Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 299)
  • Κριός

    Ψήφοι: 21 7.0%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 30 10.0%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 28 9.4%
  • Λέων

    Ψήφοι: 25 8.4%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 22 7.4%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 29 9.7%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 16 5.4%
  • Αιγοκερως

    Ψήφοι: 27 9.0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 33 11.0%
  • Ιχθεις

    Ψήφοι: 20 6.7%

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Βρε παιδιά που τα έχετε μάθει όλα αυτά; Θέλω κι εγώ να μάθω να βγάζω συναστρίες!! :'(:'(:'(

Αφού τη ζεις, τί θες να την μάθεις κιόλας ? Δεν κάθεσαι ήσυχη ? :D:D:D
Δεν έχεις δει την ταινία ''Παρακαλώ ένα προ...ένα προφι..προ.. Προφιτερόλ κύριε! Ναι, δεν θέλω να το μάθω, θέλω να το φάω''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αφού τη ζεις, τί θες να την μάθεις κιόλας ? Δεν κάθεσαι ήσυχη ? :D:D:D
Δεν έχεις δει την ταινία ''Παρακαλώ ένα προ...ένα προφι..προ.. Προφιτερόλ κύριε! Ναι, δεν θέλω να το μάθω, θέλω να το φάω''.
Eίμαι περίεργο πλάζμα εγώ, νι! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Eίμαι περίεργο πλάζμα εγώ, νι! :D

Χαοτικό ον, Υδροχαοτικό. Το μυαλό του μέλλοντος οι περισσότεροι Υδρο-χάη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.

5ος Τύπος:
Ο Αναίσθητος (Συγγενή ζώδια: Αιγόκερως, Υδροχόος)

6ος Τύπος: Ο Τσιγκούνης (Συγγενή ζώδια: ΑιγόκερωςΖυγός)
7ος Τύπος: Για όλα φταίνε οι γονείς μου (Συγγενή Ζώδια: Καρκίνος � Αιγόκερως)
Νεράιδα δεν ξέρω από πού πείρες τις πληροφορίες, όμως με όσους αιγόκερους συναναστρέφομαι(και παραδόξως γνώρισα πολλα αγιοκεράκια στη ζωή μου) είναι πολύ διαφορετικά απ'ότι περιγράφει το κείμενό σου… μόνο αναίσθητους δεν τους κάνεις…αντιθέτως…νοιάζονται παρα, μα παρα πολύ για τους άλλους ης βάρος στον εαυτό τους…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Αφού τη ζεις, τί θες να την μάθεις κιόλας ? Δεν κάθεσαι ήσυχη ? :D:D:D
Δεν έχεις δει την ταινία ''Παρακαλώ ένα προ...ένα προφι..προ.. Προφιτερόλ κύριε! Ναι, δεν θέλω να το μάθω, θέλω να το φάω''.

-------------------------------------------------------------------------------------------

:clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:
-------------------------------------------------------------------------------------------

Καλά σου λέιιιιιιιιιιι.....!!!!!!!!!!!!!!!!
Γιατί ψάχνεσαι εσύ γλυκιά μου.....??? Φάε το προφιτερόλ σου, αλλά.....σιγά-σιγά.....με το μικρό το κουταλάκι......απόλαυσέ το !!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Νεράιδα δεν ξέρω από πού πείρες τις πληροφορίες, όμως με όσους αιγόκερους συναναστρέφομαι(και παραδόξως γνώρισα πολλα αγιοκεράκια στη ζωή μου) είναι πολύ διαφορετικά απ'ότι περιγράφει το κείμενό σου… μόνο αναίσθητους δεν τους κάνεις…αντιθέτως…νοιάζονται παρα, μα παρα πολύ για τους άλλους ης βάρος στον εαυτό τους…

