Έρως ανίκατε μάχαν

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
μια φραση που εχει ζησει εδω και αιωνες!


κατα ποσο πιστευετε οτι ισχυει?

:hmm::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Εκ του οράν το εράν :D
Το ότι η δύναμη του έρωτα είναι μεγάλη, δεν αμφισβητείται, στην διάρκεια μας τα χαλάει λιγάκι :hmm:

μια φραση που εχει ζησει εδω και αιωνες!
Η φράση έχει όντως επιζήσει ανά τους αιώνες αλλά η διάρκεια του θέματος που πραγματεύεται, επιζεί κάτι....μήνες! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JennyV

Δραστήριο μέλος

Η JennyV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 735 μηνύματα.
Εκ του οράν το εράν :D
Το ότι η δύναμη του έρωτα είναι μεγάλη, δεν αμφισβητείται, στην διάρκεια μας τα χαλάει λιγάκι :hmm:


Η φράση έχει όντως επιζήσει ανά τους αιώνες αλλά η διάρκεια του θέματος που πραγματεύεται, επιζεί κάτι....μήνες! :P

οχι απαραίτητα.. μπορεί και χρόνια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
οχι απαραίτητα.. μπορεί και χρόνια :)
Ναι, οι εξαιρέσεις που επιβεβαιώνουν τον κανόνα! ;)

Όμως πιστεύω ότι και σε αυτές ακόμη τις περιπτώσεις, το "ανίκατε μάχαν" βρίσκεται σε πλήρη αντιστοιχία με την πραγματικότητα, μετρώντας σε μήνες! Iσχύει βέβαια και μετά, αλλά ξεθωριάζει λίγο :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Η φράση έχει όντως επιζήσει ανά τους αιώνες αλλά η διάρκεια του θέματος που πραγματεύεται, επιζεί κάτι....μήνες! :P


πιστευω οτι για ολους τους ανθρωπους υπαρχει το αλλο τους μισο αλλα στην αναζητηση αυτου μπορει να παρασουν πολλοι.οταν ομως το βρεις ο ερωτας και η αγαπη για αυτον ειναι αναξαντλητη και ανανεωνεται συνεχεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Η φράση έχει όντως επιζήσει ανά τους αιώνες αλλά η διάρκεια του θέματος που πραγματεύεται, επιζεί κάτι....μήνες! :P

Μήνες??Χμμμ....Τυχερέ!!!Βδομάδα και αν!:P:P

Προσωπικά δεν έχω ερωτευτεί ποτέ...νομίζω!


:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
πιστευω οτι για ολους τους ανθρωπους υπαρχει το αλλο τους μισο αλλα στην αναζητηση αυτου μπορει να παρασουν πολλοι.οταν ομως το βρεις ο ερωτας και η αγαπη για αυτον ειναι αναξαντλητη και ανανεωνεται συνεχεια...
Βασίσου στις ιδέες σου, σύντομα θα καταρρεύσουν!!!! :D
Αστειεύομαι, το τοποθέτησες πολύ όμορφα, πρέπει να το ομολογήσω...:)

Mάρω!!!!! Τι να σου πω εσένα τώρα :hmm:
Συμπλέουμε :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.

JennyV

Δραστήριο μέλος

Η JennyV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 735 μηνύματα.
πιστευω οτι για ολους τους ανθρωπους υπαρχει το αλλο τους μισο αλλα στην αναζητηση αυτου μπορει να παρασουν πολλοι.οταν ομως το βρεις ο ερωτας και η αγαπη για αυτον ειναι αναξαντλητη και ανανεωνεται συνεχεια...

