνταγή αλλά δοκιμάστε να την μεταδώσετε και θα εκπλαγείτε απο την αποτελεσματικότητα της.
Υ.Γ. 2. Η ίδια ισχύει και στην περίπτωση που νομίζετε οτι έχετε κάποιο πρόβλημα δυσλειτουργίας.
Υ.Γ. 3. Σε βιαστικούς δεν πρόκειτε να απαντήσω. Εχω να ασχοληθώ με σοβαρότερα θέματα, απο το να απαντήσω σε αυτούς που θέλουν να μας πουν οτι η μάλαξη του προστάτη, είναι απο γεννησιμιού γραμμένη στο DNA μας.


Όχι δε το συγκρίνω μιας που είναι δύο διαφορετικά μέρη του σώματος. Θεωρώ πιο αναμενόμενο το σεξ με χρήση του κόλπου χωρίς να αποκλείω τη φυσικότητα του σεξ με χρήση του πρωκτού. Προκαλεί κι αυτό ηδονή σε αμφότερες τις πλευρές. Αλλιώς δε θα το έκαναν πολλοί.

Επιπλέον, δεν μου απάντησες στην πιο hot ερώτηση: Γιατί ο η μάλαξη του προστάτη προκαλεί ηδονή και οδηγεί ακόμα και σε εκσπερμάτωση. Σφάλμα της φύσης είναι κι αυτό;

-petros
VERTIGO είναι ρε συ Πέτρο, όπως οι αεροπόροι ξεπερνώντας τα όριά τους, έτσι και οι αρεσκόμενοι στην μάλαξη του προστάτη παθαίνουν αποπροσανατολισμό και αδυνατούν να εκφραστούν ερωτικά σε μια γυναίκα.
VERTIGO !!! Αντί απο πάνω, συνηθίζουν να είναι απο κάτω!


Σχέδιο για σύμφωνο συμβίωσης ομοφυλόφιλων ζευγαριών

Σύμφωνο συμβίωσης για άτομα του ίδιου φύλου προωθεί η κυβέρνηση, σύμφωνα με όσα δήλωσε στο ραδιοφωνικό σταθμό ΒΗΜΑ FM 99,5 ο υπουργός Δικαιοσύνης Χάρης Καστανίδης.

..................................................
Ελπίζω να μην είναι λόγια του αέρα..


-petros
Εχει δει κανείς το Πανελλήνιο Σοσια - ληστρικό Κόμμα, να έχει στάση τέτοια, ώστε δικαίως να φέρει τον τίτλο του θεματοφύλακα ?
Αντί για Λεωνίδες, εφιάλτες θα έπρεπε να τους αποκαλούμε .

Αλλά και εσύ Πέτρο, θέλω να σε ρωτήσω σε τι ελπίζεις ?
Εχω απορρίες ! Μήπως περιμένεις να ψηφιστεί και ύστερα να προβείς σε κίνηση ΜΑΤ ?
Είναι προσωπικό σου θέμα .
Δεν θέλω να φανώ αδιάκριτος, αλλά μήπως , λέω μήπως ετοιμάσεις και κουφέτα ?
Τί να κάνω, μου ήρθε έτσι απρόσκοπτα η ερώτηση, να την κρατήσω και να σκάσω ?
Βάλτε μου ένα + 20 infraction και να πατσίσουμε !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,815 μηνύματα.
Αλλά και εσύ Πέτρο, θέλω να σε ρωτήσω σε τι ελπίζεις ?
Εχω απορρίες ! Μήπως περιμένεις να ψηφιστεί και ύστερα να προβείς σε κίνηση ΜΑΤ ?
Είναι προσωπικό σου θέμα .
Δεν θέλω να φανώ αδιάκριτος, αλλά μήπως , λέω μήπως ετοιμάσεις και κουφέτα ?
Τί να κάνω, μου ήρθε έτσι απρόσκοπτα η ερώτηση, να την κρατήσω και να σκάσω ?
Βάλτε μου ένα + 20 infraction και να πατσίσουμε !
Ελπίζω σε μια κοινωνία όπου οι ομοφυλόφιλοι θα είναι ισότιμοι με τους ετεροφυλόφιλους νομικά.
Είναι ένα βήμα εμπρός ώστε να γίνουν αποδεκτοί, αφού θα τους συνηθίσει ο κόσμος, δε θα βρίσκονται στην αφάνεια.

