Συζήτηση για... τρίχες!

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το φριζάρισμα :/: Τα μαλλιά μου είναι τέρμα σγουρά, και φριζάρουν απίστευτα...Σε φάση που δεν μπορώ να τα σουλουπώσω με τίποτα, και τις περισσότερες φορές καταλήγω να τα ισιώνω γιατί δεν μου αρέσουν :/: Εκτός από το λούσιμο με χλιαρό νερό, μήπως ξέρετε κάποιο προϊόν που να μειώνει (όσο είναι δυνατόν) το φριζάρισμα; Χρησιμοποιώ και Argan Oil περιστασιακά, δεν ξέρω αν το βοηθάει ή το χειροτερεύει.. :(
Από ότι έχω διαβάσει και από τη προσωπική μου εμπειρία, όσο περισσότερο περιποιημένα και ενυδατωμένα είναι, τόσο λιγότερο θα φριζάρουν. Ρόλο παίζει και το κούρεμα κατά τη γνώμη μου. Προιόντα για μπούκλες και φριζάρισμα πιστεύω πως υπάρχουν στην αγορά αρκετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
ΞΗΡΟΔΕΡΜΙΑ
  • Έχω ανά περιόδους ξηροδερμία στο κεφάλι. Όσες έχετε περάσει από αυτό θα ξέρετε πόσο απαίσιο είναι.
    Παλιά είχα ακολουθήσει θεραπεία από δερματολόγο, με σαμπουάν και κάτι σταγόνες τοπικά. Τα τελευταία χρόνια δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα, αλλά τελευταία η ξηροδερμία με ενοχλούσε πάρα πολύ.
    Δε ξέρω τι φταίει. Το άγχος, το καθημερινό λούσιμο, το ζεστό νερό, το σαμπουάν; Δε ξέρω.
    Τεςπα, ψάχνοντας στον ίντερνετ βρήκα μια σπιτική συνταγή για ξηροδερμία, με θυμάρι και ξύδι.
    Βράζεις μια χούφτα θυμάρι σε 1-2 ποτήρια νερό, σουρώνεις και βάζεις 2 κουταλ.σούπας ξύδι.
    Το κρυώνω λίγο με νερό βρύσης και το εφαρμόζω στα μαλλιά, και είδικά στις ρίζες/τριχωτό κεφαλής πριν τα λούσω.
    Τα αφήνω πάνω από 30λεπτά και μετά λούζομαι κανονικά.
    Σε εμένα πιάνει.

ΛΑΜΠΕΡΑ ΜΑΛΛΙΑ
  • Ξαναψάχνοντας στον ίντερνετ είδα ότι το ξύδι είναι μαγικό για τα μαλλιά. Αφαιρεί τα υπολλείματα από το κεφάλι, καθαρίζει σε βάθος τη τρίχα και κάνει το pH της ρίζας όξινο, όπως θα' πρεπε να είναι, με αποτέλεσμα τα μαλλιά να είναι πάρα πολύ λαμπερά και καθαρά.
    Σε μένα πιάνει, το παρατήρησε και η μαμά μου.

ΛΑΜΠΕΡΑ ΜΑΛΛΙΑ νο2.
  • Δε ξέρω για σας, αλλά εγώ κάθε φορά που λούζομαι χρησιμοποιώ πολύ ζεστό νερό. Πολύ ζεστό νερό. Αυτό δεν κάνει καλό στα μαλλιά, γιατί αφήνει τους πόρους της περιοχής ανοιχτούς και χάνει τη φυσικό του περιβάλλον.
    Αν είστε σαν εμένα που δεν αντέχει το κρύο νερό, μπορείτε να λούζεστε κανονικά όπως πάντα, απλώς λίγο πριν βγείτε από τη μπανιέρα, περάστε κρύο νερό στο κεφάλι. Είναι ζήτημα 10 δευτερολέπτων. Αυτό το κάνουμε για να κλείνουν οι πόροι για να μπορούν τα μαλλιά να μένουν λαμπερά.
    (Αυτό με το ζεστό-κρύο νερό ισχύει και για το καθάρισμα στο πρόσωπο.)