όντως το έθεσες όμορφα:) πιστεύω έχει να κάνει και με τον χαρακτήρα του εκάστοτε συντόφου. με την καθημερινότητα και γενικά με πολούς παράγοντες...
το σύνηθες ίσως είναι να βλέπουμε διάρκεια μηνών αλλά δεν έιναι ο κανόνας πιστεύω.. και γενικά όταν αρχίζει κάτι, καλύτερα να προσπαθείς για"το όσο περισσότερο" αν αξίζει, παρά να αρχίζεις με το σκεπτικό οτι απλά είναι κατι που θα κρατήσει λιγο, έτσι και αλλιώς ... ίσως αυτό μας έχουν περάσει και στο τέλος συμπεριφερόμαστε ανάλογα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Mάρω!!!!! Τι να σου πω εσένα τώρα :hmm:
Συμπλέουμε :clapup:
:emm:
"Τι δεν κατάλαβες"..; Eίμαι έτοιμος για πληρέστερη εξήγηση με ομοιόπτωτους ονοματικούς...προσδιορισμούς, για να δηλώσω την ομοιότητα αλλά και την έλλειψη διαφορών με την άποψη της.... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
μια φραση που εχει ζησει εδω και αιωνες!


κατα ποσο πιστευετε οτι ισχυει?

:hmm::inlove:

Θέλουμε μάχες...δώστε μας μάχες, να ερωτευτούμε!

Ναι, οι εξαιρέσεις που επιβεβαιώνουν τον κανόνα! ;)

Μα ο έρωτας, είναι μία εξαίρεση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Μα ο έρωτας, είναι μία εξαίρεση!
Ένας λόγος παραπάνω λοιπόν!!! Η εξαίρεση της εξαιρέσεως είναι εξαιρετικά σπανιότατη, και ως εκ τούτου δεν μπορεί να θεωρείται η βάση για συναγωγή συμπερασμάτων! :hmm:

Διακινδυνεύοντας (επιθέσεις ερωτευμένων) λοιπόν, θα τολμούσα την εξής παρατήρηση, ακροβατώντας χωρίς δίχτυ!
Ο έρωτας, είναι μια φούσκα!!!!!!!! Με την δύναμη του να εξαρτάται από τα λεπτά και ευαίσθητα τοιχώματα της, που είναι θέμα χρόνου να σκάσουν και να την σκορπίσουν πάλι εκεί που ανήκει, δηλαδή στο σύνολο!

Έτσι λοιπόν, πολλές φούσκες διακοσμούν το πάρτι (την ζωή) επειδή ακριβώς είναι...μιας χρήσης και όσες παρ ελπίδα αντέξουν παραπάνω, μοιάζουν ζαρωμένες και τις σκάμε από μόνοι μας!!!!!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Ένας λόγος παραπάνω λοιπόν!!! Η εξαίρεση της εξαιρέσεως είναι εξαιρετικά σπανιότατη, και ως εκ τούτου δεν μπορεί να θεωρείται η βάση για συναγωγή συμπερασμάτων! :hmm:

Διακινδυνεύοντας (επιθέσεις ερωτευμένων) λοιπόν, θα τολμούσα την εξής παρατήρηση, ακροβατώντας χωρίς δίχτυ!
Ο έρωτας, είναι μια φούσκα!!!!!!!! Με την δύναμη του να εξαρτάται από τα λεπτά και ευαίσθητα τοιχώματα της, που είναι θέμα χρόνου να σκάσουν και να την σκορπίσουν πάλι εκεί που ανήκει, δηλαδή στο σύνολο!

Έτσι λοιπόν, πολλές φούσκες διακοσμούν το πάρτι (την ζωή) επειδή ακριβώς είναι...μιας χρήσης και όσες παρ ελπίδα αντέξουν παραπάνω, μοιάζουν ζαρωμένες και τις σκάμε από μόνοι μας!!!!!!!! :D

Μην το πάρεις στραβά... θέλω να σε ρωτήσω κάτι.
Έχεις ερωτευτεί ποτέ και για πόσο καιρό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Μην το πάρεις στραβά... θέλω να σε ρωτήσω κάτι.
Έχεις ερωτευτεί ποτέ και για πόσο καιρό;
Kατά κόρον και ανάλογα τη σεζόν :)
Δεν στραβώνω μην ανησυχείς, αλλά δεν ξέρω αν ενδιαφέρουν sτο public τα προσωπικά μας :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Έρως ανίκατε μάχαν...

Η μόνη μάχη που δεν έχει ηττημένους?

