Ιδέες και προτάσεις για δώρα

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Τελικά παζλ της πήρα. :P
Tις μπάρμι τις μισεί και δεν διαθέτω τα λεφτά για τάμπλετ αν και θα της άρεσε πολύ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Ένα βιβλίο είναι πάντα μια λύση, λίγο κλασική αλλα απο την άλλη διαχρονική ! Σίγουρα κάτι ηλεκτρονικό όπως ένα tablet αποτελεί εγγυημένη λύση αλλα λίγο δαπανηρή :P Αν πρόκειται για κορίτσι ένα κόσμημα ειναι επίσης ωραίο δώρο!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
νομίζω πως το καλύτερο δώρο είναι αυτό που γίνεται από καρδιάς και έχει συναισθηματική αξία. πάντως, σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση, τα tiger έχουν γλυκά και πρωτότυπα δωράκια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
νομίζω πως το καλύτερο δώρο είναι αυτό που γίνεται από καρδιάς και έχει συναισθηματική αξία. πάντως, σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση, τα tiger έχουν γλυκά και πρωτότυπα δωράκια

Δεν το συζητώ, για τους αγαπημένους σου ανθρώπους αυτά ειναι τα καλύτερα δώρα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Guys, σε λίγες μέρες έχει γενέθλια η κολλητή μου και δεν έχω ιδέα τι δώρο να της κάνω!Δεν νομίζω ότι έχει ανάγκη από κάτι συγκεκριμένο.
Καμία πρόταση;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Guys, σε λίγες μέρες έχει γενέθλια η κολλητή μου και δεν έχω ιδέα τι δώρο να της κάνω!Δεν νομίζω ότι έχει ανάγκη από κάτι συγκεκριμένο.
Καμία πρόταση;:)

Της αρέσουν τα γλυκανάλατα "best friends 4ever" etc..?
(εμένα προσωπικά καθόλου, αλλά πολλοί τρελαίνονται:worry::sick:)

Ή κάτι συμβολικό, αν έχει πάθος/εμμονή με κάτι τώρα τελευταία (πχ μουσική ή μία γλώσσα ή έναν τραγουδιστή) πάρε κάτι σχετικό, μία βιογραφία, ένα βιβλίο..
Επίσης πολύ ωραία πράγματα έχει στο gatzet.gr, φθηνά κάνει μεταφορές και με αντικαταβολή.
Μπορείς να της κάνεις δώρο και κάτι σαν εμπειρία, αν έχεις λεφτά, πχ μαθήματα πιάνου ή ελεύθερης πτώσης (λέμε τώρα παραδείγματα), ένα ταξίδι (money money money money) ή εισιτήρια για μία παράσταση or something...
Ή κάτι αστείο, μιας που είναι και κολλητή, να την "πειράξεις", ξέρω γω...
Εμένα μου αρέσουν πολύ τα "προσωπικά" δώρα, τα δώρα δηλαδή που ο άλλος φαίνεται ότι με ξέρει, ότι κάθισε και το διάλεξε και δεν πήρε στην τύχη ένα βιβλίο ή μία μπλούζα. Αυτά που έχουν ως βάση την προσωπικότητά μου, τα ενδιαφέροντά μου, αυτά που έγιναν καθαρά για μένα και δεν ήταν κομμάτι μίας λίστας "gift's for your best friend".. Και αυτά είναι που εκτιμώ πιο πολύ απ' όλα και τρελαίνομαι να ανταποδίδω.
Άλλωστε, για μένα η επιλογή του δώρου είναι ιερή διαδικασία (τώρα τι σου λέω κι εσένα, λες και σε νοιάζει, απλά άσε με να παραληρήσω λίγο:redface:).. Εκτός του ότι τρελαίνομαι να κάνω δώρα, τα Χριστούγεννα ξόδεψα πάνω από 200Ε, μου αρέσει να επιλέγω γι ατον καθένα ακριβώς αυτό που του ταιριάζει, να ψάχνω, να συγκρίνω, να φαντάζομαι αντιδράσεις, κι ας δώσω στο τέλος το μισό μου πορτοφόλι... Είναι ωραίο πράγμα να δίνεις δώρα, δίνεις χαρά ρε φίλε :D
Εντάξει, τελείωσα, keep scrolling:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μια χαρα τα λεμε εδω ολα ωραια, δινουμε ιδεες..
Για δωστε ομως και σε μενα μια ιδεα.. Θελω να μου κανουν ενα δωρο κομματακι ακριβο, πως θα τους το εντρυφησω, θα τους το περασω εμμεσως πλην σαφως μπας κ φιλοτιμηθει καποιος να μου το παρει.. Ή θα μεινω με τη λαχταρα ή θα κσταληξω να κανω οικονομιες να μου το παρω... Για πειτε για πειτε..:D
Υς. Γενικα ΔΕΝ ζηταω! Αλλα αυτο ΤΟ ΘΕΛΩ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Μια χαρα τα λεμε εδω ολα ωραια, δινουμε ιδεες..
Για δωστε ομως και σε μενα μια ιδεα.. Θελω να μου κανουν ενα δωρο κομματακι ακριβο, πως θα τους το εντρυφησω, θα τους το περασω εμμεσως πλην σαφως μπας κ φιλοτιμηθει καποιος να μου το παρει.. Ή θα μεινω με τη λαχταρα ή θα κσταληξω να κανω οικονομιες να μου το παρω... Για πειτε για πειτε..:D
Υς. Γενικα ΔΕΝ ζηταω! Αλλα αυτο ΤΟ ΘΕΛΩ! :P

