Η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία

Είστε θετικός ή αρνητικός απέναντι σε ομοφυλόφιλα άτομα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 417)
  • Είμαι άντρας και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 157 37.6%
  • Είμαι γυναίκα και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 207 49.6%
  • Είμαι άντρας και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 42 10.1%
  • Είμαι γυναίκα και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 11 2.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

DreamRider

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
φιλε συμ-Πατρινέ;)

αλλα οι ανθρωποι ,ειναι ανθρωποι και δεν μπορουμε να τους κρινουμε μονο απο μια συμπεριφορα ή συνηθεια ..

Σ'αυτο που λες εχεις απολυτο δικιο και πρεπει να επισημανθει. Γιατι συνηθως οταν ξερουμε οτι καποιος ειναι ομοφυλοφιλος του κρεμαμε την ταμπελα και ξεχναμε ολα τα αλλα χαρακτηριστικα του ή τα χαρισματα που μπορει να εχει.

Οσον αφορα την ομοφυλοφιλια στην κοινωνια μας πιστευω πως σε σχεση με αλλες ευρωπαικες χωρες η Ελλαδα ειναι πολυ πιο συντηρητικη (και αν θες τη γνωμη σε αυτο το θεμα καλα κανουμε :P). Πιστευω πως τα επομενα 10 χρονια το θεμα της ομοφυλοφιλιας θα παρει μεγαλυτερες διαστασεις και το λεω αυτο διοτι βλεπω πως τωρα πια το sex μπαινει πολυ νωρις στη ζωη των νεων με αποτελεσμα να ξεθαρρεουν πιο νωρις και να ψαχνουν για νεα πραγματα και νεες εμπειριες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Κι εγώ χαίρομαι για σένα πάντως και εύχομαι να είσαι καλά για να φτάσεις στον ανώτατο βαθμό ποιότητος, σχετικός, δίχως λαθη, παραλείψεις και ψεγάδια, παραδειγματικός με μια λέξη, όπως ακριβώς παρουσιάστηκες παραπάνω! :D
.
Ε όχι κι έτσι ρε αδελφέ. Εάν φτάσει το Χάος να νομίζει πως είναι παραδειγματικό στους τρόπους του, θα γκρεμιστεί το σύμπαν μέσα σε μια μπουγάδα ακατάσχετης εντροπίας. Μακριά από μένα αυτά...:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
ότι και να προσθέσεις , απλά ακολουθείς ζαλισμένος έναν φαύλο κύκλο που ο ίδιος έφτιαξες

Έγραψες.........:)

Ε όχι και αυτοσκοπός του στεκιού η ανταλλαγή απόψεων!!!! Σιγά μην είναι και κοινοβούλιο (αν και υπάρχει σύστημα ψήφων) :hmm:
Σαν μια λειτουργία υπορουτίνας θα χαρακτήριζα την διαδικασία αυτή, πως την είπατε...."ανταλλαγή απόψεων" όχι για το στέκι ειδικά, μα για όλα αυτά τα "ενυδρεία" που ευδοκιμούν στο διαδίκτυο, όπου τίθεται ένα "θέμα" επί....τάπητος και καλούνται οι "κάτοικοι" του να βαλθούν να αποδείξουν ποιός έχει δίκιο! Αλλά ως γνωστόν το δίκιο του δεν κατάφερε να βρει ούτε ο ίδιος ο Ιησούς Χριστός.
Εξαιρούνται βέβαια τα θέματα όπου δεν κατατίθενται (προς ανταλλαγή)....απόψεις, αλλά περιγράφονται γεγονότα!

Γι αυτό λοιπόν, μη τα παίρνουμε και τόσο πατριωτικά τα πράγματα, μια ευκαιρία είναι απλώς για τρόχισμα των σπαθιών (αναίμακτα) του ...λόγου, και τίποτα περισσότερο!
Αυτή είναι η άποψη μου και περιμένω την δική σας για να κάνουμε....ανταλλαγή!