Πολύ πιθανόν να αξιοποιούσα το σύμφωνο συμβίωσης κι εγώ προσωπικά ως ομοφυλόφιλος!
Είναι δοκιμασμένη η συνταγή σου;

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,045 μηνύματα.
Ελπίζω σε μια κοινωνία όπου οι ομοφυλόφιλοι θα είναι ισότιμοι με τους ετεροφυλόφιλους νομικά.
Είναι ένα βήμα εμπρός ώστε να γίνουν αποδεκτοί, αφού θα τους συνηθίσει ο κόσμος, δε θα βρίσκονται στην αφάνεια.

Πετράκη μη φοβάσαι, λίγο έμεινε για να εκλείψουν αυτές οι απόψεις. Η δική μου γενιά έχει μάθει να μην κρίνει τους ανθρώπους με το τι κάνουν στο κρεβάτι τους. Κάνε λίγη υπομονή ακόμα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Πετράκη μη φοβάσαι, λίγο έμεινε για να εκλείψουν αυτές οι απόψεις. Η δική μου γενιά έχει μάθει να μην κρίνει τους ανθρώπους με το τι κάνουν στο κρεβάτι τους. Κάνε λίγη υπομονή ακόμα.:)

Αχ, αυτό το <<Πετράκηηηη...>>, γιατί με προδιαθέτει κάπως ?
Δεν μπορώ και να απαντήσω!
Πρέπει να κρατηθώ!
Ούφ! Μου φαίνεται οτι θα κάνω πάκ! Αυτό το <<ταγκαλάκι>> πούχω στο μυαλό μου σβούρες κάνει!!!

Υ.Γ. επεξήγηση του πάκ.
Ετσι κάνει ένας βάτραχος όταν βάζει το δάχτυλο στην μπρίζα. Μην έχοντας μαλλιά, προκειμένου διαπερνώντας τον το ρεύμα να εκτιναχτούν φτιάχνοντας ένα πρώτης τάξης σγουρομάλλικο κεφάλι, έτσι απλά ακούγεται ένα πάκ. Αυτό σημαίνει οτι ο βάτραχος έχει σκάσει.

Ηθικό δίδαγμα: μην εγγίζετε τας μπρίζας. Κίνδυνος να κάνετε ΠΑΚ Κ Κ Κ.... !
Επισημαίνω δε, οτι τα πολλά ΚΚΚ, ουδεμία σχέση έχουν με το γνωστό Κ.Κ.Ε.


Καλή μου Himela, ως άνδρας οφείλω να πω οτι η μοναδική αδυναμία ενός άνδρα είναι μια γυναίκα.
Ομως οφείλω να συμπληρώσω και κάτι άλλο, που είναι η πολυγαμικότητα του άνδρα.
Αυτό το εντάσσω στις αδυναμίες που χαρακτηρίζουν έναν άνδρα.

Τώρα γιατί σου τα λέω αυτά! Είχα σχηματίσει μια εικόνα για εσένα και με ξενίζει κάπως η συμπαράσταση στον Πέτρο.
Ναι στο δικαίωμα του Πέτρο για αυτοδιάθεση. Ναι σε ότι πιστεύει ο Πέτρος και θέλει να το κάνει.

Ομως σε κοντινή απόσταση, μπορείς να πεις στον Πέτρο ότι θέλεις.
Εδώ τα πράγματα είναι κάπως διαφορετικά.
Λες και ο Πέτρος <<θα βρει την λυδία λίθο>> μετά απο μια ψήφιση κάποιας διάταξης σε αυτά τα θέματα.
Αυτό που έχω να πω εγώ είναι οτι ο Πέτρος και ο κάθε Πέτρος, δεν αποτελούν τον κανόνα αλλά την εξαίρεση του κανόνα.

Προσωπικά και για τον λόγο που θεωρώ οτι δεν είναι υγιής η προβολή αποκλίνουσας συμπεριφοράς, απο αυτό που έχουμε συνηθίσει να θεωρούμε << ορθή σεξουαλική συμπεριφορά>>, πιστεύω οτι καλό θα ήταν να κρατάμε κάποιες αποστάσεις δίχως να κινδυνεύουμε να εκτεθούμε.