Πέτα το σε κάθε συζήτηση, με κάθε ευκαιρία, πχ "θέλω να πάω τουαλέτα", "αχχχχ κι εγώ θέλω το τάδεε *σνιφ*λυγμ*σπαραγμ*", ή "mindcircus σου άφησα 5 ευρώ για γάλατα και ψωμί αύριο το πρωί", "ξέρεις μαμά ότι αν είχα άλλα 195 θα μπορούσα να πάρω το τάδε;;; Τι άδικη ζωή..." :P
Αυτό στους φίλους γίνεται πιο εύκολα, αν είχες εμένα κολλητή ας πούμε θα σου το είχα πάρει την επόμενη μέρα γιατί είμαι πολύ ευαίσθητη σε κάτι τέτοια, αλλά γενικά αν κάνεις τον μισό πληθυσμό να ξέρει ότι η mindcircus τρελαίνεται για το τάδε, κάποιος θα φιλοτιμηθεί :whistle:
Αααααα εδώ βοηθάει πολύ ο μπαμπάς, ο οποίος (ή, έστω, οι μπαμπάδες στην πλειοψηφία τους), με λίγα χαδάκια, δύο γλυκόλογα κι ένα απόγευμα μαζί θα σου πάρει μία κούτα από το ό,τι-είναι-αυτό-που-θες... :angelnot:
Αλήθεια, τι είναι;; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Για ένα καλο φίλο θα διάλεγα κατι συμβολικό...και μια αφιέρωση ωραία θα ήταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Πέτα το σε κάθε συζήτηση, με κάθε ευκαιρία, πχ "θέλω να πάω τουαλέτα", "αχχχχ κι εγώ θέλω το τάδεε *σνιφ*λυγμ*σπαραγμ*", ή "mindcircus σου άφησα 5 ευρώ για γάλατα και ψωμί αύριο το πρωί", "ξέρεις μαμά ότι αν είχα άλλα 195 θα μπορούσα να πάρω το τάδε;;; Τι άδικη ζωή..." :P
Αυτό στους φίλους γίνεται πιο εύκολα, αν είχες εμένα κολλητή ας πούμε θα σου το είχα πάρει την επόμενη μέρα γιατί είμαι πολύ ευαίσθητη σε κάτι τέτοια, αλλά γενικά αν κάνεις τον μισό πληθυσμό να ξέρει ότι η mindcircus τρελαίνεται για το τάδε, κάποιος θα φιλοτιμηθεί :whistle:
Αααααα εδώ βοηθάει πολύ ο μπαμπάς, ο οποίος (ή, έστω, οι μπαμπάδες στην πλειοψηφία τους), με λίγα χαδάκια, δύο γλυκόλογα κι ένα απόγευμα μαζί θα σου πάρει μία κούτα από το ό,τι-είναι-αυτό-που-θες... :angelnot:
Αλήθεια, τι είναι;; :D


