Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Τί μηχάνημα;;; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Kαι λογω γυμναστικης να μην ειναι, οι ασκησεις με βαρη εν προκειμενω ειναι απαγορευτικες :)

αν είναι μόνο θέμα λίπους όλων των ειδών οι ασκήσεις ενισχύουν και επιταχύνουν τον μεταβολισμό οπότε και μικρής έντασης ασκήσεις με βάρη θα έχουν αποτέλεσμα μιας και "ζωντανέψουν" οι μυς του ποδιού.

δεν είπα να γίνει και σαν τον πύρρο δήμα :strong:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntziWin

Διάσημο μέλος

Η Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,096 μηνύματα.
Παιδια ξερετε καμια διαιτα που μπορω να κανω για να χασω 6 κιλα μεχρι τον Ιουνιο :P????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Παιδια ξερετε καμια διαιτα που μπορω να κανω για να χασω 6 κιλα μεχρι τον Ιουνιο ????
Αντζι εισαι τρελη ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!:eek::eek::eek:
χα0χαχ0αχ0α0χα0χ0αχ0αχ0 κλαιωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω........:rofl::rofl::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntziWin

Διάσημο μέλος

Η Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,096 μηνύματα.
x0ax0ax0ax0ax0ax0ax0ax0ax0ax0ax0ax0ax0ax0ax0a!!!!!Αντε απο δω ρε!!:tongue::teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Παιδιά πολύ εύκολο είναι να χάσεις 3 κιλά μέχρι τα μέσα του Ιούνη...

Σας χαλάει;;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
μαρω καθολου!!!!το εχεις δοκιμασει???
αλλα 6 κιλα το θεωρω ακατορθωτο.....
ειδικα αμα τρως δεκα σοκολατες την ημερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntziWin

Διάσημο μέλος

Η Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,096 μηνύματα.
Εγω τρωω 10 σοκολατες????:whistle: Με κπ αλλη θα με μπερδευεις(σιγουρα)κπ που τρωει μουσακα και παγωτα ολη τν ωρα(ονοματα δεν λεμε)!!!:whistle:Μαρω πες μας!!!!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
ελα μωρε τι ειν ενα παγωτο την ημερα...
οχι σαν καποιες αλλες μερα παρα μερα junk food...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
μαρω καθολου!!!!το εχεις δοκιμασει???
αλλα 6 κιλα το θεωρω ακατορθωτο.....
ειδικα αμα τρως δεκα σοκολατες την ημερα...

εεεε παιδάκι μου ή κάνουμε διατροφή ή κλ****** :P

Τέρμα οι βλακειούλες κατά την διάρκεια της μέρας. Τρώμε σπιτικό φαγήτο τουλάχιστον 3 γεύματα την μέρα (μερίδες βλέπε εστιατορίου) και 2-3λίτρα νερό. :)

(και οκ...το καταλαβαίνω ότι μπορεί να είσαι choco-addicted αλλά όλοκληρη σοκολάτα ξανά ξέχασε το...μπορείς να τρώς μιά μπάρα σοκολάτας κατα την διαρκεια της μέρα ή και περισσότερο ανάλογα το τι εχεις φάει όλη την μέρα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntziWin

Διάσημο μέλος

Η Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,096 μηνύματα.
Και με αυτο θα χασουμε 3 κιλα μεχρι τον ιουνιο??το εχεις δοκιμασει??:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Μαρω για αλλον πιγαινε το 10 σοκολατες....
και δεν ειναι πολυ ευκολα με το σχολειο κια τα φροντηστηρια οπως να'ναι ειι τν προγραμμμα.....
και εγω προσωπικα εχω παρατησει την προσπαθεια να χασω κιλα με διαιτα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Και με αυτο θα χασουμε 3 κιλα μεχρι τον ιουνιο??το εχεις δοκιμασει??:/:

Εγώ το έχω δοκιμάσει και μέσα σε 6μήνες έχω χάσει 10 κιλά. Βεβαίως ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Αλλά φαντάζομαι ότι εφόσον είστε νεότερες από μένα θα χάνετε και πιο εύκολα. Γενικά όμως με αυτο το είδος διατροφης δεν σου λειπει τίποτα...Τρως τα πάντα αλλά με μέτρο...Είναι μία διατροφή πολύ καλή για να υιοθετηθεί ως τρόπος ζωής.