Εχεις πει σε κανέναν εδώ μέσα, << πο@τσ@ρ@ μου, λεβέντη μου καλά τα λες>>. Αλλά και να σου περάσει ως ιδέα δίχως να την εκφράσεις, το ίδιο κάνει.

Ως γυναίκα που είσαι, τα ποιο πάνω θα περίμενα πρωτίστως απο εσένα, αλλά και απο οποιαδήποτε άλλη γυναίκα εδώ μέσα και όχι αυτό το <<Πετράκηηηηη>>! Δηλαδή τι δηλώνει αυτό λύπηση ?
Εναν άνδρα όταν συγκρούεστε μαζί του και δείχνετε οτι είστε έτοιμες να τον κατασπαράξετε, τον αποκαλείτε Πετράκηηηη!!!
Αλλά ξέχασα, εκεί διαφωνείτε.

Μήπως θα έπρεπε να αναθεωρήσουμε κάποιες απόψεις μας, προκειμένου να μας μιλάτε έτσι γλυκά και συγκαταβατικά ? Λέω εγώ τώρα. Μήπως ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Εχω να ασχοληθώ με σοβαρότερα θέματα, απο το να απαντήσω σε αυτούς που θέλουν να μας πουν οτι η μάλαξη του προστάτη, είναι απο γεννησιμιού γραμμένη στο DNA μας.[/B]

Kι αυτοί έχουν.(Αν μπορεις βεβαια να απαντησεις,με μεγαλη μας χαρα να το συζητησουμε σε ενα τρελο οff-topic)

PS:σορι για την απρέπεια,αλλα ο Scandal εχει μεγαλυτερα @@ απο πολλούς εδω μέσα.Και δεν το λέω επειδή θέλω να γλείψω κανέναν,ουτε επειδη ειναι ξαδερφος του τριτου μπατζανακη μου,ούτε επειδή ειμαι ομοφυλοφιλος(αν και δε με νοιαζει να με αποκαλεσει κανεις ετσι,δεν εχω ουτε να αποδειξω κατι σε κανεναν,ουτε το θεωρω αμαρτια,αλλα πειραζουν),ουτε επειδη τον ξέρω προσωπικα.Επειδη ειναι αξιοπρεπεστατος στα θεματα που παρακολουθώ,ανεξαρτήτου αντιμετώπισης προς αυτόν.Δεν είναι ανάγκη να αναφέρομαι σε εσενα κανοντας τη συγκριση(μη βιαστεις),αλλα αν ειναι να φαω το infraction ας το φάω,αυτο που ειπα το πιστευω,μα θα το δικαιούμαστε απο κοινού.

Οσο για θέματα μεταναστών,ομοφυλοφιλίας,θρησκείας,και λοιπά και λοιπά,μια έκκληση ... εαν καποιος δεν εχει το παθος να διαβάζει ό,τι επιστημονικό κυκλοφορεί,και δεν εχει καποιες βασεις εστω σε μια επιστήμη.... ειναι αδιανόητο να την χρησιμοποιεί με το ετσι θέλω"Δε γουσταρω τους ομοφυλοφιλους"Αυτο αρκει για να πιασουμε το νοημα.Λοιπες αλχημείες ριχνουν επιπεδο συζητησης.Οι ερευνες υπαρχουν,τα αποτελεσματα δημοσιευονται,οποιος τα αμφισβητει,στελνει μηνυμα στους ερευνητες(αποκαλωντας τους με συνώνυμες της λεξης ομοφυλοφιλος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Η δική μου γενιά έχει μάθει να μην κρίνει τους ανθρώπους με το τι κάνουν στο κρεβάτι τους. Κάνε λίγη υπομονή ακόμα.:)
και εγω στη νεα γενια ανηκω και ελπιζω οτι δεν θα θεωρουμε φυσιολογικη την ομοφυλοφιλια τα επομενα χρονια...
η καθε γενια εχει πολλεες αποψεις..

αλλιως θα ηταν βαρετη αλλωστε..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,045 μηνύματα.
Αχ, αυτό το <<Πετράκηηηη...>>, γιατί με προδιαθέτει κάπως ?
Δεν μπορώ και να απαντήσω!
Πρέπει να κρατηθώ!
Ούφ! Μου φαίνεται οτι θα κάνω πάκ! Αυτό το <<ταγκαλάκι>> πούχω στο μυαλό μου σβούρες κάνει!!!