Θα προσπαθήσω να το κάνω αν και πιστεύω οτι μετά θα νιώσω άβολα.
Ασε που δεν ειναι του στυλ μου ουτε χιουμοριστικα να λεω τετοια...
Μπορει να πεταξω καμμια ατακα κ βλεπουμε.. Το ζητημα ειναι πως το θελω πολυ.. Και ισως το σκεφτω σοβαρα να το κανω εγω δωρο στον εαυτο μου με την πρωτη ευκαιρια..
Ειναι ενα δαχτυλίδι με πέτρα που μπλεδοπρασινίζει.. Αρχικα νομισα πως ειναι ασημενιο οταν το ειδα, αλλα βλεποντας την τιμη του, μαλλον για πλατινα μιλαμε.. Οποτε καταλαβαινεις ειναι ενα αρκετα ακριβο δωρο..
Αχ..

Εν τω μεταξυ-μη γελασεις- εχω μια τσαντα στο ιδιο χρωμα με την πετρα και τα φανταστηκα μαζι. Ασχετο εν τω μεταξυ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Θα προσπαθήσω να το κάνω αν και πιστεύω οτι μετά θα νιώσω άβολα.
Ασε που δεν ειναι του στυλ μου ουτε χιουμοριστικα να λεω τετοια...
Μπορει να πεταξω καμμια ατακα κ βλεπουμε.. Το ζητημα ειναι πως το θελω πολυ.. Και ισως το σκεφτω σοβαρα να το κανω εγω δωρο στον εαυτο μου με την πρωτη ευκαιρια..
Ειναι ενα δαχτυλίδι με πέτρα που μπλεδοπρασινίζει.. Αρχικα νομισα πως ειναι ασημενιο οταν το ειδα, αλλα βλεποντας την τιμη του, μαλλον για πλατινα μιλαμε.. Οποτε καταλαβαινεις ειναι ενα αρκετα ακριβο δωρο..
Αχ..

Εν τω μεταξυ-μη γελασεις- εχω μια τσαντα στο ιδιο χρωμα με την πετρα και τα φανταστηκα μαζι. Ασχετο εν τω μεταξυ :D

:eek::eek::inlove::inlove::inlove:
αν και πιστεύω ότι, αν δεν είναι στον χαρακτήρα σου τέτοιο χιούμορ, καλύτερα μην το επιχειρήσεις ή, έστω, μην το παρακάνεις γιατί θα είναι προφανής ο σκοπός.. :worry::P Αν έχεις την δυνατότητα πάντως, πιστεύω είναι καλύτερα να το πάρεις μόνη σου. Άντε να βοηθήσει και η γιαγιά λίγο (με ανοιχτά χαρτιά όμως, "γιαγιά δες αυτό το δαχτυλίδι και φαντάσου το στο χέρι της εγγονής σου, ωραία, τώρα πρέπει να την βοηθήσεις να το αποκτήσει:angel:")
Στο ίντερνετ το βρήκες; Το έχεις φωτογραφία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
:eek::eek::inlove::inlove::inlove:
αν και πιστεύω ότι, αν δεν είναι στον χαρακτήρα σου τέτοιο χιούμορ, καλύτερα μην το επιχειρήσεις ή, έστω, μην το παρακάνεις γιατί θα είναι προφανής ο σκοπός.. :worry::P Αν έχεις την δυνατότητα πάντως, πιστεύω είναι καλύτερα να το πάρεις μόνη σου. Άντε να βοηθήσει και η γιαγιά λίγο (με ανοιχτά χαρτιά όμως, "γιαγιά δες αυτό το δαχτυλίδι και φαντάσου το στο χέρι της εγγονής σου, ωραία, τώρα πρέπει να την βοηθήσεις να το αποκτήσει:angel:")
Στο ίντερνετ το βρήκες; Το έχεις φωτογραφία;