Μην ξεχνάτε το πολύ νερό όμως! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicole1990

Νεοφερμένος

Η nicole1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εγώ μάλλον χρησιμοποιώ κάποιες ανορθόδοξες μεθόδους για να αδυνατήσω... έχω εμμονή μ'αυτό το θέμα, κάθε πρωί το πρώτο πράγμα που κάνω μόλις ξυπνάω είναι να ζυγιστώ. Αν η ένδειξη είναι ακόμη και καποια γραμμάρια παραπάνω δεν τρώω τίποτα όλη την υπόλοιπη μέρα ή παίρνω καθαρτικά.
Δεν είναι ενδεδειγμένη αυτή η τακτική,το γνωρίζω, αλλά τουλάχιστον εχει αποτέλεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Αγαπητή Νικόλ, αυτή η τακτική την οποία ακολουθείς σίγουρα θα έχει αποτέλεσμα στο να σε στείλει πολύ νωρίτερα στον άλλον κόσμο. Δεν αστειεύομαι καθόλου! Αυτό το οποίο κάνεις είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ! Έχω την αίσθηση ότι βρίσκεσαι στα πρόθυρα νευρικής ανορεξίας. Ειλικρινά πρέπει να το σταματήσεις όσο πιο γρήγορα γίνεται. Είναι κρίμα νέο παιδί (απ' ό,τι φαίνεται είσαι μόλις 20 ετών) να πας από αυτό το πράγμα.

Σημ.: Όπως εύκολα συνάγεται, η αρνητική ψήφος είναι δική μου.

Και πάλι σε ικετεύω! Σταμάτα το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicole1990

Νεοφερμένος

Η nicole1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Απλά δε μπορώ να βλέπω ατέλειες...1,69 51κιλά δεν είναι νευρική ανορεξία. Προσπαθώ εδώ και 1 μήνα να χάσω 3 κιλά για να είμαι ακριβώς όπως θέλω αλλά δε μπορώ να χάσω ουτε γραμμάριο. Δε μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να φάει όσο θέλει γιατί νομίζω οτι παχαίνω πολύ εύκολα. Για 4 μέρες είχα πάει σπίτι μου από την πόλη που σπουδάζω και πήρα 1,5 κιλό με τη μαμά μου να προσπαθεί να με ταίσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυκτικός και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Εγώ μάλλον χρησιμοποιώ κάποιες ανορθόδοξες μεθόδους για να αδυνατήσω... έχω εμμονή μ'αυτό το θέμα, κάθε πρωί το πρώτο πράγμα που κάνω μόλις ξυπνάω είναι να ζυγιστώ. Αν η ένδειξη είναι ακόμη και καποια γραμμάρια παραπάνω δεν τρώω τίποτα όλη την υπόλοιπη μέρα ή παίρνω καθαρτικά.
Δεν είναι ενδεδειγμένη αυτή η τακτική,το γνωρίζω, αλλά τουλάχιστον εχει αποτέλεσμα.

Απλά δε μπορώ να βλέπω ατέλειες...1,69 51κιλά δεν είναι νευρική ανορεξία. Προσπαθώ εδώ και 1 μήνα να χάσω 3 κιλά για να είμαι ακριβώς όπως θέλω αλλά δε μπορώ να χάσω ουτε γραμμάριο. Δε μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να φάει όσο θέλει γιατί νομίζω οτι παχαίνω πολύ εύκολα. Για 4 μέρες είχα πάει σπίτι μου από την πόλη που σπουδάζω και πήρα 1,5 κιλό με τη μαμά μου να προσπαθεί να με ταίσει...



