[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Εγώ την δική μου την προμηθεύτηκα από κατάστημα με είδη κομμωτικής και αισθητικής.
Στη μπρίζα μπαίνει, τοποθετείς το κερί και όταν ζεσταθεί και λιώσει αρχίζεις, απλώς να προσέξεις με το κερί και να βρεις αυτό που σου ταιριάζει ανάλογα το δέρμα σου και την περιοχή, εγώ για να καταλάβεις, άλλο κερί έχω για τα πόδια και άλλο για μασχάλη γιατί το κερί των ποδιών ενώ ταιριάζει στα πόδια μου στη μασχάλη μου δημιουργεί ερεθισμό, οπότε για εκεί έχω ένα κερί για ευαίσθητα δέρματα.
Πως το απλώνεις; Δεν το βάζεις μέσα σε κάποια συσκευή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annabelle

Νεοφερμένος

Η Anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Πως το απλώνεις; Δεν το βάζεις μέσα σε κάποια συσκευή;

Δεν ξέρω αν είναι σαν αυτές που έχουν οι αισθητικοί, σου βάζω μια φωτογραφίας να πάρεις μια ιδέα, και η δική μου παρόμοια είναι.


Αν ανοίξεις το πράσσινο καπάκι, έχει μια υποδοχή στην οποία τοποθετείς το κερί:


Το βάζεις στη μπρίζα και το ελέγχεις, όταν είναι έτοιμο και έχει λιώσει το απλώνεις στο δέρμα και με ταινία αποτρίχωσης το τραβάς.
Μπορείς να τα βρεις όλα σε καταστήματα με είδη κομμωτικής και αισθητικής, αλλά προσοχή με τα κεριά, όχι από όπου να΄ναι ούτε πειράματα, για το δέρμα μας μιλάμε, δοκίμασε διάφορα μέχρι να βρεις τι σου ταιριάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είναι σαν αυτές που έχουν οι αισθητικοί, σου βάζω μια φωτογραφίας να πάρεις μια ιδέα, και η δική μου παρόμοια είναι.


Αν ανοίξεις το πράσσινο καπάκι, έχει μια υποδοχή στην οποία τοποθετείς το κερί:


Το βάζεις στη μπρίζα και το ελέγχεις, όταν είναι έτοιμο και έχει λιώσει το απλώνεις στο δέρμα και με ταινία αποτρίχωσης το τραβάς.
Μπορείς να τα βρεις όλα σε καταστήματα με είδη κομμωτικής και αισθητικής, αλλά προσοχή με τα κεριά, όχι από όπου να΄ναι ούτε πειράματα, για το δέρμα μας μιλάμε, δοκίμασε διάφορα μέχρι να βρεις τι σου ταιριάζει.
Τέλεια! Κατάλαβα! Μπορείς να μου αναφέρεις από που τα αγοράζεις; Ή αν δεν γίνεται εδώ να μου το στείλεις σε προσωπικό μήνυμα έστω;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
εχετε χρησημοποιησει αυτη τη λοσιον; https://www.johnsonsbeauty.co.uk/files/img/products/normal_skin/DE-Cleansing-Lotion-Normal.png
αποψεις;
Μπορεί να καθαρίζει αλλά δεν αισθανεσαι την επιδερμίδα σου ανανεωμενη, δροσερή, φρεσκια...
Το σιγουρο ειναι δεν την ξηραινει και απευθύνεται σε νεαρά κορίτσια...
Δοκίμασε και καποιο προϊον της Avene
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
εγω στην αποτριχωση με κερι, ενω εχω μηχανημα για να το ζεστενει, επειδη πολλες φορες κολλαει το κερι μεσα και δεν μπορω να το βγαλω, τσαντιζομαι και το ζεστενω στο μπρικι..!
το τυλιγω μετα με μια πετσετα και κανω κανονικα αποτριχωση, απλως μετα απο λιγη ωρα (ειδικα αν θες ολοκληρο το ποδι) θελει παλι ζεσταμα και το ξαναβραζεις για ελαχιστη ωρα και παλι απ την αρχη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annabelle

Νεοφερμένος

Η Anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
εγω στην αποτριχωση με κερι, ενω εχω μηχανημα για να το ζεστενει, επειδη πολλες φορες κολλαει το κερι μεσα και δεν μπορω να το βγαλω, τσαντιζομαι και το ζεστενω στο μπρικι..!
το τυλιγω μετα με μια πετσετα και κανω κανονικα αποτριχωση, απλως μετα απο λιγη ωρα (ειδικα αν θες ολοκληρο το ποδι) θελει παλι ζεσταμα και το ξαναβραζεις για ελαχιστη ωρα και παλι απ την αρχη..
Ουσιαστικά κάνεις χαλάουα;;
Επίσης μπορείς να μου εξηγήσεις τι εννοείς με το κολλάει το κερί μέσα; Μπορεί να σου έχω λύση για αυτό το λέω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
οχι οχι καμια σχεση..! Κερι κανω κανονικα απλως βαζω αυτο 1011%20c.jpg στο μπρικι,το ζεστενω σε νερο και οχι στο μηχανημα (δηλαδη αυτο [το τριτο προιον ειναι] 1326912480667.jpg