Σε μια βιτρίνα το ειδα στην περιοχη που μενω..
Εδω και κανα τριμηνο παει κι οποτε περναω το χαζευω. Βεβαια δεν μπηκα ποτε να το δοκιμασω...
Τελοσπαντων.. Μπορει να μεινω με τον καημο ΕΚΤΟΣ αν καποιος μπει στο μυαλο μου ή πιασω αυριο το τζοκερ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spooky29

Νεοφερμένος

Η Spooky29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
παρομοια ερωτηση αλλα αυριο εχει η κολλητη μου γιορτη τι προτεινετε να της παρω;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ουτε ηλικια μας ειπες, ουτε γουστα, καθολου στοιχεια..

Παρτης ενα φουλαρι :?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Spooky μας φώτισες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Μια χαρα τα λεμε εδω ολα ωραια, δινουμε ιδεες..
Για δωστε ομως και σε μενα μια ιδεα.. Θελω να μου κανουν ενα δωρο κομματακι ακριβο, πως θα τους το εντρυφησω, θα τους το περασω εμμεσως πλην σαφως μπας κ φιλοτιμηθει καποιος να μου το παρει.. Ή θα μεινω με τη λαχταρα ή θα κσταληξω να κανω οικονομιες να μου το παρω... Για πειτε για πειτε..:D
Υς. Γενικα ΔΕΝ ζηταω! Αλλα αυτο ΤΟ ΘΕΛΩ! :P

Αν το πεις σε όλους τους γνωστούς σου θέλω το τάδε για τα γενέθλια μου και μοιραστούν το ποσό; Ετσι θα σαι και εσύ ευχαριστημένη αφού θα χεις πάρει αυτό που θες και οι άλλοι δεν θα ξοδευτούν τόσο, όσο αν έπαιρναν ο καθένας το δικό του δώρο για σένα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi-20