Υ.Γ. επεξήγηση του πάκ.
Ετσι κάνει ένας βάτραχος όταν βάζει το δάχτυλο στην μπρίζα. Μην έχοντας μαλλιά, προκειμένου διαπερνώντας τον το ρεύμα να εκτιναχτούν φτιάχνοντας ένα πρώτης τάξης σγουρομάλλικο κεφάλι, έτσι απλά ακούγεται ένα πάκ. Αυτό σημαίνει οτι ο βάτραχος έχει σκάσει.

Ηθικό δίδαγμα: μην εγγίζετε τας μπρίζας. Κίνδυνος να κάνετε ΠΑΚ Κ Κ Κ.... !
Επισημαίνω δε, οτι τα πολλά ΚΚΚ, ουδεμία σχέση έχουν με το γνωστό Κ.Κ.Ε.

Το "Πετράκη" αγαπητέ Μάξιμε είναι γιατί γνώρισα αυτό το παιδί που μου φάνηκε πολύ συμπαθητικό και γλυκό, και από τη στιγμή που ήταν Ανθρωπος με κεφαλαίο Α δεκάρα δε δίνω αν είναι gay ή straight. Αν για εσένα αυτό έχει πιο πολλή σημασία, δεν μπορώ να κάνω κάτι, παρά μόνο να ελπίζω σε έναν καλύτερο κόσμο, όπως είπε ο φίλος μου ο Πετράκης.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,048 μηνύματα.
Ελπίζω σε μια κοινωνία όπου οι ομοφυλόφιλοι θα είναι ισότιμοι με τους ετεροφυλόφιλους νομικά.
Είναι ένα βήμα εμπρός ώστε να γίνουν αποδεκτοί, αφού θα τους συνηθίσει ο κόσμος, δε θα βρίσκονται στην αφάνεια.

Πολύ πιθανόν να αξιοποιούσα το σύμφωνο συμβίωσης κι εγώ προσωπικά ως ομοφυλόφιλος!
Είναι δοκιμασμένη η συνταγή σου;

-petros

Πρέπει να πούμε εδω ότι θεωρητικά δείχνει σωστό Πέτρο, όμως αν απέναντι στην κοινωνία ομοφυλόφιλοι και ετεροφυλοφιλοι είναι ίσοι, εγώ τουλάχιστον προσωπικά πιστεύω οτι συντομα θα εξισωθούν και σε πληθυσμούς. Πιστεύω ότι η κοινωνική προκατάληψη είναι σημαντική στην τελική σεξουαλική μας συμπεριφορά.

Υ.γ. Ελπίζω να βλέπουν οι άλλοι κρυφοί τυχόν γκέυ εδω μέσα πόση εκτίμηση και σεβασμό απολαμβάνει ο Πέτρος όντας δηλωμένος, και πόσο πολύ περισσότερο βαραίνει η γνώμη του. Ειδικά όπως την εκφράζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.

Πρέπει να πούμε εδω ότι θεωρητικά δείχνει σωστό Πέτρο, όμως αν απέναντι στην κοινωνία ομοφυλόφιλοι και ετεροφυλοφιλοι είναι ίσοι, εγώ τουλάχιστον προσωπικά πιστεύω οτι συντομα θα εξισωθούν και σε πληθυσμούς. Πιστεύω ότι η κοινωνική προκατάληψη είναι σημαντική στην τελική σεξουαλική μας συμπεριφορά.

Υ.γ. Ελπίζω να βλέπουν οι άλλοι κρυφοί τυχόν γκέυ εδω μέσα πόση εκτίμηση και σεβασμό απολαμβάνει ο Πέτρος όντας δηλωμένος, και πόσο πολύ περισσότερο βαραίνει η γνώμη του. Ειδικά όπως την εκφράζει.