εγινα κατανοητη τωρα ; :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annabelle

Νεοφερμένος

Η Anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Α, κατάλαβα!
Κοίτα, προσωπικά το βρίσκω κάπως κουραστικό αυτό, δοκίμασε να χρησημοποιήσεις το μηχάνημα και όταν τελειώσεις με ένα βαμβακάκι και οινόπνευμα καθάρισε τη περιοχή στο πλαστικό που ειναί το κερί και στο μηχάνημα, έτσι δεν νομίζω να ζορίζεσαι μετά όταν το αφαιρείς, για δική σου ευκολία το λέω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
ναι το ξερω, αλλα τωρα πια ηρθε το φθινωπορο , αγορι δεν εχω οποτε λεω να ξαναασχοληθω με αποτριχωση τον μαιο παλι ! :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
παιδια helpp θελω να ασπρισω ....βασικα ειμαι καπως μελαχρινη αλλα θελω το χειμωνα να γινω τυπου ΄΄χιονατη΄΄ να εχω ενα καθαρο ασπρο δερμα 3ερετε τι μπορω να κανω ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alonel

Νεοφερμένος

Η alonel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
για ποιο λογο;:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
ετσι θελω να εχω πολυ ασπρο δερμα το χειμωνα ...μην φανταστεις οτι απεχω πολυ αλλα ζηλευω που αυτες που εχουν κατασπρο δερμα και φαινεται ετσι καθαρο και υγιεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alonel

Νεοφερμένος

Η alonel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
και γω κατασπρο δερμα εχω ..δε ξερω καποιον τροπο..τι να σου πω..το εχεις ψαξει καθολου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
η σοδα λετε να κανει τιποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alonel

Νεοφερμένος

Η alonel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
παρε τηλεφωνο κανα αισθητικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Τι το θέλετε το άσπρο πρόσωπο.Εγώ υποφέρω.
Όλοι ρωτάνε,αν έχω αναιμία,και συμβουλεύουν,να πάω να μαυρίσω. -.-''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
τι λες καλε εγω υποφερω που πρεπει να σκεφτω καθε φορα τι κραγιον θα φορεσω για να μην φαινομαι σαν τουρκογυφτισσα δεν μου πανε τα εντονα χειλη αν και τ λατρευω ασε τα μαλλα που θελω να τα κανω κοκκινο χαλκινο και ολη μου λενε πας καλα??/ σαν τσιγγανα θα σαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
ετσι θελω να εχω πολυ ασπρο δερμα το χειμωνα ...μην φανταστεις οτι απεχω πολυ αλλα ζηλευω που αυτες που εχουν κατασπρο δερμα και φαινεται ετσι καθαρο και υγιεις
Aν θες καθαρό δέρμα φρόντισε να το περιποιείσαι. Έλεος τι άλλο θα ακούσουμε. Δηλαδή μία μελαχρινή δεν έχει υγιές και καθαρό δέρμα; Πρέπει να είναι κάτασπρο για να φαίνεται έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
τι λες καλε εγω υποφερω που πρεπει να σκεφτω καθε φορα τι κραγιον θα φορεσω για να μην φαινομαι σαν τουρκογυφτισσα δεν μου πανε τα εντονα χειλη αν και τ λατρευω ασε τα μαλλα που θελω να τα κανω κοκκινο χαλκινο και ολη μου λενε πας καλα??/ σαν τσιγγανα θα σαι...
Ηρέμησε καλέ. Είπαμε και εγώ είμαι μελαχρινή αλλά δεν κάνω έτσι :P
Και ντάξυ στην τελική επειδή δεν δεν σε πάει ένα χρώμα στα μαλλιά τι θα κάνεις; Θα αλλάξεις χρώμα δέρματος; Λολ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annabelle

Νεοφερμένος

Η Anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
τι λες καλε εγω υποφερω που πρεπει να σκεφτω καθε φορα τι κραγιον θα φορεσω για να μην φαινομαι σαν τουρκογυφτισσα δεν μου πανε τα εντονα χειλη αν και τ λατρευω ασε τα μαλλα που θελω να τα κανω κοκκινο χαλκινο και ολη μου λενε πας καλα??/ σαν τσιγγανα θα σαι...


Η λύση είναι μια:



Άσε τα χαζά και κοίτα να αποδεχτείς τον εαυτό σου έτσι όπως είναι, απαράδεχτο να σκέφτεσαι κάτι τόσο ακραίο για 2 παλιοκραγιον και ένα χρώμα στα μαλλιά.
Μελαχρινάκι σέξυ και όποιος αντέξει, όσο για τα μαλλιά συμβουλέψου κάποιον κομμωτή, μπορεί να σου προτείνει κάτι που δεν σκέφτηκες και να εκπλαγείς με το αποτέλεσμα (θετικά ελπίζω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top