    P.S: κάντε το ίδιο και στο στέγνωμα με το πιστολάκι, λίγο πριν τελειώσετε περάστε τα μαλλιά με κρύο αέρα.


εγώ κάνω όλα τα παραπάνω κι έχω δει μεγάλη διαφορά. αυτά τα' χω ακούσει και τα'χω διαβάζω πολλές φορές, αλλά ποτέ δεν έμπαινα στο κόπο να τα εφαρμόσω, οπότε αν κάτι δεν πάει καλά, dont judge me.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Το ξυδι για τα λαμπερα μαλλια πως το εφαρμοζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Λοιπόν...Μου έχει καρφωθεί (ξανά :P )να κόψω τα μαλλιά μου γιατί βαρέθηκα πλέον το μακρύ μαλλί.

Θέλω να τα κόψω μακρύ καρέ αλλά επειδή έχω ήδη μακριά μαλλιά ψιλοφοβάμαι οτι θα βγουν χάλια :redface:

Σκέφτομαι να κάνω κάτι τέτοιο:










Αλλά δεν ξέρω ακόμα...Μέχρι να το αποφασίσωωωω...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Το ξυδι για τα λαμπερα μαλλια πως το εφαρμοζεις?
Καταρχάς χρησιμοποιείς το λευκό (όπως ονομάζεται) ξύδι. Αραιώνεις σε ένα λεκανάκι μία κούπα του τσαγιού (μπορεί και λιγότερο) και 1 κούπα του τσαγιού νερό. Και το χρησιμοποιείς.
Εδώ θέλω να πω με το ξύδι ότι εγώ το πρωτογνώρισα ως μαλακτικό από όταν ξεκίνησε να το χρησιμοποιεί η μαμά στα ρούχα που κάνει δουλειά (άσχετο) ε,από τότε 3-4 φορές το μήνα το χρησιμοποιώ και΄γω σαν μαλακτική.:D Α,αν φοβάσαι το άρωμα αφήνεις για 1-2 μήνες μέσα στο ξύδι κλοναράκια λεβάντας και μυρίζεις λεβάντα. Αυτά.:P

Λοιπόν...Μου έχει καρφωθεί (ξανά :P )να κόψω τα μαλλιά μου γιατί βαρέθηκα πλέον το μακρύ μαλλί.
Θέλω να τα κόψω μακρύ καρέ αλλά επειδή έχω ήδη μακριά μαλλιά ψιλοφοβάμαι οτι θα βγουν χάλια :redface:
Σκέφτομαι να κάνω κάτι τέτοιο:




Αλλά δεν ξέρω ακόμα...Μέχρι να το αποφασίσωωωω...:worry:
Στροφή,πόρτα,κομμωτήριο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Στροφή,πόρτα,κομμωτήριο!:P

:P

Λες ε?

Ρε είναι έρωτας στις φωτο :redface:

Απλά δεν ξέρω κατα πόσο θα καταλάβει η κομμώτρια πως να μου τα κόψει γιατί τα θέλω λιγουλάκι πιο κάτω απ'τους ώμους :P

(Ναι, το παραδέχομαι...Είμαι δύσκολος άνθρωπος:redface: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Vivian κι γω απο βδομάδα θα πάω να τα κόψω έτσι!Το πήρα απόφαση επιτέλους!
Πάρε θάρος και πήγαινε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
εχω ολοισια μαλλια και σκεφτομαι να κανω περμαναντ για αλλαγη.Ποια ειναι η γνωμη σας?Λετε να χαλασει η ποιοτητα της τριχας?