Τότε τι κάνετε εδώ, σ'αυτό το ενυδρείο;;; :worry: Γιατί γράφετε;;; Πως γνωρίζετε ότι όλοι έχουμε τους ίδιους λόγους που γράφουμε (Όπως το τρόχισμα των σπαθιών του λόγου) Εγώ πράγματι ανταλλάσσω απόψεις, εσείς όμως ετοιμάστε το σπαθί σας, σίγουρα κάποιος θα βρεθεί για να μονομαχίσει μαζί σας. :confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Τότε τι κάνετε εδώ, σ'αυτό το ενυδρείο;;; :worry: Γιατί γράφετε;;; Πως γνωρίζετε ότι όλοι έχουμε τους ίδιους λόγους που γράφουμε (Όπως το τρόχισμα των σπαθιών του λόγου) Εγώ πράγματι ανταλλάσσω απόψεις, εσείς όμως ετοιμάστε το σπαθί σας, σίγουρα κάποιος θα βρεθεί για να μονομαχίσει μαζί σας. :confused::confused:

Διοτι καποια ατομα, τα οποια δυστυχως ειναι αρκετα, κρινουν παντα και μονο εξ ιδιων τα αλλοτρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Τότε τι κάνετε εδώ, σ'αυτό το ενυδρείο;;; :worry: Γιατί γράφετε;;;
Θέλω να αγιάσω και δεν μπορώ! Γιατί η πρώτη ερώτηση που έρχεται στο μυαλό των ανθρώπων είναι η πλέον....απλοϊκή; :angel:

Πως γνωρίζετε ότι όλοι έχουμε τους ίδιους λόγους που γράφουμε....
Καλή μου ηρέμησε, δεν αναφέρθηκα στους λόγους αλλά στο αποτέλεσμα, επιχειρώντας μια προσέγγιση λίγο....διαφορετική από την ξύλινη γλώσσα των φόρουμ, που τείνει να αντικαταστήσει εκείνη της αλήστου μνήμης πάλαι ποτέ ενωμένης....αριστεράς, σε μια προσπάθεια ενίσχυσης διάθεσης για χαλάρωση, που όπου γυρίσεις και δεις, όλοι τα έχουν με όλους, με έπαθλο το ....δίκιο !:devil:

Εγώ πράγματι ανταλλάσσω απόψεις, εσείς όμως.....
:whistle:
Μήπως είστε λίγο απόλυτος;;;
Μήπως γενικεύετε;
ήσασταν αρκετά προσβλητικός
Ώστε κι εσύ απόψεις ανταλλάσεις, ναι το πρόσεξα, μόνο που δεν τον έδειρες τον άνθρωπο για καλοσώρισμα!!!!
Τον βούτηξες από τον λαιμό, ακόμη δεν έμαθε να κάνει ....παραθέσεις, και του αντάλλαξες τα φώτ....εεεεε απόψεις!
Και να πω πως ο καημένος προσέβαλλε κάποιον; Aντίθετα το ξεκαθάρισε ότι ποτέ δεν θα υποννοούσε για κανένα πως είναι ομοφυλόφιλος, κάτι τόσο προσβλητικό όπως....συμπλήρωσε, στην αγωνία του να.... τους συμπαρασταθεί!:knife:


Εγώ γέλασα, εσύ κόντεψες να τον πνίξεις με....απόψεις! Ευτυχώς δεν είμαστε όλοι ίδιοι σε τούτη την ζωή....!
Θα ήταν αφάνταστα βαρετό! ;)

Α και για να σου απαντήσω στην (απλοϊκή) σου ερώτηση, μιας και τα αυτιά της...."άλλης" θα έχουν ήδη γίνει πιό μεγάλα και από του κούνελου μου :hehe:

Μα γιατί ΘΕΛΩ να είμαι μέσα σε όλα αγαπητή μου! Άλλες απορίες;​

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ορισμένοι άνθρωποι είναι τόσο αρνητικοί και χλευάζουν τους ομοφυλόφιλους. Δηλαδή δεν είναι άνθρωποι αυτοί, δεν έχουν δικαιώματα; το να φωνάζει κάποιος έναν gay πχ π..στη και ότι άλλο, δε νομίζω ότι εξυψώνει εμάς του ετεροφυλόφιλους :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Θέλω να αγιάσω και δεν μπορώ! Γιατί η πρώτη ερώτηση που έρχεται στο μυαλό των ανθρώπων είναι η πλέον....απλοϊκή; :angel:


Καλή μου ηρέμησε, δεν αναφέρθηκα στους λόγους αλλά στο αποτέλεσμα, επιχειρώντας μια προσέγγιση λίγο....διαφορετική από την ξύλινη γλώσσα των φόρουμ, που τείνει να αντικαταστήσει εκείνη της αλήστου μνήμης πάλαι ποτέ ενωμένης....αριστεράς, σε μια προσπάθεια ενίσχυσης διάθεσης για χαλάρωση, που όπου γυρίσεις και δεις, όλοι τα έχουν με όλους, με έπαθλο το ....δίκιο !:devil:


:whistle:



Ώστε κι εσύ απόψεις ανταλλάσεις, ναι το πρόσεξα, μόνο που δεν τον έδειρες τον άνθρωπο για καλοσώρισμα!!!!
Τον βούτηξες από τον λαιμό, ακόμη δεν έμαθε να κάνει ....παραθέσεις, και του αντάλλαξες τα φώτ....εεεεε απόψεις!
Και να πω πως ο καημένος προσέβαλλε κάποιον; Aντίθετα το ξεκαθάρισε ότι ποτέ δεν θα υποννοούσε για κανένα πως είναι ομοφυλόφιλος, κάτι τόσο προσβλητικό όπως....συμπλήρωσε, στην αγωνία του να.... τους συμπαρασταθεί!:knife:


Εγώ γέλασα, εσύ κόντεψες να τον πνίξεις με....απόψεις! Ευτυχώς δεν είμαστε όλοι ίδιοι σε τούτη την ζωή....!
Θα ήταν αφάνταστα βαρετό! ;)

Α και για να σου απαντήσω στην (απλοϊκή) σου ερώτηση, μιας και τα αυτιά της...."άλλης" θα έχουν ήδη γίνει πιό μεγάλα και από του κούνελου μου :hehe:

Μα γιατί ΘΕΛΩ να είμαι μέσα σε όλα αγαπητή μου! Άλλες απορίες;​

.

Καλέ μου daemon μα εγώ ήθελα απλά να σε υποστηρίξω :P..... διότι έγραψε πως όσοι δεν υποστηρίζουν όπως :whistle: εσύ καλή ώρα, τους ομοφυλόφιλους.....είναι κακιές κρυφές (μα τι sic). Είναι δυνατόν να το αφήσω αυτό να πέσει κάτω;;; Δηλαδή εσύ σύμφωνα με τα γραφώμενα του κυρίου που δεν έμαθε τις παραθέσεις, τώρα που υποτίμησες τους κώλ@@ς και τα κεριά είναι σαν να σε τρώει ο δικός σου. Αυτό δεν θέλει να μας πει;;; Τι θέλεις κι εσύ και μιλάς και μπαίνεις μέσα σε όλα;; Δεν ξέρεις πως καλύτερα είναι να σου βγεί το μάτι;;;:P Άντε και καλή μας Ανάσταση....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Κάτσε τώρα γιατί σε χάνω. Εάν δηλαδή εγώ πηδήσω τη γυναίκα κάποιου απ' τον κώλο, ή μου κάνει ένα ξεγυρισμένο τσιμπούκι, τότε μπορώ να ισχυριστώ στον σύζυγό της ότι "δεν έκανα σεξ μαζί της κι άδικα ανησυχεί κι εξεγείρεται"; Εάν συμβεί το ίδιο με κάποιο αγόρι, θα μπορώ να λέω ότι "δεν έχω κάνει σεξ με άντρα"; Σοβαρολογείς τώρα φίλε Δόκτορα; :confused::hmm:

