• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Αtarax και δερματολογικό πρόβλημα

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Εδω κ δεκα χρονια... εχω προβλημα δερματικο... πολυ φαγουρα σε ολο μου το σωμα... αυτο απο οτι ειχα καταλαβει απο την δικη μου ερευρα(ναι εγινα κ ερευνιτης) προερχοταν απο ευαισθησια του δερματος δηλ.στην αποτομη αλλαγη θερμοκρασιας... απο ζεστο πολυ νερο οταν εκανα ντουζ... αλλα κ απο απλο γρατζουνισμα το οποιο ερεθιζε το δερμα μου να φουντωνει κ να μου προκαλει φαγουρα...η οταν εκανα ερωτα απο τα νυχια του... η πλατη μου ηταν ολοι γεματοι μικρα μικρα σπυρακια τα οποια αν δεν τα ενοχλουσα-ακουμπουσα-εξυνα.μετα απο λιγα λεπτα υποχωρουσαν...

εχω παει σε πολλους δερματολογους μου εχουν κανει πολλες θεραπειες το αποτελεσμα... πολλα χαπια κορτιζονες αλλα κ αλιφες...η οποιες απλα ηρεμισουν το δερμα μου... χωρις μεγαλο αποτελεσμα...

μονο το χαπι ζιρτεκ με βοηθαει οπου επερνα τα τελευταια χρονια απο μονη μου... χωρις ομως να με βοηθαει 100%

τους τελευταιους μηνες η κατασταση ειναι απελπιστικη μπαινω να κανω μπανιο εχω λιγο περισσοτερο ζεστο απο κρυο... δηλ νορμαλ...
κ εβγαινα απο το μπανιο κ ημουν σε ολο μου το σωμα γεματη σπυρακια απιστευτη φαγουρα κ ηξερα οτι αν τα πειραζα... θα γινομουν απλα χειροτερα.. τα αφηνα λιγα λεπτα κ απλα υποχορουσαν...

ηρθε επιτελους στην ροδο ενας αλεργιολογος... οπου δεν ειχαμε... παω κ κανω το τεστ κ μου βγαινει οτι δεν εχω καμια αλεργια... κ μου λεω χωρις καμια αλλη εξεταση οτι εχω ανχος κ οτι επειδη εχω πολυ ευαισθητο δερμα οπως σε αλλους χτυπαει στο στομαχι εμενα με χτυπαει εκει...
μου δινει λειπον τα χαπια αταραχ... για τον ανχος ζατρακ για το στομαχι κ ζιρτεκ για το δερμα...
εδω κ μια βδομαδα βέπω μεγαλη βελτιωση...
το προβλημα? ολοι οι γυρω μου χωρις βεβαια να καταλαβενουν απολυτα (γιατι αν δεν το εχεις δεν ξερεις) το προβλημα μου κ τι τραβαω... μου λενε να μην περνω το αταραχ ειμαι λενε πολυ μικρη να περνω αντιανχοτηκα χαπια κ αν λενε τα αρχισω τωρα δεν θα τα σταμησω ποτε... εσεις τι λετε? ξερετε το χαπι αυτο ? ειναι τοσο βαρυ? αν εισασταν στην θεση μου τι θα κανατε?

