Μικρές απορίες κινητής τηλεφωνίας

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Μπορει να εχει κι η εκδοση του λογισμικου σου προβλημα και να προκαλει battery drain. Γενικα υπαρχουν πολλες παραμετροι απλα οι εφαρμογες δεν μενουν ανοιχτες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Γενικά πέφτει πάάάρα πολυ γρήγορα η μπαταρία. Και είμαι σίγουρος ότι εγώ φταίω-κάτι πρέπει να έχω κάνει με τις εφαρμογές. Υποψιάζομαι ότι λειτουργούν οι εφαρμογές σε διαστήματα που δεν πρέπει (??). Ή κάτι τέτοιο.
Λίγη βοήθεια :P
η μπαταρία εχει σβήσει..συνήθως στα 3 χρόνια θέλει αλλαγη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

logica

Νεοφερμένος

Η logica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
χριστίνα κι εγώ γι αυτά της νόκια σκεφτόμουν! καλό μου ακούγεται..
γενικά θέλω κάτι απλό για να μιλάω πολύ χωρίς να πέφτει συνεχώς η μπαταρία και χωρίς να κολλάει..
σε ευχαριστώ για την απάντηση :)
Εγώ έχω ένα απλό της samsung. Οι καρτες λειτουργούν κανονικά χωρίς πρόβλημα!

Το έπαθα και γω και το πήγα σε ένα Γερμανό και μου αφαίρεσαν κάτι εφαρμογές που ούτε που ήξερα πως τις είχα κατεβάσει. Επίσης έκαναν κάποιες ρυθμίσεις ΄ψστε να μην είναι όλες οι εφαρμογές ταυτόχρονα ανοικτές. Το έφτιαξαν σε 5 λεπτάκια και δεν μου πήραν χρήματα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορει να εχει κι η εκδοση του λογισμικου σου προβλημα και να προκαλει battery drain. Γενικα υπαρχουν πολλες παραμετροι απλα οι εφαρμογες δεν μενουν ανοιχτες ;)

Μα σου πω την αλήθεια δεν ξέρω ποια έκδοση έχω. είμαι σχεδόν σίγουρος ωστόσο ότι είναι η έκδοσγ που είχε από τη μάνα του. Γνωρίζεις γενικά αν μπορώ να κάνει αναβάθμιση λογισμικού και αν αυτό γενικά έχει νόημα;

η μπαταρία εχει σβήσει..συνήθως στα 3 χρόνια θέλει αλλαγη
Το κινητό δεν έχει κλείσει χρόνο που το έχω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Μα σου πω την αλήθεια δεν ξέρω ποια έκδοση έχω. είμαι σχεδόν σίγουρος ωστόσο ότι είναι η έκδοσγ που είχε από τη μάνα του. Γνωρίζεις γενικά αν μπορώ να κάνει αναβάθμιση λογισμικού και αν αυτό γενικά έχει νόημα;


Το κινητό δεν έχει κλείσει χρόνο που το έχω :P

Μπορει να σε βοηθησει η αναβαθμιση, μπορει και οχι. Δεν υπαρχει κανονας. Μπες στις ρυθμισεις και θα δεις ποια εκδοση λογισμικου εχεις και μετα με ενα googlαρισμα θα βρεις αν υπαρχει καινουρια και αν ναι, τι αλλαγες εχει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
:P
Παιδιά πρόκειται να πάω Γερμανία για μερικές μέρες. Τι πρέπει να κάνω για να παίρνω τηλέφωνο από εκεί και Internet έχω whats up και δε τα τα ξέρω αυτά. Οποτε όποια βοήθεια δεχτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
Μπορείς να παίρνεις τηλέφωνο και θα εχεις ίντερνετ και με την ελληνικη σιμ, αλλα θα εισαι roaming και θα χρεώνεσαι πολυ περισσότερο. Αν ειναι παρε σιμ γερμανικου δικτυου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μπορείς να παίρνεις τηλέφωνο και θα εχεις ίντερνετ και με την ελληνικη σιμ, αλλα θα εισαι roaming και θα χρεώνεσαι πολυ περισσότερο. Αν ειναι παρε σιμ γερμανικου δικτυου

3 μέρες θα πάω δεν υπάρχει λόγος να πάρω Γερμανική νομίζω .....
λίγα τηλέφωνα θα παίρνω δε θα μιλάω με τις ώρες.

υπάρχει καμία διαδικασία για να ενεργοποιήσω το roaming ;

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Δεν μπορείς να καλυφθείς κάπως με WiFi και Viber/Viber Out κλήσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δεν μπορείς να καλυφθείς κάπως με WiFi και Viber/Viber Out κλήσεις;

:worry: δεν ξέρω αν έχει στην Γερμανία wifi hotspots

αν μπορώ να κάνω καμία κλήση σε περίπτωση που χαθώ και κλαίω νομίζω θα ήταν ασφαλές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Νομίζω υπάρχουν κάτι πακέτα τύπου 4€ για 30λ. Μπες στο site ή στο mobile app και θα δεις όλα τα πακέτα τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
:worry: δεν ξέρω αν έχει στην Γερμανία wifi hotspots

αν μπορώ να κάνω καμία κλήση σε περίπτωση που χαθώ και κλαίω νομίζω θα ήταν ασφαλές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
:worry: δεν ξέρω αν έχει στην Γερμανία wifi hotspots

αν μπορώ να κάνω καμία κλήση σε περίπτωση που χαθώ και κλαίω νομίζω θα ήταν ασφαλές.

