[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Στιγμιαίο κερί. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Εγώ ζεσταίνω κερί. Μου αρέσει το αποτέλεσμα!


κερί;όπως κάνουμε στα πόδια;δεν πονάει;δεν κοκκινίζει;

πόσο κρατάει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Σε μένα πονάει, αλλά μετά ξεπλένω την περιοχή με κρύο νερό και την αλείφω με λίγο λάδι. Έτσι φεύγει η κοκκινίλα και τα υπολείμματα κεριού. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
κερί;όπως κάνουμε στα πόδια;δεν πονάει;δεν κοκκινίζει;

πόσο κρατάει;

Χρησιμοποιώ αυτές που λένε "Face". Ε πονάει όσο πονάει και με άλλες μεθόδους. :P Κοκκινίζει αλλά όχι για πολύ ώρα. Βέβαια έχει να κάνει και με το πως το τραβάς. Έχω φίλη που γεμίζει πληγές. Προσωπικά έχω απλά λίγο κοκκίνισμα για 1 ώρα. Μετά τίποτα. Το πόσο μένεις χωρίς τριχούλες έχει να κάνει με σένα. Εμένα μου κρατάει 3 εβδομάδες περίπου αλλά ούτε πολλές τριχούλες έχω ούτε πολύ σκούρες. Είμαι το κλασσικό δείγμα γυναίκας που έκανε αποτρίχωση στο μουστάκι γιατί "Έτσι". ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Χρησιμοποιώ αυτές που λένε "Face". Ε πονάει όσο πονάει και με άλλες μεθόδους. :P Κοκκινίζει αλλά όχι για πολύ ώρα. Βέβαια έχει να κάνει και με το πως το τραβάς. Έχω φίλη που γεμίζει πληγές. Προσωπικά έχω απλά λίγο κοκκίνισμα για 1 ώρα. Μετά τίποτα. Το πόσο μένεις χωρίς τριχούλες έχει να κάνει με σένα. Εμένα μου κρατάει 3 εβδομάδες περίπου αλλά ούτε πολλές τριχούλες έχω ούτε πολύ σκούρες. Είμαι το κλασσικό δείγμα γυναίκας που έκανε αποτρίχωση στο μουστάκι γιατί "Έτσι". ;)

και μετά ξαναβγαίνουν όπως ήταν ή μαύρες;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
και μετά ξαναβγαίνουν όπως ήταν ή μαύρες;;

Όπως ήταν. Λεπτές και το ίδιο χρώμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εγώ κάνω laser. Και δεν ξαναβγαίνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Εγώ κάνω laser. Και δεν ξαναβγαίνουν.

Έκανες 1 φορά και δεν ξαναβγήκαν;

Εμένα αυτό που με αγχώνει με το λέιζερ είναι ότι σου λένε να μην σε δει ήλιος για 10-15 μέρες. Διαφορετικά μπορεί να μείνει σημάδι. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Εγώ κάνω laser. Και δεν ξαναβγαίνουν.

πόσο κάνει με λέιζερ;

έκανες μία φορά ή περισσότερες και δεν ξαναβγηκαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Όχι κορίτσια, όχι μόνο μια φορά.
Περισσότερες από μία.
Για παράδειγμα, το πρόσωπο θέλει 8 (άντε δέκα) επισκέψεις.
Όμως είναι οριστικό, δεν ξαναβγαίνουν.
Το σώμα (για παράδειγμα τα χέρια που έκανα εγώ), ήθελε 5 επισκέψεις.
Κοστίζει περισσότερο, όμως είναι πολύ πιο "πολιτισμένη" μέθοδος, και με μόνιμα αποτελεσματα.
(Ειδικα αν κάποιος κάνει Apilus, τη μέθοδο με τη βελόνα, τη ριζική δηλαδή αποτρίχωση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Όχι κορίτσια, όχι μόνο μια φορά.
Περισσότερες από μία.
Για παράδειγμα, το πρόσωπο θέλει 8 (άντε δέκα) επισκέψεις.
Όμως είναι οριστικό, δεν ξαναβγαίνουν.
Το σώμα (για παράδειγμα τα χέρια που έκανα εγώ), ήθελε 5 επισκέψεις.
Κοστίζει περισσότερο, όμως είναι πολύ πιο "πολιτισμένη" μέθοδος, και με μόνιμα αποτελεσματα.
(Ειδικα αν κάποιος κάνει Apilus, τη μέθοδο με τη βελόνα, τη ριζική δηλαδή αποτρίχωση).

Βελόνα; :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Βελόνα!
(Μην τρομάζεις, δεν είναι τίποτα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Βελόνα!
(Μην τρομάζεις, δεν είναι τίποτα).

I dispise them :P
να φανταστείς για αιματολογικές εξετάσεις ζητάω να μου πάρουν με πεταλουδίτσα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Μα και στην πεταλούδα σε τσιμπάει βελόνα.
Απλά η πεταλούδα εξυπηρετεί όταν θα σου πάρουν πολλές φορές αίμα, για να μην σε τρυπάνε πολλες φορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Μα και στην πεταλούδα σε τσιμπάει βελόνα.
Απλά η πεταλούδα εξυπηρετεί όταν θα σου πάρουν πολλές φορές αίμα, για να μην σε τρυπάνε πολλες φορές.