Και ξέρεις γιατί ? Γιατί ο Αιγόκερως είναι το σύμβολο του πατέρα. Ο άντρας - μπαμπάς. Καμμιά φορά δεσποτικός, αλλά κατά βάθος νοιάζεται. 'Οπως και ο Καρκίνος είναι η γυναίκα - μητέρα, η γυναίκα - θάλασσα, καμμιά φορά άστατη και σκοτεινή σαν τη θάλασσα, αλλά όχι κακιά. Νοιάζεται κι αυτή. Είναι ζώδια που το ένα βρίσκεται ακριβώς απέναντι απ'το άλλο στον ζωδιακό κύκλο, αυτό λέει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Βρε παιδιά αφού είπε η Νεράιδα ότι το κείμενο είναι χιουμοριστικό :P
chill.... εδώ εγώ αιγοκερίνα και δεν τσίμπησα :P
νομίζω ότι είμαι ένα τρανταχτό παράδειγμα ΜΗ αναισθησίας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Και ξέρεις γιατί ? Γιατί ο Αιγόκερως είναι το σύμβολο του πατέρα. Ο άντρας - μπαμπάς. Καμμιά φορά δεσποτικός, αλλά κατά βάθος νοιάζεται. 'Οπως και ο Καρκίνος είναι η γυναίκα - μητέρα, η γυναίκα - θάλασσα, καμμιά φορά άστατη και σκοτεινή σαν τη θάλασσα, αλλά όχι κακιά. Νοιάζεται κι αυτή. Είναι ζώδια που το ένα βρίσκεται ακριβώς απέναντι απ'το άλλο στον ζωδιακό κύκλο, αυτό λέει κάτι.

Γι΄ αυτό ακριβώς το λόγο, ο 10ος οίκος μας, είναι και ο 7ος του 4ου μας. ;)


Αρχίσαμε δικέ μου..., αυτά που μου έλεγες το πρωί... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Για μένα τα μέλη του πρώτου ζευγαριού έλκονται, και τα μέλη του δεύτερου ζευγαριού ταυτίζονται Το πρώτο ζευγάρι είναι ετερώνυμα και το δεύτερο ομώνυμα, αυτό πιστεύω. Τα ετερώνυμα έλκονται και τα ομώνυμα απωθούνται.

Μιλάς για την περίπτωση ''ταύτιση ακμών''. Ξέρω τί κοιτάμε και πόσα πολλά στοιχεία πρέπει να υπολογίσουμε, τις ερωτήσεις τις κάνω με σκοπό να δουν πόσο δύσκολη υπόθεση είναι η Αστρολογία. Αν αρχίσουμε να γράφουμε με τους δικούς μας όρους είμαι σίγουρος ότι θα τους φανούν κινέζικα. Δεν πιστεύω ότι η ταύτιση ακμών βοηθάει, για την αντίθεση ακμών είμαι σχεδόν σίγουρος όμως ότι είναι πολύ ενθαρυντική. Τα μισά ζευγάρια που έχω ελέγξει έχουν αντίθεση ακμών πάντως.

Αναμφισβήτητα η αντίθεση έλκει περισσότερο, αλλά και η άλλη περίπτωση, δεν το αποκλείει το ενδεχόμενο έλξης σε κάποιες περιπτώσεις.

Ακριβώς αυτό που αναφέρεις θα πρέπει να καταλάβουν, η Αστρολογία είναι ολόκληρη επιστήμη... και δεν μπορεί ο καθένας αβασάνιστα... να λέει ότι του κατεβαίνει...

.