εχω φρικαρει ... συγνωμη για την πολυλογια απλα ηθελα να τα πω μεν αλλα κ απο την αλλη ηθελα να σας δωσω μια γενικη εικονα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Χωρίς να είμαι ειδικός θα πώ αυτά που έχω ακούσει..Βέβαια, όταν γυρίσω Αθήνα θα ψάξω τα βιβλία μου, θα ρωτήσω κ τεσπά θα προσπαθήσω να μάθω περισσότερα για να σου πώ...
Από όσο ξέρω λοιπόν κ έχω ακούσει τα αγχολυτικά μπορείς να τα σταματήσεις ΑΛΛΑ όχι απότομα, σιγά σιγά κ με παρακολούθηση! Από την στιγμή που ξεκινάς μια τέτοιου είδους θεραπεία πρέπει να έρχεσαι σε συνεννόηση με το γιατρό σου για την δοσολογία, την ποσότητα, την κατάσταση σου κλπ.
Σημαντικό: Ο γιατρός που σου έδωσε αυτά τα φάρμακα, είναι καλός? Του έχεις εμπιστοσύνη? Πήγες να πάρεις κ μια δεύτερη γνώμη?
Αν μπορείς να αποφύγεις να παίρνεις φάρμακα κ να καταπολεμήσεις μόνη σου μια κατάσταση καλά θα κάνεις να την αποφύγεις (κατα την γνώμη μου πάντα) ΑΛΛΑ αν βλέπεις οτι δεν μπορείς να την αποφύγεις κ οτι αυτή η θεραπεία θα σε βοηθήσει να καταπολεμήσεις οποιοδήποτε πρόβλημα σου τοτε καλό είναι να το ξεκινήσεις. Πάντα όμως με προσοχή κ σε επικοινωνία με το γιατρό... Δεν είναι παίξε - γέλασε!! Όχι μόνο τα αγχολυτικά αλλά οποιοδήποτε είδους φάρμακα για μένα!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Χωρίς να είμαι ειδικός θα πώ αυτά που έχω ακούσει..Βέβαια, όταν γυρίσω Αθήνα θα ψάξω τα βιβλία μου, θα ρωτήσω κ τεσπά θα προσπαθήσω να μάθω περισσότερα για να σου πώ...
Από όσο ξέρω λοιπόν κ έχω ακούσει τα αγχολυτικά μπορείς να τα σταματήσεις ΑΛΛΑ όχι απότομα, σιγά σιγά κ με παρακολούθηση! Από την στιγμή που ξεκινάς μια τέτοιου είδους θεραπεία πρέπει να έρχεσαι σε συνεννόηση με το γιατρό σου για την δοσολογία, την ποσότητα, την κατάσταση σου κλπ.
Σημαντικό: Ο γιατρός που σου έδωσε αυτά τα φάρμακα, είναι καλός? Του έχεις εμπιστοσύνη? Πήγες να πάρεις κ μια δεύτερη γνώμη?
Αν μπορείς να αποφύγεις να παίρνεις φάρμακα κ να καταπολεμήσεις μόνη σου μια κατάσταση καλά θα κάνεις να την αποφύγεις (κατα την γνώμη μου πάντα) ΑΛΛΑ αν βλέπεις οτι δεν μπορείς να την αποφύγεις κ οτι αυτή η θεραπεία θα σε βοηθήσει να καταπολεμήσεις οποιοδήποτε πρόβλημα σου τοτε καλό είναι να το ξεκινήσεις. Πάντα όμως με προσοχή κ σε επικοινωνία με το γιατρό... Δεν είναι παίξε - γέλασε!! Όχι μόνο τα αγχολυτικά αλλά οποιοδήποτε είδους φάρμακα για μένα!

thanks...
δεν νομιζω να μπορω να το καταπολεμησω μονη για τον λογο οτι δεν το εχω ακομα κ τωρα συνηδητοποιηση... οτι εχω ανχος... το καλο η κακο ειναι ομως οτι με βοηθαει... κ ο φιλος μου μου ειπε οτι ειμαι πολυ ποιο ηρεμη αυτο το εχω προσεξει κ εγω... ημουν υπερβολικα πολυ νευρικη...

δεν υπαρχει αλλος αλεργιολογος στην ροδο για να παρω αλλη γνωμη σε τι γιατρο να παω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Εγώ δεν ξέρω κάτι για τα αγχολυτικά χάπια.:(Ειλικρινά μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω.Το μόνο που μπορώ να σου προτείνω είναι να μειώσεις το άγχος;)

ΥΓ:ελπίζω να ''διορθωθεί'' το πρόβλημά σου:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ μπιλ:D

αλλα δεν εχω καταλαβει οτι εχω ανχος πως θα το κοψω?
σε νορμαλ επιπεδο ναι...της μερες που εχουμε πολυ δουλεια αλλα γενικος στην ζωη οχι δεν εχω παρει πρεφα τιποτα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
thanks...
δεν νομιζω να μπορω να το καταπολεμησω μονη για τον λογο οτι δεν το εχω ακομα κ τωρα συνηδητοποιηση... οτι εχω ανχος... το καλο η κακο ειναι ομως οτι με βοηθαει... κ ο φιλος μου μου ειπε οτι ειμαι πολυ ποιο ηρεμη αυτο το εχω προσεξει κ εγω... ημουν υπερβολικα πολυ νευρικη...