Νεοφερμένος

Η evi-20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα τη γνώμη σας για ένα δώρο που έχω σκεφτεί να κάνω στον φίλο μου στη γιορτή του. Θέλω να του πάρω κινητό γιατί αυτό που έχει δεν είναι πολύ καλό και γενικά και θέλει να το αλλάξει αλλά και πρόσφατα του έπεσε σε νερό και από τότε δεν λειτουργεί όπως πριν. Το θέμα είναι όμως ότι αυτός στη δική μου γιορτή δεν μου πήρε κάτι απλά μου έδωσε ένα ημερολόγιο που είχε στο σπίτι και το οποίο το βρήκε τελευταία στιγμή και ενώ είχα πάει εγώ εκεί γιατί αισθάνθηκε άσχημα που δεν είχε πάρει κάτι. Όμως δεν έχω καταλάβει (παρόλο που αυτός είναι τυπικός σε κάτι τέτοια και δεν του ξεφεύγουνε γιορτές σημαντικών για τον ίδιο προσώπων και μάλιστα με δική του πρωτοβουλία γιόρταζουμε κάθε μήνα την επέτειο μας και μου έχει κάνει διάφορα δώρα-είμαστε μαζί 5 μήνες-) γιατί δεν μου πήρε δώρο. Αυτός είπε ότι το ξέχασε γιατί είχε πολλά να κάνει την προηγούμενη μέρα που όντως είναι αλήθεια,εξακριβωμένα και δεν ήθελε να μου το δώσει μετά την γιορτή μου. Απλά εγώ περίμενα ότι θα το έίχε προετοιμάσει μέρες πριν όπως εχει τύχει να κάνει άλλες δυο φορές σε επέτοιο μας. Το θέμα όμως είναι ότι δεν δίνω τόση σημασία σ αυτό αν και θα ήθελα και την γνώμη σας πάνω σ αυτό. Εγώ όπως ήδη σας είπα θέλω να του πάρω το κινητό όμως λέτε να τον φέρω σε πολύ δύσκολη θέση ή να κάνω αυτό που αισθάνομαι απλά; Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,046 μηνύματα.
.....δώρο που έχω σκεφτεί να κάνω στον φίλο μου στη γιορτή του. ..... Το θέμα είναι όμως ότι αυτός στη δική μου γιορτή δεν μου πήρε κάτι ........ Απλά εγώ περίμενα ότι θα το έίχε προετοιμάσει μέρες πριν όπως εχει τύχει να κάνει άλλες δυο φορές σε επέτειο μας. Το θέμα όμως είναι ότι δεν δίνω τόση σημασία σ αυτό αν και θα ήθελα και την γνώμη σας πάνω σ αυτό. Εγώ όπως ήδη σας είπα θέλω να του πάρω το κινητό όμως λέτε να τον φέρω σε πολύ δύσκολη θέση ή να κάνω αυτό που αισθάνομαι απλά;
Ίσως κάνω λάθος, όμως νομίζω ότι αν αισθανόσουν ωραία τη σχέση σου, θα του έπαιρνες το δώρο του, χωρίς καν να κάνεις τις σκέψεις σχετικά με το ότι αυτός σε ξέχασε στη δική σου γιορτή.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ίσως κάνω λάθος, όμως νομίζω ότι αν αισθανόσουν ωραία τη σχέση σου, θα του έπαιρνες το δώρο του, χωρίς καν να κάνεις τις σκέψεις σχετικά με το ότι αυτός σε ξέχασε στη δική σου γιορτή.


πανω κατω αυτα θα της ελεγα οταν ειδα το ποστ της, αλλα ειπα να μη γινω κακια. Οταν αγαπας τον αλλο και εισαι καλα στην σχεση σου παιρνεις οτι δωρο σου αρεσει χωρις να συγκρινεις την δικη του χειρονομια, την τιμη, κλπ. Ο ανθρωπος στην τελικη μπορει να μην ειχε χρονο, μπορει να ξεχασε την γιορτη της ή μπορει να μην ειχε την οικονομικη ανεση για κατι αλλο. Εγω παντως θα ημουν ευτυχισμενη αν μου εκανε δωρο μια καρτα ή ακομα και ενα post it note με ευχες. Η κινηση μετραει και οχι η τιμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Η κοπελα αναρωτηθηκε, γιατι την ειχε συνηθισει στα δωρα, δεν ειπε να μην του κανει δωρο επειδη δεν της εκανε. Αφου ειπε δεν εστιαζει εκει, αλλα στο γεγονος πως αν του κανει δωρο, μηπως τον φερει σε δυσκολη θεση. Και εγω θα απαντησω πως δεν πιστευω οτι θα ερθει σε δυσκολη θεση, να κανεις αυτο που αισθανεσαι. Τωρα το γιατι δε σου κανε ενα δωρακι, οκ δεν πειραζει, μαλλον το ξεχασε πιστευω. Μπορει να θυμαται την επετειο επειδη την γιορταζετε τακτικα, αλλα η γιορτη ειναι καθε χρονο, οποτε να μην θυμοταν. Μη δινεις σημασια, παρτου εσυ το κινητακι του και θα ξετρελαθει! Μεγεια του και Χρονια σου Πολλα παρεπιπτοντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top