Buggs,μπορεί να φαινεται το οτι η συσχετιση Βιολογιας - ομοφυλοφιλιας ,στοχευει στην εξαπλωση της ομοφυλοφιλιας,σκεψου ομως το εξης:Συμφωνα με αυτη τη θεωρια,ή το χεις,ή δεν το εχεις.Οποτε ακομη κι αν τα πάντα "ισοπεδωθούν",οπως κι αν εξισωθουν ομοφυλοφιλοι κι ετεροφυλοφιλοι,οι πρωτοι θα ειναι παντα μειοψηφία,γιατί πολύ απλά,οι υπόλοιποι δεν το'χουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,048 μηνύματα.
Buggs,μπορεί να φαινεται το οτι η συσχετιση Βιολογιας - ομοφυλοφιλιας ,στοχευει στην εξαπλωση της ομοφυλοφιλιας,σκεψου ομως το εξης:Συμφωνα με αυτη τη θεωρια,ή το χεις,ή δεν το εχεις.Οποτε ακομη κι αν τα πάντα "ισοπεδωθούν",οπως κι αν εξισωθουν ομοφυλοφιλοι κι ετεροφυλοφιλοι,οι πρωτοι θα ειναι παντα μειοψηφία,γιατί πολύ απλά,οι υπόλοιποι δεν το'χουν...


Τότε πώς εξηγείς ότι στην αρχή της σεξουαλικής μας "καριέρας" ας το πουμε έτσι, οκτώ χρονών, δίνουμε μόνο φιλάκια στο στόμα με τα κορίτσια, ενώ στα 25 .... ασε πια τι κάνουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.

Τότε πώς εξηγείς ότι στην αρχή της σεξουαλικής μας "καριέρας" ας το πουμε έτσι, οκτώ χρονών, δίνουμε μόνο φιλάκια στο στόμα με τα κορίτσια, ενώ στα 25 .... ασε πια τι κάνουμε;

Eσυ φιλησες στα 8.Εγώ στα 15.Ελπιζω να μην υπαρχει συνδρομο καθυστερημενης σεξουαλικοτητας,και γενικα να μην ειμαι καθυστερημένο.

Και στην τελικη τι ειναι πιθανοτερο,να αναγκαζεσαι να γινεις ομοφυλοφιλος λογω ψυχολογιας,ή να αναγκαζεσαι στα 8,αν ειναι να γινεις ομοφυλοφιλος,να φιλήσεις κοριτσι,επειδή ειναι κοινωνικά αποδεκτο?Πολλοι ομοφυλοφιλοι εχουν την πρωτη τους εμπειρια με γυναικα ,so what?

Εκτος αυτου,στα 8,τα επιπεδα τεστοστερονης ενος αντρα,φαινεται απο τη σωματικη του διαπλαση ποσο ανεβασμενα ειναι.Στα 8 τα αγορακια παιζουν με αυτοκινητακια.Με τα υπολοιπα αρχιζουν μετα τα 8.Ειτε δικα τους,ειτε αλλωνών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Το "Πετράκη" αγαπητέ Μάξιμε είναι γιατί γνώρισα αυτό το παιδί που μου φάνηκε πολύ συμπαθητικό και γλυκό, και από τη στιγμή που ήταν Ανθρωπος με κεφαλαίο Α δεκάρα δε δίνω αν είναι gay ή straight. Αν για εσένα αυτό έχει πιο πολλή σημασία, δεν μπορώ να κάνω κάτι, παρά μόνο να ελπίζω σε έναν καλύτερο κόσμο, όπως είπε ο φίλος μου ο Πετράκης.:)
Αυτό το παιδί, εγώ το αποκάλεσα ΠΕΤΡΟ και για κανένα λόγο δεν θα το έλεγα Πετράκη.
Ισως είναι λεπτομέρεια, απλά θέλω να πω οτι κάπως με ξένισε.
Επίσης αν δείτε κάπου να μειώνω τον Πέτρο, ε τότε εκ των προτέρων ζητώ συγνώμη και καμιά πρόθεση δεν έχω, αλλά ούτε και ανάγκη προσωπική μειώνοντας κάποιον. Παιχνίδισμα με τις λέξεις ? ΝΑΙ ! Αρέσκομαι εις το παίζειν ! Ποτέ όμως και για κανένα λόγο εις το περιπαίζειν .

Οι απόψεις μου είναι καθαρές και ελπίζω με την σειρά μου σε ένα μέλλον με καθαρότερη ενημέρωση σε αυτό που λέμε γκέϋ.

