Ποιος θα είναι ο επόμενος πρωθυπουργός της Ελλάδας;

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Θα υπάρχει άραγε επόμενως πρωθυπουργός σε σύντομο χρονικό διάστημα... ποιός ξέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
εδω δεν ξερουμε αν θα υπαρχει χωρα ο προθυπουργος μας ενοιαξε:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το ΠΑΜΕ έκανε δύσκολη την ζωή στους μπαχαλάκηδες

για μενα το κΚΕ αξιζει και για δευτερο κομμα..

ο σιχαμερος αρτεμης ματσας - καρατζαφερης δεν αξιζει ουτε φτυσιμο..

Mετά τα σημερινά γεγονότα έχεις δίκαιο. Το ΚΚΕ τσίμπησε αρκετές ψήφους. Προτίμισε να κερδίσει αυτούς τους ψήφους από τη προστασία των μελών και του κόσμου που βρισκόταν στα μπλοκ της. Αυτά που μας κυβερνούν είναι τα ΜΜΕ και αυτό το έδειξε η σημερινή μέρα. Η μέρα είναι μαύρη για την αριστερά αφού αυτά που τους χωρίζουν φένεται να είναι περισσότερα από αυτά που τους ενώνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
κανενας να μην ειναι,..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
κανενας να μην ειναι,..

:hmm::hmm::hmm:: Νομίζω πως ρέπεις προς μία αναρχία ελκυστική και θελκτική, που ακόμη η ανθρωπότητα των ανώνυμων εταιρειών την περιγελάει ως "ουτοπική", δυστυχώς:(!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,861 μηνύματα.
:hmm::hmm::hmm:: Νομίζω πως ρέπεις προς μία αναρχία ελκυστική και θελκτική, που ακόμη η ανθρωπότητα των ανώνυμων εταιρειών την περιγελάει ως "ουτοπική", δυστυχώς:(!

Την ανατροπή την κάνει ο λαός και όχι οι ηγέτες - πρωθυπουργοί. Γι' αυτό έχει χεστεί ο Τόμσεν πάνω του, γιατί βλέπει υπαλλήλους στα Υπουργεία να κάνουν καταλήψεις. 30 χώρες έχει καταστρέψει μέχρι τώρα, η αντίδραση του Ελληνικού λαού του είναι πρωτόγνωρη.

Δεν βλέπω αυτοδυναμία κανενός, θα κάνουν έναν συνασπισμό συμφερόντων και θα συνεχίσουν τον δοσιλογισμό με την Τρόικα. Ήδη η Μέρκελ το είπε: Μόνιμη Επιτήρηση για πάντα στην Ελλάδα και οι επίτροποι θα γίνουν αφεντάδες.

Έλεγε όμως η Κόκκινη Ρόζα από τη φυλακή: "Σας το δηλώνω απερίφραστα, θα σας κυνηγήσω, θα καταδιώξω τη «βατραχοπαρέα» σας με ήχους πνευστών οργάνων, με κλαγγές καμτσικιών και με λυσσασμένα σκυλιά – όπως η Πενθεσείλια – αλλά, σεις προς θεού! δεν έχετε κανέναν Αχιλλέα ανάμεσά σας!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Φίλε μου Δόκτορα, αυτό το -1 σου, νομίζω, πως δίνει αξία στην απορία μου: "Γιατί:redface: ; "
:redface:: Θα μου απαντήσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Φίλε μου Δόκτορα, αυτό το -1 σου, νομίζω, πως δίνει αξία στην απορία μου: "Γιατί:redface: ; "
:redface:: Θα μου απαντήσεις;

Φίλε μου Νωεύ, αυτό το -1 στο δικό μου post υπαριθμόν 20, νομίζω, πως δίνει απάντηση. Εγώ βέβαια δεν ρώτησα γιατί - 1 στο δικό μου δημοισίευμα. Δεν περιγελά καμμιά ανώνυμη εταιρία την αναρχία. Η λογική την αρνείται. Η αναρχία των αγορών, η νεοφιλελεύθερη, νομίζετε ότι διαφέρει σε κάτι από την δική σας αναρχία ; Η αναρχία από όπου κι αν προέρχεται μας οδήγησε εδώ που είμαστε, φιλελεύθερη ή αριστερή το ίδιο μου κάνει και δεν την υποστηρίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Φίλε μου Νωεύ, ... Η λογική την αρνείται. ...