Σίγουρα θα ταλαιπωρήσει την τρίχα, παρότι τα τελευταία χρόνια τα φάρμακα που χρησιμοποιούν γι αυτό το σκοπό (και που μυρίζουν απαίσια), έχουν βελτιωθεί.
Θα σου έλεγα να το τολμήσεις με την προϋπόθεση οτι έχεις γερή, χοντρή τρίχα και βέβαια να σου πηγαίνουν, το σγουρό μαλλί δεν ταιριάζει σε όλα τα πρόσωπα, ιδιαίτερα στα "γεμάτα".
Για μένα το ιδανικό θα ήταν στα κομμωτήρια να υπήρχαν διάφορες περούκες διαφόρων χρωμάτων, μηκών και κουρεμάτων, ώστε να δοκιμάζαμε πριν κάνουμε κάτι μη αναστρέψιμο και τραβάμε μετά τα μαλλιά μας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Σα να μαζευόμαστε πολλές με μακρύ καρέ!:hmm::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το ξυδι για τα λαμπερα μαλλια πως το εφαρμοζεις?
Κανονικά λέει, αραιώνεις 2 κουταλιές της σούπας ξύδι σε 1 μπολ ξέρωγω με νερό (1-2ποτήρια νερό) και το εφαρμόζεις στα μαλλιά αφού λουστείς με το σαμπουάν και πριν βάλεις το μαλακτικό στα μαλλιά.
ΑΛΛΑ εγώ δε το κανα έτσι. Το έβαλα πριν κάνω μπάνιο και το άφησα στα μαλλιά αρκετή ώρα. Μετά λούστηκα κανονικά. Ίδιο αποτελέσμα είχα.
Καταρχάς χρησιμοποιείς το λευκό (όπως ονομάζεται) ξύδι. Αραιώνεις σε ένα λεκανάκι μία κούπα του τσαγιού (μπορεί και λιγότερο) και 1 κούπα του τσαγιού νερό. Και το χρησιμοποιείς.
Εδώ θέλω να πω με το ξύδι ότι εγώ το πρωτογνώρισα ως μαλακτικό από όταν ξεκίνησε να το χρησιμοποιεί η μαμά στα ρούχα που κάνει δουλειά (άσχετο) ε,από τότε 3-4 φορές το μήνα το χρησιμοποιώ και΄γω σαν μαλακτική.:D Α,αν φοβάσαι το άρωμα αφήνεις για 1-2 μήνες μέσα στο ξύδι κλοναράκια λεβάντας και μυρίζεις λεβάντα. Αυτά.:P
Όχι, χρησιμοποιείς ό,τι ξύδι έχεις. Εγώ δεν έχω μηλόξυδο και βάζω το κανονικό το κόκκινο. Το μηλόξυδο το προτείνουν επειδή μυρίζει πιο ελαφριά, ίδια ιδιότητα έχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Σίγουρα θα ταλαιπωρήσει την τρίχα, παρότι τα τελευταία χρόνια τα φάρμακα που χρησιμοποιούν γι αυτό το σκοπό (και που μυρίζουν απαίσια), έχουν βελτιωθεί.
Θα σου έλεγα να το τολμήσεις με την προϋπόθεση οτι έχεις γερή, χοντρή τρίχα και βέβαια να σου πηγαίνουν, το σγουρό μαλλί δεν ταιριάζει σε όλα τα πρόσωπα, ιδιαίτερα στα "γεμάτα".
Για μένα το ιδανικό θα ήταν στα κομμωτήρια να υπήρχαν διάφορες περούκες διαφόρων χρωμάτων, μηκών και κουρεμάτων, ώστε να δοκιμάζαμε πριν κάνουμε κάτι μη αναστρέψιμο και τραβάμε μετά τα μαλλιά μας:P
Τελικά πήρα την απόφαση και θα τα κάνω περμαναντ.Έχω γερή,χοντρή τρίχα και πίστευω ότι θα μου πάνε γιατί παλιότερα τα είχα κάνει και μπούκλες και ήταν μια χάρα.Και εχω λεπτό πρόσωπο,οπότε εντάξει θα είναι.:)
Συμφωνώ μαζί σου για τα κομμώτηρια πρέπει να δοκιμάζουμε πρώτα τι μας πηγαίνει και μετά να το εφάρμοσουμε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Τελικά πήρα την απόφαση και θα τα κάνω περμαναντ.Έχω γερή,χοντρή τρίχα και πίστευω ότι θα μου πάνε γιατί παλιότερα τα είχα κάνει και μπούκλες και ήταν μια χάρα.Και εχω λεπτό πρόσωπο,οπότε εντάξει θα είναι.:)
Συμφωνώ μαζί σου για τα κομμώτηρια πρέπει να δοκιμάζουμε πρώτα τι μας πηγαίνει και μετά να το εφάρμοσουμε.:P

