Τι είναι έρωτας;

Ανδρεας1991

Νεοφερμένος

Ο Ανδρεας1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Αν και αντρας( τι αντρας δηλαδη; 21 χρονων ειμαι ακομη :P) το θεμα του ερωτα μου αρεσει παρα πολυ και μου αρεσει και να γραφω και γι αυτον τραγουδια, ποιηματα, κειμενα.....

Αλλα αν και τον εχω βιωσει μια φορα και μαλιστα εντονα, δεν μπορω να τον περιγραψω. Μπορω ομως να καταλαβω ποτε ειμαι ερωτευμενος. Απλα πριν κοιμηθω σκεφτομαι το προσωπο και λεω το εξης: Ας ειναι αυτη καλα και εγω ας μην ξυπνισω αυριο :) Ουσιαστικα ο ερωτας ειναι ενα συναισθημα που σε βαζει να σκεφτεσαι τον αλλον περισσοτερο απο τον εαυτο σου και ισως αν υπηρχε περισσοτερος ερωτας να υπηρχε λιγοτερος εγωισμος στον κοσμο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phneloph !!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πηνελοπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai17

Νεοφερμένος

Η danai17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ο ερωτας ερχεται απο μονος του λενε!ομως πως θεωρειτε οτι το καταλαβαινουμε? τι το διαφορετικο αισθανομαστε?γτι τελειωνει? και οταν τελειωνει τι γινετε μετα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koukimanster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Το καταλαβαίνουμε όταν νιώθουμε ότι θέλουμε να περάσουμε χρόνο γυμνοί με κάποιο άτομο.

Αισθανόμαστε ότι θέλουμε να περάσουμε χρόνο γυμνοί μ' αυτό το άτομο.

Τελειώνει όταν οι γυναίκες σταματάμε να αποτριχώνουμε τα πόδια μας. Και επειδή οι άντρες κρεμάνε μπάκα. Κι έτσι κανένα απ' τα δύο άτομα δε θέλει να περνάει χρόνο γυμνό με το άλλο άτομο.

(χωρίς πλάκα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai17

Νεοφερμένος

Η danai17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Δεν νομιζω οτι ειναι ετσι!δεν νομιζω πως τα αισθαματα εχουν να κανουν με το σεξ!:hmm:
Σαφως και ειναι ενα κομματι που μπορει να επιβεβαιωνει κατι αλλα δεν ειναι αποκλειστικα το σεξ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εχει να κανει με το σεξ μαζι με το συναισθημα. Μια καθαρη φλογα!
Ξυπνας με την σκεψη του
Κοιμασαι με την σκεψη του
Ονειρευεσαι κι αναστατωνεσαι εντονοτερα και συχνοτερα, χανεσαι..
Συγκινησαι ευκολοτερα
Οταν σε αγγιζει, λιωνεις
Το ερωτικο κομματι εξουσιαζει την ζωη σου
Δεν μπορεις να σε φανταστεις με αλλον
Θελεις να εισαι μπροστα του ομορφη
Οταν ειναι να τον δεις σε πιανει ενα ελαφρυ ως εντονο πεταρισμα απο την κορφη ως τα νυχια
Φοβασαι περισσοτερο
Ελπιζεις περισσοτερο
Πραγματα και σκεψεις που εκανες πριν, αλλαζουν

Και πολλα ακομα, διαφορετικα για τον καθενα

Παντως
Η ψυχοσυνθεση αλλαζει
Η αντιδραση αλλαζει
Ο τροπος σκεψης αλλαζει
Συνηθειες αλλαζουν

Η ζωη σου φαινεται και γινεται διαφορετικη

Ο ερωτας σε μεταμορφωνει

Αλλοτε σε αγγελο

Αλλοτε σε σατανα

Κι αυτο εξαρταται
Απο τον ανθρωπο που ερωτευεσαι
Απο τον χαρακτηρα σου που βγαινει στην επιφανεια
Απο την ιδια την σχεση (αν υπαρχει σχεση)

Ο ερωτας τελειωνει οταν αλλαζει παλι το σκηνικο στην ερωτικη ζωη σου, αλλα αυτη τη φορα χωρις πρωταγωνιστη εκεινον. Τοτε ερχεται το τέλμα και το ζευγάρι ή χωρίζει ή εχει πια αγαπηθεί. Η αγάπη έχει άλλα. Κι όταν υπάρχει αγάπη, είναι στο χέρι και των δυο αν θα αναθερμανθούν ξανά ερωτικά και θα φουντώσουν την φλόγα.

Αυτα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ειναι κλισε αλλα ισχυει: εχουν νοημα ολα τα τραγουδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ειναι κλισε αλλα ισχυει: εχουν νοημα ολα τα τραγουδια...