ό,τι και να ισχυριστείς στον σύζυγο, σεξ δεν είναι το τσιμπουκάκι. Το'πε και ο Κλίντον. Η γνώμη μου είναι ότι δεν είναι σεξουαλικές πράξεις αυτές που ο ένας από τους δυο χύνει και ο άλλος όχι, εκτός αν αυτοικανοποιείται ο ένας την ώρα αυτών των εναλλακτικών πρακτικών, αλλά και η αυτοικανοποίηση δεν είναι σεξ. Οι gay απ'οσο γνωρίζω δεν μπορούν να χύσουν όταν τους πηδάνε αν δεν χαιδευτούν. Τότε τι σόι σεξ είναι αυτό ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Καλέ μου daemon μα εγώ ήθελα απλά να σε υποστηρίξω :P..... διότι έγραψε πως όσοι δεν υποστηρίζουν όπως :whistle: εσύ καλή ώρα, τους ομοφυλόφιλους.....είναι κακιές κρυφές (μα τι sic). Είναι δυνατόν να το αφήσω αυτό να πέσει κάτω;;; Δηλαδή εσύ σύμφωνα με τα γραφώμενα του κυρίου που δεν έμαθε τις παραθέσεις, τώρα που υποτίμησες τους κώλ@@ς και τα κεριά είναι σαν να σε τρώει ο δικός σου. Αυτό δεν θέλει να μας πει;;; Τι θέλεις κι εσύ και μιλάς και μπαίνεις μέσα σε όλα;; Δεν ξέρεις πως καλύτερα είναι να σου βγεί το μάτι;;;:P Άντε και καλή μας Ανάσταση....:redface:
Αχχχχ, Καλή Ανάσταση, κυριολεκτικά και μεταφορικά, γιατί μια ακούσια παραβίαση της παρά φύσιν έδρας, όλοι μας την έχουμε ψιλοφάει τελευταία... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Καλέ μου daemon μα εγώ ήθελα απλά να σε υποστηρίξω :P..... διότι έγραψε πως όσοι δεν υποστηρίζουν όπως :whistle: εσύ καλή ώρα, τους ομοφυλόφιλους.....είναι κακιές κρυφές (μα τι sic). Είναι δυνατόν να το αφήσω αυτό να πέσει κάτω;;; Δηλαδή εσύ σύμφωνα με τα γραφώμενα του κυρίου που δεν έμαθε τις παραθέσεις, τώρα που υποτίμησες τους κώλ@@ς και τα κεριά είναι σαν να σε τρώει ο δικός σου. Αυτό δεν θέλει να μας πει;;; Τι θέλεις κι εσύ και μιλάς και μπαίνεις μέσα σε όλα;; Δεν ξέρεις πως καλύτερα είναι να σου βγεί το μάτι;;;:P Άντε και καλή μας Ανάσταση....:redface:
Βλέπω μια δυσαρμονία μέσα στην ομάδα, ή κάνω λάθος;:worry::clapup:

Το περίμενα στ' αλήθεια ότι εκείνο με τα κεριά στους κώλους θα γινόταν αντικείμενο γελοιοποίησης, ακριβώς λόγω της γραφικότητάς του αυτής ήταν που το εντύπωσα κι εγώ. Επίσης θα ήθελα να υπενθυμίσω ότι απαντούσε σε μια συγκεκριμένη ερώτηση του Μάξιμου κι όχι γενικώς κι αορίστως σε όλα τα θέματα που τέθηκαν μέσα σε τούτη τη συζήτηση. Γιατί όμως είχα την αφέλεια να δώσω τούτη τη γραφική απάντηση, ενώ θα μπορούσα ως γνήσιος Χάουλας και ως επιστήμων άνθρωπος τρομάρα μου, να γράψω μια εμβριθή ανάλυση απεικονίζοντας με πάσα σαφήνεια αυτό που ήθελα να πω; :hmm:

Πρώτον, γιατί απλώς εάν το έκανα, θα βαριόσασταν και δεν θα το διάβαζε κανείς. :hehe:

Δεύτερον, επειδή βαριόμουνα λιγάκι κι εγώ. :yawn:

Τρίτον, επειδή είχα υποσχεθεί να είμαι σύντομος. Ναι, είναι κάτι που μπορώ να κάνω, όσο κι αν δεν μου φαίνεται συνήθως...:redface:

Εσείς κωλήσατε στους κώλους, των κηρίων και των κυρίων. ούτε να τους γράψετε δεν τολμάτε. Μετά εγώ θα φταίω εάν πιάσω να γράψω ένα βαρετό κείμενο πεντακοσίων λέξεων και βάλε, και σας το φέρω εδώ μέσα γιορτιάτικα και πήξετε χαμένα κορμιά;;:mad: :sly: :hehe: (μη φοβάστε πλάκα κάνω...:devil:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Βλέπω μια δυσαρμονία μέσα στην ομάδα, ή κάνω λάθος;:worry::clapup:
Εσείς κωλήσατε στους κώλους, των κηρίων και των κυρίων. ούτε να τους γράψετε δεν τολμάτε.
Όταν χρησιμοποιείς πιο... πικάντικες και πιο πιασάρικες λεπτομέρειες,
ξέρεις εκ των προτέρων κύριε των κεριών, ότι η δυσαρμονία της ομάδας , θα... εναρμονιστεί προς στιγμήν εστιάζοντας σε αυτά...
Αν τώρα το έκανες επίτηδες για να μας προσελκύσεις και να διαβάσουμε το κείμενο, είσαι εντελώς μέσα στο θέμα
(@ούστικη τεχνική) :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Εσείς κωλήσατε στους κώλους, των κηρίων και των κυρίων. ούτε να τους γράψετε δεν τολμάτε. Μετά εγώ θα φταίω εάν πιάσω να γράψω ένα βαρετό κείμενο πεντακοσίων λέξεων και βάλε, και σας το φέρω εδώ μέσα γιορτιάτικα και πήξετε χαμένα κορμιά;;:mad: :sly: :hehe: (μη φοβάστε πλάκα κάνω...:devil:)

:redface: Κωλοκατάσταση.....:redface: :oops:Ούπς το έγραψα.....:P:redface: Κακόοοο......:no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Η πολύ έντονη σεξουαλική έλξη για το ίδιο φύλο, τι άλλο;
Και θέλεις να πιστέψω ότι το πνευματικά και σωματικά ανώριμο πλάσμα που λέγεται άνθρωπος, έχει ξεκάθαρο κάλεσμα προς την ομοφυλοφιλική προτίμηση.

Εδώ αφού σου πω δική μου εμπειρία, θα σε ρωτήσω για την γνώμη σου.

Κάποια στιγμή βρέθηκα να συνομιλώ με έναν νεαρό ομοφυλόφιλο, περίπου 25 με 28 ετών. Για να μη πολυλογώ, τον ρώτησα μεταξύ άλλων και αν έχει προσπαθήσει να πάει με κοπέλα.

Η απάντηση του ήταν ένα μεγάλο ΝΑΙ ! και με εξέπληξε.
Το θέμα είναι ότι δεν είχε πετύχει η επαφή και επέστρεψε στην δραστηριότητα του.

Επειδή πιστεύω ότι είναι αδύνατο να βρεις άνδρα που να μην έχει ούτε μία φορά πρόβλημα κατά την σεξουαλική πράξη με την κοπέλα του ή με την γυναίκα του, θέλω να μας πεις την γνώμη σου για το γεγονός.

Αν θέλεις την δική μου είναι ότι ο συγκεκριμένος νεαρός, είχε πολλές αμφιβολίες και αυτό αποδεικνύεται από την προσπάθεια του να δοκιμάσει, αν μη τι άλλο, το πώς συμπεριφέρεται ένα αιδοίο με το πέος του, ή το αντίθετο.
Γιατι είναι γενετήσια η ορμή του άνδρα και αυτό δεν αλλάζει.
Επίσης αυτό χαρακτηρίζω και φύση.
[FONT=&quot]
Αν γνωρίζεις κανένα βαθύτερο νόημα για το ομοφυλοφιλικό πρωκτικό, θα είχε ενδιαφέρον να μας το εκθέσεις... petros
Αυτό δεν αποτελεί ερώτηση. :hmm:[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
είχε πολλές αμφιβολίες και αυτό αποδεικνύεται από την προσπάθεια του να δοκιμάσει, αν μη τι άλλο, το πώς συμπεριφέρεται ένα αιδοίο με το πέος του, ή το αντίθετο.
Γιατι είναι γενετήσια η ορμή του άνδρα και αυτό δεν αλλάζει.
Επίσης αυτό χαρακτηρίζω και φύση.