Τα πρόσωπα δεν ηττώνται ή η ίδια η ιδέα του έρωτα?
Δηλ. των τυλιγμένων με βαμβάκι ερωτοπαθιασμένων κορμιών?

Κάτσε να τα στοιχίσω:


- στα μεν πρόσωπα, ο ευνουχισμός του στυλ "είμαστε μαζί δίχως άλλο" είναι αντιστρόφως ανάλογο της αυτοεκτίμησης και τότε δεν είμαστε ερωτευμένοι αλλά απλώς δεν μπορούμε να αντέξουμε τη μάπα μας σ'ερημιάς mode και κάνουμε και μερικά γ@μήσια για να σπάει η ανία.

Τότε η ήττα προδιαγράφεται με μεγάλα και κεφαλαία γράμματα.

- αν για τα πρόσωπα ο έρωτας απαιτεί τον χρόνο και την απόσταση για ανατροφοδότηση, τότε μπαίνει και χώρος για έναν νέο έρωτα, θέμα πιθανοτήτων καθαρά.

Άρα το λάβαρο ξεκρεμιέται, once again.


- η ιδέα του έρωτα είναι ένα παίξε-χάσε, ένα τούτι φρούτι που 99 θα χάσεις και μία θα κερδίσεις, μάλλον.
Και για να κερδίσεις πρέπει να μάθεις να δέχεσαι τα χαμηλόφωνα χαστούκια του άλλου γιατί για τις μπάτσες πάμε στο γνωστό ρεφραίν: ήττα ήττα ήττα...


Καλό θα ήταν πάντως αντί της λέξης έρωτας να χρησιμοποιούμε τη λέξη άσυλο.

Δε ξέρω γιατί μα μου κολλάει καλύτερα.

Και όχι στο απυρόβλητο οι ερωτευμένοι γιατί πήξαμε από προσπάθειες προσέγγισης διαγράφοντας καρδιοημικύκλια και κλίκες επιφανών χαζών με υπογραφή "ερωτικό πορτατίφ" ή "λογοκριμένος ερωτιδεύς"..


Είστε πολύ αγαπουλίνια όσοι πιστεύετε στο ανίκητο του οτιδήποτε.

Η μάχη είναι ήδη χαμένη όσο θεωρείς ότι είσαι σε φάση δικαιολόγησης όπως ακριβώς
τη στιγμή που αρχίσεις να συζητάς τι θα κάνεις αν χάσεις, έχεις χάσει.


Μπορεί βέβαια να είμαι ένας ακόμη κακοπροαίρετος ανέραστος,
και να θέλω να σας βάλω σαδικά μερικά κεριά στον κ*λο
πάνω σε περιστρεφόμενο τραπέζι.

Καλή ιδέα για ερωτικό καρναβάλι και ξεφάντωμα.

Στο τέλος, απαιτώ να κάψουν τον πιο ερωτευμένο
μήπως και καταφέρει την ώρα που του λιώνει το πετσί
ν'αντιληφθεί πόσο δεν είναι αυτός αλλά η ουρά του μπροστινού καρναβαλιστή...

Η αγένεια και η βία των κακοπροαίρετων, στο μεγαλείο της :)
Σωστά? Σωστά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Καλό θα ήταν πάντως αντί της λέξης έρωτας να χρησιμοποιούμε τη λέξη άσυλο.

Συμφωνώ και επιδοκιμάζω! Βολεύει αυτό στις περιπτώσεις που για κάποιους οι έρωτες πλέον δεν "επιτρέπονται" , θα απολαμβάνουμε την ...ασυλία του σύμφωνα με τον λεκτικό (σου) αττικισμό! :D

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Kατά κόρον και ανάλογα τη σεζόν :)
Δεν στραβώνω μην ανησυχείς, αλλά δεν ξέρω αν ενδιαφέρουν sτο public τα προσωπικά μας :worry:

Ο λόγος που ρωτάω, δεν είναι φυσικά για να μάθω τα προσωπικά σου, ούτε και το είπα ειρωνικά- βέβαια φαίνεται ότι δεν έγινε κατανοητό και κάποιος μου έριξε μια αρνητική :) (δεν θα καταλάβω ποτέ πως βαθμολογούν κάποιοι εδώ)- εν πάση περιπτώση .... πίσω στα δικά μας.
Ο λόγος λοιπόν που ρωτάω είναι απλός, διάβασα τα ποστ σου στο συγκεκριμένο θέμα, επειδή λοιπόν σε κάποια σημεία συμφωνώ και επειδή εξαιτίας κάποιον τέτοιων απόψεων μου έχουν κολλήσει τη ρετσινιά ότι δεν ερωτεύομαι και γι' αυτό δεν μπορώ να εκτιμήσω και τον έρωτα, .... και επειδή δεν μπορώ να πω ότι έχουν και τελείως άδικο .... ήθελα απλά να δω αν είσαι κι εσύ από αυτούς που "δεν ερωτεύονται". Τόσο απλό, χωρίς καμία κακή πρόθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
εξαιτίας κάποιον τέτοιων απόψεων μου έχουν κολλήσει τη ρετσινιά ότι δεν ερωτεύομαι και γι' αυτό δεν μπορώ να εκτιμήσω και τον έρωτα, .... και επειδή δεν μπορώ να πω ότι έχουν και τελείως άδικο .... ήθελα απλά να δω αν είσαι κι εσύ από αυτούς που "δεν ερωτεύονται".

Όχι δεν ανήκω σε αυτή την κατηγορία, εγώ ερωτεύομαι! Από αυτοκίνητα και φωτογραφικές μηχανές έως PDA και γυναίκες!
Όμως βαριέμαι γρήγορα....
Διαφωνώ στο ότι κάποιος που "δεν ερωτεύεται" δεν είναι σε θέση να εκτιμήσει τον έρωτα, γιατί πολύ απλά καταλήγεις να ερωτεύεσαι ή όχι μέσα από τον προσδιορισμό των υπέρ και κατά αυτής της κατάστασης, έστω και υποσυνείδητα!
Νομίζω ότι ο Δεσμώτης το αφήνει να εννοηθεί παραπάνω (αφού μας έχει βγάλει πρώτα το λάδι) :lol:

Κι επειδή τα βέλη του φτερωτού θεού με τα δεμένα μάτια, σε βρίσκουν ενίοτε και στα οπίσθια, επειδή ακριβώς βαράει στα τυφλά :loveangel καλό είναι να έχουμε εμείς τα μάτια μας ανοιχτά! ;)

ΥΓ Αποφαίνομαι κατά, δεν σημαίνει κατ ανάγκη ότι ο αποδέκτης το....αξίζει! Την άφησα (αρνητική) μέχρι να τη δεις, αρκετά παρέμεινε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Όχι δεν ανήκω σε αυτή την κατηγορία, εγώ ερωτεύομαι! Από αυτοκίνητα και φωτογραφικές μηχανές έως PDA και γυναίκες!
Όμως βαριέμαι γρήγορα....
Διαφωνώ στο ότι κάποιος που "δεν ερωτεύεται" δεν είναι σε θέση να εκτιμήσει τον έρωτα, γιατί πολύ απλά καταλήγεις να ερωτεύεσαι ή όχι μέσα από τον προσδιορισμό των υπέρ και κατά αυτής της κατάστασης, έστω και υποσυνείδητα! Νομίζω ότι ο Δεσμώτης το αφήνει να εννοηθεί παραπάνω (αφού μας έχει βγάλει πρώτα το λάδι) :lol:

Κι επειδή τα βέλη του φτερωτού θεού με τα δεμένα μάτια, σε βρίσκουν ενίοτε και στα οπίσθια, επειδή ακριβώς βαράει στα τυφλά :loveangel.... καλό είναι να έχουμε εμείς τα μάτια μας ανοιχτά! ;)

Εγώ δεν είπα ότι δεν ερωτεύομαι, είπα ότι μου προσάπτουν ότι δεν ερωτεύομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Εγώ δεν είπα ότι δεν ερωτεύομαι, είπα ότι μου προσάπτουν ότι δεν ερωτεύομαι.
Άστους να λένε...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top