δεν υπαρχει αλλος αλεργιολογος στην ροδο για να παρω αλλη γνωμη σε τι γιατρο να παω?

Μπορείς να απευθυνθείς σε κάποιο ψυχολόγο ή ψυχίατρο... Μη σε τρομάζει αυτό που σου λέω κ ελπίζω να μη με παρεξηγείς, απλά σου λέω οτι μπορείς να ψάξεις εκεί γιατί εκείνοι είναι ειδικοί σε αυτό τον τομέα κ ξέρουν πολύ καλά για αυτό του είδους τα φάρμακα... Εξάλλου όσοι πάνε εκεί δεν είναι απαραίτητο να έχουν κάποιο πρόβλημα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
την θεραπεια να την συνεχησω μεχρι να παρω την αποφαση να παω σε ψυχολογο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
την θεραπεια να την συνεχησω μεχρι να παρω την αποφαση να παω σε ψυχολογο?

Από την στιγμή που νιώθεις καλύτερα ναί να την συνεχίσεις... Απλά σου λέω να απευθυνθείς κ εκεί για καλύτερα κ μια πιο έγκυρη γνώμη μια κ είναι η ειδικότητα του, μήπως με την συζήτηση συνειδητοπιήσεις τι φταίει κ αποφύγεις την φαρμακευτική αγωγή κ επείσης να σε παρακολουθήσει όσον αφορά την πορεία σου όσο παίρνεις αυτο το φάρμακο(για την αποφυγή ανεπιθύμητων ενεργειών, αν σε βοηθάει, πότε πρέπει να το σταματήσεις κλπ), την δοσολογία που πρέπει να παίρνεις κ φυσικά πότε θα είσαι έτοιμη να το σταματήσεις κ με ποιό τρόπο...
Μη το αμελήσεις να πάς...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Ευχαριστω Σταλιτσα:kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
συμφωνω απολυτα με τη σταλιτσα καρεκλακι μου:worry: να το δεις το θεμα...
αν μπορεις να λυσεις το προβλημα του αγχους με τον ψυχολογο ειναι πολυ καλυτερα απ το να παιρνεις χαπια ετσι δεν ειναι;:worry: αντε και ολα θα πανε καλα θα δεις....θα σου περασει:kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Kakerlak για ένα παρόμοιο πρόβλημα είχα πάρει κι εγώ atarax, αλλά σε συρόπι. Πραγματικά έκανε θαύματα. Για όσο καιρό το έπαιρνα, κοιμόμουν σαν πουλάκι και ότι φαγούρα είχα είχε εξαφανιστεί.
Το atarax απ'όσο θυμάμαι είναι ένα αντιισταμινικό (αντιισταμινικά είναι τα φάρμακα που παίρνει συνήθως κάποιος σε αλλεργείες), που έχει και αγχολυτική δράση. Εγώ χρειάστηκε να το πάρω περίπου μια βδομάδα. Κι εσύ δε νομίζω να το παίρνεις για πάντα, αλλά για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα.
Απ'ότι έχω καταλάβει πάντως, δεν είναι παράξενο να το δίνουν δερματολόγοι. Μη σε προβληματίζει και νομίζεις ότι άρχισες "ψυχοφάρμακα" από μικρή ηλικία. Ούτε κάνει στερητικό σύνδρομο για να μη μπορέσεις να το σταματήσεις όταν σου πει ο γιατρός σου ότι δε χρειάζεται άλλο.
Σε τι δόση το παίρνεις αν επιτρέπεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
συμφωνω απολυτα με τη σταλιτσα καρεκλακι μου:worry: να το δεις το θεμα...
αν μπορεις να λυσεις το προβλημα του αγχους με τον ψυχολογο ειναι πολυ καλυτερα απ το να παιρνεις χαπια ετσι δεν ειναι;:worry: αντε και ολα θα πανε καλα θα δεις....θα σου περασει:kissing:
ευχαριστω βικακι μου...:kissing:
Σε τι δόση το παίρνεις αν επιτρέπεται?

