[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Μισό. Εννοείς ότι έκανε λέιζερ χωρίς ορμονικές εξετάσεις πρώτα;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,989 μηνύματα.
Ρε παιδιά πόσο τραγική μπορεί να είναι μια κατάσταση με τρίχες ώστε να πρέπει να δίνετε τόσα λεφτά σε λέιζερ;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ρε παιδιά πόσο τραγική μπορεί να είναι μια κατάσταση με τρίχες ώστε να πρέπει να δίνετε τόσα λεφτά σε λέιζερ;:confused:

Υπάρχουν γυναίκες που έχουν τρίχες στο πρόσωπο και είναι σαν μούσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Μισό. Εννοείς ότι έκανε λέιζερ χωρίς ορμονικές εξετάσεις πρώτα;:confused:
Όχι έκανε ορμονικές εξετάσεις πρώτα, απλά δε μπορώ να καταλάβω πως κρίνεται το αν είναι όλα οκ. Δηλαδή η ενδοκρινολόγος την άφησε να κάνει λέιζερ γιατί οι εξετάσεις βγήκαν καλές, και η εταιρία που έκανε το λέιζερ της είπαν για "μόνιμη αποτρίχωση", αλλά τώρα σιγά σιγά εμφανίζει πάλι τριχοφυία σε εκείνο το σημείο.
Ρε παιδιά πόσο τραγική μπορεί να είναι μια κατάσταση με τρίχες ώστε να πρέπει να δίνετε τόσα λεφτά σε λέιζερ;:confused:
Αρκετή. Για να φανταστείς εγώ κάνω αποτρίχωση με κερί και πρέπει κάθε 10-15 μέρες να κάνω ξανά. (και φαντάσου στα πόδια πχ έχω να βάλω ξυράφι πάνω από 2 χρόνια) :redface:
Βέβαια τόσα χρήματα σε λέιζερ και γενικά σε τέτοιες μεθόδους δε πετάω. Τα έδωσα μια και καλή για να πάρω τη χαζομάρα τη μήχανη με το κερί, και απλά δίνω 2,50 ευρώ όταν τελειώνει το κερί για να πάρω καινούργιο.

Βέβαια έχω πετάξει χρήματα για να πάρω και silk-pil αλλά το δοκίμασα...μια φόρα; :worry:
Από τότε το έχω πετάξει σε ένα ντουλάπι και ούτε να το αντικρίσω δε θέλω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Ρε παιδιά πόσο τραγική μπορεί να είναι μια κατάσταση με τρίχες ώστε να πρέπει να δίνετε τόσα λεφτά σε λέιζερ;:confused:

Εγώ θέλω να κάνω κάτι για να φύγει μια και καλή.Να μη τραβιέμαι κάθε φορά που ξαναβγαίνουν.Να είναι μόνιμο.
Όχι ότι έχω ΤΟ πρόβλημα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Ένα ψαλίδι για μπούκλες πόσο κάνει περίπου; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ένα ψαλίδι για μπούκλες πόσο κάνει περίπου; :hmm:
Έχω δεί να έχουν από 30 ευρώ μέχρι και...60! Γενικά δεν θα τις έλεγες και πολύ οικονομικές.

Μπούκλες μπορείς να κάνεις με πολλούς τρόπους,ακόμα και με τη μασιά για το ίσιωμα,με ρολέτες.
Αν δεν κάνεις συχνά και είναι για μια στο τόσο δεν αξίζει να ξοδευτείς πιστεύω. :/: Εκτός αν το θές για πολύ συχνά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Gilda είσαι σίγουρη ότι μιλάμε για ριζική αποτρίχωση;
Έχω μια απορία και θέλω λίγο να με διαφωτίσεις.
Η αδερφή μου λόγο προβλημάτων με τον θυρεοειδή έκανε χρήση κάποιων χαπιών (ακόμη κάνει), τα οποία χάπια εκτός από παρενέργειες στα κιλά (είναι γνωστό πρόβλημα σε όσους έχουν θέματα με τον θυρεοειδή), είχε κάποιες άλλες σε σχέση με τη τριχοφυΐα στη περιοχή του λαιμού και κάτω από το σαγόνι.
Όταν πήρε το οκ από γιατρούς, έκανε λειζερ σε εκείνη τη περιοχή με αρκετές επισκέψεις από ότι θυμάμαι, αλλά το πρόβλημα είναι ότι πάλι εμφανίστηκαν, ενώ έκανε το λέιζερ και πλέον τα χάπια της είναι πιο ήπια (δηλαδή στις παρενέργειες δεν συμπεριλαμβάνεται η τριχοφυΐα)