------------------------------------------------------------------------
Για να μην αναμασάω τα ίδια ......με κίνδυνο να μπερδευτουμε στις ακμές κλπ......δεν θα μπορούσε να δωθεί καλύτερη απάντηση . :clapup: Συμφωνώ απόλυτα μαζί σας ( και καθόλου κινέζικα δεν μ'ακούγονται όλ' αυτά, αν και δεν μπορώ να συγκρίνω τις λιγοστές γνώσεις μου, με τις δικές σας !!! ) :redface: :)

Και το αναφέρω αυτό για να "είμαι ξεκάθαρη",:redface: :redface: :redface: πώς λίγα πράγματα γνωρίζω,...δεν είμαι αστρολόγος,....απλά προσπαθώ να μαθαίνω όλο και περισσότερα..., και χαίρομαι ιδιαίτερα :) που μπορώ να "το καταφέρνω", με την "βοήθεια" ανθρώπων που το'χουν ψάξει βαθύτερα :book: και μοιράζονται αυτά που "γνωρίζουν" με τους άλλους !!! :flowers: ( δεν το κάνουν όλοι...δυστυχώς, <γι'αυτούς>...) :/:
-------------------------------------------------------------
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
χμμ...εγω γνωριζω τα εξης...

"Ο τρόπος που αγαπάμε, αλλά και το βάθος των συναισθημάτων που μπορούμε να εκφράσουμε και να μοιραστούμε δηλώνονται μέσα από τις ποιότητες της Αφροδίτης και της Σελήνης αντίστοιχα. Και σ' αυτό το σημείο θα επιχειρήσουμε να δούμε πώς η ζωδιακή θέση της Αφροδίτης και της Σελήνης στο γενέθλιο ωροσκόπιο μπορεί να μας δώσει κάποια στοιχεία γι' αυτό το τόσο σημαντικό κομμάτι της ύπαρξης μας, δηλαδή της συνύπαρξής μας με τους άλλους.

Η Αφροδίτη, πέρα από ένδειξη της προσωπικής μας αισθητικής και του τρόπου που ορίζουμε την τέχνη και την ομορφιά, είναι ο κατεξοχήν πλανήτης του έρωτα και η επιρροή της στο γενέθλιο χάρτη εστιάζεται κυρίως στο πώς εκφραζόμαστε στις προσωπικές αισθηματικές μας σχέσεις. Σχετίζεται ιδιαίτερα με την ικανότητά μας ν' αγαπάμε, να μοιραζόμαστε και να ελκύουμε τους άλλους. Ιδιαίτερα σε έναν γυναικείο χάρτη, η θέση της Αφροδίτης δηλώνει τη φύση της αγάπης που τη χαρακτηρίζει, ενώ στο χάρτη ενός άνδρα δηλώνει τον τύπο της γυναίκας που τον έλκει. Επειδή ακριβώς δεν απέχει περισσότερο από 45 μοίρες από τον Ήλιο, βρίσκεται ως επί το πλείστον στο ίδιο ζώδιο με το ηλιακό μας, πράγμα που σημαίνει ότι υπάρχει συνέπεια στη συμπεριφορά μας τόσο στις συναναστροφές, όσο και στις πιο προσωπικές μας σχέσεις. Αν η Αφροδίτη βρίσκεται σε διαφορετικό ζώδιο από το ηλιακό μας, υπάρχει ένα στοιχείο ξαφνιάσματος των άλλων ως προς τη συμπεριφορά και προσέγγισή μας, καθώς δείχνουμε εκ πρώτης όψεως κάτι διαφορετικό από τα βασικά χαρακτηριστικά της προσωπικότητάς μας.

Ο ρόλος λοιπόν που αναλαμβάνουμε να «παίξουμε», όταν θέλουμε όχι μόνο να φλερτάρουμε, αλλά και να προχωρήσουμε σε μια σχέση, φαίνεται μέσα από τη ζωδιακή θέση της Αφροδίτης. Είναι αναμφισβήτητα ένα βήμα προς το μεγαλύτερο βαθμό οικειότητας που μπορούμε να αποκτήσουμε με κάποιο άλλο άτομο, είναι θα λέγαμε ο μαγνητισμός που όλοι μας νιώθουμε όταν ένα νέο πρόσωπο μπαίνει στη ζωή μας ή που εκπέμπουμε στους άλλους.

