• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ποιανού το βιολογικό ρολόι είναι χαλασμένο;

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Kι εγώ πλέον μπορώ να κοιμηθώ ό,τι ώρα να 'ναι αν ξαπλώσω. Σε γενικές γραμμές πάντως παλιότερα που δεν είχα το καθημερινό πρωινό ξύπνημα για την δουλειά, κοιμόμουν συνήθως 4 με 5 το πρωί και ξυπνούσα 12,1,2 το μεσημέρι. Πλέον μου είναι δύσκολο, εκτός αν βρίσκομαι σε άδεια και ό,τι ώρα και να κοιμηθώ το αργότερο 1 θα έχω σηκωθεί.. αν μάλιστα κοιμηθώ νωρίς μπορεί να ξυπνήσω και 10, πράγμα που μου φαίνεται αδιανόητο! Και πάντως έχω παρατηρήσει πως αν και νομίζω πως το βράδυ λειτουργώ καλύτερα, αν ξυπνήσω μέχρι τις 10 το πρωί, ό,τι ώρα και να έχω κοιμηθει (δηλ και στις 7 το πρωί), αισθάνομαι καλύτερα απ' ότι αν ξυπνήσω στις 2 το μεσημέρι, παρόλο που φυσικά νυστάζω. Αν όμως ξυπνήσω μεσημέρι, όλη την ημέρα είμαι σαν κοτόπουλο! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αυτό το έχει και ο δικός μου!! Ο,τι ώρα ξαπλώσει μπορεί να κοιμηθεί! :blink:

εχμ... βάλτε με κι εμένα στο κλαμπ των "κοιμάμαι ότι ώρα να ναι και σε ότι θεση να ναι" :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Έχω ακριβώς το ίδιο θέμα (δεν θα το πω πρόβλημα, δεν με βολεύει) με εσένα Michelle.. Εδώ και 2 χρόνια σχεδόν, πέφτω πολύ αργά το βράδυ (νωρίς το πρωί στην ουσία), κοιμάμαι γύρω στις 10 ώρες, αν όχι παραπάνω, κι έτσι κυλάει η ζωή μου. Πραγματικά αποδίδω καλύτερα τη νύχτα, αλλά εντάξει, όταν επί δύο χρόνια έχεις κάνει την νύχτα μέρα, δεν έχεις και πολλές επιλογές.

Έχω κάνει προσπάθειες να αλλάξω το ρολόι μου, τις οποίες θα χαρακτηρίσω άκρως αποτυχημένες. Όχι όλες, αλλά η πλειοψηφία. Ποτέ δεν προσπάθησα πολύ πάντως. Πιστεύω ότι αν το προσπαθούσα πιστά θα μπορούσα να το διορθώσω.

Μεγάλο ρόλο παίζει και η παρουσία του πισιού μου. Όπως ειπώθηκε και παραπάνω, το πισί δεν βοηθάει. Έχω φτάσει να σκέφτομαι ότι οι 6 ώρες της νύχτας (12-6) δεν είναι και τίποτα φοβερό, μου φαίνονται λίγες ώρες. Σκεφτόμουν σήμερα μάλιστα, ότι μου κάνει εντύπωση αυτό που λέμε μπαρότσαρκα. Δηλαδή, ξεκινάς ας πούμε κατά τη 1 και γυρνάς σπίτι στις 6, έχοντας περάσει από 5 μαγαζιά ή κάτι τέτοιο; Big deal! Πέντε ώρες μου φαίνονται πολύ μικρό χρονικό διάστημα.

Τελοσπάντων, αυτά είχα να δηλώσω. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έχω ακριβώς το ίδιο θέμα (δεν θα το πω πρόβλημα, δεν με βολεύει) με εσένα Michelle.. Εδώ και 2 χρόνια σχεδόν, πέφτω πολύ αργά το βράδυ (νωρίς το πρωί στην ουσία), κοιμάμαι γύρω στις 10 ώρες, αν όχι παραπάνω, κι έτσι κυλάει η ζωή μου. Πραγματικά αποδίδω καλύτερα τη νύχτα, αλλά εντάξει, όταν επί δύο χρόνια έχεις κάνει την νύχτα μέρα, δεν έχεις και πολλές επιλογές.

Έχω κάνει προσπάθειες να αλλάξω το ρολόι μου, τις οποίες θα χαρακτηρίσω άκρως αποτυχημένες. Όχι όλες, αλλά η πλειοψηφία. Ποτέ δεν προσπάθησα πολύ πάντως. Πιστεύω ότι αν το προσπαθούσα πιστά θα μπορούσα να το διορθώσω.

