Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μαρεσουν τα μαξι πολυ, με ψηλωνουν παααρα πολυ. Στις διακοπες τα φορω κι αυτα βραδακι, ενα λευκο ας πουμε με χαμηλο πεδιλακι. Περυσι ειχα φορεσει σε γαμο. Τιρκουαζ με πρασινακι, εγκρινω απλως οπως ειπε η ρεζ ειμαι του πιο ανετου(σημερα τουλαχιστον) και θα προτιμησω τα κοντουλια, και το μαξι για εμφανισεις σε νησι η πιο ιδιαιτερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Btw, πριν από κάποια χρόνια είχα διαβάσει ότι κοντή (και όχι απλώς κάτω του μέσου όρου) θεωρείται η γυναίκα που είναι κάτω από το 1.50 (1.65 οι άνδρες νομίζω). Αν το βρω θα σας ποστάρω και την πηγή

μηπως αναφεροταν στην κινα αυτη η ερευνα?
αλλιως μιλαμε για νανους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
μηπως αναφεροταν στην κινα αυτη η ερευνα?
αλλιως μιλαμε για νανους.
Χωρίς να είμαι 100% σίγουρη ήταν σε κάποιο περιοδικό τύπου focus,vita etc, από όσο θυμάμαι και αναφερόταν στην Ελλάδα. Αλλά δεν το θυμάμαι με βεβαιότητα.

Και επίσης, επειδή τυχαίνει να έχω μια ξαδέρφη "κανονικό" νάνο και μια άλλη ξαδέλφη "απλώς" κοντή [1.43 η μία και 1.48 η άλλη] η διαφορά στη διάπλαση τους είναι μεγάλη. Η μία έχει.. χαρακτηριστικά σώματος που υποδηλώνουν ότι δεν είναι "φυσιολογικό" σώμα και η άλλη έχει ένα φυσιολογικότατο σώμα σε...μικρές διαστάσεις.


ψ. φαντάζομαι αντιλαμβανόμαστε όλοι ότι είναι διαφορετικό το "ο Χ είναι κοντός" και το "ο Χ έχει ύψος κάτω του μέσου όρου" ε? :confused::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Οι χώρες με το πιο χαμηλό μέσο όρο ύψους είναι η Κίνα (1,65 οι άντρες, 1,54 οι γυναίκες) και η Βραζιλία (1,69 οι άντρες και 1,60 οι γυναίκες).

kathimerini.gr με πληροφορίες από το AP

Πραγματοποιήθηκε από το ΕΛΚΕΔΕ Κέντρο Τεχνολογίας και Σχεδιασμού Α.Ε. σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Πειραιά και το Ινστιτούτο Σωματομετρίας. Η έρευνα έδειξε ότι ο μέσος Έλληνας έχει ύψος 1,76 μ., ζυγίζει 82 κιλά και φοράει 42 νούμερο παπούτσι, ενώ αντίστοιχα η μέση Ελληνίδα φθάνει το 1,63 μ., τα 63,5 κιλά και φοράει 37 νούμερο παπούτσι. Ωστόσο, η νέα γενιά κάθε εποχής εμφανίζεται πιο ψηλή συγκριτικά με τις προηγούμενές της.

Συγκεκριμένα, οι νέοι ηλικίας 20- 30 ετών έχουν μέσο όρο ύψους 1,78 μ., ενώ οι άνδρες 30- 50 ετών με το ζόρι αγγίζουν το 1,76. Μάλιστα, στις ηλικίες πάνω από τα 60 ο μέσος όρος του ύψους των ανδρών φτάνει στο 1,71 μέτρα, ενώ των γυναικών το 1,60. Σημειώνεται δε ότι στις νεώτερες γενιές η διαφορά ύψους μεταξύ ανδρών και γυναικών παραμένει σταθερά μεγάλη (πάνω από 10 πόντους).

epikoinonia-arg.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.













 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
΄

Τι θε ρε κοπελιά :mad::mad:..... έχουμε κρίση λέμε!!!