Ελπίζω σε ένα μέλλον που η σεξουαλική ενημέρωση θα γίνεται προτού οι νεαροί μας φίλοι εθιστούν στο φανταστικό πήδημα με κάθε λογής βοηθήματα, π.χ. διαδικτυακές τσόντες, αλλά και άλλα πολλά... !


Ελπίζω δε οτι θα έχουν επαρκή δικαιώματα τέοια ώστε να μπορούν να συμβιώνουν μεταξύ τους.
Αλλά και μια κοινωνία η οποία θα αγκαλιάζει τα παιδιά που για οποιονδήποτε λόγο έχουν ανάγκη μιας τέτοιας αγκαλιάς και προστασίας, ελεύθερα και ανεπηρέαστα απο νοσηρά παραδείγματα, παρέχοντας δε υγιή πρότυπα προκειμένου να ακολουθήσουν αυτό που η φύση τους προστάξει την κατάλληλη στιγμή.

Επίσης ελπίζω και το προτείνω άλλωστε να ψηφιστεί νόμος που να προτρέπει τους νέους να φλερτάρουν σε νεαρή ηλικία, ελέγχοντας την φυσική αποδοχή του αντίθετου φύλλου !

Είναι κακό να ακουστεί και μια αντίθετη άποψη τελικά ?

Τόσος εκφυλισμός επικρατεί στην αποδοχή της αντίθετης άποψης ?

Είναι πολλά αυτά ? Εϊναι παράλογα ?

Ελπίζω δε και σε πολλά ακόμα, αλλά θα είμαι οφ τόπικ και γραφικός τελικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Οι απόψεις μου είναι καθαρές και ελπίζω με την σειρά μου σε ένα μέλλον με καθαρότερη ενημέρωση σε αυτό που λέμε γκέϋ.

Ελπίζω σε ένα μέλλον που η σεξουαλική ενημέρωση θα γίνεται προτού οι νεαροί μας φίλοι εθιστούν στο φανταστικό πήδημα με κάθε λογής βοηθήματα, π.χ. διαδικτυακές τσόντες, αλλά και άλλα πολλά... !
Εδώ μαζί σου.Ειμαι της αποψης πως οταν ενα ζευγαρι ειναι ερωτευμενο μπορει να κανει τα παντα,αλλα προσωπικη αποψη:δε χρειαζεται να ξεφτυλιζεται ο ερωτας.


Ελπίζω δε οτι θα έχουν επαρκή δικαιώματα τέοια ώστε να μπορούν να συμβιώνουν μεταξύ τους.
Αλλά και μια κοινωνία η οποία θα αγκαλιάζει τα παιδιά που για οποιονδήποτε λόγο έχουν ανάγκη μιας τέτοιας αγκαλιάς και προστασίας, ελεύθερα και ανεπηρέαστα απο νοσηρά παραδείγματα, παρέχοντας δε υγιή πρότυπα προκειμένου να ακολουθήσουν αυτό που η φύση τους προστάξει την κατάλληλη στιγμή.
Εδω αναλογα.Δεν ξερω αν δεχεσαι το οτι η φυση ισως ειναι αυτη που τελικα τους προσταζει κατι αλλο.Οταν καποιος δεν προκαλει,εχει δικαιωμα να ακολουθησει την επιλογη του.Νοσηρα παραδειγματα τι εννοεις,λανθασμενη προβολη,η οτι εχει σχεση γενικα με την ομοφυλοφιλια?Για την τηλεοραση εχω να πω το εξής.Η τηλεοραση που βλεπουμε ολοι μας,θα πρεπει να περιεχει τα βασικά-σεμνά(εκτος απο πολυ προχωρημενες ωρες με καταλληλη επισυμανση).Αν καποιος θελει να δει ομοφυλοφιλες σκηνες,θα πρεπει να πληρωσει καποια κανάλια,τα οποια θα τις παρεχουν.Το ιδιο ομως θα πρεπει να γινεται και με τις ετερφυλοφιλες τολμηρες σκηνες,γιατι δεχτείτε το,μερικοι προσβαλλονται απο τις σκηνες,όποιες κι αν ειναι.Το ιδιο θα πρεπει να γινει για τις σκηνες βιας,και τα λοιπα.Αν πει καποιος ,ωραια,εγω δε θα μπορω να πληρωσω,τι να κάνω?Η απαντηση ειναι "ο,τι κι ο Chemwizard που θελει να βλεπει μπαλα αλλα δεν εχει NOVA"