Απλά μετά τις γιορτές θέλει να το ξανά κοιτάξει, και λέει πρώτα να ελέγχει αν είναι από το λέιζερ το πρόβλημα ή από το θυρεοειδή, αλλά ρε γαμώτο οι εξετάσεις που έκανε τώρα πριν τις γιορτές βγήκαν καλές και με τα χάπια δεν είχε κανένα θέμα, μέχρι και τα κιλά βρήκαν ισορροπία, τι στο καλό μπορεί να συμβαίνει;

Ζωή μου, το πρόσωπο είναι ορμονικά εξαρτώμενη περιοχή.
Που σημαίνει ότι εφόσον έχει θέμα με το θυροειδή της (αφού ακομα παίρνει χάπια, έχει πρόβλημα, άσχετα από το αν είναι ήπια τα χάπια), άρα υπάρχει ακόμα ορμονικό πρόβλημα. Αν δεν λύσει εντελώς το ομμονικό της θέμα, οι τρίχες θα ξαναβγαίνουν. Πρέπει πρώτα να λυθεί το θέμα το ορμονικό, και μετά να κάνει λέιζερ. Οι περισσότερες γυναίκες έχουμε ορμονικό θέμα και δεν το ξέρουμε. Εμένα με είχαν ενημερώσει πριν αρχίσω λέιζερ. Τους είχα ρωτήσει αν είναι μόνιμο και μου χαν πει "Αν μείνεις έγκυος, που τρελλαίνονται οι ορμόνες σου, μπορεί να ξαναβγούν".

Σίγουρα δεν έχει κάποιο ορμονικό θέμα; Έχω μία φίλη που ξαφνικά στην 3η λυκείου εμφάνισε τρελή τριχοφυΐα σε πηγούνι, μάγουλα, λαιμό. Κάνει διάφορες επισκέψεις σε δερματολόγους και το αντιμετωπίζει με λέιζερ. Αλλά δεν είναι τίποτα μόνιμο, μετά από 4-5 εβδομάδες θέλει ξανά. :worry:

Ακριβώς, και η φίλη σου έχει ορμονικό θέμα. Οι τρίχες στο πηγούνι είναι η μεγαλύτερη απόδειξη ότι πρόκειται για ορμόνες.

Δε νομίζω γιατί οι εξετάσεις έδειξαν ότι πλέον είναι μια χαρά. Τώρα για σιγουριά η ενδοκρινολόγος θα την ξανά στείλει :hmm:


Εκεί είναι και εμένα η απορία, δηλαδή αποφασίζεις να κάνεις λέιζερ, δε πρέπει να κάνεις και κάποιες ορμονικές εξετάσεις πρώτα;
Δηλαδή εγώ μπορεί να έχω κάποιο θέμα και οι ορμόνες να είναι αυξημένες και για αυτό να έχω πολύ τριχοφυία και να χρειάζομαι κάποια άλλη μέθοδο, δε με κοροιδεύουν όταν μου κάνουν το λέιζερ χωρίς να με ενημερώσουν;