Μεγάλο ρόλο παίζει και η παρουσία του πισιού μου. Όπως ειπώθηκε και παραπάνω, το πισί δεν βοηθάει. Έχω φτάσει να σκέφτομαι ότι οι 6 ώρες της νύχτας (12-6) δεν είναι και τίποτα φοβερό, μου φαίνονται λίγες ώρες. Σκεφτόμουν σήμερα μάλιστα, ότι μου κάνει εντύπωση αυτό που λέμε μπαρότσαρκα. Δηλαδή, ξεκινάς ας πούμε κατά τη 1 και γυρνάς σπίτι στις 6, έχοντας περάσει από 5 μαγαζιά ή κάτι τέτοιο; Big deal! Πέντε ώρες μου φαίνονται πολύ μικρό χρονικό διάστημα.

Τελοσπάντων, αυτά είχα να δηλώσω. :D
Κι εγώ θα έλεγα οτι δεν έχω προσπαθήσει αρκετά.

Δεν κατάλαβα αυτό που λες περι λίγου χρόνου. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Γουέλ..

Οι ώρες που κάθομαι μπροστά στο πισί, περνάνε τόσο γρήγορα, που δεν μου κάνει αίσθηση πια το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, 12-6. Παρόλο που 6 ώρες είναι πολλές, εμένα μου φαίνονται πολύ λίγες, καθώς τα τελευταία δύο χρόνια τις έχω συνδέσει με μια ασχολία που τις κάνει να φαίνονται ότι περνάνε πάρα πολύ γρήγορα. Μιλάω πάντα για τις συγκεκριμένες ώρες, 12 το βράδυ με 6 το πρωί.

Τώρα; :redface: Αν ούτε αυτό βγάζει νόημα, σχώρα με, δεν είμαι και στα καλύτερά μου :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Γουέλ..

Οι ώρες που κάθομαι μπροστά στο πισί, περνάνε τόσο γρήγορα, που δεν μου κάνει αίσθηση πια το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, 12-6. Παρόλο που 6 ώρες είναι πολλές, εμένα μου φαίνονται πολύ λίγες, καθώς τα τελευταία δύο χρόνια τις έχω συνδέσει με μια ασχολία που τις κάνει να φαίνονται ότι περνάνε πάρα πολύ γρήγορα. Μιλάω πάντα για τις συγκεκριμένες ώρες, 12 το βράδυ με 6 το πρωί.

Τώρα; :redface: Αν ούτε αυτό βγάζει νόημα, σχώρα με, δεν είμαι και στα καλύτερά μου :redface:
Τώρα κατάλαβα και συμφωνώ απόλυτα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Ωραία! :D

Τώρα μένει μόνο να κόψουμε το πισί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soraya

Νεοφερμένος

Η Soraya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Πιστευω οτι απλα εχει συνηθισει ετσι ο οργανισμος σου και λογω του οτι μαλλον για να λειτουργεις με αυτα τα ωραρια δεν ειχες καποια συγκεκριμενη υποχρεωση που να σε αναγκαζει να κοιμασαι κανονικα το βραδυ και να ξυπνας πρωι οπως οι περισσοτεροι ανθρωποι.
Οταν γινει αυτο, σιγα σιγα θα προσαρμοστεις στα νεα δεδομενα.
Επισης εγω υποστηριζω και την αποψη που λεει οτι ολα αυτα εχουν και μια δοση κληρονομικοτητας.
Ας πουμε εγω εχω αλλη ιδιαιτεροτητα στον υπνο. Κοιμαμαι κανονικα το βραδυ, αλλα ο υπνος μου ειναι ελαφρυς και το πρωι σηκωνομαι πανευκολα, ενω κατα τη διαρκεια του υπνου σιγουρα θα ξυπνησω 2-3 φορες. Οταν ομως πεσω το μεσημερι να κοιμηθω, κοιμαμαι απιστευτα βαρια και αμα με αφησεις μπορει να κοιμηθω 7ωρο συνεχομενο και οταν ξυπνησω δεν μπορω να παρω τα ποδια μου απο το ζαβλακωμα. Οι περισσοτεροι ανθρωποι λειτουργουν αναποδα. Η μαμα μου ειναι ακριβως ετσι ομως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πιστευω οτι απλα εχει συνηθισει ετσι ο οργανισμος σου και λογω του οτι μαλλον για να λειτουργεις με αυτα τα ωραρια δεν ειχες καποια συγκεκριμενη υποχρεωση που να σε αναγκαζει να κοιμασαι κανονικα το βραδυ και να ξυπνας πρωι οπως οι περισσοτεροι ανθρωποι.
Οταν γινει αυτο, σιγα σιγα θα προσαρμοστεις στα νεα δεδομενα.
Επισης εγω υποστηριζω και την αποψη που λεει οτι ολα αυτα εχουν και μια δοση κληρονομικοτητας.