Νομίζω ότι σου έχει γίνει έμμονη ιδέα το βάρος σου! Σταμάτα να ασχολείσαι με τη ζυγαριά και άρχισε να απολαμβάνεις το φαγητό...
Μάλλον πρέπει να πάρεις 3 κιλά και όχι να χάσεις.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Αν η ένδειξη είναι ακόμη και καποια γραμμάρια παραπάνω δεν τρώω τίποτα όλη την υπόλοιπη μέρα ή παίρνω καθαρτικά.
Δεν είναι ενδεδειγμένη αυτή η τακτική,το γνωρίζω, αλλά τουλάχιστον εχει αποτέλεσμα.


Επίσης αποτελεσματικό θα ήταν να τρως τα κόπρανα σου κάνοντας μαζί
και ανακύκλωση. Δεν είναι ενδεδειγμένη τακτική αλλά έχει αποτέλεσμα
αφού η ζυγαριά θα δείχνει όλο και προς τα κάτω.


Ξέρεις τι είναι ο ρινογαστρικός καθετήρας?

Ξέρεις τι είναι αμηνόρροια?



Έχεις ψυχογενή ανορεξία μάτια μου.

Θα φτάσεις στην απίσχναση και θα νομίζεις ότι πρέπει να χάσεις ακόμη 3 κιλά.
Το ότι δεν μπορείς να νιώσεις το αίσθημα της πείνας δε θα πει ότι
είναι φυσιολογικό να επιβάλλεις την ασιτία στον εαυτό σου.

ΖΗΤΑ ΒΟΗΘΕΙΑ...

Αν έχεις αρχίσει να νιώθεις υποθερμία, οίδημα των αστραγάλων,
βραδυκαρδία, υπόταση, lanugo (οί τρίχες γίνονται λεπτές και μαλακές όπως του νεογέννητου)
και σοβαρές μεταβολικές διαταραχές (ηλεκτρολυτικές διαταραχές κτλ.)
τα επόμενα στάδια είναι μόνο κώμα και θάνατος. :worry:

Οι δε διάρροιες από τη λήψη καθαρτικών μπορεί να οδηγήσουν σε μεταβολική οξέωση.

Δεν ξέρω αν συζήτησες με κάποιον για την χρήση των καθαρτικών
ή την αποφάσισες μόνη σου. Φάρμακα παίρνουμε μόνο όταν έχουμε
συγκεκριμένο πρόβλημα υγείας και κατά προτίμηση με συνταγή γιατρού
κι όχι για να κάνουμε πειράματα στον οργανισμό μας.

Για τα καθαρτικά, αυτό που μπορεί να συμβεί αν τα παίρνεις χωρίς πρόβλημα
δυσκοιλιότητας είναι να αποκτήσεις εντερικά προβλήματα από κει που δεν είχες.
Το έντερο σε εναν υγιή οργανισμό ρυθμίζει μόνο του την λειτουργία του
και οταν επεμβαίνεις με καθαρτικά, απορρυθμίζεται (αδρανοποιείται)
με την πιθανότητα να αποκτήσεις σοβαρή δυσκοιλιότητα που να μη μπορείς
να ξεφορτωθείς καθόλου εύκολα.

Τα καθαρτικά είναι ΦΑΡ-ΜΑ-ΚΑ και σαν τέτοια πρέπει να αντιμετωπίζονται.
Δε γίνεται να υποκαθιστούν τη φυσική λειτουργία της κένωσης.
Τα καθαρτικά ΔΕΝ είναι για εσωτερικό καθαρισμό, εκτός απο συγκεκριμένες
περιπτώσεις όπως πριν απο επέμβαση ή ειδικές εξετάσεις,
κι αυτό περιστασιακά και μόνο ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΧΡΟΝΙΑ.

Επίσης αυτό που διαδίδεται περί αδειάσματος του στομάχου μέσω καθαρτικών
και αποφυγή λήψης πρόσθετων θερμίδων έτσι, είναι μεγάλος μύθος
γιατί τα συστατικά της τροφής αφομοιώνονται στο λεπτό έντερο και όχι στο παχύ. :wall:
Οπότε με το να αδειάσεις ότι έχεις μέσα σου με τα σκευάσματα αυτά,
καταφέρνεις μόνο να "ξεφουσκώσεις" και όχι να μη πάρεις παραπάνω θερμίδες. (ε και λε και ος)

Αυτά παθαίνει κανείς όταν διαβάζει συνεντεύξεις της Κέητ Μος. :/:
(επίσης η Καιτούλα εκτός από Dulcolax, έπαιρνε και κοκαϊνη
για να αδυνατίσει, δεν τα έλεγε όλα στις συνεντεύξεις της. Οκ?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t@nia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
ο μοναδικος τροπος για χασει καποιος κιλα σωστα και μονιμα ειναι να επισκευτει εναν διαιτολογο - διατροφολογο και υστερα απο εξαιτασεις και αναλογα με το ατομο να ξεκινησει μια διατροφη παντα υπο παρακολουθηση χωρις υπερβολες και υστεριες. οι περισσοτεροι που ξεκινουν να κανουν μονοι τους καποια διαιτα που σκεφτηκαν μονοι τους η τους την εδωσε καποιος αλλος αποτυνχανουν και συνηθως τα περνουν παλυ κι ακομα περισσοτερα. δυστυχως στις μερες μας επικρατει το προτυπο των ανορεξικων μοντελων και αρκετα κοριτσια το ακολουθουν καταληγωντας να εχουν ενα αρρωστο σωμα αλλα κυριως ενα αρρωστο μυαλο και δεν καταλαβαινουν την κατασταση που βρισκονται. ειναι πολυ ευκολο να περασει κανεις τα ορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Απλά δε μπορώ να βλέπω ατέλειες...1,69 51κιλά δεν είναι νευρική ανορεξία. Προσπαθώ εδώ και 1 μήνα να χάσω 3 κιλά για να είμαι ακριβώς όπως θέλω αλλά δε μπορώ να χάσω ουτε γραμμάριο. Δε μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να φάει όσο θέλει γιατί νομίζω οτι παχαίνω πολύ εύκολα. Για 4 μέρες είχα πάει σπίτι μου από την πόλη που σπουδάζω και πήρα 1,5 κιλό με τη μαμά μου να προσπαθεί να με ταίσει...

για τις ατελειες υπαρχει λυση. Λεγεται πλαστικη και σου αφαιρουν μερικα πλευρα που προεξεχουν. Δεν θα σου πω οτι εισαι αρρωστη ή χοντρη ή αδυνατη. Δεν θα παιξω το παιχνιδι σου.
Αυτο που θα σου πω ομως ειναι να ξεφορτωθεις την ζυγαρια σου. Ο καθενας μας εχει διαφορετικο σωμα, δεν γινεται να ειμαστε ολοι 1.69 και 50 κιλα. Αλλοι εχουν μεγαλο σκελετο, αλλοι μικρο, αλλοι μετριο. Καποια μπορει να ειναι 1.69 και να ζυγιζει 65κιλα και να φαινεται σαν να ειναι 55κιλα. Το οτι η ζυγαρια δειχνει 65 κιλα σημαινει οτι ειναι χοντρη; Λαθος! Εγω πριν 3 χρονια ημουν 54κιλα και τωρα ειμαι 60 (170 υψος). Εγινα χοντρη; Οχι. Φοραω το ιδιο μεγεθος ρουχων με πριν 3 χρονια. 1 κιλο μυς και 1 κιλο λιπος δεν καταλαμβανουν τον ιδιο χωρο στο σωμα σου. Αν δεν θελεις να βλεπεις ατελειες πανω σου ξεκινα να γυμναζεσαι και να τρεφεσαι σωστα και ασε τις ζυγαριες στην ακρη.
Δες και μερικες "χοντρες" κατα τα δικα σου προτυπα: 1, 2, 3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top