Αυτό ακριβώς εννοώ, ως "ανθρωπότητα των ανώνυμων εταιριών", φίλτατέ μου!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pasquale

Νεοφερμένος

Ο Pasquale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Μάλλον ο Τσίπρας... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
αυτό είναι πεποίθηση,ειρωνία ή απλά επιθυμία;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.

Αρίσταρχος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρίσταρχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
εκτιμω το κΚΕ ολο και παραπανω για την ευθυτητα τιμιοτητα στις αποψεις και τον πατριωτισμο του..

Ασχολίαστο...
Αλλά εντάξει άποψή σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mittenwald

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mittenwald αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 58 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Ασχολίαστο...
Αλλά εντάξει άποψή σου :)

Κι όμως πρέπει να σχολιαστεί:
Ξαφνικά θυμήθηκαν όλοι τον "πατριωτισμό". Ειδικά οι κυβερνώντες, που μας τον επανέφεραν πριν λίγο καιρό θεωρώντας "πατριωτικό" καθήκον την αποπληρωμή του χρέους - που οι ίδιοι σχεδόν δημιούργησαν.
Ξεχνάμε όμως πολύ εύκολα το πόσο γρήγορα κάποιος -οποιοσδήποτε- που χρησιμοποιούσε αυτόν τον όρο,
χαρακτηριζόταν "φασίστας", "εθνικιστής" και σχεδόν αμέσως έμπαινε στο περιθώριο.

Το ΚΚΕ τα τελευταία χρόνια θεωρώ ότι τήρησε τις θέσεις του, και ήταν πραγματικά πατριωτικές.
Το ερώτημα είναι ποια είναι η πατρίδα... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το ερώτημα είναι ποια είναι η πατρίδα... :)
Μην ειναι οι καμποι,Μην ειναι τα απαρτα ψηλα βουνα..:worry:


Ασχολίαστο...
Αλλά εντάξει άποψή σου :)
βασικα εγω ειμαι κεντρο-δεξιος..
και παρολαυτα εκτιμω την καθαροτητα του ΚΚε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

talismans

Νεοφερμένος

Ο talismans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Μάλλον δεν θα στηρίζεται σε ένα πρόσωπο

Για οικουμενική το βλέπω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Το ΚΚΕ τα τελευταία χρόνια θεωρώ ότι τήρησε τις θέσεις του, και ήταν πραγματικά πατριωτικές.
Το ερώτημα είναι ποια είναι η πατρίδα... :)

Υποτίθεται ότι είναι διεθνιστές, αλλά δεν είναι. Αν ήταν θα αναφωνούσαν δόξα στον Μιχαήλ Γκορμπατσόφ που συνέβαλε στην απελευθέρωση και στην ένωση της Ευρώπης και στην ένωση ΗΠΑ και Ευρώπης με τους Σοβιετικούς και δεν θα είχαν διασπαστεί σε ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟ και ΚΚΕ. 'Ομως αν τους ρωτήσεις, ακόμα και τώρα θεωρούν τον Γκορμπατσόφ προδότη και ιδανικότερη πατρίδα τους την σταλινική Σοβιετική 'Ενωση και τα γκούλακ πολύ αμφιβάλλω αν τα αποκήρυξαν ποτέ ουσιαστικά. 'Οταν πηγαίνε εκεί η συζήτηση σου λένε "κάνουμε αυτοκριτική, έχουμε κάνει λάθη", λες και τέτοια εγκλήματα είναι απλά λαθάκια, οπότε και πατριώτες μπάμιες είναι και διεθνιστές μπάμιες επίσης. Κάτι γεροντάκια άλλων αιώνων στην κοσμάρα τους και απίστευτοι ανθέλληνες, άθεοι και υλιστές μέχρι το μεδούλι στην πλειοψηφία τους, άρα και κυνικοί κατά βάθος, χωρίς πνευματικότητα, χωρίς ιερό και όσιο. Μήπως στους δικούς τους δεν κάνανε φοβερά εγκλήματα ; Ο Βελουχιώτης τί έπαθε ; και άλλοι πολλοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mittenwald

