Είναι πιο ελκυστικοί/ες οι ξανθοί/ες ή όχι;

Ποιο χρώμα μαλλιών προτιμάτε σε έναν άντρα ή σε μία γυναίκα ανάλογα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 339)
  • Ξανθό

    Ψήφοι: 65 19.2%
  • Καστανό

    Ψήφοι: 91 26.8%
  • Μαύρο

    Ψήφοι: 82 24.2%
  • Κόκκινο

    Ψήφοι: 21 6.2%
  • Δεν έχω προτίμηση

    Ψήφοι: 80 23.6%

tiffanykal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tiffanykal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Το ξανθό συνήθως μας εντυπωσιάζει, επειδή είναι πιο φωτεινό..
Προτιμώ τα πιο σκούρα χρώματα, αλλά συμφωνώ με την princess..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Φυσικές ξανθιές στην ελλάδα;:hmm:
Μόνο μικτές με άλλες εθνικότητες έχω δει μέχρι τώρα και αυτές ήταν μετρημένες στα δάκτυλα του ενός χεριού.

Όσον για το θέμα,όλα τα χρώματα εάν συνοδεύονται από όμορφο μαλλί καλά είναι.

Έλα βρε LongTom που δεν έχεις δει!
Μπορεί να μην έχουμε το ξανθό της Σκανδιναβίας που λέτε, αλλά αρκετές Ελληνίδες - εμού συμπεριλαμβανομένης- που κατέβηκαν από τα βουνά, έχουν λευκό δέρμα, γαλάζιο/πράσινο μάτι και ξανθό μαλλί. Το αν κάνουν ανταύγιες για να το κάνουν πιο ανοιχτό ή πιο σκούρο, δε σημαίνει ότι δεν είναι φυσικές ξανθιές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LongTom

Νεοφερμένος

Ο LongTom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Έλα βρε LongTom που δεν έχεις δει!
Μπορεί να μην έχουμε το ξανθό της Σκανδιναβίας που λέτε, αλλά αρκετές Ελληνίδες - εμού συμπεριλαμβανομένης- που κατέβηκαν από τα βουνά, έχουν λευκό δέρμα, γαλάζιο/πράσινο μάτι και ξανθό μαλλί. Το αν κάνουν ανταύγιες για να το κάνουν πιο ανοιχτό ή πιο σκούρο, δε σημαίνει ότι δεν είναι φυσικές ξανθιές.

Ε είσαι μια από τα δάκτυλα που έλεγα.:D
Γενικά το ξανθό είναι πολύ σπάνιο(φυσικά μιλάω για αυτά που έχω δει).
Τώρα εάν είστε μαζεμένες κάπου και δεν σας έχω πάρει χαμπάρι είναι άλλο θέμα.:P
Όσες ξανθές έχω δει είναι βαμμένες και φαίνεται.
Βέβαια κάποιες τις πάει το ξανθό και κάποιες όχι αλλά αυτή είναι άλλη συζήτηση.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εμενα μου αρεσουν οι καστανοξανθες..:D

αυτο το χρυσο γλυκο μαλλι..που δεν δεν ειναι και φωτεινο..και ζεστο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Εγώ πάλι είμαι καστανόξανθη:P
Μου αρέσει το ξανθό, είναι εντυπωσιακό και αρκετά σπάνιο στην Ελλάδα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Γενικά, αυτό το ξανθό νομίζω πως έχει επικρατήσει ως στοιχείο ομορφιάς λόγω της μόδας και των μοντέλων.
Θυμάμαι στη Γ' γυμνασίου στην Ελένη, η καθηγήτρια μας είχε ρωτήσει πως φανταζόμαστε την ωραία Ελένη και εντελώς τυχαία όλοι την κάναμε ξανθιά.
Ψιλοάκυρο αλλά ok. :Ρ
ε όχι και άκυρο :mad:

:mad:

οντόπικ :
εισαι γαλανοματα?
ναι :redface:
Έλα βρε LongTom που δεν έχεις δει!
Μπορεί να μην έχουμε το ξανθό της Σκανδιναβίας που λέτε, αλλά αρκετές Ελληνίδες - εμού συμπεριλαμβανομένης- που κατέβηκαν από τα βουνά, έχουν λευκό δέρμα, γαλάζιο/πράσινο μάτι και ξανθό μαλλί. Το αν κάνουν ανταύγιες για να το κάνουν πιο ανοιχτό ή πιο σκούρο, δε σημαίνει ότι δεν είναι φυσικές ξανθιές.
Ε είσαι μια από τα δάκτυλα που έλεγα.:D
Γενικά το ξανθό είναι πολύ σπάνιο(φυσικά μιλάω για αυτά που έχω δει).
Τώρα εάν είστε μαζεμένες κάπου και δεν σας έχω πάρει χαμπάρι είναι άλλο θέμα.:P
το μόνο μέρος που έχουν μαζευτεί όλες οι ξανθιές μαζί , είναι τα ανέκδοτα

αλλά δεν θα πω κανένα , γιατί είναι η προτίμηση μου (ορίστε , απάντησα και στο τόπικ:redface:)

π.σ.
είναι πιο ελκυστικές οι ξανθιές ;
όχι όλες , μόνο η diane kruger και η ηρώ :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
εμενα μου αρεσουν οι καστανοξανθες..:D

αυτο το χρυσο γλυκο μαλλι..που δεν δεν ειναι και φωτεινο..και ζεστο..

Αχ, τι μας εχουν κανει αυτες οι καστανοξανθες... Μας εχουν παρει τα μυαλα...


Αλλα γενικως πιστευω πως η ολη ιστορια ειναι ψιλομυθος... Βεβαια ισως και να φταει οτι σε καθε γωνια πετυχαινουμε κι απο μια ξανθια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αχ, τι μας εχουν κανει αυτες οι καστανοξανθες... Μας εχουν παρει τα μυαλα...
νεραιδες...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Θυμάμαι στη Γ' γυμνασίου στην Ελένη, η καθηγήτρια μας είχε ρωτήσει πως φανταζόμαστε την ωραία Ελένη και εντελώς τυχαία όλοι την κάναμε ξανθιά.

απλα και τωρα και παλαια οι Ελληνες θεωρουσαν εξωτικο και " ομορφο" το ξενο,,το ξανθο..σε ανδρες και γυναικες..
γιατι οπως και τωρα ηταν μελαχρινοι..

οποτε οι θεοι ηταν ξανθοι..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Αχ ρε Άγγελε και σε είχα για λάτρη της μεσογειακής ομορφιάς! Με απογοητεύεις! :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αχ ρε Άγγελε και σε είχα για λάτρη της μεσογειακής ομορφιάς! Με απογοητεύεις!
μα ειπα το αντιθετο?:)

απλα μας φαινετε ωραιο ή εξωτικο οτι μας λειπει..

αλλα εγω δεν προτιμω τις καθαρες ξανθες,,γιατι ειναι ψυχρες..

μονο οι βαμμενες μου αρεσουν..αυτες με τη μαυρη ριζα..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Σκηνοθέτης και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Εγω προτιμω τους μελαχρινους και τους καστανους....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
μονο οι βαμμενες μου αρεσουν..αυτες με τη μαυρη ριζα..:D
και μας έλεγες ότι είσαι αντίθετος στην επεξεργασία :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Εγώ πάντως προτιμώ τις μελαχρινές :P
Στους άντρες δεν έχω ιδιαίτερη προτίμηση στο χρώμα των μαλλιών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Καλή κοπέλα να είναι και ας έχει ότι χρώμα μαλλιά θέλει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
και μας έλεγες ότι είσαι αντίθετος στην επεξεργασία

τα μαλλια δεν αλλαζουν χρωμα με φοτοσοπ οποτε δε με πειραζει..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
προτιμω τους ξανθους,αλλα δεν εχει ιδιαιτερη σημασια για μενα το χρωμα των μαλλιων..... Η προσωπικοτητα του αλλου παιζει τον καθοριστικοτερο ρολο!!! :bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Xμ.....ξανθούς προτιμώ με γαλάζιο μάτι.....με ελκύουν πιο πολύ ίσως επειδή ήμουν το άλλο άκρο(τώρα βάφτηκα :P:)....Kαι ο φίλος μου έτσι είναι :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Xμ.....ξανθούς προτιμώ με γαλάζιο μάτι.....με ελκύουν πιο πολύ ίσως επειδή ήμουν το άλλο άκρο(τώρα βάφτηκα :P:)....Kαι ο φίλος μου έτσι είναι :inlove:
Γίνατε ίδιοι δηλαδή; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top