Παρόλο που η Αφροδίτη σχετίζεται με την ερωτική προσέγγιση, δεν αντανακλά απαραίτητα τις βαθύτερες ανάγκες που θέλουμε να πληρωθούν μέσα από μια σχέση. Στο μονοπάτι που ακολουθούμε προς την άκρατη και ολοκληρωτική οικειότητα και το συναισθηματικό δόσιμο μέσα σε μία σχέση, ο ρόλος της Σελήνης είναι ιδιαίτερα καταλυτικός.



Η Σελήνη στην αστρολογία είναι το πρωταρχικό αρχέτυπο του θηλυκού και δηλώνει τη σχέση που έχουμε με τη μητέρα μας, τη βάση δηλαδή για κάθε μέλλουσα σχέση που θα κάνουμε. Κυβερνά λοιπόν, λόγω της θηλυκής της έκφρασης, τα ισχυρά συναισθήματα και τη θέρμη που νιώθουμε για ένα πρόσωπο. Αν ο Ήλιος θεωρείται το ατομικό μας κέντρο και η προσωπική μας ταυτότητα, η Σελήνη θα λέγαμε ότι είναι η αντανάκλαση του Ήλιου, δηλώνει τον τρόπο που αφομοιώνουμε πράγματα, νοιώθουμε ασφαλείς και εκφράζουμε την εμπιστοσύνη και ό,τι άλλο νιώθουμε.

Η οικειότητα, η οποία επιτυγχάνεται μέσα από την αναγνώριση και τη συνειδητοποίηση των βαθύτερων αναγκών που έχουμε μέσα από μία σχέση, αλλά και η διάθεση και το ρίσκο που παίρνουμε να τις μοιραστούμε με το πρόσωπο που αγαπάμε είναι άμεσα συνυφασμένες με τη Σελήνη. Αυτή ίσως η αδυναμία, το ρίσκο που παίρνουμε δηλαδή, είναι και η λέξη-κλειδί για κάθε προσωπική σχέση. Σε αντίθετη περίπτωση, όταν ουσιαστικά δε μοιραζόμαστε τα θέλω, τις επιθυμίες και τα όνειρά μας με το σύντροφό μας, ζούμε απλά παράλληλες ζωές.



Γνωρίζοντας λοιπόν τις ζωδιακές θέσεις της Αφροδίτης και της Σελήνης και λαμβάνοντας βέβαια υπόψη ότι δεν αποτελούν τον μοναδικό παράγοντα προσέγγισης τόσο πολύπλοκων ζητημάτων, όπως είναι οι ανθρώπινες σχέσεις (παίζει επίσης ρόλο η οικοθεσία, οι όψεις που σχηματίζονται κ.λπ.), μπορείτε να πάρετε μια ιδέα για το πώς προσεγγίζετε, αγαπάτε, αλλά και δίνεστε σε μια σχέση."


Κορίτσι μου, αυτά που μας γράφεις εδώ, είναι κάποιες από τις βασικές αρχές της Αστρολογίας, όπως αναφέρονται στα περισσότερα αστρολογικά βιβλία και κανείς δεν μπορεί να έχει αντίρρηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Βρε παιδιά αφού είπε η Νεράιδα ότι το κείμενο είναι χιουμοριστικό :P
chill.... εδώ εγώ αιγοκερίνα και δεν τσίμπησα :P
νομίζω ότι είμαι ένα τρανταχτό παράδειγμα ΜΗ αναισθησίας :D
καλά...δεν το κατάλαβα ότι είναι χιουμοριστικό...