Εχεις δίκιο. Οποιοσδήποτε σοβαρός γιατρός σε στέλνει για εξετάσεις πρώτα. Εγω έκανα εξετάσεις ορμονικές πριν ξεκινήσω, μέχρι και υπέρηχο για πολυκυστικές. Η γιατρός μου δεν δεχόταν να ξεκινήσω αν δεν έβλεπε τις εξετάσεις. Βέβαια σε όλους τους χώρους υπάρχουν και τίμιοι επαγγελματίες, αλλά και κομπογιανίτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Ναι αλλά έτσι όπως μου το λες φταίει και η ενδοκρινολόγος που της έδωσε το οκ. :hmm:
Θέλει οπωσδήποτε να το κοιτάξουμε γιατί και τα λεφτά πήγαν χαμένα, και μάλλον πρέπει να αλλάξουμε ενδοκρινολόγο. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Φυσικά φταίει και ο ενδοκρινολόγος. Καμία αμφιβολία.

Εύχομαι να της πάνε όλα καλά και με το θυροειδή και με τις παλιότριχες (τί τραβάμε τα κορίτσια).

Ζωή, και σε όλους, χρόνια πολλά, να μαστε όλοι ευτυχισμένοι :):):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

firefly13

Νεοφερμένος

Ο firefly13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Τι τραβατε κι εσεις οι γυναικες....:P Εμεις λιγο gel στο μαλλι κι ειμαστε αρχοντες8)8)8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,989 μηνύματα.
Τι τραβατε κι εσεις οι γυναικες....:P Εμεις λιγο gel στο μαλλι κι ειμαστε αρχοντες8)8)8)

Αυτό με πειράζει. Και τελικά προσπαθώ να καταλάβω ποιος υποχρεώνει τις γυναίκες να τα κάνουν όλα αυτά: τα κοινωνικά πρότυπα, αν θα αρέσουν στους άντρες ή αν θα αρέσουν στον εαυτό τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τι τραβατε κι εσεις οι γυναικες....:P Εμεις λιγο gel στο μαλλι κι ειμαστε αρχοντες8)8)8)
λη αν δεν εχουμε πολυ μαλλι ακομα καλυτερα..:D

τα κοινωνικά πρότυπα, αν θα αρέσουν στους άντρες ή αν θα αρέσουν στον εαυτό τους;
περισσοτερο το δευετρο,αυταρεσκεια,απεναντι στις αλλες γυναικες γιαυτο βλεπουμε και υπερβολες και βλακειες που γελανε οι ανδρες αλλα οι γυναικες συνειζουν τα κανουν,,νομιζοντας οτι ειναι ωραιες..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Αυτό με πειράζει. Και τελικά προσπαθώ να καταλάβω ποιος υποχρεώνει τις γυναίκες να τα κάνουν όλα αυτά: τα κοινωνικά πρότυπα, αν θα αρέσουν στους άντρες ή αν θα αρέσουν στον εαυτό τους;

Φαντάζομαι εξαρτάται το πόσο ισορροπημένη είναι η κάθε κοπέλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Έχω δεί να έχουν από 30 ευρώ μέχρι και...60! Γενικά δεν θα τις έλεγες και πολύ οικονομικές.

Μπούκλες μπορείς να κάνεις με πολλούς τρόπους,ακόμα και με τη μασιά για το ίσιωμα,με ρολέτες.
Αν δεν κάνεις συχνά και είναι για μια στο τόσο δεν αξίζει να ξοδευτείς πιστεύω. :/: Εκτός αν το θές για πολύ συχνά..

Μόνο πιστολάκι χρησιμοποιώ, γενικά δεν θα έδινα λεφτά για κάτι άλλο, αλλά μου τα έκαναν χθες και μου άρεσαν αρκετά! Για κάτι διαφορετικό δηλαδή, μην είμαι κάθε μέρα με το σπαστό/ίσιο.

Καλά πολύ συχνά δεν θα το κάνω, αλλά θα ήθελα το κάτι διαφορετικό. :hmm:

60 δεν θα έδινα, τα 30 ε, μπορεί, θα δούμε. :hmm:

Θενξ.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ένα ψαλίδι για μπούκλες πόσο κάνει περίπου; :hmm:

Έχω δεί να έχουν από 30 ευρώ μέχρι και...60! Γενικά δεν θα τις έλεγες και πολύ οικονομικές.