Όχι μη κάνεις. :(
Είναι όλα χημικά, απαίσια και θα σου διαρκέσει λίγο χρόνο, μετά θα'ναι σαν καλοκαιρινό και δε θα΄'ναι ούτε ίσιο ούτε σγγουρό και δε θα ξες τι να το κάνεις.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Όχι, χρησιμοποιείς ό,τι ξύδι έχεις. Εγώ δεν έχω μηλόξυδο και βάζω το κανονικό το κόκκινο. Το μηλόξυδο το προτείνουν επειδή μυρίζει πιο ελαφριά, ίδια ιδιότητα έχουν.
Nαι γαρ αλλά μην ξεχνάς ότι πολλές λένε στο άκουσμα του ξυδιού "'Αου,αυτό βρωμάει,θα μυρίζουν χάλια τα μαλλιά μου. Γι'αυτό και λέω το άσπρο ξύδι. Ξεκινάς με το ελαφρύ και μετά πας στο κανονικό.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Όχι μη κάνεις. :(
Είναι όλα χημικά, απαίσια και θα σου διαρκέσει λίγο χρόνο, μετά θα'ναι σαν καλοκαιρινό και δε θα΄'ναι ούτε ίσιο ούτε σγγουρό και δε θα ξες τι να το κάνεις.:(
λες ε?Τι να πω,εγώ θα το ρισκάρω.Και τώρα που το έχω μακρύ καρέ δεν ξέρω τι να το κάνω.Χρείαζομαι οπώσδηποτε μια αλλαγή:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
λες ε?Τι να πω,εγώ θα το ρισκάρω.Και τώρα που το έχω μακρύ καρέ δεν ξέρω τι να το κάνω.Χρείαζομαι οπώσδηποτε μια αλλαγή:)