(τι είπατε? δεν έχω χιούμορ? σας άκουσα...:P)

τέλος πάντων...:P επειδή συμφωνώ με μια φίλη μας εδω ότι "η Αστρολογία είναι ολόκληρη επιστήμη" θα αρκεστώ στο να διαβάζω, αφού δεν έχω ιδέα περί ζωδίων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Για να μην αναμασάω τα ίδια ......με κίνδυνο να μπερδευτουμε στις ακμές κλπ......δεν θα μπορούσε να δωθεί καλύτερη απάντηση . :clapup: Συμφωνώ απόλυτα μαζί σας ( και καθόλου κινέζικα δεν μ'ακούγονται όλ' αυτά, αν και δεν μπορώ να συγκρίνω τις λιγοστές γνώσεις μου, με τις δικές σας !!! ) :redface: :)

Και το αναφέρω αυτό για να "είμαι ξεκάθαρη",:redface: :redface: :redface: πώς λίγα πράγματα γνωρίζω,...δεν είμαι αστρολόγος,....απλά προσπαθώ να μαθαίνω όλο και περισσότερα..., και χαίρομαι ιδιαίτερα :) που μπορώ να "το καταφέρνω", με την "βοήθεια" ανθρώπων που το'χουν ψάξει βαθύτερα :book: και μοιράζονται αυτά που "γνωρίζουν" με τους άλλους !!! :flowers: ( δεν το κάνουν όλοι...δυστυχώς, <γι'αυτούς>...) :/:


Κανείς δεν γεννήθηκε με γνώσεις αστρολογίας και όλοι μας από κάπου, κάποια χρονική στιγμή αρχίσαμε... Από τη στιγμή που σε ενδιαφέρει και συνεχίζεις να ασχολείσαι, μπορείς να γίνεις καλύτερη από τον καθένα...

Σχετικά με τη μετάδοση της γνώσης..., όμως το πρόβλημα εδώ, είναι ότι η συζήτηση είναι πολύ γενική και δεν μπορεί ο ένας να γνωρίζει το επίπεδο του άλλου, αλλά ούτε και τους προβληματισμούς του, προκειμένου να μπορέσει να βοηθήσει εποικοδομητικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Βρε παιδιά αφού είπε η Νεράιδα ότι το κείμενο είναι χιουμοριστικό :P
chill.... εδώ εγώ αιγοκερίνα και δεν τσίμπησα :P
νομίζω ότι είμαι ένα τρανταχτό παράδειγμα ΜΗ αναισθησίας :D


και να ηθελες να τσιμπησεις..δε θα υπηρχε λογος....αναφερεται στους αντρες....και οχι στις γυναικες...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Έχει κάποιος εικόνα για άνδρα Κρυό και γυναίκα Ζυγό ;Θέλω να γελάσω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
μπορείς να μου στείλεις κι εμένα??:redface::redface:
Είμαι 21 Σεπτεμβρίου 1983
στο Μαρούσι Αττικής στις 2:15 τα ξημερωματα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
μπορείς να μου στείλεις κι εμένα??:redface::redface:
Είμαι 21 Σεπτεμβρίου 1983
στο Μαρούσι Αττικής στις 2:15 τα ξημερωματα:D

ηλιο στην παρθενο με ωροσκοπο καρκινο..σεληνη στους ιχθεις... ο ηλιος σου ειναι στον τριτο οικο που αντιπροσωπευεται απο το ζωδιο των διδυμων και η σεληνη σου στον ενατο οικο που αντιπροσωπευεται απο το ζωδιο του τοξοτη...
η προσωπικοτητα σου ειναι παρθενος-διδυμος (εξυπνη & πρακτικη,επικοινωνιακη & ευελικτη)
η ψυχη σου ειναι ιχθεις-τοξοτης (ευαισθητη & διαισθητικη, αισιοδοξη, καλοπροαιρετη &ανεξαρτητη)