Επίσης ελπίζω και το προτείνω άλλωστε να ψηφιστεί νόμος που να προτρέπει τους νέους να φλερτάρουν σε νεαρή ηλικία, ελέγχοντας την φυσική αποδοχή του αντίθετου φύλλου !
Eδω χανομαι.Αντιλαμβάνεσαι τι τεραστια ψυχικα καταλοιπα θα αφησει κατι τετοιο στην ψυχη ενος ανθρωπου,ομοφυλοφυλου η ετεροφυλοφιλου,που δε θα ειναι ετοιμος?Ενα σου λεω,αν συμφωνα με την αποψη σας,η ψυχολογια επηρεαζει τη σεξουαλικοτητα κατα κυριο λογο,κατι τετοιο θα εκανε πολλους ετεροφυλοφιλους ομοφυλοφιλους.

Είναι κακό να ακουστεί και μια αντίθετη άποψη τελικά ?
Θα ειχε διαγραφει ηδη.


Είναι πολλά αυτά ? Εϊναι παράλογα ?
Σε μενα μερικα φαινονται,μερικα οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Buggs,μπορεί να φαινεται το οτι η συσχετιση Βιολογιας - ομοφυλοφιλιας ,στοχευει στην εξαπλωση της ομοφυλοφιλιας,σκεψου ομως το εξης:Συμφωνα με αυτη τη θεωρια,ή το χεις,ή δεν το εχεις.Οποτε ακομη κι αν τα πάντα "ισοπεδωθούν",οπως κι αν εξισωθουν ομοφυλοφιλοι κι ετεροφυλοφιλοι,οι πρωτοι θα ειναι παντα μειοψηφία,γιατί πολύ απλά,οι υπόλοιποι δεν το'χουν...

Μπορεί να φαίνεται ως στόχος η εξάπλωση της ομοφυλοφιλίας, αλλά δεν είναι τόσο απλό αυτό.

Υπάρχουν παράμετροι που αν τις εξετάσουμε θα ξαφνιαστούμε .

Οσο για την πλειοψηφία ή μειοψηφία κάποιας πλευράς, δεν είναι εκεί το θέμα. Αλλά ούτε και στο αν τόχουν η δεν τόχουν κάποιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
.

Οσο για την πλειοψηφία ή μειοψηφία κάποιας πλευράς, δεν είναι εκεί το θέμα. Αλλά ούτε και στο αν τόχουν η δεν τόχουν κάποιοι.

Κι όμως,AYTH EINAI H OYΣΙΑ,αν κάποιος γεννιέται έτσι,χωρις να εχει την επιλογή,τι ειναι,παιδί κατώτερου Θεού?Αλήθεια,ποιος νομιζεις πως επιλέγει να τον απορρίπτουν ακομη και οι δικοί του?(Συνήθως ετσι γινεται)Ποιος νομιζεις οτι διαλεγει να εχει φιλους ελαχιστους?(Μιλαω για πραγματικους φιλους) Ποιος νομιζεις πως δε θελει να φτιαξει οικογενεια?

Η μονη επιλογη που εχει ενας ομοφυλοφιλος ομως,ειναι το να δεχθει την ταυτότητα του,χωρις να κοροιδευει μια γυναικα,και μια οικογενεια,για μια ζωη (μαζι με τον εαυτο του)Εσυ τι απο τα δυο προτιμας?

Κι αν γεννιέται καποιος έτσι,ποιοι είμαστε εγώ κι εσύ,που θα του στερήσουμε την απολαυση των ιδιων δικαιωμάτων?Απο πότε μας έχει κανει ο Θεος moderators?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
παρά μόνο να ελπίζω σε έναν καλύτερο κόσμο, όπως είπε ο φίλος μου ο Πετράκης.:)
Ναι,,σε εναν κοσμο που μπορεις να παντρευτεις τον φιλο σου ,με κουφετα και κουμπαρους..
και μετα να κανετε πολλααα,πολλαα παιδάκιααα..
και ζησαμε εμεις καλα και αυτοι καλυτερα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top