Παρεπιπτωντος, η φυση αυτο που λεει ειναι οτι πρεπει να διαιωνησουμε τα γονιδια μας. Το ετεροφυλοφιλικο σεξ ειναι ενας εξαιρετικος τροπος για αυτο αλλα σε καμια περιπτωση ο μοναδικος.

Για παραδειγμα, το παιδι του αδελφου σου εχει ενα μερος απο τα δικα σου γονηδια, ως εκ τουτου εχει νοημα να το προστατεψεις και να το μεγαλωσεις. Ειναι ο λογος για τον οποιο θα θυσιαζοσουν για το παιδι σου ανετα, θα κινδυνευες πολυ για τον αδελφο σου, θα ρισκαρες για το ξαδελφο σου αλλα για ενα αγνωστο δεν θα σε εκαιγε και τοσο πολυ.

Η καλυτερη ιδεα που εχουμε για την ομοφυλοφιλια μεχρι τωρα και την εξελικτικη επιμονη της ειναι οτι οι ομοφυλοφιλοι γινονται εξαιρετικοι θειοι με αποτελεσμα να υπαρχει ενα εξελικτικο πλεονεκτημα σε αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
μια ημιτελης ερωτικη πραξη.. -συμφωνα με το νομο "παραφυσει"
αλλα η βιολογια λεει τη σημαινει ερωτικη πραξη,γονιμοποιηση κλπ..
δεν θα αλλαξουμε και την φυση τωρα επειδη ο ανθρωπος βαρεθηκε ..με τις απλεςτρυπες,,και εψαξε εναλλακτικες..
Αφού κόφτεστε τόσο πολύ για τη φύση και το τι συμβαίνει σε αυτή, ανοίχτε και κάνα βιβλίο Βιολογίας μπας και μπορέσουμε να κάνουμε σοβαρή συζήτηση γιατί 40τόσες σελίδες τα ίδια και τα ίδια ανακυκλώνονται...
φιλε συμ-Πατρινέ;) συμφωνω με τα παραπανω..
με τη διαφορα,,οτι ουτε εγω εχω προβλημα με τους ομοφυλοφιλους,,αλλα με την ομοφυλοφιλια στην κοινωνια,,σαν συμπεριφορα,,που δεν προκειται να δεχτω ως φυσιολογικη..
αλλα οι ανθρωποι ,ειναι ανθρωποι και δεν μπορουμε να τους κρινουμε μονο απο μια συμπεριφορα ή συνηθεια ..
Σ'αυτο που λες εχεις απολυτο δικιο και πρεπει να επισημανθει. Γιατι συνηθως οταν ξερουμε οτι καποιος ειναι ομοφυλοφιλος του κρεμαμε την ταμπελα και ξεχναμε ολα τα αλλα χαρακτηριστικα του ή τα χαρισματα που μπορει να εχει.
Οσον αφορα την ομοφυλοφιλια στην κοινωνια μας πιστευω πως σε σχεση με αλλες ευρωπαικες χωρες η Ελλαδα ειναι πολυ πιο συντηρητικη (και αν θες τη γνωμη σε αυτο το θεμα καλα κανουμε :P). Πιστευω πως τα επομενα 10 χρονια το θεμα της ομοφυλοφιλιας θα παρει μεγαλυτερες διαστασεις και το λεω αυτο διοτι βλεπω πως τωρα πια το sex μπαινει πολυ νωρις στη ζωη των νεων με αποτελεσμα να ξεθαρρεουν πιο νωρις και να ψαχνουν για νεα πραγματα και νεες εμπειριες...
Λίγο έτσι, λίγο γιουβ-έτσι. :P Ειλικρινά, προτιμώ απείρως περισσότερο τον Μάξιμο που λέει ξεκάθαρα "δεν γουστάρω τους ομοφυλόφυλους" παρά αυτό το μείγμα "ανθρωπιάς - μισανθρωπιάς". Μπορεί να το θεωρώ κομπλεξικό, ομοφοβικό, ηλίθιο...ο,τιδήποτε αλλά τουλάχιστον έχετε το θάρρος της γνώμης σας και μιλήστε ξεκάθαρα. Τι σημαίνει "δεν έχω πρόβλημα με τους ομοφυλόφιλους, έχω με την ομοφυλοφιλία"; δεν έχω πρόβλημα με τους ομοφυλόφιλους σημαίνει δεν έχω πρόβλημα με τους ανθρώπους οι οποίοι έχουν την συγκεκριμένη σεξουαλική προτίμηση, η οποία λέγεται πώς; ομοφυλοφιλία. Και με την οποία έχετε πρόβλημα. Ε δεν βγάζουν νόημα αυτά που λέτε, από τη μία δεν θέλετε να φανείτε κομπλεξικοί,ρατσιστές,κλπ από την άλλη, έχετε την μαρμελάδα στ' αυτιά...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ειλικρινά, προτιμώ απείρως περισσότερο τον Μάξιμο που λέει ξεκάθαρα "δεν γουστάρω τους ομοφυλόφυλους" παρά αυτό το μείγμα "ανθρωπιάς - μισανθρωπιάς"
να σε ρωτησω...