Επίσης ο ηλιος σου παρουσιαζει τετραγωνο με τον πoσειδωνα σου (αρνητικη σχέση).Εξαιτιας αυτης της αρνητικης σχεσης το ατομο παρουσιαζει δυο μορφες:
τον καλό ή καλοπροαίρετο και τον πονηρό ή κουτοπόνηρο. Τύπος που συχνά βλέπει διαφορετικά τα πράγματα από ότι είναι και που τον εξυπηρετεί πάντα να τοποθετεί ένα πέπλο ψευδαίσθησης, ή να βλέπει τα πάντα τέλεια ενώ αποκαλύπτονται μετά από λίγο καιρό αρνητικά. Είναι ο τύπος που έχει θέληση για ανάπτυξη, αλλά μπερδεύει μέσα την φαντασία του, και έχει σαν αποτέλεσμα αυτή η προσωπικότητα να οδηγεί πολύ συχνά το γάμο του ή τη δουλειά του, τα οικονομικά του ή την σχέση του σε μια αποτελμάτωση.
Αυτοί οι τύποι ανθρώπων εκμεταλλεύονται ή τους εκμεταλλεύονται άλλοι καθαρά για προσωπικά οφέλη και στο τέλος είναι τα θύματα άλλων θυμάτων. Αυτά τα άτομα πολύ συχνά διαθέτουν μια έντονη διαίσθηση που πραγματικά αν την εκμεταλλευτούν σωστά μπορεί να γλιτώσουν "από του χάρου τα δόντια" που λέγεται.

Το ζώδιο του Αρη της μας λέει για τον τύπο του άνδρα που ικανοποιεί κυρίως το σεξουαλικό ένστικτο ή έστω τη συμπεριφορά μιας γυναικας.
Εχεις Άρη στον Λεοντα που σημαινει ότι βρίσκεται σε καλή θέση. Σε τραβάει η υπερηφάνεια του, το γόητρό του, το πληθωρικό και φανταχτερό του λάιφ στάιλ. Όχι πως δεν γοητεύεσαι από το επιφυλακτικό ή το αξιοπρεπές του ύφος, χαρακτηριστικά ιδιαιτέρως ελκυστικά για σενα αλλά γενικά σου αρέσει να απολαμβάνεις άντρες τολμηρούς και αποφασιστικούς. Οι αθλητικές ασχολίες και η διασκέδαση είναι σημαντικά για σενα γι αυτό και δεν σου ταιριάζουν οι υπερβολικά «σφικτοί» ή σοβαροί άνδρες. Ούτε οι τσιγκούνηδες, φυσικά. Θέλεις τους άνδρες γενναιόδωρους, αξιοπρεπείς, σίγουρους, κτητικούς και λίγο ζηλιάρηδες γιατί έτσι νιώθεις ζωντανή, επιθυμητή και ελκυστική.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
σε τίποτα σχεδόν δεν έπεσε μέσα για εμένα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εμένα έχει πέσει εντελώς μέσα αυτό που μου έβγαλε η Πύλη (που έχω και την εντύπωση ότι είναι και αρκετά πιο επιστημονικό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
μήπως δεν είπα σωστή ώρα θα ρωτήσω την μαμά μου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Έχει κάποιος εικόνα για άνδρα Κρυό και γυναίκα Ζυγό ;Θέλω να γελάσω:D

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Κριός με Ζυγό: Ο Κριός δεν μπορεί να χειριστεί με επιτυχία την λαγνεία του Ζυγού. Είναι μία σχέση με ψευδεσθήσεις και ελπίδες που δεν ολοκληρώνονται ευκολα. Είναι τα δύο άκρα αντίθετα παρόλα αυτά μπορούν να κάνουνε ένα ταιριασό ζευγαροι. Είναι και οι δύο εξίσου απαιτητικοί φτάνει να καταλάβουνε ότι είναι ένα παιγνίδι που πρέπει να παίζουν και οι δύο σωστά.Είναι δηλαδή μία σχέση η οποία μπορεί να λειτουργήσει πάντα με συμβιβασμό και από τις δύο πλευρές. [/FONT]

και τωρα μπορεις να γελασεις!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top