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mittenwald αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 58 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Υποτίθεται ότι είναι διεθνιστές, αλλά δεν είναι. Αν ήταν θα αναφωνούσαν δόξα στον Μιχαήλ Γκορμπατσόφ που συνέβαλε στην απελευθέρωση και στην ένωση της Ευρώπης και στην ένωση ΗΠΑ και Ευρώπης με τους Σοβιετικούς και δεν θα είχαν διασπαστεί σε ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟ και ΚΚΕ. 'Ομως αν τους ρωτήσεις, ακόμα και τώρα θεωρούν τον Γκορμπατσόφ προδότη και ιδανικότερη πατρίδα τους την σταλινική Σοβιετική 'Ενωση και τα γκούλακ πολύ αμφιβάλλω αν τα αποκήρυξαν ποτέ ουσιαστικά. 'Οταν πηγαίνε εκεί η συζήτηση σου λένε "κάνουμε αυτοκριτική, έχουμε κάνει λάθη", λες και τέτοια εγκλήματα είναι απλά λαθάκια, οπότε και πατριώτες μπάμιες είναι και διεθνιστές μπάμιες επίσης. Κάτι γεροντάκια άλλων αιώνων στην κοσμάρα τους και απίστευτοι ανθέλληνες, άθεοι και υλιστές μέχρι το μεδούλι στην πλειοψηφία τους, άρα και κυνικοί κατά βάθος, χωρίς πνευματικότητα, χωρίς ιερό και όσιο. Μήπως στους δικούς τους δεν κάνανε φοβερά εγκλήματα ; Ο Βελουχιώτης τί έπαθε ; και άλλοι πολλοί.

1) Διεθνιστές με την έννοια της κατάργησης των συνόρων (ως πρωταρχικός σκοπός) δεν είναι.
Θεωρούν ότι εφόσον οι προλετάριοι ενωθούν, τα σύνορα δεν θα έχουν καμμία αξία και κανένα λόγο ύπαρξης.
2) Σε άλλο μήνυμά μου, έγραψα ότι γενικά η αριστερά έχει πολύ μεγάλο μερίδιο ευθύνης για την κατάντια της πολιτικής σκέψης (στον κόσμο γενικότερα), μιας και είναι χωρισμένη σε πολλά κομμάτια. Να υποθέσουμε ότι χωρίστηκαν από αριβισμό;
3) Με τη διάλυση της Σ.Ε., βγήκαν τα απόρρητα έγγραφα για τη σφαγή στο Κατίν.
Τα έγγραφα είναι υπογεγραμμένα από τον ίδιο το Στάλιν και τον Μόλοτοφ, ενώ ένα από αυτά είναι και η προτροπή του Μπέρια προς το Στάλιν να αφανιστούν οι Πολωνοί αξιωματικοί. Παρ' όλα αυτά, ο Ριζοσπάστης δημοσίευσε άρθρο περί της προπαγάνδας εναντίον του Στάλιν (και έτσι θεωρεί έμμεσα εναντίον του κομμουνισμού), και προσπαθούσε να ψελλίσει ότι το έγκλημα έγινε από τους Ναζί.
https://www2.rizospastis.gr/story.do?id=4459057&publDate=
Και να είστε σίγουρος ότι πολλοί θεωρούν τα γκουλάγκ και τις δολοφονίες των "μικροαστών" και των "εχθρών της εργατικής τάξης" ως θεμιτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pasquale

Νεοφερμένος

Ο Pasquale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
αυτό είναι πεποίθηση,ειρωνία ή απλά επιθυμία;:P
Ούτε εγώ δεν ξέρω... ΛΟΛ!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top