Δεν παίζει να μην έχει, Γερμανία είναι! Εκτός και αν πας σε κανένα κωλοχώρι :P
Επίσης τα google maps ανοίγουν και εκτός σύνδεσης και σου δείχνουν την τοποθεσία σου. Στο Λονδίνο το καλοκαίρι με την κολλητή μου χανόμασταν συνέχεια και μας έσωσαν οι Χάρτες. :P Dont worry.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
3 μέρες θα πάω δεν υπάρχει λόγος να πάρω Γερμανική νομίζω .....
λίγα τηλέφωνα θα παίρνω δε θα μιλάω με τις ώρες.

υπάρχει καμία διαδικασία για να ενεργοποιήσω το roaming ;

:P

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι, θα συνδεθει μονο του το κινητό σε ενα αλλο τοπικο δίκτυο και νομιζω οτι ερχεται και ενα μυνημα με τις χρεωσεις κτλ.

:worry: δεν ξέρω αν έχει στην Γερμανία wifi hotspots

αν μπορώ να κάνω καμία κλήση σε περίπτωση που χαθώ και κλαίω νομίζω θα ήταν ασφαλές.
Ρε φοκο στην Γερμανία πας οχι στη βόρεια Κορέα ήμαρτον. Κατεβασε offline χαρτες στο google maps η αλλο προγραμμα σαν το maps.me
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ρε φοκο στην Γερμανία πας οχι στη βόρεια Κορέα ήμαρτον. Κατεβασε offline χαρτες στο google maps η αλλο προγραμμα σαν το maps.me

:confused: αν χαθώ δε ξέρω Γερμανικά όμως και οι χάρτες Γερμανικά θα έχουν πάνω και δε θα μπορώ να τους διαβάσω και πάλι θα κλαίω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cortomaltese

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cortomaltese αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Μαθε που ειναι η πρεσβεια τουλαχιστον μην σε παρουν ολοκληρο:P
Και εαν σου την πεσει καμια ομορφη στο δρομο μονη της προσεχε ε μην την παρεις μαζι σου

Βερολινο πας?
Δεν ειναι δυσκολο τιποτα εχει χαρτες και τραινα παντου.Και εχει και πολλους Ελληνες,εαν φωναξεις ειναι κανενας ελληνας εδω,πχ στο τραινο σιγουρα θα βρεις.Εχε και τηλεκαρτα μαζι σου εχει καρτοτηλεφωνα.
Ειναι γεματο τουριστες και νεολαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
:confused: αν χαθώ δε ξέρω Γερμανικά όμως και οι χάρτες Γερμανικά θα έχουν πάνω και δε θα μπορώ να τους διαβάσω και πάλι θα κλαίω.
Εγώ με μισά αγγλικά και μισές χειρονομίες επιβίωσα στην Αυστρία πριν από δύο χρόνια. :P Θα τα καταφέρεις!
Αγγλικά δε γίνεται να μη ξέρεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Fockos σοβαρεψου. Δεν εισαι 5 χρονων παιδι για να χαθεις. Στην χειροτερη καλεις ταξι και σε παει οπου θελεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
:confused: αν χαθώ δε ξέρω Γερμανικά όμως και οι χάρτες Γερμανικά θα έχουν πάνω και δε θα μπορώ να τους διαβάσω και πάλι θα κλαίω.
Αγορι, για τ'ονομα του Χριστου. Θα εισαι στην Γερμανία, οι άνθρωποι μιλανε μια χαρά αγγλικα και οι δρομοι ειναι με λατινικους χαρακτηρες. Τι δεν θα μπορεις να διαβασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,818 μηνύματα.
Μετά τους Σκανδιναβούς και τους Ολλανδούς είναι οι καλύτεροι γνωστες αγγλικών στην Ευρώπη. Δεν είναι σαν τους Γάλλους, τους Ισπανούς και τους Ιταλούς που μιλάνε κυρίως την μητρική τους γλώσσα...

Languages knowledge in the EU
ENGLISH


Ireland 98,37%
Uk 97,74%
Norway 91%
Sweden 89%
Malta 88%
The Netherlands 87%
Denmark 86%
Israel 84,97%
Cyprus 76%
Finland 63%
Switzerland 61,28%
Luxembourg 60%
Belgium 59%
Austria 58%
Slovenia 57%
Germany 56%

Croatia 49%
Greece 48%
Estonia 46%
Bosnia Herzegovina 45%
Latvia 39%
France 36%
Portugal 32%, Slovakia 32%, Lithuania 32%
Italy 29%, Poland 29%, Romania 29%
Spain 27%
Czech Rep. 24%
Hungary 23%, Bulgaria 23%
Turkey 17%

Εγώ με μισά αγγλικά και μισές χειρονομίες επιβίωσα στην Αυστρία πριν από δύο χρόνια. :P Θα τα καταφέρεις!
Αγγλικά δε γίνεται να μη ξέρεις!

Η Αυστρία και η Γερμανία έχουν το ίδιο ποσοστο αγγλομαθειας απ' ο,τι φαίνεται πιο πανω στο μήνυμά μου. Αν απευθυνθεις σε ατομα κάτω των πενήντα ετων, σίγουρα θα ξέρουν αγγλικά...
https://languageknowledge.eu/languages/english

Τώρα αν ξέρεις γαλλικά η ρωσικά, θα βρεθεί όλο και κάποιος μη αγγλόφωνος
https://languageknowledge.eu/countries/germany

@ cortomaltese
Ελληνικά μιλά μονο το 0,21% του πληθυσμού...
Πάντως...
Προσοχή. Φιλη μου επισκέφθηκε πρόσφατα το Βέλγιο και δεν συνάντησε πολλούς αγγλόφωνους... https://languageknowledge.eu/countries/belgium
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top