[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Και εγώ έχω αυτό το θέμα, βέβαια στις αρχές δεν το καταλάβαινα και τώρα οι βλεφαρίδες μου έχουν μείνει σε μόνιμη "στραβή" θέση και ακόμα και όταν τις χτενίζω δεν επανέρχονται.:P Έχεις τσεκάρει την lash primer plus; Κανονικά την βάζεις πριν βάλεις την μάσκαρα σου αλλά μια φίλη μου την χρησιμοποιούσε χωρίς κάποια άλλη από πάνω ή έβαζε από πάνω ταμποναριστά λίγο προϊόν για φυσικό αποτέλεσμα. Δεν ξέρω κατά πόσο δίνει χρώμα πάντως χωρίς κάποια άλλη από πάνω δεν δίνει μήκος (από όσο μου είπε η φίλη μου γιατί δεν την έχω δοκιμάσει προσωπικά). Ρίξε μια ματιά και σε αυτήν:)
Χμ, ενδιαφέρον!;) Ποια χρησιμοποιεί σαν μάσκαρα μετά απο αυτό το προιόν που είπες(όταν βάζει 2η μασκαρα); Επίσης, θυμάσαι πόσο κοστίζει;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Χμ, ενδιαφέρον!;) Ποια χρησιμοποιεί σαν μάσκαρα μετά απο αυτό το προιόν που είπες(όταν βάζει 2η μασκαρα); Επίσης, θυμάσαι πόσο κοστίζει;:P

Γύρω στα 20 πρέπει να είναι. Μπορεί να την βρεις και φθηνότερα αν ψάξεις.:) Από πάνω ταμποναριστά συνήθως την KORRES mascara Abyssinia στην καφέ απόχρωση, κυρίως για χρώμα και ας πούμε "όγκο".:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Γύρω στα 20 πρέπει να είναι. Μπορεί να την βρεις και φθηνότερα αν ψάξεις.:) Από πάνω ταμποναριστά συνήθως την KORRES mascara Abyssinia στην καφέ απόχρωση, κυρίως για χρώμα και ας πούμε "όγκο".:)
Σ'ευχαριστώ, ήσουν ιδιαίτερα κατατοπιστική. Όταν βρεθώ σε ένα hondos,θα το κοιτάξω!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ, ήσουν ιδιαίτερα κατατοπιστική. Όταν βρεθώ σε ένα hondos,θα το κοιτάξω!:D

Ελπίζω να βοήθησα πράγματι:D Μακάρι να βρεις κάτι που να σε βολέψει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Χρωμοσαμπουάν με χρωμολοσιόν είναι το ίδιο?? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Κοριτσια ξερετε καμια απαλη φυσικη κρεμα για απαλα χερια -ποδια?
Εννοω κρεμα με υλικα απ το σπιτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
θελω μια αλλαγη στα μαλλια. ειμαι σκουροχρωμη με σπαστα μαυρα μαλλια ως τη μεση,
εχετε υποψην καποια αλλαγη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Να κουρευτείς γουλί???? :hmm::P

Σοβαρά τώρα, δεν σε ξέρουμε για να δούμε τί σου πάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
θελω μια αλλαγη στα μαλλια. ειμαι σκουροχρωμη με σπαστα μαυρα μαλλια ως τη μεση,
εχετε υποψην καποια αλλαγη;
Ooo εισαι η περιπτωση μου!!!
Και εγω εχω σκουροχρωμη επιδερμιδα με μαυρα σπαστα μαλλια!:)
Καποτε τα ειχα μεχρι την μεση μεχρι που αποφασισα να τα κανω καρε ασυμμετρο.Μου πηγαιναν αλλα δεν ηταν και οπως παλια:worry:
Γενικα τα σπαστα μαλλια ειναι λιγο σπαστικα..Δηλαδη το καρε θα ειαι ομορφο αν ισιωσεις το μαλλι σου ή το κανεις μπουκλιτσες...Αν ειναι να το αφηνεις ετσι καλυτερο αστο..Επισης ο αφρος σε εμενα εκανε τα πραγματα λιγο χειροτερα...
Οσον αφορα το χρωμα επειδη ειμαστε σκουροχρωμς νομιζω θα μας πηγαινει περισσοτερο το μαυρο το κορακι:)
Εγω ετσι θα τα εβαφα!!Οσον αφορα το μακρος,καλυτερα διατηρησε το!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
θελω μια αλλαγη. το κορακι το σκευτομαι.με χρωμοσαμπουαν βγαινει; η θελει βαφη; ειμαι 24 ετων και δε τα ξανα εβαψα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
θελω μια αλλαγη. το κορακι το σκευτομαι.με χρωμοσαμπουαν βγαινει; η θελει βαφη; ειμαι 24 ετων και δε τα ξανα εβαψα...
Tι χρώμα είναι το φυσικό σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
μαυρο αλλα οχι το κορακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Βασικά να ξέρετε πως το μαύρο, αν έχετε σκούρο μαλλί δεν θα κάνει πολλή διαφορά. Και αν είστε ξανθές/καστανόξανθες και πάρετε το μαύρο μπλε, θα σας βγει μπλε σκούρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
μαυρο αλλα οχι το κορακι
Δεν θα δείς μεγάλη διαφορά με το μαύρο.
Τα έχω κάνει και εγώ και έχω ακριβώς το ίδιο χρώμα με σένα στο φυσικό μου.