Η πεταλούδα δεν με πονάει δεν ξέρω, δεν την καταλαβαίνω :P Με βελόνα κανονική, τέζα η τσουφού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Με βελόνα κανονική, τέζα η τσουφού

Πλακα έχεις έτσι όπως τα γράφεις. :P
Τότε laser που δεν έχει βελόνα, αλλά εξίσου καλά αποτελέσματα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Gilda είσαι σίγουρη ότι μιλάμε για ριζική αποτρίχωση;
Έχω μια απορία και θέλω λίγο να με διαφωτίσεις.
Η αδερφή μου λόγο προβλημάτων με τον θυρεοειδή έκανε χρήση κάποιων χαπιών (ακόμη κάνει), τα οποία χάπια εκτός από παρενέργειες στα κιλά (είναι γνωστό πρόβλημα σε όσους έχουν θέματα με τον θυρεοειδή), είχε κάποιες άλλες σε σχέση με τη τριχοφυΐα στη περιοχή του λαιμού και κάτω από το σαγόνι.
Όταν πήρε το οκ από γιατρούς, έκανε λειζερ σε εκείνη τη περιοχή με αρκετές επισκέψεις από ότι θυμάμαι, αλλά το πρόβλημα είναι ότι πάλι εμφανίστηκαν, ενώ έκανε το λέιζερ και πλέον τα χάπια της είναι πιο ήπια (δηλαδή στις παρενέργειες δεν συμπεριλαμβάνεται η τριχοφυΐα)

Απλά μετά τις γιορτές θέλει να το ξανά κοιτάξει, και λέει πρώτα να ελέγχει αν είναι από το λέιζερ το πρόβλημα ή από το θυρεοειδή, αλλά ρε γαμώτο οι εξετάσεις που έκανε τώρα πριν τις γιορτές βγήκαν καλές και με τα χάπια δεν είχε κανένα θέμα, μέχρι και τα κιλά βρήκαν ισορροπία, τι στο καλό μπορεί να συμβαίνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Gilda είσαι σίγουρη ότι μιλάμε για ριζική αποτρίχωση;
Έχω μια απορία και θέλω λίγο να με διαφωτίσεις.
Η αδερφή μου λόγο προβλημάτων με τον θυρεοειδή έκανε χρήση κάποιων χαπιών (ακόμη κάνει), τα οποία χάπια εκτός από παρενέργειες στα κιλά (είναι γνωστό πρόβλημα σε όσους έχουν θέματα με τον θυρεοειδή), είχε κάποιες άλλες σε σχέση με τη τριχοφυΐα στη περιοχή του λαιμού και κάτω από το σαγόνι.
Όταν πήρε το οκ από γιατρούς, έκανε λειζερ σε εκείνη τη περιοχή με αρκετές επισκέψεις από ότι θυμάμαι, αλλά το πρόβλημα είναι ότι πάλι εμφανίστηκαν, ενώ έκανε το λέιζερ και πλέον τα χάπια της είναι πιο ήπια (δηλαδή στις παρενέργειες δεν συμπεριλαμβάνεται η τριχοφυΐα)

Απλά μετά τις γιορτές θέλει να το ξανά κοιτάξει, και λέει πρώτα να ελέγχει αν είναι από το λέιζερ το πρόβλημα ή από το θυρεοειδή, αλλά ρε γαμώτο οι εξετάσεις που έκανε τώρα πριν τις γιορτές βγήκαν καλές και με τα χάπια δεν είχε κανένα θέμα, μέχρι και τα κιλά βρήκαν ισορροπία, τι στο καλό μπορεί να συμβαίνει;

Σίγουρα δεν έχει κάποιο ορμονικό θέμα; Έχω μία φίλη που ξαφνικά στην 3η λυκείου εμφάνισε τρελή τριχοφυΐα σε πηγούνι, μάγουλα, λαιμό. Κάνει διάφορες επισκέψεις σε δερματολόγους και το αντιμετωπίζει με λέιζερ. Αλλά δεν είναι τίποτα μόνιμο, μετά από 4-5 εβδομάδες θέλει ξανά. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς.
Έχω κι εγώ μια φίλη, η οποία κάνει λέιζερ 1-2 χρόνια ξέρωγω κι ακόμα συνεχίζει και πηγαίνει κάθε 2μηνο-3μηνο; Κάπου κει.
Λέει απλά ότι της έχει ελαττωθεί η τριχοφυΐα , αλλά γουατ δε φακ; Τόσα χρόνια λέιζερ δεν είναι λίγο πεταμένα λεφτά;
Θα μου πεις είναι και ανάλογα τον οργανισμό και το βαθμό τριχοφυΐας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Σίγουρα δεν έχει κάποιο ορμονικό θέμα;
Δε νομίζω γιατί οι εξετάσεις έδειξαν ότι πλέον είναι μια χαρά. Τώρα για σιγουριά η ενδοκρινολόγος θα την ξανά στείλει :hmm:
Αυτό ακριβώς.
Τόσα χρόνια λέιζερ δεν είναι λίγο πεταμένα λεφτά;
Θα μου πεις είναι και ανάλογα τον οργανισμό και το βαθμό τριχοφυΐας.

Εκεί είναι και εμένα η απορία, δηλαδή αποφασίζεις να κάνεις λέιζερ, δε πρέπει να κάνεις και κάποιες ορμονικές εξετάσεις πρώτα;
Δηλαδή εγώ μπορεί να έχω κάποιο θέμα και οι ορμόνες να είναι αυξημένες και για αυτό να έχω πολύ τριχοφυία και να χρειάζομαι κάποια άλλη μέθοδο, δε με κοροιδεύουν όταν μου κάνουν το λέιζερ χωρίς να με ενημερώσουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top