Τι κάνουμε σε περίπτωση μέθης;

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Απολαύστε το. Ειδάλλως μην πίνετε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Νομίζω είναι μεγάλο στοίχημα με τον εαυτό μας να καταλάβουμε τα όριά μας. Εγώ για παράδειγμα αντέχω μέχρι 3 τσίπουρα. Στα 4 είμαι ζάντα (είμαι και 49 κιλά άνθρωπος). Οπότε πίνω μέχρι 3, κάνω λίγο κεφάλι και είμαι πολύ "μάλιστα". :P Ευτυχώς καταλαβαίνω εκείνη τη στιγμή ότι δεν κάνει να πιω άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το χειροτερο πουχω δει ,να ειναι μια φοιτητρια ιατρικης καραφυτο σε ενα μπαρ και ζηταει ενα κοκτειλ και ο μπαρμαν της εβαλε αυγο ωμο με σαντιγυ επανω.Και αυτη να το πινει και να λεει τελειο.Και να της λεει ο μπαρμαν παμε μονορουφι!Και να το πινει αυτη...αλλο να το λεω και αλλο να το βλεπετε

Δεν είναι καραφυτό η κοπέλα :mad: :P

(Εάν μιλάμε για το ίδιο άτομο, γιατί έχω ακούσει την ίδια ιστορία από την άλλη πλευρά. Ειρωνικά είπε το "είναι τέλειο". :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.

Μωρέ ναι, αλλά πως; Δεν έχω βρει κάτι άλλο να μου διώχνει τη θολούρα και να μπορώ να λειτουργήσω μετά από τέτοια κατάσταση, και οι χυμοί πχ. νιώθω να μου πέφτουν βαριοί μετά από ξερατό.
Τουλάχιστον την παίρνω φαγωμένος γιατρέ μου :/:

Α, έχω και κάτι σπιρουλίνες. Λες να κάνουν δουλειά ή τσάμπα θα νιώθω γεύση ποδιού μετά από μπάνιο στη Λούτσα στο στόμα μου άμα τις κουμπώσω;!

Τον πονοκέφαλο θες να σου διώξει ή να σε ξυπνήσει;
Μπορείς να δοκιμάσεις κάποιο άλλο ΜΣΑΦ που δεν επιβαρύνει τόσο την ηπατική λειτουργία. Panadol, Depon, Apotel έχουν μέσα παρακεταμόλη και είναι καλό να τα αποφεύγεις όσο γίνεται.

Δεν νομίζω ότι κάνει κάτι η σπιρουλίνα. Τις έπαιρνα και γω και απλά ήθελα να τρίψω το στόμα μου με βουρτσα για να φύγει η γεύση. :mpliaks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τελευταίες μέρες παίρνω ένα κρασάκι 500 ml και όταν το τελειώνω έχω ήδη κάνει ένα καλό κεφάλι. Λέτε να είναι λόγω ζέστης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Τελευταίες μέρες παίρνω ένα κρασάκι 500 ml και όταν το τελειώνω έχω ήδη κάνει ένα καλό κεφάλι. Λέτε να είναι λόγω ζέστης;

είναι επειδή το καλοκαίρι δε τρώμε τόσο πολύ όπως τον Χειμώνα (πιο άδειο στομάχι) και επειδή αφυδατωνόμαστε πιο εύκολα. Καλό είναι μαζί με το ποτό μας ή αμέσως μετά να έχουμε και ένα νεράκι μαζί μας.

Όπότε ναι είναι λόγω της ζέστης :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Τι μου λέτε...Εγώ έκανα εμετό μπροστά σε κόσμο στο μαγαζί που καθόμουν. Ευτυχώς ήταν σε εξωτερικό χώρο και δεν είχε πολύ κόσμο. Η πλάκα είναι ότι είχα πιει μόνο ένα μοχίτο και με πείραξε 1+ ώρα αφού το είχα πιει. Πιο πριν δεν ένιωθα τίποτα, ούτε καν ζαλιζόμουν. Θα κάνω να πατήσω καιρό σ'αυτό το μαγαζί! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Αχαχαχαχα μήπως το μοχίτο ήταν μπόμπα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Αχαχαχαχα μήπως το μοχίτο ήταν μπόμπα;

Θα μπορούσε, αλλά οι υπόλοιποι που ήπιαν επίσης μοχίτο δεν έπαθαν τίποτα!Τι στο καλό, μόνο εμένα έβαλαν στο μάτι;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

logica

Νεοφερμένος

Η logica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Κατ αρχήν προκαλούμε εμετό αν είναι δυνατόν για να αποβληθεί άμεσα κάποια ποσότητα αλκοόλ και μετά πολλά υγρά, αυτό μου είπε μια φίλη γιατρός. Και προσοχή όχι ύπνος ανάσκελα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αν έχεις αναγούλα όλο το πρωί μέχρι το μεσημέρι και πιο μετά και δεν έχεις ξεράσει, πότε σου φεύγει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αν έχεις αναγούλα όλο το πρωί μέχρι το μεσημέρι και πιο μετά και δεν έχεις ξεράσει, πότε σου φεύγει;

Εξαρτάται, αλλά οκ αν έχουν περάσει 12+ ώρες, δύσκολα να τα βγάλεις πλέον. Αν δεις ότι περνάνε οι ώρες και έχεις απλά αναγούλα που δεν σ' αφήνει να είσαι λειτουργικός, βάλε δάχτυλο να τα βγάλεις να ξενοιάσεις.

Απλά πολλοί κάνουν το "λάθος" να πιστεύουν ότι άμα δεν φάνε τίποτα ή/και δεν πιουν νερό θα είναι καλύτερα, ενώ στην πραγματικότητα πρέπει λίγο να καλμάρει κάπως το στομάχι με ξηρά τροφή σε μικρές ελεγχόμενες ποσότητες, και ενυδάτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Απλά προσπαθούσα να αποφύγω το δάχτυλο και τον εμετό. Συνήθως αν είμαι έξω το κάνω απευθείας αλλά χτες ήμουν σε σπίτι ήμουν και με μια κοπέλα, το άφησα και σήμερα με έχει καταστρέψει λιγάκι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εντάξει ήταν ειδική περίπτωση χθες, μιλάω γενικά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top