Μόνο σκέψου το καλά (μη με κυνηγάς μετά για την πρότασή μου:P)
Και λάβε υπ'όψη και το ενδεχόμενο οτι αν ζητήσεις αρκετά σγουρό μαλλί, πιθανότατα η κομμώτρια να σου συστήσει να τα νεγκραντάρεις παράλληλα (που σημαίνει ταυτόχρονα και κούρεμα), για να μη δείχνουν υπερβολικά ογκώδη και βέβαια θα δείχνουν πιο κοντά:hmm:
Αν θέλεις αλλαγή γενικά και όχι τόσο απεγνωσμένα την περμανάντ, μπορείς να αλλάξεις και άλλα πράγματα, πχ. να τα κόψεις φράντζα, αν είναι ολόισια και έχεις και λεπτό πρόσωπο, μάλλον θα σου πηγαίνουν. Επίσης και το χρώμα μπορείς να αλλάξεις.
Αν θες πριν προχωρήσεις στην πράξη, χωρίς να αγγίξεις τα μαλλιά σου να δεις περίπου πώς θα είναι, μπορείς να δοκιμάσεις κι εδώ Αρκεί μια πρόσφατη φωτογραφία του προσώπου σου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Μόνο σκέψου το καλά (μη με κυνηγάς μετά για την πρότασή μου:P)
Και λάβε υπ'όψη και το ενδεχόμενο οτι αν ζητήσεις αρκετά σγουρό μαλλί, πιθανότατα η κομμώτρια να σου συστήσει να τα νεγκραντάρεις παράλληλα (που σημαίνει ταυτόχρονα και κούρεμα), για να μη δείχνουν υπερβολικά ογκώδη και βέβαια θα δείχνουν πιο κοντά:hmm:
Αν θέλεις αλλαγή γενικά και όχι τόσο απεγνωσμένα την περμανάντ, μπορείς να αλλάξεις και άλλα πράγματα, πχ. να τα κόψεις φράντζα, αν είναι ολόισια και έχεις και λεπτό πρόσωπο, μάλλον θα σου πηγαίνουν. Επίσης και το χρώμα μπορείς να αλλάξεις.
Αν θες πριν προχωρήσεις στην πράξη, χωρίς να αγγίξεις τα μαλλιά σου να δεις περίπου πώς θα είναι, μπορείς να δοκιμάσεις κι εδώ Αρκεί μια πρόσφατη φωτογραφία του προσώπου σου:)
Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές που μου έδωσες.Αυτή η ιστοσελίδα που μου έδωσες ήταν πολύ χρήσιμη και διαπίστωσα ότι θα μου πηγαίνουν.Οπότε μην στεναχώριεσαι δεν θα σε κυνηγάω!:PΝα τα βάψω δεν το έχω σκεφτεί ακόμη.Ίσως μελλοντικά.Η φράντζα με ενοχλεί γιατί μου πέφτει στα μάτια.Παλιότερα που είχα αφέλειες με ενόχλουσαν πάρα πολύ.
Όντως η κόμμωτρια μου έχει προτείνει να το κόψω πιο κοντά για να μην είναι ογκώδη.Άντε να δούμε τι θα γίνει επιτέλους!Την Τρίτη θα τα κάνω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Η μαμά μου πάντως τα κάνει περμαναντ από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου και έχει πολύ καλό αποτέλεσμα. Της κρατάει περίπου ένα χρόνο και μπορώ να πω ότι τα δικά μου φυσικά σγουρά μαλλιά φαίνονται πιο άσχημα και "άρρωστα" από τα δικά της που είναι μέσα στα χημικά εδώ και χρόνια. Βέβαια έχει πολύ χοντρή τρίχα και γενικά καλό μαλλί. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα βέβαια μην ξαναπώ πόσο μισώ τα σγουρά μαλλιά (μου).:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Για ένα χρόνο ε?:hmm:Μακάρι να είναι καλό το αποτέλεσμα στα δικά μου μαλλιά.
Σερένα εσύ τα ισιώνεις φαντάζομαι τα δικά σου ή όχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ναι περίπου τόσο τα κρατάει. Έχει κοντά μαλλιά βέβαια. Στο πιο μακρύ που θα βαραίνει υποθέτω θα κρατάει λιγότερο. :hmm:
Αν αντέχανε ίσια για πάνω από 2 ώρες χωρίς να αρχίσουν να πετάγονται απαίσιες μπουκλέ φίτρες από παντού θα τα ίσιωνα συνέχεια. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές που μου έδωσες.Αυτή η ιστοσελίδα που μου έδωσες ήταν πολύ χρήσιμη και διαπίστωσα ότι θα μου πηγαίνουν.Οπότε μην στεναχώριεσαι δεν θα σε κυνηγάω!:PΝα τα βάψω δεν το έχω σκεφτεί ακόμη.Ίσως μελλοντικά.Η φράντζα με ενοχλεί γιατί μου πέφτει στα μάτια.Παλιότερα που είχα αφέλειες με ενόχλουσαν πάρα πολύ.
Όντως η κόμμωτρια μου έχει προτείνει να το κόψω πιο κοντά για να μην είναι ογκώδη.Άντε να δούμε τι θα γίνει επιτέλους!Την Τρίτη θα τα κάνω.:)

Άντε και... καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top