Ναι μεν είναι οικονομικό αν παίρνεις βαφές από φαρμακείο,δεν θα έχεις και πρόβλημα με τη ρίζα,αλλά νταξ.
Άμα θέλεις καλή αλλαγή για μένα καλύτερα να το ανοίξεις σε καστανοκόκκινο,ειδικά αν έχεις και λευκή επιδερμίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Eπειδη εχει σκουρα επιδερμιδα δεν θα της πηγαινει κατι σε μελι αλλα θα την γλυκαινει κατι σε καφε σκουρο-σκουρο..
Ετσι ειχε πει η κομμωτρια σε εμενα τοτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
θα μου τα κανει κορακι αυριο μια φιλη μου. αυτο που λεει η αποπανω κοπελα ισχυει.

και μια αλλη ερωτηση,πουδρα vs make-up και ποιες οι διαφορες τους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Το make up καλύπτει τις ατέλειες, η πούδρα εξαφανίζει τη γυαλάδα. Γενικά η πούδρα δεν είναι για κάλυψη (ή δεν καλύπτει τόσο καλά τέλος πάντων), αλλά τελειοποιεί τη βάση που έχουμε κάνει με το make up. Υπάρχουν βέβαια και τα make up σε μορφή πούδρας, που δίνουν καλύτερη κάλυψη από την κλασική πούδρα, αλλά όχι τόσο καλή όσο το make up (κατά τη γνώμη μου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
SOSOSOSOSOS!

είναι η εποχή που το μαλλί πέφτει σε όλους υπερβολικά ή απλά εγώ κάτι έπαθα; να ανησυχήσω; imgonnacry :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
SOSOSOSOSOS!

είναι η εποχή που το μαλλί πέφτει σε όλους υπερβολικά ή απλά εγώ κάτι έπαθα; να ανησυχήσω; imgonnacry :'(

Υπό φυσιολογικές συνθήκες: Κάθε 6-7 χρόνια οι τρίχες μας αρχίζουν να πέφτουν (αυτό κρατάει μερικούς μήνες). Οι ρίζες των τριχών εξακολουθούν να υπάρχουν και έτσι μετά από λίγο καιρό τα μαλλιά ξαναγεννιούνται. Εάν ισχύει αυτό δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι. Εγώ πέρασα τέτοια φάση φέτος το χειμώνα και είχα πανικοβληθεί επειδή τότε δεν ήξερα αυτά που σου εξήγησα παραπάνω. Τώρα τα μαλλιά μου είναι μια χαρά!;) Από την άλλη ίσως ευθύνεται κάτι άλλο, έχω ακούσει πως τα αντισυλληπτικά προκαλούν τριχόπτωση ορισμένες φορές και από προσωπική εμπειρία μπορώ να σε διαβεβαιώσω πως εάν έχεις κάποια διαταραχή με τον θυρεοειδή σου αυτή θα είναι η αιτία της τριχόπτωσης καθώς τα φάρμακα για την αντιμετώπιση αλλά και η ίδια η διαταραχή συμβάλλουν. Κατά τα άλλα τα κλασικά, εάν έχεις περάσει κάποια περίοδο έντονου άγχους ή αν δεν κάνεις καλή διατροφή κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki*

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
SOSOSOSOSOS!

είναι η εποχή που το μαλλί πέφτει σε όλους υπερβολικά ή απλά εγώ κάτι έπαθα; να ανησυχήσω; imgonnacry :'(
το παθαινω καθε καλοκαιρι και το χειμωνα ξαναβγαινουν....μαλλον φταιει ο ηλιος...μην ανησυχεις παντως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top