Μπα, είχα. Οκ, η δουλειά μου γίνεται οποιαδήποτε ώρα (εκτός σπάνιων περιπτώσεων), αλλά είχα σχολείο, σχολή. Και τότε είχα πρόβλημα. Έπαιρνα απουσίες στο σχολείο τα πρωινά, έχανα πρωινές παραδόσεις στη σχολή... :/:
Και φέτος που ξεκινάω νέα σχολή, με προβληματίζει αρκετά αυτό το θέμα, μιας και φοβάμαι μην πάθω το ίδιο. :(

Όσον αφορά την κληρονομικότητα, και η μαμά μου ξενυχτάει (ελεύθερη επαγγελματίας γαρ...) αλλά όχι τόσο πολύ, δλδ κοιμάται κατά τις 4 και ξυπνάει κατά τις 11-12.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lady3321

Νεοφερμένος

Η Peace brothers αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Κι εγώ μια από τα ίδια και χειρότερα..Τεράστιο πρόβλημα.Τώρα πχ είμαι ξύπνια απο τις 4 και σε λίγο θα φύγω για σχολή..
Το κουσούρι βέβαια το έχω από μικρή αλλά από τότε που ασχολούμαι με τα pc εδώ και 11 χρόνια το κακό έχει παραγίνει..Ο κόμπος έχει φτάσει στο χτένι..Το ποτήρι ξεχείλησε..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Πιο καλοκουρδισμένο ρολόι από το δικό μου (και του συζύγου) δεν έχω ξαναδεί.
Η συνήθεια από το σχολείο και τη σχολή (ποτέ μα ποτέ διάβασμα το βράδυ, είμαι πρωινός τύπος), έγινε συνήθεια εργασίας: νάνι από 10.30-11.30, ξύπνημα στις 7 και κάτι, είτε είναι εργάσιμη είτε όχι. Και ύπνος τα μεσημέρια του σαββατοκύριακου.
Προχτές που κοιμηθήκαμε στις 2 τα ξημερώματα, ξυπνήσαμε στις 8, χωρίς ξυπνητήρι.
Συνήθεια είναι πιστεύω, όπως ο καφές και το τσιγάρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάντως το πισί σε ξυπνάει στάνταρ, το 'χω παρατηρήσει πολλάκις! Για αυτό και αποφάσισα χτες και το μετακόμισα στο σαλόνι από την κρεβατοκάμαρα που ήταν.. κι έμεινα απλά ως τις 2 στο σαλόνι να χαζεύω! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Πριν λίγο συζήταγα για το θέμα με έναν ψυχίατρο. Αρχικά μου είπε ότι δε θεωρείται πρόβλημα εκτός αν ο ίδιος που το έχει το αισθάνεται σαν πρόβλημα.
Στο εργαστήρι ύπνου, μου είπε ότι πάνε και ψυχίατροι και νευρολόγοι και όχι μόνο πνευμονολόγοι, αλλα πριν καταφύγει κάποιος εκεί, μπορεί να ακολουθήσει κάποιους απλούς κανόνες υγιεινής ύπνου.
Βασική προϋπόθεση είναι να θέλει να αλλάξει το πρόγραμμά του. Αν κάποιος ξενυχτήσει ένα βράδυ πρέπει να προσπαθήσει να μείνει ξύπνιος και την επόμενη μέρα ώστε το ερχόμενο βράδυ να είναι πτώμα. Μετά πρέπει να απομακρύνει από το υπνοδωμάτιο οτιδήποτε μπορεί να τον αποσπά. Πρέπει να αποφεύγει τους καφέδες και τον μεσημεριανό ύπνο, τουλάχιστον για όσο διάστημα προσπαθεί να φέρει τον κύκλο του ύπνου του εκεί που θέλει
Αυτά θυμάμαι προς το παρόν, αν μου έρθει και τίποτα άλλο, εδώ είμαστε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πριν λίγο συζήταγα για το θέμα με έναν ψυχίατρο. Αρχικά μου είπε ότι δε θεωρείται πρόβλημα εκτός αν ο ίδιος που το έχει το αισθάνεται σαν πρόβλημα.
Στο εργαστήρι ύπνου, μου είπε ότι πάνε και ψυχίατροι και νευρολόγοι και όχι μόνο πνευμονολόγοι, αλλα πριν καταφύγει κάποιος εκεί, μπορεί να ακολουθήσει κάποιους απλούς κανόνες υγιεινής ύπνου.
Βασική προϋπόθεση είναι να θέλει να αλλάξει το πρόγραμμά του. Αν κάποιος ξενυχτήσει ένα βράδυ πρέπει να προσπαθήσει να μείνει ξύπνιος και την επόμενη μέρα ώστε το ερχόμενο βράδυ να είναι πτώμα. Μετά πρέπει να απομακρύνει από το υπνοδωμάτιο οτιδήποτε μπορεί να τον αποσπά. Πρέπει να αποφεύγει τους καφέδες και τον μεσημεριανό ύπνο, τουλάχιστον για όσο διάστημα προσπαθεί να φέρει τον κύκλο του ύπνου του εκεί που θέλει
Αυτά θυμάμαι προς το παρόν, αν μου έρθει και τίποτα άλλο, εδώ είμαστε. :)
Μπρρρ... Δεν ξέρω τελικά τι είναι χειρότερο, αυτό ή το άθλιο ωράριο μου; :P