ενα χαπακι την ημερα... τωρα ακρυβος τι ποσοτητα ειναι το χαπι δεν ξερω... αλλα θα δω κ θα σου πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimokidis

Νεοφερμένος

Ο dimokidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
το Atarax είναι παλαιά γενιά αντιισταμινικού που σαν παρενεργειά του έχει ηρεμιστική και εν μέρη αγχολιτική δράση. Είναι το αντιισταμινικό που χρησιμοποιούμε κυρίως σε περπτώσεις , οπως η δική σου.
Η κύρια ενδειξή του μάλιστα είναι ξέκάθαρα τα οσα περιέγραψες. Έχει πού καλή δράση σε αντιδράσεις του δέρματος που ωφείλονται στην ισταμίνη είναι παλαιό δοκιμασμένο και με πολύ καλά αποτελέσματα.
Δεν είναι ψυχοφάρμακο οπως το ανέφερες ούτε αγχολυτικό. Και το "αν αρχισω τωρα δεν θα τα σταμησω ποτε" δεν εχει καμία σχέση με το συγκεκριμένο σκεύασμα και μάλιστα στην δοσολογία, που αναφέρεις. Θα σε βοηθήσει μονάχα να κοιμηθείς πιο εύκολα. Οπότε άφησε τους συγγενείς να λένε γιατι απλά δεν είναι ετσι τα πράγματα.
Αν εχεις αγχος προσπάθησε να το περιορίσεις γιατι φυσικά και σχετίζεται με τον τρόπο που αντιδρά το ανοσοποιητικό σου.
Ο ιατρός σου έκανε πολύ καλή επιλογή. Τώρα επειδή έχει ως παρενέργεια αντιχολινεργική δράση (οπως όλα τα αντιισταμινικά της παλιάς γενιάς) ο ιατρός σου επέλεξε να το συμπληρώσει με ενα αντιισταμινικό της ίδιας οικογένειας αλλά νεότερης γενιάς που δεν έχει τόσο καλά αποτελέσματα στον τύπο της δερματικής αντίδρασής σου αλλά στερείτε των αντιχολινεργικών παρενεργιών .
Έτσι έφτιαξε την ιδανική δοσολογία, ώστε να έχεις την μέγιστη δυνατή θεραπευτή δράση με τις ελάχιστες παρενέργειες. Μην ανυσηχείς καθόλου. Μονάχα να ξέρεις οτι, οπως με όλα τα αντιισταμινικά πρέπει να ποφεύγεις το αλκοόλ και να προσέχεις την οδήγηση μιας και μπορεί να φέρουν υπνηλία ή να ελλατώσουν τον χρόνο αντιδρασής σου.
Και φυσικά οτι οπως ολα τα φάρμακα τα πέρνουμε οταν τα χρειαζόμαστε και σύμφωνα με τις οδηγίες του θεράπων ιατρού το πότε θα τα διακόψεις κτλ θα σου τα πει αυτός.
Δεν είναι κάτι που θα πέρνεις δια βίου αλλά σύμφωνα με τα συμπτωματά σου. Για το στομάχι γιατι σου έδωσε θεραπεία; Παραπονέθηκες εσύ για ενοχλήματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
. Για το στομάχι γιατι σου έδωσε θεραπεία; Παραπονέθηκες εσύ για ενοχλήματα;
οχι καθολου... δεν ξερω γιατι μου τα εδωσε...
δεν χρειαζονται λες?παντος χθες κ προχθες που ειχα καποια προβληματα στην δουλεια μεσα την ενταση ξεφνικα ειδα οτι εβγαλα κ στα χερια πραγμα που γινοταν στο παρελθον πολυ σπανια... δεν ειναι περιεργο? εφοσον κανω κ αυτην την θεραπεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimokidis

Νεοφερμένος

Ο dimokidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
οχι καθολου... δεν ξερω γιατι μου τα εδωσε...
δεν χρειαζονται λες?παντος χθες κ προχθες που ειχα καποια προβληματα στην δουλεια μεσα την ενταση ξεφνικα ειδα οτι εβγαλα κ στα χερια πραγμα που γινοταν στο παρελθον πολυ σπανια... δεν ειναι περιεργο? εφοσον κανω κ αυτην την θεραπεια?
Οχι δεν είναι καθόλου περίεργο η λειτουργία του ανοσοποιητικού σχετίζεται άμεσα με το στρες σωματικό ή ψυχολογικό. Μην σε ανησυχεί καθόλου.
Τι ακριβώς σου έδωσε για το στομάχι;
Δεν θέλω να τον αντικαταστήσω, ο άνθρωπος σε εξέτασε σου πήρε ιστορικό σίγουρα κάποιο λόγο θα είχε για να στο χωρηγήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
zartax μου εδωσε... να σου πω κ της εξελιξεις...
η θεραπεια στην αρχη πηγε πολυ καλα...
τωρα ομως εδω κ μια βδομαδα (η θεραπεια δεν εχει τελειωσει)
η κατασταση εχει επιδινωθει πολυ χαλια χειρωτερα απο πριν να αρχησω την θεραπεια... κ στον γιατρο δεν πηγα βαρεθηκα ολο παω κ κανενα αποτελεσμα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
κοιτα να ηρεμησεις και να μην αγχωνεσαι...αυτο ειναι το φαρμακο για σενα καρεκλακι...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimokidis

Νεοφερμένος

Ο dimokidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
zartax μου εδωσε... να σου πω κ της εξελιξεις...
η θεραπεια στην αρχη πηγε πολυ καλα...
τωρα ομως εδω κ μια βδομαδα (η θεραπεια δεν εχει τελειωσει)
η κατασταση εχει επιδινωθει πολυ χαλια χειρωτερα απο πριν να αρχησω την θεραπεια... κ στον γιατρο δεν πηγα βαρεθηκα ολο παω κ κανενα αποτελεσμα:/:

Αφου επειδεινώθηκε πήγαινε να σε δει. Είναι πολύ νωρίς για να εγκαταλήψεις την θεραπεία. Το είπες και μόνη σου αρχικά είχες βελτίωση. Αλήθεια καλός παθολόγος σε εχει δει ποτέ γιαυτό το θέμα ή πήγες αμέσως σε δερματολόγο; Και ναι σίγουρα χρειάζεσαι ηρεμία μην αφήνεις την ασθένεια να σε γεμίζει άγχος και αυτό με την σειρά του να επιδεινώνει το πρόβλημα. Χαλάρωσε. Περιμένω νεα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Veatriki

Νεοφερμένος

Ο Veatriki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Kakerlak μόλις μου έδωσε κι εμένα κάποια δερματολόγος το atarax και μπήκα για να το ψάξω λίγο. Μόλις είδα το ποστ σου έκανα εγγραφή μόνο και μόνο για να σου απαντήσω... Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με σενα και δν αντέχω άλλο !!! Έχω κουραστεί αφάνταστα απο όλο αυτό ... Τώρα δεν ξέρω τι να κάνω με αυτό το χάπι αλλα μάλλον θα το πάρω. Είναι η τελευταία μου ελπίδα ! Αυτό το διάστημα έχω υπερβολική φαγούρα και το χειρότερο είναι πως οι γύρω μου δν το καταλαβαίνουν και νομίζουν οτι ξύνομαι μηχανικά και μου λένε να σταματίσω!:mad: Εύχομαι να μην έρθουν ποτέ στη θέση μου γιατί μόνο έτσι μπορεί κάποιος να καταλάβει το τι περνάμε... Άν θες μπορούμε να ανταλλάξουμε e-mail κι ίσως βοηθήσει η μια την άλλη ! Γεια σου κ περαστικά μας (που δν το βλέπω δυστυχώς !) :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Veatriki

Νεοφερμένος

Ο Veatriki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Όπως σας είπα πήρα κι εγώ το atarax αλλά σε σιρόπι και δεν έχω δει καμία διαφορά ως τώρα. Το παίρνω εδώ και 3 μέρες.Σκέφτομαι μήπως είναι νωρίς ... Δεν ξέρω έχω απίστευτη φαγούρα και το σώμα μου έχει γεμίσει κόκκινα σπυράκια ενώ τα χέρια μου έχουν πληγές από τη φαγούρα και κάποιες φορές δημιουργούν μικρές φουσκάλες μου μέσα έχουν υγρό... Δεν το αντέχω άλλο όλο αυτό ... Μέχρι εξωτερικό πήγα και με λύπη διαπιστώνω πως δεν υπάρχει λύση ... Δεν έχω όρεξη καν να βγω από το σπίτι μου :(Είναι τρομερά ψυχοφθόρο όλο αυτό ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top