Ε καλα κοψε κατι, οχι κι ολα... Τι νοημα να εχει ας πουμε στον ερωτα" ενα πιτσιρικι ειναι ξαπλωμενο... Θελει να φουμαρει ενα τσιγαρακι μα δεν εχει φραγκο ειναι μπατιρακι;"
Η το " βας βας ο παρασκευας;" ή η ""ητια ητιαα λουλουδιασμενη;"

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanislel

Νεοφερμένος

Ο fanislel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ο έρωτας τελειώνει όταν η γυναίκα δεν θεωρεί τη κοιλιά σου γλυκούλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ε καλα κοψε κατι, οχι κι ολα... Τι νοημα να εχει ας πουμε στον ερωτα" ενα πιτσιρικι ειναι ξαπλωμενο... Θελει να φουμαρει ενα τσιγαρακι μα δεν εχει φραγκο ειναι μπατιρακι;"
Η το " βας βας ο παρασκευας;" ή η ""ητια ητιαα λουλουδιασμενη;"

:P

Εγω οταν ακουω Κατμαν μελωνω :P

(και προφανως δν εννοουσα τετοια τραγουδια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Έρωτας είναι αυτή η κατασταση που τα βαζει όλα σε υπερθετικό βαθμό:
Μέγιστος
Κάλλιστος
Υπέρλαμπρος
Τρισευτυχισμένος:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
"Ερωτευόμαι σημαίνει
Να ειμαι αφηρημένη, να σκεφτομαι μονο αυτόν.
Να έχουν όλες οι σκέψεις την μορφή του.
Να κρεμομαι από μια κλωστή.
Να χαιρομαι όταν χαίρεται, να λυπάμαι όταν λυπάται!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Ο έρωτας είναι μια σοβαρή εξάρτηση!Αν δεν το χειριστείς σωστά,ενδέχεται να αυτοκαταστραφεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Ερωτας ειναι

Εκεί στης Ύδρας τ’ ανοιχτά και των Σπετσών
να σου μπροστά μου ένα δελφινοκόριτσο
Μωρέ τού λέω πούν’ το μεσοφόρι σου
έτσι γυμνούλι πας να βρεις τ’ αγόρι σου

Άιντε μωρό μου, ανέβα και κινήσαμε
πέντε φορές τους ουρανούς γυρίσαμε

Αγόρι εγώ δεν έχω, μου αποκρίνεται
Βγήκα μια τσάρκα για να δω τι γίνεται
Δίνει βουτιά στα κύματα και χάνεται
ξανανεβαίνει κι απ’ τη βάρκα πιάνεται
Άιντε μωρό μου, ανέβα και κινήσαμε
πέντε φορές τους ουρανούς γυρίσαμε...

Θεέ μου, συγχώρεσέ με, σκύβω για να δω
κι ένα φιλί μου δίνει, το παλιόπαιδο
Σα λεμονιά τα στήθη του μυρίζουνε
κι όλα τα μπλε στα μάτια του γυαλίζουνε

Άιντε μωρό μου, ανέβα και κινήσαμε
πέντε φορές τους ουρανούς γυρίσαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Blue Rose

Νεοφερμένος

Η Blue Rose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Ο έρωτας είναι η ζωηρή έλξη μεταξύ δύο προσώπων, η οποία συνήθως σχετίζεται με την επιθυμία για συνουσία. Θεωρείται το ισχυρότερο συναίσθημα έλξης μεταξύ δύο προσώπων ή ζώων. Συμβάλλει στη διαιώνιση των ειδών και την αναπαραγωγή.
Η αντίληψη του τι είναι έρωτας διαφέρει ανάμεσα στους λαούς. Οι Ρωμαίοι πίστευαν ότι ο έρωτας ήταν ένα συναίσθημα άγριο ή απλό, χωρίς τίποτα το πνευματικό, και στρεφόταν γύρω από την εξωτερική ομορφιά της γυναίκας με τελικό σκοπό την ηδονή και την τεκνοποίηση. Συνήθως, στον έρωτα συμπεριλαμβανόταν και η εγκατάλειψη της ερωμένης. Με την έλευση του χριστιανισμού, η θέση της γυναίκας βελτιώθηκε και σε πολλούς θρύλους της Βόρειας Ευρώπης παρατηρείται ο λεγόμενος ιπποτικός έρωτας. Από αυτή την έννοια, μετά το τέλος του Μεσαίωνα προήλθε ο ρομαντικός έρωτας. Μια παρερμήνευση αυτού του έρωτα ήταν ο πλατωνικός έρωτας, η αγνή αγάπη που δεν αποσκοπεί στη σαρκική ηδονή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
Ο έρωτας είναι μεγάλη ιστορία, δεν μπορείς να την περιγράψεις , να την διηγηθείς, μόνο να την αισθανθείς. Είναι ίσως το μόνιμο χαμόγελο που βρίσκεται σχηματισμένο στα χείλη σου, είναι που βλέπεις όλο τον κόσμο τόσο όμορφο, είναι που αποκτά νόημα το κάθε ασήμαντο στη ζωή σου. Είναι ένα φως που νιώθεις ότι δίνει λάμψη στα πάντα γύρω σου. Μα συνάμα είναι και τόσο επικίνδυνο να σε ρίξει κάτω , με το τέλος του.

Και στην τελικη Έρωτας είναι η επιθυμία, που κάνει τη γη να γυρίζει

:inlove: :galliko: :huglove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xzc213

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xzc213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Με την έλευση του χριστιανισμού, η θέση της γυναίκας βελτιώθηκε

ποιος ηρθε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Ερωτας ειναι οταν δυο γινονται ενας!












 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Ενας τυφλος χυμωδης ηδονικος μυρωδικος ταξιδιαρικος ποθος που μας φτερωνει σε δροσερες πηγες μελισταλακτης διψας

Ακου τη διψα σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top