(ευχαριστώ πάντως :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εμένα το ωράριό μου ειναι στάνταρ. Ύπνος 1-2 αν είμαι σπίτι, ξύπνημα 9. Αν το μεσημέρι είμαι σπίτι ΠΑΝΤΑ θα κοιμηθώ, αλλά δεν επηρεάζει πολύ το τι ώρα θα πέσω για ύπνο μετά (θα το ξενυχτίσω ακόμα κι αν δεν κοιμηθώ μεσημέρι). Η μόνη εξαίρεση όταν κάνω κάτι πολύ κουραστικό (τον Ιούνιο ας πούμε που πήγαινα πέρα-δώθε Γλασκώβη-Εδιμβούργο και ξυπνούσα 6 γύριζα κομμάτια και κοιμόμουν από τις 9.30 κάνοντας με κόπο 1 ντους)!

Αυτό που μου έκανε εντύπωση όσον αφορά το πόσο καλοκουρδισμένο ρολόι έχω, είναι ότι επί 3 εβδομάδες που ήμουν Αμερική το καλοκαίρι δεν κοιμόμουν καλά και μόλις γύρισα, ενώ οι άλλοι υπέφεραν, εγώ μπήκα από το 1ο βράδυ στους ρυθμούς μου, καταλαβαίνοντας ότι όλο τον καιρό εκτός λειτουργούσα σε ευρωπαϊκή ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Εγω παλι τι να πω... Κοιμαμαι οποτε θελω και αν θελω. Τις καθημερινες κοιμαμαι καπου μεταξυ 12-2 και ξυπναω στις 8. Τα Σαββατοκυριακα κοιμαμαι ξημερωματα και ξυπναω 10-12 ωρες μετα... Και την Δευτερα ξανα στην ωρα μου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Μπα, είχα. Οκ, η δουλειά μου γίνεται οποιαδήποτε ώρα (εκτός σπάνιων περιπτώσεων), αλλά είχα σχολείο, σχολή. Και τότε είχα πρόβλημα. Έπαιρνα απουσίες στο σχολείο τα πρωινά, έχανα πρωινές παραδόσεις στη σχολή... :/:
Και φέτος που ξεκινάω νέα σχολή, με προβληματίζει αρκετά αυτό το θέμα, μιας και φοβάμαι μην πάθω το ίδιο. :(
Α εδώ θα αποστασιοποιηθώ, αφού το ωράριο αυτό το απέκτησα ενώ ήμουν φοιτητής. Στο σχολείο δεν είχα ποτέ πρόβλημα, με ξυπνούσαν και πήγαινα. Γενικά πάντως κάνω αυτό που είπε ο faithplus1 αν θέλω να το διορθώσω επειδή την μεθεπόμενη πρέπει να ξυπνήσω νωρίς, φροντίζω να μην κοιμηθώ το πρωί, αλλά το βράδυ της επόμενης που θα είμαι πτώμα, έτσι ώστε με το 10ωρο ύπνου να είμαι ξύπνιος στις 8 πχ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
Δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα με τον υπνο...Σιγουρα δεν ανηκω στην πρωτη κατηγορια απο τις δυο που εχεις στο πρωτο ποστ..
Αν ξενυχτησω ενα βραδυ και κοιμηθω κατα τις 4 ας πουμε, θα ξυπνησω κατα τις 12...
Φυσιολογικα κοιμαμαι σιγουρα μετα τις 12(αν προσπαθησω πιο πριν το μονο που καταφερνω ειναι να στριφογυρναω στο κρεβατι..) και ξυπναω 10 11 αν δεν εχω να κανω κατι και δεν ειμαι κουρασμενη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top