εισαι κατα των ναρκωτικων?


(βασικα η καθαρη αντιθεση κατα της ομοφυλοφιλιας και οχι των ομοφυλοφιλων,ενοχλει τους θιασωτες της φυσιολογοκοτητας ομοφυλοφιλιας,,γιατι δεν μπορουν να σε πουν τοσο ευκολα ,ρατσιστη,ομοφοβικο κλπ τετριμμενα)

ενω αν πεις δεν χωνευω τους ομοφυλοφιλους ,απλα σου κολλανε την ταμπελα ομοφοβικος-μισανθρωπος και τελειωσεε,ευκολο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
να σε ρωτησω...

εισαι κατα των ναρκωτικων?

Θα σου πει ναι...

Και μετά θα πεις για τους χρήστες έτσι??

Και θα σου πει όχι...

Και μέτα θα πεις, εδώ σ' έχω...

Μόνο που υπάρχει η διαφορά ότι ο χρήστης κάνει κακό και στον εαυτό του, αλλά και τα ναρκωτικά ως σύνολο στην κοινωνία, εξαιτίας του κακού που κάνουν στους χρήστες και κατ' επέκταση στις οικογένειές τους... Ενώ η ομοφυλοφιλία νιώθεις πως κάνει κακό στην κοινωνία, και ίσως να κάνει με την "προβολή των προτύπων της", αλλά δεν βλάπτει τα μέλη της, ούτε καν τους ομοφυλόφιλους... Ακόμα υπάρχουν straight και πάντα θα υπάρχουν(τουλάχιστον μέχρι να καταφέρουμε να καταστρέψουμε την ανθρωπότητα)...

Άσε που τίθεται και το ζήτημα της επιλογής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,818 μηνύματα.
Και θέλεις να πιστέψω ότι το πνευματικά και σωματικά ανώριμο πλάσμα που λέγεται άνθρωπος, έχει ξεκάθαρο κάλεσμα προς την ομοφυλοφιλική προτίμηση.

Εδώ αφού σου πω δική μου εμπειρία, θα σε ρωτήσω για την γνώμη σου.

Κάποια στιγμή βρέθηκα να συνομιλώ με έναν νεαρό ομοφυλόφιλο, περίπου 25 με 28 ετών. Για να μη πολυλογώ, τον ρώτησα μεταξύ άλλων και αν έχει προσπαθήσει να πάει με κοπέλα.

Η απάντηση του ήταν ένα μεγάλο ΝΑΙ ! και με εξέπληξε.
Το θέμα είναι ότι δεν είχε πετύχει η επαφή και επέστρεψε στην δραστηριότητα του.

Επειδή πιστεύω ότι είναι αδύνατο να βρεις άνδρα που να μην έχει ούτε μία φορά πρόβλημα κατά την σεξουαλική πράξη με την κοπέλα του ή με την γυναίκα του, θέλω να μας πεις την γνώμη σου για το γεγονός.

Αν θέλεις την δική μου είναι ότι ο συγκεκριμένος νεαρός, είχε πολλές αμφιβολίες και αυτό αποδεικνύεται από την προσπάθεια του να δοκιμάσει, αν μη τι άλλο, το πώς συμπεριφέρεται ένα αιδοίο με το πέος του, ή το αντίθετο.
Γιατι είναι γενετήσια η ορμή του άνδρα και αυτό δεν αλλάζει.
Επίσης αυτό χαρακτηρίζω και φύση.
Φυσικά και μπορεί να έχει ξεκάθαρο κάλεσμα στην ομοφυλοφιλική προτίμηση.