.......το πρωτελευταίο από αριστέρα λες να το βγάζει και σε ιβουάρ;:P:P:P

Very nice Νέρι μου.... για μια ακόμη φορά, μας κόλλασες!!!! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Και μαλιστα κανενα δεν κοστιζει πανω απο 50?! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Και μαλιστα κανενα δεν κοστιζει πανω απο 50?! :P

στείλε μου ένα πμ για το που τα βρίσκω .... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
γιατι πμ ??????? ο λαος σε ζητα νεραιδα μας!!!!!!!! πες μας και μας πες μας και μας:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
στείλε μου ένα πμ για το που τα βρίσκω .... :redface:

Δεξί κλικ στις εικόνες, View Image Info (ή ό,τι αντίστοιχο έχει κάθε browser). Το πρώτο κομμάτι της ηλεκτρονικής διεύθυνσης, οδηγεί συνήθως στη homepage της σελίδας. Στην συγκεκριμένη περίπτωση: https://www.bonprix.gr/ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χαχαχαχα!

Οπως ειπα και στη Μπουιιιιι, σημερα ανακαλυψα τυχαια τη σελιδα:
https://www.bonprix.gr/bg/home.htm

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δεξί κλικ στις εικόνες, View Image Info (ή ό,τι αντίστοιχο έχει κάθε browser). Το πρώτο κομμάτι της ηλεκτρονικής διεύθυνσης, οδηγεί συνήθως στη homepage της σελίδας. Στην συγκεκριμένη περίπτωση: https://www.bonprix.gr/ ;)

A ρε κριαρινα!:P
Μεσα σ'ολα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Βρε κορίτσια για το medium τι νούμερο πατάμε; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Βρε κορίτσια για το medium τι νούμερο πατάμε; :redface:

αααα δε γίνεται έτσι ..... πρέπει να πάρεις μεζούρα και να μετρηθείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Και να μετρήσω τι; :redface:

Αν με δουλεύεις και απαντάω σοβαρά...θα φας ξύλο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Και να μετρήσω τι; :redface:

Αν με δουλεύεις και απαντάω σοβαρά...θα φας ξύλο! :P

Όχι καλέ μου.... έχει ένα πίνακα (βρες κάπου αριστερά που λέει εξυπηρέτηση, από κάτω έχει πίνακα μεγεθών και σου λέει τι να μετρήσεις)

Πάντως πολλά από αυτά είναι σκέτη πολυεστέρα, δηλ. πετρελαιάκι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Nαι, η μεζούρα είναι πολύ αξιόπιστη, τι να σας πω. Έτσι την πάτησα και στο site της Victoria Secret, που είχα ερωτευτεί ένα φόρεμα και το πήρα μεγαλύτερο νούμερο απ' αυτό που συνήθως παίρνω και χωράει μισή ακόμα σαν εμένα μέσα! :mad:
Βίκυ, πάρε το 42-44. Εγώ αυτό θα έπαιρνα! (αλλά οκ μη σε πάρω και στον λαιμό μου, υπ' ευθύνη σου!) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Nαι, η μεζούρα είναι πολύ αξιόπιστη, τι να σας πω. Έτσι την πάτησα και στο site της Victoria Secret, που είχα ερωτευτεί ένα φόρεμα και το πήρα μεγαλύτερο νούμερο απ' αυτό που συνήθως παίρνω και χωράει μισή ακόμα σαν εμένα μέσα! :mad:
Βίκυ, πάρε το 42-44. Εγώ αυτό θα έπαιρνα! (αλλά οκ μη σε πάρω και στον λαιμό μου, υπ' ευθύνη σου!) :P

Η αλήθεια είναι ότι υπάρχει ένα ζήτημα ως προς το μέγεθος!
Φαντάζομαι όμως ότι μπορείς να το αλλάξεις, αν κάτι πάει στραβά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Καγιράκι...εσύ που με ξέρεις το καημένο τι νούμερο είμαι; :P

Απλά είπα μήπως παραγγείλω...
Δεν θα το κάνω και σήμερα....
Αλλά μου άρεσαν πάρα πολύ τα ρούχα!
Απλά φοβάμαι κατά πόσο θα στρώνουν όντως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Σου είπα ήδη, το 42-44, μου φαίνεται οκ για σένα. Πάρ' τους κι ένα τηλέφωνο όμως (αν βρεις τηλέφωνο) και ρώτα τους! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top