Μπούκλες μπορείς να κάνεις με πολλούς τρόπους,ακόμα και με τη μασιά για το ίσιωμα,με ρολέτες.
Αν δεν κάνεις συχνά και είναι για μια στο τόσο δεν αξίζει να ξοδευτείς πιστεύω. :/: Εκτός αν το θές για πολύ συχνά..

Μόνο πιστολάκι χρησιμοποιώ, γενικά δεν θα έδινα λεφτά για κάτι άλλο, αλλά μου τα έκαναν χθες και μου άρεσαν αρκετά! Για κάτι διαφορετικό δηλαδή, μην είμαι κάθε μέρα με το σπαστό/ίσιο.

Καλά πολύ συχνά δεν θα το κάνω, αλλά θα ήθελα το κάτι διαφορετικό. :hmm:

60 δεν θα έδινα, τα 30 ε, μπορεί, θα δούμε. :hmm:

Θενξ.:redface:

Καλέ όχι 30 ευρώ!
Σε καταστήματα όπως κοτσόβολος, ηλεκτρονική και τέτοια, μπορείς να βρεις ψαλίδι για μπούκλες και με 15 ευρώ.
Έχει πολλές επιλογές.
Εγώ είχα πάρει στην 6η δημοτικού (χρόνια πριν) ψαλίδι που είχε πολλά μέσα, για μεγάλη μπούκλα, για μικρή, για τοστιέρα κτλ. και το είχα πάρει φτηνά, και τα έχω ακόμα και κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους [αν και δε τα πολυχρησιμοποιώ].

Αφού κι εσύ δε θα το κάνεις σε καθημερινή βάση, ένα με 15-20 ευρώ θα σου κάνει δουλειά, εκτός κι αν θες να πάρεις κάτι πολύ καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Καλέ όχι 30 ευρώ!
Σε καταστήματα όπως κοτσόβολος, ηλεκτρονική και τέτοια, μπορείς να βρεις ψαλίδι για μπούκλες και με 15 ευρώ.
Έχει πολλές επιλογές.
Εγώ είχα πάρει στην 6η δημοτικού (χρόνια πριν) ψαλίδι που είχε πολλά μέσα, για μεγάλη μπούκλα, για μικρή, για τοστιέρα κτλ. και το είχα πάρει φτηνά, και τα έχω ακόμα και κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους [αν και δε τα πολυχρησιμοποιώ].

Αφού κι εσύ δε θα το κάνεις σε καθημερινή βάση, ένα με 15-20 ευρώ θα σου κάνει δουλειά, εκτός κι αν θες να πάρεις κάτι πολύ καλό.

Μπορείς όμως να το εμπιστευτείς ή θα πας με καμένο μαλλί μετά;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Μπορείς όμως να το εμπιστευτείς ή θα πας με καμένο μαλλί μετά;:P

όχι καλέ δεν καίγεται τόσο εύκολα το μαλλί :P
και εγώ έχω ένα babyliss μακρύ κωνικό μαύρο πράγμα για μπούκλες, το οποίο το έχω για να λέω ότι το έχω :P με καρέ πια, τι μπούκλες να κάνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μπα, δε μιλάω για ψεύτικα ψαλίδια, αλλά για philips, babyliss etc. που' ναι γνωστές μάρκες και έχουν καλά ψαλίδια.
Δεν είναι ακριβά τα ψαλίδια που' ναι αποκλειστικά για μπούκλες.
δηλαδή ένα τέτοιο λέει είναι στα 15, άντε 20 ευρώ.



δες εδώ :P

Από κει και πέρα, εννοείται ότι όσο ανεβαίνει η τιμή του είναι και καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ε ναι, τα κεραμεικά είναι καλύτερα πχ γιατί δεν καταστρέφουν τόσο την τρίχα και η μπούκλα γυαλίζει και περισσότερο
Εμένα εκείνο μου το χαν κάνει δώρο, 30 ευρώ έκανε, είχε και γάντια για τα χέρια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top