Όσο για την εμπειρία σου, δε μου κάνει καθόλου εντύπωση που ένας ομοφυλόφιλος έχει δοκιμάσει με γυναίκα, έχω γνωρίσει κι εγώ ομοφυλόφιλους που το έχουν δοκιμάσει. Αυτό οφείλεται πιστεύω στο γεγονός ότι:
α) οι ομοφυλόφιλοι είναι πιο ανοικτοί σε νέες εμπειρίες, αφού ακόμα και το σεξ που τους ικανοποιεί είναι μη συμβατό με αυτά που απαιτεί η κοινωνία από τα μέλη της, συνεπώς έχουν πιο διευρυμένη στάση απέναντι στο σεξ από τον μέσο ετεροφυλόφιλο και τον μέσο άνθρωπο που λειτουργεί πιο αυστηρά με πρότυπα και ντρέπεται/του δημιουργούνται τύψεις και μόνο στην ιδέα της απόκλισης από το συνηθισμένο
β) το ετεροφυλοφιλικό πρότυπο κυριαρχεί και συνεπώς τους είναι πιο εύκολο να παρασυρθούν προς αυτό και να δοκιμάσουν, και δη χωρίς τύψεις
γ) είναι πιο εύκολο να βρουν γυναίκα από ότι άντρα αλλά και πιο εύκολο και πιθανό να παρασυρθούν σε μια κατάσταση, αφού το μεγαλύτερο ποσοστό των ανθρώπων είναι ετεροφυλόφιλοι και αμφισεξουαλικοί

Μάξιμε, όπως θα γνωρίζεις, το σεξ δεν είναι μόνο πράξη (βάζω/δέχομαι το πέος σε μια τρύπα), αλλά και συναίσθημα (σε ποια τρύπα το βάζω/δέχομαι). Λάθος αντιμετωπίζεις την ομοφυλοφιλία και γενικά την ανθρώπινη σεξουαλικότητα κατ' αυτόν τον τρόπο, κατά την άποψή μου πάντα. Μιλάς για αυτή λες και είμαστε ρομποτάκια με βύσματα αρσενικό-θηλυκό και τίποτε άλλο...

Ένας ομοφυλόφιλος έλκεται σεξουαλικά αλλά και συναισθηματικά από έναν ομόφυλό του, γουστάρει το σώμα του, τα υγρά του, τις μυρωδιές του αλλά και τη ψυχοσύνθεσή του. Κι εγώ έχω ακούσει την άποψη από έναν γνωστό μου ομοφυλόφιλο που δοκίμασε με γυναίκες και μου έλεγε ότι του "βρωμάγανε" και ότι προτιμάει τους άντρες γιατί αυτοί του αρέσουν!

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ένας ομοφυλόφιλος έλκεται σεξουαλικά αλλά και συναισθηματικά από έναν ομόφυλό του, γουστάρει το σώμα του, τα υγρά του, τις μυρωδιές του αλλά και τη ψυχοσύνθεσή του.
ναι,αλλα αυτο που καταληγει κορυφωνεται?

μενει στα χαδια?

η υγιης-πληρης ερωτικη πραξη καταληγει στη σωματικη ενωση,,πεους με κολπο..
δεν υπαρχει η ηδονη χωρις λογο..

ε,οι ομοφυλοφιλοι,δεν μπορουν να εχουν φυσικη ολοκληρωση της ερωτικης ενωσης με τον αλλον..γιατι δεν εχουν τα καταλληλα οργανα..

οποτε αναγκαστηκα καταληγουν στην παρα φυσει ενωση..προσπαθωντας απεγνωσμενα να μιμηθουν την ενωση αρσενικου και θηλυκου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
on a side note:

εγραψα την μοναδικη εως τωρα τεκμηριομενη επιστημονικη θεση για την υπαρξη της ομοφυλοφυλιας και κανενας δεν εδωσε σημασια. ΛΟΛ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top